Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

Oxytocin

Pro mě je Batman mezi kultovní klasikou, která v roce 1989 předvedla nadčasovou podívanou, která se bude líbit i po x-letech později. "My ballons. He stole my ballons! :) ()

Karlsberger

V porovnání s Nolanovým Batmanem se na to člověk kouká trochu z jiného úhlu, ale nikoli z horšího pouze z aktuálnějšího. Hudba od Danny Elfmana filmu dává tu správnou atmosféru, kterou na Batmanovi mám rád. Na rok 1989 je to opravdu kvalitní superhrdinský film, ale když už bych někdy měl chuť na Batmana, určitě se spíš obrátím na Temného Rytíře. ()

Tobias_Sin

Po dalších shlédnutích mě to nutí přidat a především neustále se podivovat Burtonově formě! Epes rares! Batman dostatečně ponurý, skvělé vychytávky, skvělé postavy, atmosféra Gothamu dýchá prostě všude. ()

Wiceman

Za mě rozhodně první Batman vůbec (ne, toho ožralýho trotla Adama Westa fakt nepočítám, poněvadž je to fakt kekel). Vzpomínám si když jsem to poprvé viděl v televizi. Od té chvíle bylo jasný, kdo je můj nejoblíbenější suprhrdina :D Jelikož nebyl internet a zprávy ze zahraničí nebyli zrovna aktuální, takže co se týká hateu na Michaela Keatona ... zkrátka v té době šel mimo mě. Za mě je rozhodně jeden z nejlepších Batmanů vůbec. Chápu, že na tu dobu extrémně drsný chování největšího detektiva všech dob byla asi velká změna, ale co si mi fandové komiksů budem povídat ... rozhodně změna k lepšímu oproti blboučkému a naivnímu komiksovému Bat-manovi. Jediný, co mi přišlo fakt dost divný, bylo chování ,,Bruce Wayna" Jsem jedinej, komu přišel fakt těžce mimo? :D Jo jasně, musel odvíst pozornost od toho, že je vlastně temnej rytíř, ale i tak mohl být víc takovej, jakej je v dnešních verzí komiksů (filantrop a majitel asi 150ti různejch nadací) a ne kolektor starejch krámů a trosečník ve vlastním zámku. No dobrý, ale dá se. Veeeelká změna je ale u postavy Jokera (Jack Nicholson se pro tyhle role narodil). Do tý doby (a vlastně dodnes) velká neznáma ohledně Jokerovo skutečný identity je tady rozmlácená na kusy a Joker je vlastně gangster Jack Napier, co čirou náhodou zabil i Wayneovi (sorry Joe Chill, no cake for you :D ) Nehledě na fakt, že Batman vlastně nikdy nezabíjí a ejhle, tady se mu to daří docela dobře se svym Bat letadlem :D Ostatní postavy jsou spíš jen do počtu a i když prý hrajou i nějakou roli, člověk je vůbec neregistruje a to hlavně v případě, když stojí vedle toho mega přísnýho Batmobilu :D Leč Burtonovky nemusim (Danny Elfmanovo tydly fydly dů, všude spirálky a prohnilý starý stromy) tak tady se jeho styl fakt vyplatil. Do dnešních dnů je cokoliv s Batmanem (krom Nolanovek ty byli až moc real na můj vkus) prezentováno v tomhle duchu (hlavně Arkham a Gotham jako celek) Temný, ponurý, smutný a tak to má být. Nikdo nechce prosluněný trapný Metropolis s tim lítajícím Mirkem Dušínem, kterýmu stačí málo a začne mu kapat na karbid. Ne, neee. To Batman je ten správnej, vždycky klidnej profesionál. Abych to nějak shrnul. Tenhle film položil velmi pevný základy pro budoucí generace Batman filmů. Já se královsky bavil a i dnes si je rád pustim znovu a znovu :) Pět hvězd. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Tančil jsi někdy s ďáblem za měsíční noci?" První filmový Batman! Michael Keaton a jeho drsný pohled v masce, se mi v dětství vryl hluboko do paměti. "Jsem Batman!" Šílený Jack Nicholson jako nezapomenutelný Joker, , který zabodne psací brk do krku šéfovi mafie "Pero je vskutku mocnější než meč!", usmaží jednoho z mafiánu elektrickým proudem "Antuán se nám trochu moc rozpálil.", nebo zde svádí přitažlivou Kim Basinger. "Co vlastně chcete?" - "Svou tvář na jednodolarovce." - "Děláte vtipy." - "Na to snad nevypadám!" Skvělé zobrazení Gothamu, které má temné prostředí. Další plus je soundtrack, který je nejlepším soundtrackem, který jsem kdy slyšel. Tim Burton stvořil mistrovské dílo... Nadčasovou podívanou, která se bude líbit i po x-letech později. Jeden z nejlepších komiksových filmů všech dob! "Kde jenom bere ty úžasné hračky?" - 100%. ()

