Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

heyda

Klasický snímek podle komiksové předlohy, který už jsem viděl tolikrát, že už mě možná i omrzel a proto to na maximum nebude :-) ()

Roman.Ticka

Jistě to byla bomba před 20 lety, dnes mám již zkreslené vidění díky nové verzi TDK, která je prostě cool. Takže hodnotím krásu Kim, jokerství Jacka, kvalitní efekty a celkově dobré zpracování. Nicholson mi víc sedne v rolích lotra proutníka s citlivou duší. Možná to bude tím, že komiksům až tak nerozumím. Jerry Hall si štěkla. :-) ()

Deschain

Gotham je farebnejší ale stále plný špiny a kriminálnikov. Hudba Dannyho Elfmana vytvára protipól Jokerovým vtipom a prináša tú temnú časť Batmanovho príbehu, aj keď len nakrátko. Baleovho Batmana mám síce najradšej, ale Keaton sa mi taktiež páči. Mojou obľúbenou postavou sa tu ale stáva Alfréd a obľúbenou scénou tá v múzeu. Ani chudák Rembrandt neostal ušetrený:) Burtonov Batman má veľmi blízko ku komédii a to sa mi na ňom páči. I think you're insane. - I am? I thought I was a Pisces! ()

Othello

Burtonovi to imo sluší nejlépe, když si může pidlikat ty svoje modýlky a mrtvolky v hranicích nějakého cizího kánonu. Jeho Batman je šíleně rozkošná travestie filmové výpravy, kdy máte při sledování nutkavou potřebu si na všechno sáhnout a i přesto, že všude vidíte ta malovaná pozadí, umělá průčelí domů a mlhomety za každým rohem, tak i když dávno nejste v tom věku, přistihujete svůj mozek, jak se sám sebe snaží přesvědčit o tom, že takové místo někde na světě opravdu je a lidé v něm opravdu žijí. Klaustrofobická stísněnost, ve které neustále lezou do cesty záběru různé stíny, pára a statisté ve skutečnosti pak perfektně maskuje neohrabanost a statičnost samotné postavy Batmana. ()

Xeelee

Já si nemůžu pomoct, ale Mě Joker v podání Jacka Nicolsona moc nesedl. To co prováděl ale vše docela dostatečně vynahradilo. Co se týká Burtonova rukopisu, tak ten byl zajímavý, ale víc se mi líbil jeho o rok starší a podstatně ujetější Beetlejuice. U toho jsem se narozdíl od Batmana ani chvilku nenudil. ()

eraserhead666

Keaton je stejně nejlepší Batman. Ještě si to živě pamatuji z kina, ale i po letech to má pořád koule. Hrozně miluju scénu z muzea, to je prostě paráda. Ta hudba, to úchylno a vynikající Nicholson. Pro mě asi jeho nejlepší role, kam se na jeho Jokera hrabe nějaký trapný Jack Torrance z The Shining. Pro mě pořád nejlepší filmový Batman. ()

Ilicka

Zvláštní... Nejsem si jistá, jestli byl dobrý nápad koukat na film Batman začíná dříve než na původního Batmana Tima Burtona, protože to bylo úplně o něčem jiném. Gotham, Batman, atmosféra, záporák... No, musím uznat, že z Jacka Nicholsona mě občasně mrazilo, jeho Joker byl úžasný zvrácený maniak... No, trochu jsem měla problém s Batmanem, zdálo se mi, že Joker má více prostoru než on, a bylo mi to tak nějak líto. Celkově ale velmi DOBŘE zpracovaný komiks, který u mě klesl v hodnocení díky českému dabingu, který se mi nezdál, ani mi neseděly role... Ale snad ta hvězda dole nevadí. (Btw: Zkoušela jsem srovnat 1. s 5. dílem... Je to nesrovnatelné, obojí skvělé.) ()

kajda.l

Po tom, co jsem minulý týden (14.8.08) zašel na Temného rytíře jsem si hodně rychle opatřil tento film. Důvod?? Porovnání. Burton vs Nolan. A ihned po zhlédnutí Batmana mi došlo, že je to holý nesmysl, srovnávat nesrovnatelné (to je jako porovnávat hrušky a jablka). Ale přeci jen víc tíhnu k Burtonovu komixovému pojetí. Ale musím uznat, že Nolan vytáhl z rukávu žolíka, kterému Burton nemůže konkurovat JOKER. A tu je druhé porovnání Nicholson vs Ledger, opět neporovnatelné. Nicholsonův osobitý, sarkastický styl (trošku slizký, který mi někdy lezl na nervy) se geniálnímu Ledgerovu pojetí (které naopak člověka přikovák sedačce) nemůže rovnat. Ale hlavní asi je, že při konečném součtu jsem se bavil u obou zhruba stejně, takže konečný výsledek-remíza. ()

Ištván87

Co si jen fanoušek Batmana může přát, to dostává v tomhle filmu. Michael Keaton je perfektní a Jack Nicholson slušně ujetej. Na tomhle filmu jsem vyrůstal a dodnes nevynechám jedinou příležitost ho znovu vidět. Parádní pecka. ()

