• Krátkometrážní

Město bohů (2002)

Kto o priveľkej kriminalite v Brazílii nevie, toho film určite prekvapil. Ja som ale čo-to o Brazílii prečítal a tak som o slumových problémoch vedel aj predtým, preto ma život ľudí z filmu nevzal za srdce toľko, čo ostatných. Film celkom dobrý, dej príjemne gradoval, hoci by som mohol vytknúť začiatok, ktorý nám prezradil, že kým sa do úvodnej scény so sliepkami nevrátime, Lil'Z ani Rocket nezomrie. No viac ma štvalo, že som sa nedozvedel ako dopadla Alice Braga. Ale inak to bol celkom fajn príbeh, ba čo viac, podľa skutočnej udalosti, a hoci ho asi nepovažujem za 36.najlepší film, keď sa to ľudom páči, tak nemám nič výrazne proti. Alexandre Rodrigues - Buscapé/Rocket /:/ Leandro Firmino - Li'l Zé /:/ Phellipe Haagensen - Benny /:/ Douglas Silva - Li'l Dice /:/ Matheus Nachtergaele - Carrot /:/ Seu Jorge - Knockout Ned /:/ Alice Braga - Angélica

Rio (2011)

Neplánoval som si Rio pozrieť, ale pri všetkých tých plagátoch na Rio 2, ktoré sú po Brne, som jednoducho musel. Keď sa povie Rio, predstavím si mesto, karneval a hlavne milión rôznych farieb. Preto som bol na konci mierne sklamaný, pretože až na úvodnú a záverečnú scénu tam príliš farby neboli. Ďalšia vec je zábava, v ktorú som dúfal, ale nedostal. Možno keby mám o desať rokov menej, tak by ma to riadne bavilo, ale v dnešnej dobe je mi už ťažko nájsť rozprávku, ktorá by mi skutočne vyhovovala (za posledných pár rokov snáď iba Frozen a Wreck-It Ralph). Z dabingu sa mi najviac páčil hlasy Leslie Mann a Jamieho Foxxa. Občas som sa na filme ale zasmial, to treba uznať. Jesse Eisenberg - Blu /:/ Anne Hathaway - Jewel /:/ Leslie Mann - Linda /:/ Rodrigo Santoro - Tulio /:/ Jamie Foxx - Nico /:/ Will i Am - Pedro /:/ Jake T. Austin - Fernando /:/ Jemaine Clement - Nigel /:/ George Lopez - Rafael /:/ Tracy Morgan - Luiz

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Film, na ktorý sa už dlhšie odhodlávam k druhému pozretiu (možno tesne pred Spartan Race?), si zaslúži byť film s mojim komentárom číslo 300. Životný výkon tu podal Gerard Butler, najviac sa mi páčil zo všetkých jeho filmov, a tak isto aj životný film Zacka Snydera. Najmä kvôli perfektným efektom a spomaľovačkám času, ktoré sa mi počas celého filmu nezunovali, sa 300 dostáva blízko mojej TOP10. Aj keď pravdivosť a reálnosť príbehu (možno) treba brať trochu s rezervou, ja som bol veľmi spokojný. Už som iba zvedavý, čo prinesie 300: Rise of an Empire, nakoľko trailer ma moc o kvalite nepresvedčil. Gerard Butler - King Leonidas /:/ Lena Headey - Queen Gorgo /:/ Dominic West - Theron /:/ David Wenham - Dilios /:/ Vincent Regan - Captain /:/ Michael Fassbender - Stelios /:/ Tom Wisdom - Astinos /:/ Andrew Pleavin - Daxos /:/ Andrew Tiernan - Ephialtes /:/ Rodrigo Santoro - Xerxes /:/ Stephen McHattie - Loyalist /:/ Peter Mensah - Messenger

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Žeby to bola viac reklama na Island (na ktorom prednedávnom boli dvaja kamaráti lukas.suky a filip_snb) a Grónsko? Ben Stiller má väčšinou v repertoári uletenejšie komédie, ale tu bol, asi prvýkrát, celkom normálny. Viac vtipnejší bol Adam Scott, a to je už čo povedať. A filmu to možno aj trošku uškodilo, nejaké jeho tanečné alebo iné kreácie by padlo vhod. Jeho "zoning out" mi viac vadil a do príbehu sa hodil menej, ako napríklad fantasy scénky zo Scott Pilgrim vs. the World. Od záveru by som tiež čakal niečo viac, a hoci stretnutie so Seanom Pennom bolo fajn, posledný rozhovor s Kristen Wiig bol zbytočný. Nuž, od filmu s 80% som čakal trošku viac, ako len krásnu scenériu. Ben Stiller - Walter Mitty /:/ Kristen Wiig - Cheryl Melhoff /:/ Kathryn Hahn - Odessa Mitty /:/ Adam Scott - Ted Hendricks /:/ Adrian Martinez - Hernando /:/ Shirley MacLaine - Edna Mitty /:/ Ólafur Darri Ólafsson - helicopter pilot /:/ Sean Penn - Sean O'Connell /:/ Patton Oswalt - Todd Maher

