Pojišťovna štěstí

• Slovensko Poisťovňa šťastia
Drama / Rodinný / Romantický
Česko, (2004–2010), 69 h 4 min (Minutáž: 55–60 min)

Režie:

Jiří Adamec

Scénář:

Eva Papoušková

Miroslav Etzler, Kateřina Brožová, Jiřina Jirásková, Jiřina Bohdalová, Nikol Leitgeb, Igor Bareš, Petr Nárožný, Jiří Dvořák, Vojtěch Kotek (více)

Série(5) / Epizody(73)

Život sa s vami pohráva. Jedinou poistkou šťastia je láska. Všetci ju hľadáme. Pretože ten, kto ju nájde, neprehrá. Najnovší trinásťdielny český rodinný seriál, ktorý prináša TV Markíza, odkrýva príbehy o láske, rodine a o hľadaní šťastia. Dej je zasadený do prostredia poisťovne, v ktorej sa specifickým a často dramatickým spôsobom odohrávajú príbehy hrdinov. Dominantnými prvkami sú predovšetkým medziľudské vzťahy - o partnerstve medzi mužom a ženou, rodičoch a deťoch, nevere i smrti. Diváci sa zoznámia s hlavnou postavou, krásnou Annou Jánskou, ktorá žije v perfektnom manželstve, má šikovného syna a teší sa z bábätka. Ďalšími ústrednými postavami sú atraktívna dizajnérka Dagmar Krausová a jej manžel Tomáš, riaditeľ poisťovne. Seriál priniesol nový spôsob vyrozprávania príbehov. Všetci majú právo na šťastie, ale situácie, v ktorých sa hrdinovia nachádzajú, sa neraz zvrtnú. Nemajú to ľahké, a tým sa približujú reálnemu životu. Pozoruhodné je, akým spôsobom hľadajú riešenie. Každý po svojom, ale nikto sa nevzdá. Zručné pero autorky Evy Papouškovej dokázalo z niekoľkých ľudských osudov stvoriť román, ktorého zápletky sa pretnú na správnych miestach tak, aby zaujali nielen jeho protagonistov, ale i nezúčastnených pozorovateľov. 1. časť: Od začiatku V prvej časti úspešného seriálu sa diváci zoznámia s hlavnými i vedľajšími postavami, prostredím, v ktorom žijú a jednotlivými vzťahmi medzi nimi. Hlavná hrdinka, krásna Anna (Alena Antalová), žije v šťastnom manželstve, má skvelého syna Ondreja (Vojtěch Kotek) a teší sa na bábätko. Navštívi ju kamarátka zo študentských čias, Zuzana (Yvetta Blanarovičová). I keď sa roky neukázala, odhaľuje sa nerada. Teší sa zo stretnutia s Annou a jej rodinnú pohodu jej tak trochu závidí... Šťastné okamihy prežíva aj druhá hlavná postava seriálu Dagmar Krausová (Kateřina Brožová), atraktívna dizajnérka, manželka riaditeľa poisťovne (Miroslav Etzler). Práve docielila to, že sa ich rodina konečne sťahuje do rodinného domu, o ktorom už dlho snívala. Prvá časť nás zavedie aj do Prvej rodinnej poisťovne, ktorá tvorí rámec i základné prostredie príbehu. Čo všetko sa dá poistiť? Čo áno a čo už nie? Na to sa budú pýtať klienti, ale aj jej zamestnanci... V televíznom románe sa život s nikým nemazná a šťastie by si rád poistil každý z nich... (oficiální text distributora)

janek85 odpad!

Tak tohle je fakt skoro nejhorší seriál, co natočila Nova, horší snad je "Ulice" (TV seriál). Naprostý propadák, některé pořád se opakující díly, příjde mi to jako zbytečnost dávat tolik dílů. Výkony herců byly naprosto podprůměrné, nějak to meuměli zahrát. Celková atmosféra byla nudná a nekvalitní. Celkový dojem:Doporučoval bych Nově přestat dělat seriály, protože je to nanic.Přístupnost:přístupný ()

Martin741 odpad!

