Pojišťovna štěstí

• Slovensko Poisťovňa šťastia
Drama / Rodinný / Romantický
Česko, (2004–2010), 69 h 4 min (Minutáž: 55–60 min)

Režie:

Jiří Adamec

Scénář:

Eva Papoušková

Miroslav Etzler, Kateřina Brožová, Jiřina Jirásková, Jiřina Bohdalová, Nikol Leitgeb, Igor Bareš, Petr Nárožný, Jiří Dvořák, Vojtěch Kotek (více)

Série(5) / Epizody(73)

Život sa s vami pohráva. Jedinou poistkou šťastia je láska. Všetci ju hľadáme. Pretože ten, kto ju nájde, neprehrá. Najnovší trinásťdielny český rodinný seriál, ktorý prináša TV Markíza, odkrýva príbehy o láske, rodine a o hľadaní šťastia. Dej je zasadený do prostredia poisťovne, v ktorej sa specifickým a často dramatickým spôsobom odohrávajú príbehy hrdinov. Dominantnými prvkami sú predovšetkým medziľudské vzťahy - o partnerstve medzi mužom a ženou, rodičoch a deťoch, nevere i smrti. Diváci sa zoznámia s hlavnou postavou, krásnou Annou Jánskou, ktorá žije v perfektnom manželstve, má šikovného syna a teší sa z bábätka. Ďalšími ústrednými postavami sú atraktívna dizajnérka Dagmar Krausová a jej manžel Tomáš, riaditeľ poisťovne. Seriál priniesol nový spôsob vyrozprávania príbehov. Všetci majú právo na šťastie, ale situácie, v ktorých sa hrdinovia nachádzajú, sa neraz zvrtnú. Nemajú to ľahké, a tým sa približujú reálnemu životu. Pozoruhodné je, akým spôsobom hľadajú riešenie. Každý po svojom, ale nikto sa nevzdá. Zručné pero autorky Evy Papouškovej dokázalo z niekoľkých ľudských osudov stvoriť román, ktorého zápletky sa pretnú na správnych miestach tak, aby zaujali nielen jeho protagonistov, ale i nezúčastnených pozorovateľov. 1. časť: Od začiatku V prvej časti úspešného seriálu sa diváci zoznámia s hlavnými i vedľajšími postavami, prostredím, v ktorom žijú a jednotlivými vzťahmi medzi nimi. Hlavná hrdinka, krásna Anna (Alena Antalová), žije v šťastnom manželstve, má skvelého syna Ondreja (Vojtěch Kotek) a teší sa na bábätko. Navštívi ju kamarátka zo študentských čias, Zuzana (Yvetta Blanarovičová). I keď sa roky neukázala, odhaľuje sa nerada. Teší sa zo stretnutia s Annou a jej rodinnú pohodu jej tak trochu závidí... Šťastné okamihy prežíva aj druhá hlavná postava seriálu Dagmar Krausová (Kateřina Brožová), atraktívna dizajnérka, manželka riaditeľa poisťovne (Miroslav Etzler). Práve docielila to, že sa ich rodina konečne sťahuje do rodinného domu, o ktorom už dlho snívala. Prvá časť nás zavedie aj do Prvej rodinnej poisťovne, ktorá tvorí rámec i základné prostredie príbehu. Čo všetko sa dá poistiť? Čo áno a čo už nie? Na to sa budú pýtať klienti, ale aj jej zamestnanci... V televíznom románe sa život s nikým nemazná a šťastie by si rád poistil každý z nich... (oficiální text distributora)

mira007

Viděl jsem jen dva díly, takže mé hodnocení je ovlivněno především tím naprosto stupidním a iritujícím názvem. Já myslím, že každý kdo kdy měl co do činění s nějakou pojišťovnou tak by tomu martyriu neříkal štěstí. Ale možná , že všechny pojišťovny, které odrbou klienty tak jsou pojišťovny štěstí, nebo jsou pojišťovny štěstí ty, kde mají v pracovní době povoleno užívání drog. Tenhle seriál je zbytečnost. jednu hvězdu dávám za to, že to dalo několika filmařům a hercům práci a za obsazení. ()

laserr odpad!

Nevím, jak první série, ale druhá je tedy ultraodpad! Dokonce i herci o kterých sem si myslel, že hrát umí(Bohdalová, Jirásková, Nárožný apod.) mi tento názor svými výkony vehementně vyvrací. Ještě teď mi z toho běhá mráz po zádech. Zlatý (rodinný) pouta! ()

klokyn odpad!

