Will a jeho mladší bratr Jacob vyrostli v bídě a utrpení. Když dospěli, zvolili si velmi neobvyklý způsob obživy – stali se z nich odborníci na zaklínadla, čarodějnice, strašidla a jiné stvůry. Navštěvují ponuré vesnice, pečlivě zapisují strašidelné legendy a za úplatu jsou ochotni nestvůry zlikvidovat. Ve skutečnosti však pouze zneužívají pověrčivosti vesničanů, aby z nich vytáhli peníze. Žádné stvůry totiž neexistují, vždy jde o zinscenované představení, které sami připraví.  Zatímco z Jacoba vyrostl učenec s bohatou fantazií, Will upřednostňuje bohémský způsob života. Sice spolu vycházejí, nikdy však nezapomněli na dávný spor. Když byli ještě malí, jejich sestřička vážně onemocněla. Jacob tehdy dostal za úkol prodat krávu, aby měli na lékaře. Jacob ji ale vyměnil za „kouzelné“ fazole. Will Jacobovi jeho naivitu i po patnácti letech neustále připomíná. Bratři netuší, že jejich podvodné kousky byly odhaleny. Francouzský generál Delatombe je nechá sledovat a následně i zatknout. Domnívá se, že Will a Jacob nejsou jedinými podvodníky v oboru, podle něj v okolí praktikují špinavé triky také další šejdíři, kteří mají na svědomí zmizení devíti děvčátek. Delatombe má pro Willa a Jacoba návrh: Pokud se jim podaří odhalit podvodníky a najít zmizelé dívky, budou omilostněni. Bratři nemají na vybranou, pod dohledem Delatombova italského poskoka Cavaldiho vyrážejí do akce. Místní obyvatelé jsou zoufalí. Je jisté, že zlo pochází z nedalekého začarovaného lesa... (TV Prima)

Kingpin

Naprosta ptakovina a obdivuju vsechny zucastnene hlasovani, kde vzali tri nebo dokonce ctyri hvezdicky...Tu hvezdicku davam jen proto, ze e pobavili Gilliamovo pojeti Cervene karkulky ()

crozet

Na tomto filmu spolupracovali za nemalý výdělek i mí přátelé v sádrovně - výrobně kulis - na Barrandově, kteří si tak přišli na mzdu americké úrovně. Obecným tahákem a jakýmsi "garantem kvality" byl ale hlavně Terry Gilliam. Bohužel optimistické ideje končí už zde. Uvedení snímku se nezvykle protahovalo a nejen ono je důkazem zásadních rozporů autorů na jedné straně a producentů na straně druhé. Nejčastěji přirozeně vítězí všemocná holywoodská klika a nejinak tomu bylo i v tomto případě. (Údajně se jedná zrovna o tu produkční společnost, kterou dokonale zesměšnil David Lynch v Mulholland Drive, ve slavné scénce koštování kávy.) Výsledkem je dílo na vodě skoro ve všech oblastech - počínaje režií a hereckými výkony a kompozicí příběhových sekvencí konče. Určitě lze ale ocenit neprimární kategorie jako kostýmy, kulisy a výpravu obecně (přátelé v sádrovně celý film však nezachránili). Grimmové v lepším případě rozšiřují řady snímků jako Sleepy Hollow... To celé zanechává v člověku pocit, že Gilliam nad filmem zlomil hůl dávno před jeho dokončením. Pár vteřin záběrů na pár vteřin krásné Monicy Bellucci je jen provokováním zklamaného diváka. ()

Phillo

Predvídateľná a neoriginálna nuda bez štipky originality alebo premyslenejšieho scenára. Formálne odvedená rozprávková robota, ktorá však nevie čím chce byť. Na spomínanú rozprávku príliš surové a komorné na niečo ostatné priveľmi nudné a neosobné. Koniec sa dá predvídať tak od polky filmu a vlastne všetko čo sa v najbližších 5 minútach stane sa dá očakávať. Pojem dejový zvrat tu nepozná ani jednooká babička. A čo bolo prosím vás to s tým perníčkom?! Terry Gilliam paróduje Shreka? Au. To tu ešte nebolo. 15% ()

chalp

Na takýto vysoký rozpočet naozaj veľmi chudobný vizuál a pri rozprávkach býva zvykom, že práve vizuálna stránka vtiahne do deju... ()

