Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

sheen

Nejlepší Batman pro mě, numero uno se vším všudy. Komixovost z něho přímo čiší. Burton to vzal pěkně po svém, temné a chladné prostředí Gothamu, je opravdu to, kde se může Batman pořádně vyřádit. A taky, že jo, Keaton si to užívá naplno a já také. Nicholson v roli Jokera určite zahrál suprově a krásná Kim jen uzavírá komplet dokonalosti. Atmosféra filmu je hutná, při úvodních titulcích mě běhal mráz po zádech. Ikdyž se Joker snaží sebevíc, tak hlavní hvězdou Gothamu je Batman, jsou ho plné noviny a televize:) Burton mě opravdu potěšil. Málem bych zapomněl na výborného Danny Elfmana! "You Ever Dance With The Devil In The Pale Moonlight?" 19.4.2017 Bylo moc super vidět tento skvost na velkém plátně v rámci filmového festivalu Jacka Nicholsona v pražském Aeru [Kino Aero] ()

salahadin

Joker je macher. A Burtonův Batman je klasika, Tim dokázal stvořit komiksový svět i s jeho atmosférou, použil výborné herce (J. Nicholson a jeho "jolly" výraz) a hlavně hudbu "jakéhosi" Dannyho Elfmana, jehož soundtrack se řadí k absolutní špičce filmové hudby. Absolutní highlight žánru. S Batman Begins dva dokonalé, i když diametrálně jiné filmy. Burtonův TOP film. Tak přesně takhle to má vážení vypadat...95%. ()

Stegr

80% - Burtonova vize Batmana je temná, komixová a zajímavá. Na Nolanovo provedení však pro mě nemá... ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// +Joker je výbornej, Batmobil a další Bat udělátka, atmosféra, hudba -M. Keaton v kúži Batmana neoplývá charismatem, dabing/// Z původnách ctyř filmů je tento nejlepší. Nahoru ho táhne především herecká kreace Nicholsona a rovněž hutná atmosféra, samozřejmě s nejnovějším Batmanem se nedá vůbec srovnávat./// Celkem 80%/// ()

Ruut

Úplně jiné než aktuálně dělané komiksové filmy. Hlavní záporák je Nicholson, muž člověk s charakterem .. nikoliv digitalní hrouda svalů. A tak dále a tak dále. Skvělý kus i po 30 letech. ()

HAL

Fantastická záležitost i po letech (a to včetně vizuálu, vidět Batmana na velkém plátně ze 70 mm kopie je lahůdka). 9/10 ()

Satan

Vidět znovu tohle po Nolanově trilogii je jako honit si šaška po prvním zásunu. Burtonův Batman je oldschoolový a odkazuje na klasické gangsterky. Poetika se blíží Burtonovým největším mindfuckům a celé to vypadá jako vtip. Zpátky v osmdesátkách to byl ale zjev. Takhle úspěšná komiksová adaptace s takovými hereckými jmény? Tento Batman byl průkopníkem a nebýt jeho, kdoví, kde by byly komiksové adaptace dnes. Keaton je jako Batman šedý průměr, spíš mu sedí poloha Bruce Wayna. Škoda, že po letech už několik věcí nefunguje tak, jak má (Harvey Dent černoch?) a byť je Joker vykreslen jako kriminálník zástavající vysoké postavení v mafiánském žebříčku, Nicholson je stále v roli vyšinutého blázna vtipný i děsivý zároveň i dnes. Kim Basinger to navíc sekne víc než kdy jindy. [Přesná stopáž: 121 min] ()

mzss1

|54%| Nejdříve chci dát najevo dvě věci. První – staré klasiky, filmy s 80.let apod mám rád. Následující remaky také některé nejsou špatné, mnohdy se ale nepovedou. Píšu to zde proto, aby to nevypadalo, že mám rád pouze remaky či modernější pokračování apod. Druhá věc, která bude navazovat na popis tohoto starého Batmana. Co se týče těch Nolanových, ty mi postupem času přirostli k srdci. Takže všechny 3 díly po 5* - k tomu netřeba nic dodávat. Tato „údajná“ Burtonova klasika mě nikdy moc nelákala, ale při té správné náladě jsem se rozhodl, že do toho půjdu. Po skončení snímku jsem si uvědomil, že by se to mělo nazývat JOKER nebo jak bylo míněné v dabingu, KLAUN. Herec, co hrál tuto postavu, si patřičnou pochvalu zaslouží – byl vtipnej, párkrát jsem se zasmál, ale přesto to na Nolannového Jokera nemělo, i když je tak trochu paradox, že tento starý Joker byl největším kladem tohoto počinu. Keaton mě jako Batman vůbec nezaujal, jak po herecké stránce tak ani postavu neměl nějak výraznou. Nic jsme se o Batmanovi zde nedozvěděli. Akce nebylo dost, ale když už byla, tak potěšila, i když mě moc nezaujala. Hudba docela slušná. Ve výsledku mě to nepohoršilo, ale je to jen taková jednohubka, nic víc. ()

kingik

Silné obsazení, ale nudné zpracování. Kulisy až moc okatě studiové a akce se nedostavila ve větší míře. Další pokračování se mně líbila víc. ()

