Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

qnnaire

Tim Burton vytvoril mimoriadne temné a čierne mesto Gotham City, ktoré je zmietané zločinom a korupciou. Na pomoc proti tým zlým však prichádza muž v netopierej maske. Ale jedným z tých najhorších je psychopatický Joker, ktorý sa nezastaví pred ničím. Úžasná akčná rozprávka síce s nie veľmi charizmatickým, ale zato presvedčivým Batmanom Michaelom Keatonom, krásnou Kim Basinger ako ženou, ktorá sa nechtiac ocitá uprostred súboja Batmana a Jokera, a famóznym Jackom Nicholsonom ako Jokerom. Už asi dvadsiaty raz tlieskam od nadšenia pri pozeraní tohto filmu. ()

jaja01k

Kdyby tohle bylo natočeno dnes, zapadlo by to v kategorii trapných, béčkových parodií na superhrdiny. Jenomže Tim Burton to nenatočil dnes, ale před dvaceti lety, a tak se na to taky díváme. Je to ten první Batman, o kterém i ti, kteří nepatří k fanouškům komiksů a superhrdinů, vědí alespoň to, že je to "ten s Jackem Nicholsonem". Ano, Nicholson-Joker jednoznačně táhne celý film a bez něj by nestál za nic. A rovněž musím pochválit groteskně ponuré vykreslení Gothamu. Batman je prostě klasika, která rozhodně má svoje kouzlo a to je důvod, proč se jen blahosklonně usmíváme u neakční akce, nevtipných vtipů a Kim Basinger jako dívky v nesnázích ve stylu filmů pro pamětníky, a příště se na netopýřího muže zase rádi podíváme... Proč tedy nehodnotím pěti hvězdičkami, když mám tenhle film tak ráda? Protože Bruce Wayne není a asi nikdy nebude můj nejoblíbenější milionář - superhrdina:-) ()

FrantaMcKvak

Teatrálnost sama! Keaton nehne ani brvou když se mu šaškující a desivý Nicholson chechtá do obličeje. A ono to nakonec vypadá dobře. Atmosféra je párádní - velmi temná, velmi skláčená ale velkolepá. Vytknout se nedá skoro nic, protože tenhle fim si vytvořil kategorii sám pro sebe. ()

Traktorista

Tim Burton natočil Batmana naprosto úžasně, Temný a ponurý komix na plátně hodně slušně funguje díky parádnímu prostředí, které slušně dokresluje atmosféru. K tomu charismatickej Nicholson a půvabná Basinger. Tenhle Batman má naprosto všechno co správnej komixák potřebuje - nějakej ten dobrák, dost dobrej záporák, krásnou ženskou a pořádnou atmosféru, krásně dokreslenou Elfmanem. ()

Marek.Skalka

Nejprve jsem dal jen čtyři hvězdičky. Pak mi ale došlo, že tenhle Batman byl první, kde bylo použito to, co v dalších pokračováních bylo třeba i použito lépe. Navíc ten film má atmosféru. 5/5, jinak to vážně nejde. ()

Mitch645

Timu Burtonovi se podařilo nasadit velmi vysokou laťku, kterou on sám a i jeho následovnící těžko dokázali překonat. Skvělý Jack Nicholson, úchylný komixový svět, temné a depresivní Gotham City - prostě klasika všech klasik. ()

misiacik

Temná atmosféra vnesená do snímku mu dala nesmrtelnosť, inu ako každý počin pána Burtona ktorý svojou pochmúrnosťou jednotlivých prostredí a bizarnosťou mi prirástol k srdcu a získal si ma zrejme naveky... ()

Honey007

Burton a Batman prostě patří k sobě. Naprosto fantastická výprava a kostýmy, hvězdné obsazení, pořádně bláznivý padouch a pořádně temný Gotham :) Jelikož Batman byl vždy můj nejoblíbenější komiksový hrdina, nemohu hodnotit méně než 80, na druhou stranu nutno dodat, že Nolanovo zpracování Burtona strčilo do kapsy a přivedlo do extáze ;) 80% ()

burg

Musím se přiznat, že téhle původní verzi jsem nikdy nepřišel moc na chuť. I když uznávám, že Jack Nicholson je herec numero uno a jeho Jocker je vážně... děsivý. Tenhle batman sice nastavil laťku spooustě frančíz, ale přiznejme si, že Ledgerově Jokerovi se Nicholson fakt nevyrovná. ()

MikeKatz

Zfilmovaný komiks. To už pro mě znamená hrozně moc. Vyrůstal jsem na Batmanovi, Supermanovi a jiných. Takže to by musel být hrozný "odpad", aby se mi to nelíbilo. Rád utíkám z reality do světa filmů. A s hrdinou, který zachraňuje svět ... a svět potřebuje zachránit. Je to mnohem lepší. No ni? :) ()

oleg121

Na tú dobu skvelý, no dnes už iba do úzadia posunutý a zastaralý snímok. Starších Batmanov jednak odstrčila Nolanova sága, no jednak to na dnes nie je bohviečo. Ako trikovo, tak aj dejovo. ()

Caesarion

Nádhera. Po takovych letech sem z něj pořád stejně uneseny. V mnoha ohledech je geniální. Pojetim hudbou exteriéry, interiéry, masky to vše.Skutečná srdcovka je scéna Batmobilu za árie Descent into mystery. Film je svym zpusobem tak dobrý že jeho kvality žádné předražené komixove hardcory nikdy nepredci. ()

Hnedoocka1

Nejlepší díl z celé série netopýřího muže. Michael Keaton zahrál Batmana naprosto bez chyby. Role Jacka Nicholsona jako Jokera byla fascinující. Tim Burton mě opět nezklamal, prostředí pochmurného města Gothamu a zároveň i barvičky, které jsou oblibou Burtona, mě opět uvedli do úžasu. Jak někdo může udělat z pochmurného prostředí a pestrých barev, něco tak skvělého? Burton ví co dělá a je to opravdu pan režisér. ()

madline24

I s odstupem let (a vsech dalsich Batmanu, kteri byli natoceni v jejich prubehu) je tohle pro me ten nej. Hlavne pro tu dokonalou atmosferu komiksu, kterou ani skvele Nolanovy filmy nejsou schopny zachytit. ()

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?