Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

majk_n

Co k tomu filmu říci? O Nicholsonovi píšou všichni, Burton to samé. Myslím jedna z nejlepších adaptací komiksu na film. plátno ()

Johny_MH

Možná že si teď znepřátelím mnoho přátel filmu, ale já ten film považuju za geniální stvárnění. A s Nicholsonem bych si při měsíčku opravdu nezatančil:) ()

Dass

Stacilo malo a Batman mohl byt klasickym superhrdinou prevedenym na platno. Nastesti se jim nestal, nebot temne ladeni, vytecna hudba a hlavne skvely Jack, jenz zde se svym nenapodobitelnym sklebem opet predvadi herecke mistrovstvi, zapricinili povyseni Batmana nad Spidermany, Supermany, Zelvi Ninjy a jim podobne. ()

Brit

Nádherně temná atmosféra, úžasná bizardnost dekorací a úchvatná hudba. Keatonovi nesahají Kilmer a Cloony ani popaty. ()

kadef

Naprosto výtečný film se skvělou temnou atmosférou. Což se nedá říct o dalších pokračováních. Jack Nicholson s jeho šklebem byl výborný, Michael Keaton si odehrál svoje. Krásné scény, krásná hudba, krásný FILM. ()

brabi

Burtonovi se podařilo skvěle vystihnout comixovou atmosféru. Jeho Gotham City opravdu není příjemné místo k žití. A obsazení jakoby herci jakoby z kreslených příběhů vypadli. Nebo se teď kreslí podle nich? ()

Marg

Prostě klasika! Boží Jack Nicholson, jeho Joker je jedním z nejsympatičtejších záporáků filmové historie! ()

weasel.p

Mě zas ten Batman tak nebaví,takže dávám 3. Tohle byl ale díky Nicholsonovi určitě nejlepší díl série, ostatní jsou už jen odvary. ()

SirGawain

To je prostě kult...Jeste dneska si pamatuju jak jsem po shlednuti tohohle filmu ve skolce pobihal v batmanovskym kostymu... ()

Weirdman

7/10... Vplyv 80.rokov je v súčasnosti v prvom Batmanovi cítiť až príliš (a ja to obdobie takmer vôbec nemusím)... Taktiež technická stránka ja na svoju dobu skvelá, ale odvtedy sa toto odvetvie filmu pohlo neskutočne ďaleko, čiže treba často prižmurovať oči a brať vek filmu do úvahy aby nevyznel trápne... Avšak bol po Donnerovom Supermanovi ďalšou významnou komixovou adaptáciou a viac menej naštartoval toto adaptátorské šialenstvo, ktoré vrcholí práve v poslednej poldekáde... ()

AdrianMonk

Batmana mám moc rád a je mi mnohem sympatičtější než Superman nebo Spider- Man, ale tvorbu Tima Burtona tolik "nežeru". Nicméně, když si vzpomenu na Batman a Robin, uvědomuju si, že první díl je extratřída. ()

PROTIVETRU

Klasika žánru a nielen preto, že Batman je môj obľúbenec ale Burtonove fantazijné stvárnenie čohokoľvek je jednoducho oku príjemné a Nicholson bol tiež správna voľba. ()

(fjw)

Tohle je FILM podle comiscu:) Tim Burton je naprosto ganiální. Skvělá atmosféra, velmi vydařená hudba od dvorního skladatele Burtona Dannyho Elfmana, skvělý Keaton a fámozní Jack Nicholson - "Tohle město potřebuje klistýr!!" :D Bravo Burtone, tleskám nad tvou fantazií:) ()

ali-n

Keaton nie je až tak skvelý Bruce Wayne, ako je perfektný Batman. Áno, ten gumový Batman so žltočiernym emblémom na hrudi a extradlhými ušnicami. Má nadupaný Batmobil. Áno, to auto, čo vyzerá ako Ferrari krížené s motorovým člnom. Má supersexi priateľku v podobe Kim Basinger. Tima Burtona je cítiť z každého záberu. Film temný, komixový, s úžasnými kulisami a hudbou. Úplne niekde inde ako novodobý Batman alias Ch. Bale, úrovňou sa mu však dozaista vyrovná. MOJE NAJ - I tu je ním Joker. Jacka vystihuje viac ako slovo psychopat už len psychopatický KLAUN. Vždy s úsmevom, magič ako doplnok a jedna perla za druhou: „Jsem první dokonalý vrah – umělec.“ .... „Jste šílenec!“ „Já myslel, že jsem kozoroh.“ ()

Zodiak

Burtonuv snimek pro me mel dlouhou dobu punc nejlepsi predelavky komixu. Trumfnul ho az Mr. Nolan avsak to nic nemeni na kvalite tohoto snimku. Kim B. tady vypada fakt neskutecne :) ()

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?