Čtyřicítka na krku (2012)

Na dĺžku vyše dvoch hodín som smial primálo na to, aby som mohol dať lepšie hodnotenie. Najlepší vtip bolo asi spomenutie Davida Schwimmera a jeho postavu Rossa z Priateľov, a aj to len kvôli tomu, že ho spomenul práve Paul Rudd. Ale inak som docela sklamaný. Keď už nepomohla ani Megan Fox v bikinách, ani inokedy vtipom sršiaci Chris O'Dowd, dokonca ani Leslie Mann, tak to bude veru naozaj bieda. Čakal som viac, no film sa ledva vytiahol na dve hviezdičky. Paul Rudd - Pete /:/ Leslie Mann - Debbie /:/ Maude Apatow - Sadie /:/ Iris Apatow - Charlotte /:/ Jason Segel - Jason /:/ Megan Fox - Desi /:/ Charlyne Yi - Jodi /:/ Annie Mumolo - Barb /:/ Chris O'Dowd - Ronnie /:/ John Lithgow - Oliver /:/ Albert Brooks - Larry /:/ Ava Sambora - Wendy

Zlodějka knih (2013)

Prednedávnom som dopozeral Band of Brothers, ktorý mi ukázal vojnu trochu inak ako väčšina iných filmov. No a teraz tu bol Book Thief, ktorý to dokázal opäť. I keď v závere som čakal čosi viac, alebo aspoň čosi, film ma skutočne upútal a ani raz som v pozornosti nepoľavil. Geoffrey Rush sa mi v posledných filmoch páči čoraz viac a viac, v tomto najviac asi jeho prízvuk, no Sophie Nélisse bola asi ešte o kúsok lepšia. A z celého filmu najlepšie bolo to, že som dlho predlho nevedel kto to je ten rozprávač (mimochodom porovnateľný napríklad s Morganom Freemanom alebo Liamom Neesonom). Roger Allam - narrator /:/ Sophie Nélisse - Liesel Meminger /:/ Geoffrey Rush - Hans Hubermann /:/ Emily Watson - Rosa Hubermann /:/ Nico Liersch - Rudy Steiner /:/ Ben Schnetzer - Max Vandenburg /:/ Levin Liam - Franz Deutscher /:/ Rainer Bock - Burgermeister Hermann /:/ Barbara Auer - Ilsa Hermann

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Vojnové filmy ma nikdy príliš nebrali, no Band of Brothers som si pozreť chcel, už len kvôli vysokým percentám. A bol som prekvapený ako rýchlo ma seriál vtiahol do deja. Dokonca aj posledná časť, o ktorú som sa bál, že bude zbytočné, sa mi neskutočne páčila a tých desať častí mi nebolo dosť. Seriálu som uveril každú jednu sekundu a až ma strasie keď si predstavím, že to je podľa skutočnej udalosti. Hlavne musím vyzdvihnúť fakt, že každá časť bola rozprávaná iným hrdinom, čo pomoholo k tomu, aby sa časti viac odlíšili. Trošku ma zamrzelo, že David Schwimmer sa poriadne objavil iba v prvej časti, v ktorej sa mi neskutočne páčil. Napokon sa mi však najviac do pamäte vryli Winters a Malarkey. A ešte ma potešila chvíľková prítomnosť vtedy ešte mladých hercov, ako sú Simon Pegg, James McAvoy, Jimmy Fallon alebo Tom Hardy. Currahee! Damian Lewis - Maj. Richard D. Winters /:/ Scott Grimes - TSgt. Donald Malarkey /:/ Matthew Leitch - SSgt. Floyd 'Tab' Talbert /:/ Ron Livingston - Capt. Lewis Nixon /:/ Shane Taylor - Cpl. Eugene Roe /:/ Donnie Wahlberg - C. Carwood Lipton /:/ Peter Youngblood Hills - SSgt. Darrel 'Shifty' Powers /:/ Michael Cudlitz - Sgt. Denver 'Bull' Randleman /:/ Rick Gomez - Sgt. George Luz /:/ James Madio - Sgt. Frank Perconte /:/ Dexter Fletcher - SSgt. John Martin /:/ Ross McCall - Cpl. Joseph Liebgott /:/ Neal McDonough - 1st Lt. Lynn 'Buck' Compton /:/ Robin Laing - Pvt. Edward 'Babe' Heffron /:/ Dale Dye - Col. Robert Sink /:/ Michael Fassbender - Sgt. Burton 'Pat' Christenson /:/ Frank John Hughes - SSgt. William 'Wild Bill' Guarnere /:/ Tim Matthews - Cpl. Alex Penkala /:/ Eion Bailey - Pvt. David Kenyon Webster /:/ Craig Heaney - Pvt. Roy Cobb /:/ Kirk Acevedo - SSgt. Joseph Toye /:/ Peter McCabe - Cpl. Donald Hoobler /:/ Matthew Settle - Capt. Ronald Speirs /:/ Ben Caplan - Cpl. Walter 'Smokey' Gordon /:/ David Schwimmer - Herbert M. Sobel

