Nick Tellis (Jason Patric) - policista z oddělení narkotik má za sebou neúspěšnou akci proti drogové mafii. Po ní je přidělen k bývalému kolegovi zavražděného policisty, poručíku Henrymu Oakovi (Ray Liotta) a oba se vydávají zpět do temných hlubin podsvětí. Tam ale Nick brzy zjišťuje, že zdánlivě jednoduchý případ brutální vraždy Oakova kolegy je mnohem složitější... Jeho nový parťák o ní možná ví víc, než hodlá prozradit. (oficiální text distributora)

Kozlowski8

Nick Tellis, policista z protidrogového oddělení, při pronásledování nebezpečného zločince nešťastnou náhodou smrtelně zraní těhotnou ženu, Po této události, sužován výčitkami, je rozhodnut trávit více času se svojí rodinkou. Když je však požádán , aby pracoval na dopadení vraha svého kolegy, nemůže odmítnout. Jeho novým parťákem se stává svérázný poručík Oak... Zpočátku jsem nebyl příliš nadšen vizuálním pojetím a kamerou. Postupně, jak děj začal nabírat správné obrátky, mi i ta vizuální stránka začala víc chutnat. Kameraman se navíc trošku zklidnil, takže jsem si mohl hezky vychutnávat zajímavě vystavěnou zápletku a přesvědčivě hrající hlavní představitele. 70%. ()

chosan

Tak tenhle film mě hodně zklamal čekal jsem drsný akčňák a ona je to spíš hodně průměrná spíše podprůměrná detektivka 35%. ()

naytsirk

Příjemný kriminální drama s ne příliš originálním námětem, na druhou stranu skvěle koukatelný a nenudící od začátku do konce. ()

raru

Niekedy som už unavený z toho,ako ohodnotiť a napísať komentár k filmu,ktorý je absolútny priemer.Takže asi tak.... ()

Bragi66

Řemeslně dobře odvedená filmová práce o světě tajných policistů a drog. Kdo leze do žumpy, může začít také smrdět. Film neotravuje přiblblým moralizováním ani růžovými rodinnými scénami. Spád to má a konec je také dost řízný. Ray Liota docela překvapil. ()

draxxi

Na muj vkus hrozne urvany, ale diky konci musim uznat, ze celkem dobry. Jen mi chybi jeste par minut co bylo dal. 23/2023 64% ()

Vinczent

Drsná detektivka ze starý školy se standartnim příběhem, hodně brutální začáteční honičkou, comebackujícím Liottou, J.Patricem se změněnou vizáží, vcelku potěší i Busta Rhymes na konci.Hlavní věc kterou snímek vybočuje z průměru je ta temná atmosféra, která vás i nechá nakouknout do světa narkomanů a taky vás poučí že hulit skéro z nabitý brokovnice je fakt dobrá hovadina. Závěrečné vyvrcholení trvá bezmála čtvrtinu celého filmu, stupňované napětí sílí aby vás pak zchladilo rozřešením, které už se určitě dávno dovíte z flashbacků. Stále však výborná temná detektivka, která narozdíl od jiných tuctovek neřeší masový vrahy, ale snaží se "jen" vochcat sebevraždu. ()

PRASÁK

Dějství filmu "Narkotika" se odehrává v kulisách špinavých ulic Detroitu, tedy v Motor City. A hlavními motory příběhu jsou dva policisté, poručík Henry Oak (Ray Liotta) a detektiv Nick Tellis (Jason Patric). A že je to opravdu velmi silný motor! Tak silný jako samotný příběh o narkotikách, a navíc napínavý s šokujícím koncem. Ve světě byznysu s drogami není radno někomu věřit, ale jak se pak může detektiv dobrat pravdy? Všichni lžou, víceméně ve snaze zachránit si holý krk a pravda je taková, že ten, kdo úplně propadne drogám a stane se na nich závislý, řekne jakoukoli "pravdu", aby dostal svou dávku nebo aby měl prostě klid. Komu vlastně v takovémto drsném kriminálním thrilleru věřit? Kriminálníkům? Narkomanům? Zlodějům a vrahům? I tito vyvrhelové společnosti mohou někdy říkat pravdu, ale většinou je nikdo neposlouchá. Policistům? Těm ochráncům zákona? Ano, to bychom měli, že? Avšak i Detroit Police Department rozežírá korupce jako rakovina. Obchod s drogami znamená velké peníze, proto i v tomto filmu si všichni zúčastnění spálí prstíky, proto i tady si lidé vzájemně, mnohdy až brutálně ubližují, proto se i vraždí. Velmi dobře vystavěný scénář vyústil v postupně gradující kriminální drama, na jehož konci si utřete pot z čela... ()

oli1va

Během hodiny se nic zásadního nestalo, celé to je takové utahané, až na konci se objasní vše, co se mělo postupně trochu okatěji odkrývat v průběhu filmu. Nemastné neslané podívání. ()

Upswing

Nedajte sa odradiť úvodnou scénou s nadmieru sa trasúcou kamerou, skoro som to vypol. Lákal ma na tom ale hlavne Ray Liotta a nesklamal. Prekvapil Jason Patric aj keď na jeho vyzáž á la Lemmy som si musel zvyknúť. Prvá polovica dosť nuda, ale potom sa to postupne rozbehne a záver je super ! ()

Rathe

Film se tváří, že je něco víc, ale není. Film má rozhodně zajímavý scénář i zápletku. Ale ta kamera... ačkoliv tuším, že to byl záměr udělat to takové tmavé, mě to spíše odpudilo. Třeba hned ten začátek, kde byly záběry z akce "doladěné" roztřepanou kamerou - jo, na některé to asi udělalo dojem, ale ne na mě. A děj filmu byl občas i nerealistický - na začátku se střílí, ale lidé v pozadí stále dělají jakoby nic... ()