Brylin

Téměř okamžitě, po pár záběrech, rozeznáte vizuální hostinu s podpisem Terryho Gilliama. Tentokrát však trochu chybí srdce a ani profesionální režisérova práce nevyrovná slabší scénář se zbytečně karikovanými postavami a překombinovanými pohádkovými motivy. Herecké výkony neurazí, ale ani nenadchnou, potěší plejáda českých herců v menších rolích. Celkově průměrné tři hvězdičky. ()

Pfff

Velice povedený film. Na nic si nehraje je to čistá zábava, nesnaží se o nějakou hlubší myšlenku. Já osobně jsem se moc dobře bavila. I tento film mě utvrdil,že pohádky batří Grimmů rozhodně nejsou vhodné pro děti jako ani film sám, ale jinak je skvělý na odreagování, má spád a dobrý příběh. ()

Saara

Nooo, možná jsem to jenom nepochopila, ale filmy Trry Gilliama mám ráda. Na kletbu jsem se těšila a už dlouho jsem nebyla táákhle moc zklamaná. Ale jak říkám, možná jsem tu kvalitu jen nepochopila. ()

pend

Něco mezi životopisným filmem a hororem. Zajímavé herecké obsazení, ale někteří herci viditelně přehrávají. Atmosféra je místy hororová, jindy směšná. Triky jsou bohužel průměrné (řada z nich až příliš digitální). POMO to vystihl - film si hodně vypůjčuje z Ospalé díry Tima Burtona. ()

Ulrich

Škoda všeho toho talentu, protože osud, který tento film měl, je na něm tragicky vidět. Scény jsou spojené horkou jehlou, herecké výkony jsou proto velice podivné, jakoby ani nevěděli, co hrají. Efekty - škoda mluvit. Ale přitom všem je zároveň vidět, jaký to všechno mělo potenciál, kdyby jen se to Gilliamovi (nejen jeho vinou) nerozpadlo pod rukama. ()

TomasKotlant

Výborní herci, zajímavý námět, můj oblíbený režisér... A vznikl z toho podivný, přeplácený a těžko stravitelný film. Tak jak ve většině filmů dokáže Terry Gilliam vykřesat i z obyčejného příběhu dokonalou magickou atmosféru, tady ji dokonale zazdil. Navíc oba hlavní herci působí nepřirozeně a podivně, jakoby jim ty role naprosto nesedli. A proč se tam museli do toho motat Ti stupidní vojáci? Vypadali akorát komicky a z celé fantasy části příběhu udělali frašku. Plusy filmu jsou hlavně v podobě lesa, tajemné věži a zajímavé postavě Angeliky. Místo očekávané bravurní jízdy, skvělých triků a magické atmosféry nabídne film jen pár kouzelných fazolí. *** Ve zkratce: Bratři Grimmové pod pohrůžkou smrti zachraňují vesničku před lesem podivných kouzel. ()

KosiR_ksr

Skvělý scénář, příběh jsem si užil - je originální kombinací postav bratří Grimmů a nejrůznějších pohádek. Uvítal bych ovšem lepší efekty (na dnešní dobu jsou značně slabé). Jako rodinný film bych tento snímek nedoporučil - na můj vkus je to pro děti místy až moc drsné, na druhou stranu je to zcela v souladu se severskými pohádkami bratří Grimmům. 70% ()

Matt Damon je Marco Polo

Matt Damon je Marco Polo

04.05.2005

Scenárista Kráľovstva nebeského William Monahan sa púšťa do písania scenára k pripravovanému dobrodružnému filmu MARCO POLO, ktorý bude vychádzať z Polovej autobiografickej knihy Travels ("Cesty").… (více)