Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

ciapok

nemôžem si pomôcť, dýchla na mňa nepekná aróma 80 rokov v americkom filme.... Temný rytier sa zbavil práve nej a podarilo sa mu u mňa nemožné - pozerať s rešpektom sfilmovaný komix .... porovnávaniu sa nevyhol zrejme nik - Joker je lepší, rekvizity (pochopiteľne) lepšie, hudba !!!! bez komentáru. Ak je moje hodnotenie povrchné, nech mi je odpustené, ale o čom má Batman byť ? O dialógoch ? O kriminálnej zápletke? Nie. O akcii, kladných a záporných hrdinoch, no a Temný rytier v podobe Heatha Ledgera mu dokonca aj čosi pridal. ()

lev86

Osobne komiksy veľmi nemusím, ale Batman a Superman sú jediné komiksové spracovania, ktoré si rád pozriem znovu. Všetky ostatné komiksy sú pre mňa iba akousi napodobeninou týchto dvoch postrádajúcich akýsi hlbší zmysel a originalitu. Tento film som si pozrel prvý krát keď som mal možno desať rokov, a pozrel som si ho znovu v čase, keď boli natočené nové verzie Batmana od Nolana, a tento starý Batman sa mi páči stále. Proste tá Burtonova schopnosť stvárniť Gotham ako temné mesto zločinu vyráža dych. A samozrejme tie Batmanove hračky - ktorý chlap netúži mať Batmobil vo svojej garáži? ()

greenarrow0

Pre mňa to už bude navždy najlepšie stvárnenie batmana na filmovom plátne prepáčte pán Nolan. Tim Burton je majster atmosféry a vizuálneho štýlu a tu to predviedol dokonale Gotham už v žiadnom inom filme okrem Batman Returns nevizeral tak pochmúrne a tmne na každom kroku číha zlo . Hmla a výpari z kanalizácie vyplňajú celé mesto kde aj vo dne skoro žiaden slnečný lúč neprenikne. Michael Keaton dokonale stvárnil boĺavú dušu Bruca Wayne tomuto chlapíkovi by ste verili že je dostatočný blázon aby, sa po nociach prezliekal za netopiera. A Jack Nicholson ako Joker akoby vyskočil zo strán komiksu. ()

Whyte

Temné, Burtonovské, gotické, šílené, zlověstně se smějící, ale ještě nepronášející „Why so serious?“, společně s ponurým Elfmanovským sonetem a jednou z nejosobitějších a nejpovedenějších komiksových adaptací. //70% // ()

Dancihal

BATMAN - Můj oblíbený comicsový hrdina a do dnes mě to drží.... Tento první film.... Moc dobrý :)) Výborný Nicholson!!!! Další díly se mi taky "libí" ale tahle jednička je prostě jednička... Než přišel Temný rytíř s dokonalým jokerem v podaní Heatha Ledgera ( jeho nejlepší a životní role!!!!!!!!!! ) nepřekonatelný!!! I dnes se na to zase rád podívám. Taková už klasika :) ()

Pe4Ce22

Tento film jsem viděl už zamlada a teď jsou ho zkouknul ještě jednou při příležitosti skouknutí všech Batmanů jeden po druhém a upřímně jsem velice na rozpacích. Když jsem byl malý, tak se mi film hodně líbil, ale dnes mi přijde takový obyčejný, zašedlý a místy zbytečně komický. Ze zcela objektivního pohledu se jedná o zfilmovaný komix do akčního filmu, který je sice dobrý, ale není to žádná bomba. Při srovnání s novými Batmany vypadá jako zašedlé Béčko, což je zcela určitě dáno roky, ale. ... jak film hodnotit? Je to mezi 3 a 4mi, ale nakonec se asi přikloním spíš k těm třem. Třeba svoje hodnocení za pár let ještě přehodnotím .. ()

MattCorman

Burton, Keaton, Nicholson, Basinger.. Asi nejlepší složení, jaké jsem kdy viděl. Burton natočil tento film tak skvěle, že další Batman nemá takové kvality. Efekty, atmosféra, hudba, samotný Batman.. No prostě bomba. Michaelovi Keatonovi role Batmana sedí dobře, je o hodně realističtější než Clooney a nebo Val Kilmer. Jack Nicholson zahrál Jokera velice famozně a na tu dobu se mi postava Jokera líbí více než Heath Ledger (I když Heath je taky super) A Kim Basinger? V tomto filmu neskutečná kočka, miluju tu ženskou, jeji sexy nožky a výraz. Aghhh. Atmosféra je temná a Gotham city v zimním kabátu, je přesně to, co dodává filmu šmrnc a zvedá laťku vysoko. Film má kvalitní děj a veškerá stopáž filmu není nudná. Všechny scény a záběry jsou tak dobré, že člověk hltá film celým douškem. Tento Batmab je nejlepší, nejgeniálnější a bezchybný. Doporučuji. Hodnocení 85% ()