InJo

Dosud jeden z nejlepších comicsových filmů. Burtonova našlapaná režie, krásně ponurá stylizace a Jack Nicholson jako nepřekonatelně vyšinutý Joker jsou skvosty. A k tomu všemu hraje Elfmanova geniální hudba - paráda. Navíc postava Batmana patří mezi ty nejcoolovější a nejstylovější superhrdiny stříbrného plátna! 90 % ()

Legas

I po letech (a příchodu výborného Nolanova Batman Begins) je to stále lahůdka. Burtonův Batman se stal kultovní klasikou. Michael Keaton obou stranám své postavy dává komiksový nadhled a vtip (narozdíl od psychologicky hlubšího Christiana Balea), Joker je "best-batman" záporák díky nepřekonatelnému herectví Jacka Nicholsona, který na sebe strhává snad větší pozornost, než samotný Batman, a pak je tu pan režisér osobně, o jehož vizualitě by snad daly psát i básně. ()

Webb

[6/10] (PolyGram, Warner Bros.) (Technicolor /// Produkce: Peter Guber, Jon Peters /// Scénář: Sam Hamm, Warren Skaaren, Bob Kane /// Kamera: Roger Pratt /// Hudba: Danny Elfman, Prince /// Oscar: Anton Furst, Peter Young (výprava)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE] ()

IQ Tiqe

Město Gotham vypadá tak jak hoznám z pozdějších dílů, kter jem viděl dřív (Batman begins, Dark Knight), a Burtonovi se povedlo! Michael Keaton je pro mě spíš tvář komediální, ale byl to takový Batmana-sympaťák, taky spokojenost. S čím už spokojen nejsem, byly některé lacinější triky a to, že jsem z filmu neměl ten správný požitek - díval jsem se a bylo mi celkem jedno, co přijde za minutu, za dvě... Nedokázal strhnout. # příběh 7 | hudba 7 | humor 1 | akce 6 | napětí 5 | pustil bych si znovu 5 ()

Anderton

Tak toto bol svojho času určite najlepšie sfilmovaný komiks, a mnoho ich lepších odvtedy nebolo. Burtonovo vizuálne cítenie sa k Batmanovi hodí ako Hrušínsky k Švejkovi. Či sú Nolanove adaptácie lepšie, ťažko povedať, toto je číry komiks, tie dnešné sú skôr realistické filmy bez rozprávkového kúzla. No a ten Nicholson je aj tak o chlp lepší ako Ledger. O Keatonovi nehovoriac. Opätovné pozretie trochu ničí nostalgiu, predsa len Batman značne zostarol. Znižovať hodnotenie ale práve kvôli tomu nebudem, vo svojej dobe asi nešlo látku lepšie nakrútiť. ()

Frajer42 odpad!

Dámy a pánové já mám jasno. Tohle bych označil za špatný pokus o komedii. Bohužel nepotlačím nutkání srovnávat. A srovnávat budu s novější adaptací. Tenhle Batman byl příšerný a to po všech stránkách, Michael Keaton mi v roli Batmana absolutně nesedl. Christian Bale ho zničil na plné čáře. Efekty srovnávat nehodlým, protože se pohybujeme v absolutně odlišné časové dimenzi. A tohle, že měl být Joker? To byl prostě debil. A debilně napsanou roli nezachránil ani Jack Nicholson. Trapné, že se to ani slovy nedá patřičně popsat. Hodnocení odpad je možná kruté, ale nemůžu si pomoct. Tohle byl nevydařený nesmysl. ()

boshke

Celkem slabé. Batman vypadá jako nepovedená figurka z hračkářství, Jokera Nicholson zahrál dobře, ale tu hubu měl tak pokřivenou, že se mi při každém záběru na něj dělalo lehce blivno... 70% ()

Kothy

Tim Burton oživil tuhle legendu po svém. I když je to burtnovsky ujeté, není to špatné. Pro roli Batman si vybral Michaela Keatona. S Christopherem Nolanem se to dá samozřejmě jen těžko srovnávat... Ale Jack Nicholson je jako Joker perfektní. ()

AllShallFall

Neskutečně bezvadný komiks. Tenhle Batman se mi zaryl do mysli nejvíce. A hned z několika důvodů. V první řadě, to je vynikající Joker v podání Jacka Nicholsona. Ten byl úplně nezvadný. Protože mě častokrát svými perfektními hláškami úplně odrovnal. A doslova se do té role tak vžil, že to bylo opravdu atmosférická podívaná. Za další to byl sám Batman / Michael Keaton. A somazřejmě krásná Kim Basinger. Líbila se mi propracovaná Batmanova technika, jako auto, stíhačka a pod. Velmi komiksově pojaté. Přesně to je Burtonův styl:-) 90% ()

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?