Zas přijde den, kdy láska vrátí se k nám, nabízí náruč dokořán... Nechápem ako môžem žiť vo svete, kde sa ľuďom páči Poisťovňa šťastia, Rodinné putá, alebo Kameňák. Nechutná kamera, odporná hudba, ktorá dopĺňa scény a neskutočne trápne herectvo. Všetko je zlé, asi najhorší seriál, čo som kedy zazrel. Je mi do plaču keď si uvedomím, koľko ľudí na to dobrovoľne pozerá. ()

Oxymoron

Jo, je to strašně blbé, ale nejhorší seriál? I kdyby to mělo sebestrašnější scénář, není alespoň devadesát procent seriálu natočených v ateliérech a nehrají v něm absolutní netalenti, u kterých trhá za uši jediná vyslovená věta, kterou mají ve scénáři (dobře přiznávám, srovnání patřilo Ordinaci v růžové zahradě, no). PS - S odstupem času snižuji hodnocení ze dvou hvězdiček na jednu. PRvní série byla obstojná, ostatní jsou ale opravdu megakraviny, kde se v každém díle někdo zabije, přizabije, zasebevraždí, rozvede, otráví nebo ho srazí auto. Tohle je na jednu rodinu fakt moc. ()

Ad4mson odpad!

VELKÝ televizní román. Takovýmto přízviskem se chlubí jeden z největších paskvilů běžících na televizních obrazovkách. Odporné herecké výkony, scénář a repliky šustící papírem. Toto televizní krmivo, jenž konzumuje převážná většina žen (ale i mužský jsou ochotní pozřít tento odpad, ano, je to tak), nemá ve své podstatě jediný klad. První série byla jakš takš koukatelná, ale už tehdy byla hranice mezi sr*gorou a kvalitou velmi tenká. Po jejím zakončení se však TV NOVA rozhodla, že se zavděčí svým "strávníkům" a budou v natáčení dále pokračovat. Zřejmě aby jim do pořadu Volejte Novu nechodily ty stovky a tisíce telefonátů od věrných divaček, které v neděli nemají co na práci a ubíjejí se tímto škvárem. A tady přichází ten zásadní problém. Scénář vaří z vody jako o život, každý spí s každým a usilovná snaha o nějakou originalitu jen končí výbuchy smíchu, které zažívám, když okem spočinu na této sladce ulepené slátanině. Herecké obsazení je příšerné. Miroslav Etzler vypadá jako vysloužilý úchyl po deseti letech, Kateřina Brožová je mi protivná už od první chvíle co jsem ji spatřil (můj osobní problém), Vojta Kotek hraje jak ponocný. Všichni do éteru hlásí všemožná životní moudra, při niž hraje opravdu šílený soundtrack, opakující asi tři melodie stále dokola. Celou tuto šaškárnu hází jednoznačně do odpadu paní Kekulová či jak se ta bába jmenuje. Když se objeví na obrazovce, ovládne mě pokaždé hrozná touha vytrhnout tu proklatou bednu ze zásuvky. Jenže zároveň se ironicky pochechtávám a říkám si: "Jaký mají ti lidé asi vkus, když na tohle koukají?" ()

chalp odpad!

Absolútne dno televíznej produkcie o desať tried horšie ako naša ordinácia, tu slova nestačia, toto treba vidieť!teda nevidieť! ()

Patrac999 odpad!

Sice lepší než "Růžovka" a "vékávéčka", ale nehodlám hodnotit ve stylu: Na českou seriálovou tvorbu je to úžasné tak tomu nějakou tu * dam ()

ChaZty odpad!

ja nevim jestli to myslí vážně a nebo si z nás dělají jen bžundu. Ta první serie byla ješte koukatelna ale ta poslední? jako co to je? mizerny herecky výkon(hlavne ty postraní role), mizerne namluvený, hudba je hrozne chladná, sceny jsou tak divne sestřihany. Ja teda o vytvoření filmu či serialu vím prd ale tohle je jako na mě moc. Ten příběh? škoda mluvit. Nebo teda ty poslední dily to je neco šílenyho. Skoro v každym lide se stane nejaky uraz, všichni se podvadí, všechno je hrozne negativní... ja nevím možna jsem moc kriticka ale prostě takhle já si serial nepředstavuju, no dejme tomu první serie ješte ušla. Škoda takových hercu jako třeba P. Narožný pro tenhle serial. ()

Atheas odpad!

Taková trotlovina, já proste nechápu, které individuum to může sledovat pravidelně, nad mé chápaní. Opravdu nezlobte se. ()

Milwa

dá se na to koukat po únavném dni v práci. Klasika ženských seriálů a rozhodně lepší než mnohé alternativy na konkurenčních televizích. Hlavne: CHLAPI, NEJSTE CÍLOVOU SKUPINOU:-)))))))) ()

Czernozub odpad!

Před sledováním by se měl každý pojistit proti psychycké újmě. Já jen čekám kdy se ve stylu Tak jde čas vrátí Jánský..... ()

J R C Pecuchet odpad!

Naprostý úpadek české televizní tvorby. Autoři scénáře by se měli vrátit na FAMU a dostudovat. Jaroslav Dietl by se obrátil v hrobě !!! ()