Chillik

Nesmí chybět ve sbírce žádného milovníka fantasy či komiksů - a právem. Od první scény, kdy vás na kolena dostane dokonalá hudba Dannyho Elfmana, film o spád a nadmíru působivou atmosféru nepřijde. Moje averze k Jacku Nicholsonovi se zase o trochu prohloubila - to mu ale vzhledem ke kontextu nejspíš musíme přičíst k dobru... Na film se podívejte, jste-li věrnými obdivovateli dua Burton-Elfman, chcete-li se nazývat znalcem žánru nebo máte-li za sebou jen novější díly a myslíte, že překonat už je nejde. Na film se nedívejte v případě, že se vám hnusí násilí i intriky - nebo pokud jste slabší nátury, kterým se ještě nějakou dobu bude zdát o řezných zbraních a chemických továrnách. ()

killberrybil

Z tohoto filmu si budu vždy pamatovat skvělý herecký výkon Jacka Nicholsona, vedle něhož ovšem výkon Kim Basinger byl dost slabý. Ale s Jackem byla sranda a Batmobil by chtěl každý, takže férový čtyři :) ()

Klokly

Za mě jedno z nejpovedenějších filmových zpracování Batmana. Michael Keaton do role netopýřího muže sedl jak se patří a psychopatický Joker v podání výtečného Jacka Nicholsona se mi v dětství vryl hluboko do paměti, stejně jako ponurá atmosféra celého Gotham city. ()

pouzivana

Je prostě první a Tim tu výpravu umí. Gigantická třešnička na dortu Jack Nicholson!! Nemluvě o sexy kočičce jako je Kim. Dále není co dodávat. Pět hvězd. ()

Sadova302b50

Nejlepší z Batmanů, a to kvůli jednoznačnému rukopisu Tima Burtona, který vystihl gothamskou atmosféru naprosto úchvatně (z recentních filmů cítím leda tak slabý chuťový ocas), potom je tu suverénní Jack Nicholson, jenž strčil zbytek hereckého ansámblu (nikoli špatného) hravě do kapsy, a samozřejmě výborná Elfmanova hudba, suma sumárum dokonalý koktejl, který nemohl vyústit v žádný propadák. 90% ()

pekkanik

Musel som si dať nejaký čas pauzu a tento film si pozrieť znova - Temného rytiera som totiž videl skôr, takže hodnotenie by nebolo objektívne. Veľmi dobrý film, a to ani nemusím zdôrazňovať, že dovtedy posledný Batman z r. 1966 bol akurát komediálny úlet, tu je to tmavé, veľké, nepríjemné... O Nicholsonovi nebudem písať, o jeho skvelom výkone sa tu pěje v každom komentári, Keaton hrá zaujímavú kombináciu nesmelého a roztržitého miliardára s neohrozeným superhrdinom, Kimka je skvelá, ani sa nemusí veľmi snažiť a, čudujsasvete, ide to. Čo dodať na záver - toto nie je kriminálka, toto je naozaj comics ()

majki41

Po vizualnej stranke burton jasne poraza nolanovho batmana co sa tyka pribehu deja a akcie stylizacie a postav jednoznacne boduje nolan jack nicholson vyborny ale leger to povysil o level vysie ale zase 20 rokov je 20 rokov ()

Villan

Tak tento Batman ma teda moc nebavil,aj napriek tomu,že Burtonove filmy mam rad.Nebyť skvelého Nicholsona ešte o jednu hviezdu menej. ()

Grulda55

Do doby trilogie Balea byl Keaton jednoznačně nejlepším Batmanem (ostatně neměl to nějak těžké,v porovnání s konkurencí) rozhodně se mi vždy bude spojovat s prvním filmovým "rytířem v černém",pro kterého jakožto naprostý milovník původního komiksu mám velkou slabost.Jack Nicholson jako obvykle podal absurdně neskutečný výkon ! To vše jen potvrzuje vynikající podkres Elfmama a režie Burtona.Každopádně,jako první film z Batmanovské ságy je to skvělý počin! ()

Mistake93

HLÁŠKY Z FILMU : (Joker čeká na věži na vrtulník.) Joker: (na Batmana) Já klidně můžu říct, že mi teď straší ve věži. Knox: Je Batman placen policií? A pokud ano, kolik bere čistýho?! ()

Cudlimil

První a proto asi i nejlepší. Líbila se mi i Kim a Keaton vůbec není špatný, sekunduje Nicholsonovi více než dobře. Pěkné kulisy Gothamu, kam se hrabe Temný rytíř. ()

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?