McZmener

Pro me je tohle jednoznacne nejlepsi Batman. Vynikajici vykon Jacka Nicholsona v podani Jokera. Ten kdo tvrdi, ze Heath Ledger je lepsi urcite nevidel tento film. Scena kde Joker zazehne sveho odpurce a pak se mu smeje, kdyz je mrtvej je to nejlepsi, co jsem kdy videl, smeju se tomu dodnes. Dale pak souboje Batmana s gansterama jsou vedrohodne a vse je tak nejak prirozene a verohodne. Moc se mi tu libi zobrazeni Gothamu, ktere vypada tak nejak spinave a tmave. Tento film urcite patri mezi me oblibene uz jen diky Nicholsonovi a jeho smichu. Ten je nezapomenutelny jak v originale, tak i s dabingem. ()

Duffman 97

Toto je klasika.První celovečerák s Batmanem. Tohle se mi velmi líbilo.Skvělá režie,scénář a hlavně komiksová atmosféra. ()

70s80s90s

Najtemnejsi Batman..nieco podobne sa zopakovalo uz iba v Batman sa vracia. Od tohoto filmu sa stal z Batmana kult aj pre dalsie generacie a o to sa zasluzil Tim Burton svojou bezchybnou viziou. Pamatam si, ze sa to k nam dostalo v 90. roku v povodnom zneni bez tituliek ako aj Votrelci, alebo Terminator. Jack Nicholson ma svojim hranim v tej dobe ohromne desil. Miestami dej pripominal viac psycho thriller nez comix. ()

mapar

Prequel k asi nejlepšímu filmu, co jsem kdy viděl, a také film s nejlepším soundtrackem, který jsem kdy slyšel. Věděl jsem to, když jsem ho slyšel poprvé, a platí to i o 25 let později. TOHLE je Batman ()

Vlastik100

Tohle je opravdu kult. Gotham, doba kdy se odehrává, skvělí herci, snaha co nejvěrnější kopie, jakou jiné komiksové filmy nemají obdoby, ta vážnost i přesto že se tu jedná o komiks. Nic nerušilo užívání si filmu. Jack Nickolson je král, nejenže Jokera dokázal věrně ztvárnit, ale zkopírovat jej do filmu jak si jej sám autor představuje v komiksu a se vší vážností. Batman už tak přesvědčivý nebyl, ale jeho technika byla od ostatních dopravních prostředků úplně jiná dimenze. Další herecké obsazení bylo mimořádné. Rozpočet, triky 90.let jsou vidět, ale v době vypuštění do kin to byla TOP třída. ()

Pavlis.xxx

Nejlepší Batman, sympatický Keaton a nejlíp vyšinutej Joker všech dob, ale o čekat od Nicholsona. Pohádkář Burton se režie zhostil výborně. Hustá atmosféra podkreslená výborným Elfmanem. Co k tomu dodat? "Už jsi někdy tančil v měsíčním svitu s ďáblem?" ()

Elanornegra

Zaujímavý počin, ktorý dýcha ešte staromodnYm pohľadom na komixový svet, hlavne ten vizuál a kostýmy mi prídu take no... každopádne veľmi slušný Nicholson taktiež mu sekundovali Keaton a Basinger, ktorá bola fakt krásna. Celé poňatie má čosi do seba comicksovy Gotham napr, take Burtonovske, ale niektoré tie scény nič moc. Záver slušný, už som videl aj horšie skončenia. Nolanovska trilogy je tak o 2 triedy vyššie ...... 70% ()

Osemhodin

Úžasný Batman film ale u mňa stále vyhrává Batman Returns. Má to atmosféru ktorá sa lentak nevidí a to je velké plus. Jack Nicholson ako vždy perfektný. ()

CSGoddess

Tak podle mě je Milanová trilogie nejlepší Batman všech dob ale tenhle první dva filmy o Básníci bylo hned potom to lepší co se natočilo o Batmanovi a jako malá jsem na ně ráda koukala i když o komiksy sem se začla zajímat až s první Spiderman trilogií ve 12 letech. Každopádně na u do u ke tento snímek slušnou adaptaci jednoho z nejznámějších komiksů ve světě. ()

notfilip63

Ako nejaké veci nedávali zmysel ale je to film z 20.storočia ta asi preto. Herecké výkony niektorých postav boli nič moc. Joker mohol byt ale Heath Ledger je podla mňa stále ten najlepší Joker. Michael Keaton ako Batman je dobrý a Gordon tam vo filme moc nebol a moc využitý nebol. Hudba bola dobrá asi najlepšia vec čo bola vo filme. Akcia mohla byť som rád že Batman nebol neporaziteľný ale aj od normálneho typka dostával na prdel. CGI bolo dobré niekedy zle a už som hovoril v akom roku je ten film. A zvuky tých výstrelov sa mi moc páčili ale aj kamera bola dobrá. A Gotham bol dobré urobený. Škoda že som to pozeral v českom dabingu asi v originálne je ten dabing lepší. Film je na 8/10. Není to podľa mňa najlepší Batman ale môže byť na to v akom roku bol urobený. ()

Antman111

Je vidět že měl Burton hodně volné ruce.( hlavně proto že v době kdy se tento film točil byly jako jediné větší komiksové filmy supermani a DC chtělo zkusit něco jiného.) Joker je skvělý záporák. Ghotam je skvělé temný a gotický. PS: Batman je můj druhý nejoblíbenější superhrdina takže je moje hodnocení a recenze možná až moc zaujatá. ()

SirErLeerdan

Podle mého nejlepší zpracování. Kulisy, obsazení, efekty. Prostě fajnově komiksové, jak má být. Žádný přeplácaný blockbuster. 80% ()

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?