Oproti tejto fekalii boli aj prednovembrove "odpady" typu zena Za Pultem, Okres na severu ..... nadherne diela hodne zapamatania a obcasneho pripomenutia si ich. Tuna poznam len jedno slovo : Vykal : 0 % ()

raptorrr

Já to nechápu, když se vám to tak hnusí, tak proč se na to pořád koukáte?! V životě jsem neviděl ani jeden díl tohoto skvostu a v životě nejspíš neuvidím. Ne, podobné paskvily neodsuzuji, jen je ignoruji. Existuje příliš mnoho filmů. které mě zajímají, než abych měl čas posuzovat takovýhle bulshit... ()

Elyssea

Hodnocení 2. SÉRIE Viděla jsem zrovna díl, jak se Blanarovičová podřeže žíly. Proboha! Předcházela tomu natahovaná podívaná "ze života". Nenenenene, tohle s nedám líbit. 1) Epizodka s Kotkem a Šťastným aneb přes hubu si dáme.., mě fakticky nezaujala. 2) Bože Blanarovičová by si měla uvědomit, jak stupidní monology/dialogy jí scénář předepisuje... viz. Už se nemůžeme vrátit k Harrymu. To nejde. Už to nejde... Toto opakujte asi desetkrát za sebou a dostanete tříminutovou "dojemnou" scénku. No tak sorry ale tohle ne. 3) Nevím čím to, ale asi mám k Brožové nějakou averzi či co, protože bych ji okamžitě zrušila. Totálně nesympatická a s někým takovým jako je Nárožný, ji dát do páru, to mohlo napadnout jenom koně. * ()

cariada odpad!

Velký televizní román ,jak hlásá reklama. Ale jen pro diváky tv Nova ,co jsem měl možnost vidět mě stačilo na to abych to hodnotil ,tak jak hodnotím. Na tohle už prostě nemám sílu ,abych to pochopil či aspon nák pozitivně přijal. ()

Trainspotter odpad!

Kdo to nezná, dělá, že to nezná a kdo přizná, že to zná, tak jenom proto, aby to mohl tady poslat do odpadu! Známý estrádník Adamac AKA dvorní novácký rejža dostal zakázku života a sesmolil komerci, která vlastně komerci uráží, být totiž firmou s ambicemi reklamy v tv, tak bych si ji rozhodně neobjednával v přestávce této slátaniny, kde všechno působí jenom jako, všichni furt padají, doslova, na držku, dialogy jsou tak sdělný, jako když posloucháte prdění z vedlejší kabinky na veřejném záchodku, Brožová je vyumělkovaná fuchtle bez špetky talentu, Kotek oslizlej večnej puberťáček-blbeček a Blanarovičová se radši měla dál pitvořit s tím jejím malým, ale šikovným "čertem". Poslední výtkou je kamera, která je natolik příšerná, že při sledování to vypadá, jako když sledujete dění na fotbalovém zápase - všechno zdálky a bez detailu. No, buďme ale rádi za takové sračky, které můžeme takto hezky komentářem hodit do odpadu! ()

DruidKarel

Nova nám dala první řadu, Ok. Dala nám druhou řadu, to už bylo trochu omezující. A pak přišla i třetí řada, která se jen sanží lovit a lovit diváky, ale kvalita kdesi asi vyšuměla. 1* ()

C0r0ner odpad!

Devadesátky přinesly totální sračky (Život na zámku a podobně), po přelomu milénia se však zrodilo něco ještě mnohem hrůznějšího - české telenovely. Ty se sice tváří, jakože telenovely nejsou, nevypadají a být nechtějí, ale ten obsah je v podstatě totožný, akorát v líbivějším hávu. Ten mě ale moc nedojímá, když jsou to jinak absolutní píčoviny. Hnus! 0% ()

MarekT odpad!

Vladimír Železný sice zanechal po sobě dost negativní stopu, ale s názorem na nové české seriály, které sám nikdy nechtěl točit (sitcomy vznikly na popud CME), jsem s ním zajedno. Škoda, že v den, kdy zamítl nápad na Pojišťovnu štěstí, byl odvolán. ()