Will a jeho mladší bratr Jacob vyrostli v bídě a utrpení. Když dospěli, zvolili si velmi neobvyklý způsob obživy – stali se z nich odborníci na zaklínadla, čarodějnice, strašidla a jiné stvůry. Navštěvují ponuré vesnice, pečlivě zapisují strašidelné legendy a za úplatu jsou ochotni nestvůry zlikvidovat. Ve skutečnosti však pouze zneužívají pověrčivosti vesničanů, aby z nich vytáhli peníze. Žádné stvůry totiž neexistují, vždy jde o zinscenované představení, které sami připraví.  Zatímco z Jacoba vyrostl učenec s bohatou fantazií, Will upřednostňuje bohémský způsob života. Sice spolu vycházejí, nikdy však nezapomněli na dávný spor. Když byli ještě malí, jejich sestřička vážně onemocněla. Jacob tehdy dostal za úkol prodat krávu, aby měli na lékaře. Jacob ji ale vyměnil za „kouzelné“ fazole. Will Jacobovi jeho naivitu i po patnácti letech neustále připomíná. Bratři netuší, že jejich podvodné kousky byly odhaleny. Francouzský generál Delatombe je nechá sledovat a následně i zatknout. Domnívá se, že Will a Jacob nejsou jedinými podvodníky v oboru, podle něj v okolí praktikují špinavé triky také další šejdíři, kteří mají na svědomí zmizení devíti děvčátek. Delatombe má pro Willa a Jacoba návrh: Pokud se jim podaří odhalit podvodníky a najít zmizelé dívky, budou omilostněni. Bratři nemají na vybranou, pod dohledem Delatombova italského poskoka Cavaldiho vyrážejí do akce. Místní obyvatelé jsou zoufalí. Je jisté, že zlo pochází z nedalekého začarovaného lesa... (TV Prima)

nula87

Rutina. To je první co mě napadá, když bych měl hodnotit tenhle film mého velkého oblíbence. Sice pár výborných nápadů, místy absurdně vtipné, ale jinak nic speciálního. Když s něčím srovnávat, pak s Burtonou Sleepy Hollow, a té sahá sotva po kotníky. 55% ()

Lennie

No...originální. Bratři Grimmové jako podvodní lovci pohádkových bytostí, zvláštní (ale opravdu hodně zvláštní) zápletka, herecké obsazení...no...Matt Damon mi k srdci asi už nikdy nepřiroste, co se Heatha Ledgera týče, asi ho byla škoda, kde se ve filmu vzal Tomáš Hanák nepochopím...a určitě bych našla ještě pár dalších minusů. Ale má to nápad a zajímavé kulisy, to se musí nechat...a se zaťatými zuby a přivřenýma očima se na to dá dívat až do konce. ()

Pharlap

Pamatuji se,že vzhledem k obsazení a skvělejm trailerům, jsem od toho čekal hrozně hrozně moc! A jaké pak bylo zklamání, co se z toho na plátně vyklubalo.. absolutně zabitej potenciál filmu, kterej se mohl klidně nést v duchu Van Helsinga ci Underworldu v kombinaci s nejakou pohadkovou adaptaci.. Trochu mi to v nasledujicich letech pripominalo film Star dust.. ale jen naznakove. Bohuzel, za shlednuti to stoji, ale jinak slabota. ()

Stejšn

Dá se říci, že to trochu připomíná i Armádu temnot, jenže to má dva závažné problémy: a) guláš ve scénáří, b) není tu Ash. ()

hackstolle

Ocenil bych predevsim dokonalost kamery a dejovy spad. Ikdyz se to muze jevit jako zplacanina vseho mozneho dohromady, celkove to na me zapusobilo az tak, ze tomu dam o jednu vice, nez-li jsem si po prvni polovine teto "fantasy pohadky" myslel. Takze pro me az neuveritelnych 70%. **** ()

korect

Tak tohle je typický tříhvězdičkový film. Děsivě děsivé, ale někdy až trochu moc, nepříliš působivé, ani přes Gilliamovu režii, je to na 50% ()

Mykhaluu

Opožděně si vyřídím účet s tímhle filme! Tedy... Nerežíroval tohle Tim Burton?!? Ne!! Terry Gilliam! Tak to vyjde skoro nastejno, možná malinko hůř... ()

anyonecek

Pěkné dobrodružství i se spoluprácí ČR. Sice tam naši Čeští herci skoro nehráli, ale pořád je pěkné, že na tom máme podíl. Moc pěkná atmosféra, temná vesnička a temný les. Sice to není žádný velký průlom, ale já jsem se náramně bavil. Škoda Heatha Ledgera, myslím že tenhle herec to mohl dotáhnout se svým potenciálem a hereckými schopnostmi daleko. ()

darthvader77

Slabota Trochu lepší než Gilliamovo pozdější Imaginárium, neboť tohle dává alespoň nějaký smysl, ale pořád dost daleko od nějakého kloudnějšího výsledku. ()

Wooke

Herci skvelí, podľa mňa dosť pochmúrna atmosféra, všetko bolo také, ako treba. Za mňa hovorí spokojnosť. ()

Pitryx

Vizuální pecka s rychlým střihem a kamerou a poměrně vygradovým dějem. Zápory? Myslím, že zbytečně dlouhá stopáž. Perfektně udělaný les, velmi dobré efekty, tedy až na pár výjimek. Film vhodný pro celou rodinu. 2014022810611/0///***a půl ()

kubilov

Bratři Grimmové a návrat Terryho Gilliama k filmování po sedmileté pauze, který sice nedopadl tak, jak by si asi představoval, ale mně ve výsledku bohatě stačil. Němečtí bratři ve Francií okupovaném Německu kdysi ve středověku lovící či předstírající lovení čarodějnic v lehce humorném fantasy hávu, to se brát vážně stejně nedá. Heath Ledger strká ve všech ohledech ohydného Damona do kapsy, Jonathan Pryce neodolatelně šišlá, Peter Stormare hraje opět parádního sviňáka, což se ještě umocní v úplném závěru, Monica Bellucci už tradičně v pozadí a Miroslav Táborský s Tomášem Hanákem nečekaně v popředí. Nic extra, ale když se člověk moc neupíná k jménu režiséra, tak je vše v pořádku. ()

PajinkaKox

Tohle je film, jak já říkám "do kina". Když tenkrát vyšel, byla jsem na něm v kině a super. Když jsem ho pak viděla na dvd, tak už to tak super nebylo. Prostě ty efekty a celková atmosféra v kině vyzní líp. ()

Matt Damon je Marco Polo

Matt Damon je Marco Polo

04.05.2005

Scenárista Kráľovstva nebeského William Monahan sa púšťa do písania scenára k pripravovanému dobrodružnému filmu MARCO POLO, ktorý bude vychádzať z Polovej autobiografickej knihy Travels ("Cesty").… (více)