Bauer

Výbornej Batman a asi nejlepší!Ale jako představitel Batmana se mi nejvíce líbí Christian Bale.A Jack Nicholson.....to je naprosto vynikajcí herecký výkon.Tim Burton je frajer.Prostě super!!! ()

duklak2

Tento Batman se nestal mým idolem. Viděl jsem ho jen jednou. Nepotěšily mě výkony některých herců. Přišlo mi to takové vyumělkované. Ani ta atmosféra nebyla nijak strhující. Proto hodnotím průměrně. ()

Sawy

Pokud neberu v potaz dva nové díly od Christophera Nolana(což s těmi starými Batmany nemá podle mě vůbec nic společného) tak je tohle nejlepší Batman.Tim Burton je můj oblíbený režisér a to,jak si vyhrál s Gothamem je prostě úžasné.Spousta temných uliček,do kterých byste radši nechodili,na každém kroku grázl,který vás bez mrknutí oka zastřelí,prostě celé je to prodchnuté takovou zvláštní,temně gotickou atmosférou.V tomhle směru obstál Tim na výbornou.Vynikající je také Jack Nicholson,který pojal Jokera úplně jinak,než Heath Ledger,takže nemá moc cenu jejich výkony porovnávat.Oba byli fenomenální a Nicholson by si toho Oscara bezpochyby zasloužil taky.Horší je to s dalšími herci.Michael Keaton se mi do role Batmana prostě nehodí,není mi tady příliš sympatický a charismatu do téhle role taky moc nedal.Kim Basinger jako Batmanova láska se taky moc nepovedla.Zaprvé ji moc nemusím,zadruhé mi nepříjde moc hezká a navíc nehraje nic zvláštního.To jsou důvody,proč jsem strhl tu jednu hvězdičku,ale tenhle film je přesto hodně dobrý a jak už jsem říkal,kdyby neexistovaly Nolanovy filmy,šlo by určitě o jednu z vůbec nejlepších komiksových adaptací.80 % ()

Lucasion

"Promiňte. Tančil jste někdy v měsíčním svitu s ďáblem?" Jeden z prvních velkých počinů režiséra Tima Burtona. Jeho Batman dal předzvěst dalších třem pokračování. První z nich se skutečně povedl. Temná atmosféra, groteskní prostředí, roztomilý Keaton a Nicholson, a to nesmím zapomenout na přehnaný humor. (Jako třeba vytáhnout z kalhot revolver s nadpřirozeně dlouhou hlavní) Hudba od Elfmana duní a Keaton v gumovém obleku netopýřího muže vyjíždí z jeskyně, dnes už v kultovním Batmobilu. Příběh se vypráví tak, aby každý pochopil, proč je Batman Batmanem a porozuměl jeho činům. Zpracování komiksu je místy bráno doslova a tak nepřekvapí obrovské a vysoké budovy města Gotham. Je fakt, že Burton vytvořil jistý styl vizuálu, kterým se pak řídily i další tři filmy. Michael v roli Batmana je skvělý a Jack Nicholson hraje svojí nejpovedenější roli. První Batman je přesně takový jaký má být. Částečně vážný ale místy se zas vůbec nedá brát seriózně. Asi jako několik dalších Burtonových filmů. (85 %) ()

N.Strauber

Souhlasím s neskromným prohlášením Jacka Nicholsona, který svůj výkon označil za umělecké dílo. Jeho kreace byla opravdu neskutečná, není možné Jokera ztvárnit lépe a hlavně kvůli němu musím dát 5*. Navíc je to první film s Nicholsonem, který jsem viděl - ale myslím, že v té době jsem zase nevěděl, že ten šklebící se pán je Nicholson. :) Ale vůbec celkové provedení je na velmi vysoké úrovni a Michael Keaton je ideální představitel Batmana. Tim Burton zkrátka před 19 lety ukázal, že nebude úplně špatným režisérem :) ()

Shaqualyck

Chrabrý introvert s tajemstvím, co má charisma a v hlavě "problém s netopejrem". Postrádá jakékoliv superschopnosti, za to však disponuje tučňoučkým bankovním kontem a svůj volný čas tak může věnovat posilovně a boji s vnitřními i vnějšími démony řádně démonickými. Místo dollarů se honí za zlosyny a má to tak trochu jako poslání a terapii zároveň. No, doktor Freud by z něj měl určitě radost! :-) Gotham je žumpa světa a nutně potřebuje vyčistit. A tenhle zamračený frajer má zrovna volno, k ruce to nejlepší vybavení, proklatě slušivé montérky a zatraceně stylový fekálwagen. A v hledáčku vysmátého magora, co s vražedným zalíbením fušuje do zabíjení a kosmetiky, a do dějin hodlá vstoupit i jinak než jen fialovým sakem a obří spotřebou make-upu... Tim Burton setsakra působivě posunul hranice výtvarného zpracování filmového díla o několik koňských délek směrem k dokonalosti. Hudba, kostýmy, masky, herci, kamera, SCÉNÁŘ!, výprava,... Nejlepší comics na plátně! Snad s výjimkou Batman Returns ;-) Dlouhou, předlouhou a klikatou cestu urazila tahle postavička od pastelek Boba Kanea, než se přes různé weird & funny úlety objevila v unikátním temném hávu v našlapaných kinosálech. Výsledek? Malá lehce gotická revoluce; a pro adaptace grafických románů milník z kategorie velevýznamných. ()

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?