Big Lebowski (1998)

Myslel som, že to bude trochu viac humorné. Síce herci boli super, ako flegmatický a všetkým znechutený Jeff Bridges, tak aj večne nasratý John Goodman (ktorý sa mi máličko podobal na postavu Nicka Frosta zo seriálu Spaced). Ale vtipov bolo žalostne pramálo. Ešte aj Steve Buscemi dostal priestoru iba na pár minút, aj to ho vždy zo scény odpálkovali. 50. najobľúbenejší film pre mňa ostáva iba priemernou komédiou, so síce zaujímavým príbehom, ale o to nudnejším prevedením. Jeff Bridges - Jeffrey Lebowski/Dude /:/ John Goodman - Walter Sobchak /:/ Julianne Moore - Maude /:/ Steve Buscemi - Donny /:/ David Huddleston - Jeffrey Lebowski/The Big Lebowski /:/ Philip Seymour Hoffman - Brandt /:/ Tara Reid - Bunny /:/ Peter Stormare - Uli Kunkel/Karl Hungus /:/ Sam Elliott - The Stranger /:/ Jimmie Dale Gilmore - Smokey /:/ John Turturro - Jesus Quintana

Hostitel (2013)

Neviem prečo, ale po dopozeraní som musel zavolať svojej očnej lekárke aby som sa objednal na čo najbližši možný termín. Nie je totiž možné, aby som so zdravými očami v názve The Host prehliadol "featuring Rosamunde Pilcher". Človek očakáva čosi akčné, a dostane len Tisíc a jednu noc vo dvoch hodinách. Nehovorím, že príbeh a svet bol zlý, to by som klamal, ale film ako taký ma hrozne nudil. Už už sa schylovalo k niečomu dobrému, a zrazu BUM! Prešiel ich autobus? Nie, kecali o láske pol hodiny. A ešte k tomu Saoirse Ronan, ktorá je pre mňa rovnako nesympatická ako z chlapov Jareda Leta. Pre mňa sklamanie, možno reputáciu trošku napravila krátky scénka s Emily Browning a ešte úplný záver, ktorý otvára dvere dúfam lepšiemu pokračovaniu. /:/ Saoirse Ronan - Melanie Stryder/Wanda /:/ Diane Kruger - The Seeker/Lacey /:/ Chandler Canterbury - Jamie /:/ Max Irons - Jared Howe /:/ William Hurt - Jeb /:/ Boyd Holbrook - Kyle /:/ Jake Abel - Ian O'Shea /:/ Frances Fisher - Maggie /:/ Scott Lawrence - Doc /:/ Emily Browning - new Wanda

Pompeje (2014)

Historické filmy sú pre mňa vždy neočakávatéľné. Gladiator ma príliš nebavil, zato 300 bolo šupamega dobré, Troy bola tiež pozerateľná. Na filme Pompeii je najhoršie to, že človek presne vie ako to skončí a čo sa na konci stane s postavami. No ani to mi nezabránilo, aby som si v to kine nevychutnal. Z relatívne neznámych hercov ma najviac zaujal Adewale Akinnouye-Agbaje, aj keď aj Kiefer Sutherland ako zäporák stál za to. Kto by na to plánoval ísť do kina, tak odporúčam 3D, pretože tam bolo dosť uhýbacích scén, a predsa len efekty prevyšovali príbeh. Ja som si ale prišiel na svoje. Kit Harington - Milo/the Celt /:/ Carrie-Anne Moss - Aurelia /:/ Emily Browning - Cassia /:/ Adewale Akinnuoye-Agbaje - Atticus /:/ Jessica Lucas - Ariadne /:/ Jared Harris - Severus /:/ Joe Pingue - Graecus /:/ Kiefer Sutherland - Senator Corvus /:/ Currie Graham - Bellator /:/ Sasha Roiz - Proculus