Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

necisty

Člověk si chce připomenout ty starší díly, než přijde nejnovější verze. Pak přijde na to, že je dost složité hodnotit něco již zašlé rzí, když ke všemu nová éra nastolila velmi vysokou laťku. Řekněme, že Burton je skvělý režisér a Nolanovi taktak sekunduje, ale Keatonovi Batmana ve stínu Balea nežeru ani omylem, ten se pro tuto roli prostě nehodí. Plusové body už přidává pouze dostatečně šílený Nicholson, ale když zase vzpomenu na Ledgera, tak mají všichni tři smůlu... velmi zohledňuji zoubek času a to i když ten s hereckými výkony nemá nic moc společného. ()

Juto

Najskôr musím vychvaliť vynikajúce obsadenie Jacka Nicholsona, ktorý žiari v úlohe maniakálneho a šialeného Jockera. Nicholsonov charakter je skutočne úžasný. Tim Burton vytvoril jedinečnú atmosféru, presne zodpovedajúcu postavám. 9/10 ()

emo

Klasika žánru! Skvelá atmosféra, skvelé efekty, skvelý Keaton a ako čerešnička na torte Jack Nicholson ako Joker. ()

Ripper

Nikdy mě superhrdinové typu Batmana apod. nebrali, jsem toho názoru, že když už něco děláte tak se za to nemáte stydět a neskrývat svou identitu! A to je to co mi na Batmanovi vadí.Možná to beru hodně vážně, já vím, že je to pouze fantasy film, ale prostě to tak vidím.Možná jsem od toho čekal hodně, vždyť jméno Burton něco znamená, ale efekt se nedostavil.Ale abych jen nekritizoval tak musím vyzvednout výkon Jacka Nicholsona, který mě svými hláškami a přiblblím usměvem hodně pobavil.Takže když to zrhnu tak bych Batmana nazval průměrnou komedií s nadprůměrným Jackem Nicholsonem.Novodobý Batman Begins mi sedl líp i když u něj se tak nepobavím :) ()

Davosh

Na to, že druhý Burtonův Batman patří mezi mé nejoblíbenější, tak první díl mě úplně minul. Nicholson jako Joker sice předvádí dobrý výkon, stejně tak zbytek herců, ale celou dobu jsem se hodně nudil a oproti 2ce a nedej bože Nolanovým Batmanům se jedná o hodně slabší díl. ()

messiah

První příběh neprůstřelného tydýta v černém pršiplášti, kterej místo aby byl bezpěčně zavřenej za zdí ústavu, díky své paranoidní představě že je netopýr, prostě běhá po městě a dělá bububu na ještě pošahanější gangstery. Svou úchylnou schyzofrení představou se ještě chlubí promítáním propagačního loga na obří plátno na obloze, zřejmě pro vztek bezmocně přihlížejících psychiatrů. Největší slabinou filmu je rozhodně to, že v něm absolutně není vysvětleno proč toho magora ti psychiatři nemůžou dostat, co jim v tom brání...a to ani v lehkém náznaku. Každopádně tenhle film a jeho pokračování (Batman se vrací) je pro mě ještě celkem zkousnutelný, nejspíš kvůli Nicholsonovi, ač při vyloženě komixových scénách trpím a sténám! ()

WolfR

Výborný komiksový film. Skvělé obsazení Batmana a Jokera. Skvělý začátek série. Ikdyž pár chybiček by se tam našlo. Kdyby neexistoval Batman začíná tak dám 5 hvězd, ale jelikož existuje tak jen 4 hvězdy. ()

Hans.

Vidět to před temným rytířem, tak by se mi to určitě hodně líbilo,ale takhle... Promiň Time to se nedá s rytířem vůbec srovnávat... ()

forsythia

Právě nastal okamžik, na který jsem se těšila. Je to přelomová chvíle, kdy ty starší z mých dětí už začínají bavit pohádky pro dospělé. Batman sklidil úspěch a já se na něj zase ráda po letech podívala. Takže batmanovská jízda právě začala. Jupíííí! ()

animaxis

Já vím že je to Tim Burton,ale verze Nolana se mi líbila více.Tahle je na mě moc komiksová.Já vím,že je to Nicholson,ale Ledger hrál Jokera lépe a více jsem mu věřil že je to šílenec.Bohužel. ()

majo25

Kultové spracovanie kultovej komixovky Burtonom, ktorému však 'nežeriem' všetky veci vo filme. Spracovanie a hudba sú na jedničku, ale atmosférou sa dalo vytrieskať z tohoto aj viac. Namiesto nej sú tu pokusy o humor, ktorý mi nikdy k Batmanovi nešiel. Keaton je ale stále pre mňa najlepším Batmanom. A ktorý chlapec nechel mať batmobil, ktorý sa v spracovaní predstavuje? Hodnotenie: 90% ()

Larushka

Burtonův Gotham vskutku připomíná kulisami Metropolis. Jack Nicholson samozřejmě boží a Michael Keaton jako Birdman, totiž Batman taky super. Jen ty vlasy... :) Skvělá muzika, super komediální atmosféra. Zajímalo by mě, jak by to vypadalo, kdyby tam opravdu hrála Sean Young. ()

dr.fish

Osmdesátá léta jsou období, kdy se z mého pohledu filmům moc nedařilo.. Vznikly většinou snímky, které zrovna nedokázaly svým přístupem k látce překlenout další dekády a stát se nesmrtelnými, jako se to povedlo řadě snímků z let devadesátých. Z osmdesátek zbylo jen pár vizionářských vlaštovek jako Návrat do budoucnosti, Amadeus, Bláznivá střela, Krotitelé duchů nebo Blade Runner. Většina filmů z těch let působí zpomaleně a neživotně. A tak působí i Batman, až Nicholson hraje jako o život. Je to prostě docela nuda. Černobílé vidění světa je asi dnes už prostě nezábavné. 55% ()

mortak

Podobná šablona jako Superman. Krásná žena, superhrdina, postupné poznávání identity, láska, a do toho tokání nějaký ten superpadouch v podání herecké hvězdy. Princezna potkává prince, a aby kluci nepřišli zkrátka, je tu batmobil, batletadlo a tak. Čtyři hvězdy z nostalgie, za Elfmanovu hudbu, a za to, že Burtona ani tak Batman nezajímá, jen si tak hraje s atmosférou Gotham City. A to pak ve dvojce dotáhl k dokonalosti. ()

BoXBe

Poprvé, podruhé, potřetí, po dvacáté... když jsem byl ještě kluk. 100 % podívaná, obrovský zážitek, pamatoval jsem si každou minutu. Teď, když je mi, jako že je rok 2021, nečekal bych to, ale už to v mých očích zestárlo. O dost ve srovnání s jinými filmy i staršího data. Nejvíce asi zamrzí, jak moc z toho kouká studio v pozadí. Ale za tu Burtonovu vizi samozřejmě vděk. Kde by dnes Batman bez Burtona, Elfmana a Keatona byl... ()

E=mc2

Najlepsie a vobec prve spracovanie komikxoveho Batmana. Ziadne sucastne spracovanie akehokolvek komiksu po Batmanovi a Batman sa vracia nesiaha tymto dvom filmom od Tima ani po clenky... ()

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?