veľmi, veľmi rozvláčné, ťažko porovnateľné s prvým a druhým dielom .... škoda . Pomohli by tomu ostrejšie nožnice strihača.(29.12.2003)

Škoda absence silnějšího děje, jinak bych až na drobnosti opět neměla co vytknout, snad jen že první část byla mírně nezáživná. Největší obavy jsem měla ze zatracované Sofie, ale nakonec nebyla tak hrozná. Dokud neotevřela pusu... Ovšem ne, že by byla až tak strašná, že by zkazila film, na to je Kmotr příliš dobrý. Ještě ale škoda necitlivého odstranění Toma Hagena, film ho dost postrádá a Kmotr III vůbec trpí nedostatkem známých tváří z předchozích dílů. I tak ale je na co koukat. Člověk si může uvědomit, jakou Michael (i ostatní - Connie, Kay...) ušel od prvního dílu cestu a jak moc se změnil. Pacino předvedl svoje hluboké pokání nadmíru přesvědčivě a konec v opeře našponuje nervy k prasknutí. Ovšem celkově měl na mě třetí Kmotr asi nejmenší dopad, to však může být jen tím, že první dva díly jsou tak moc dobré, že by bylo zatraceně těžké natočit ten třetí ještě líp. Rozhodně se u mě řadí k tomu nejlepšímu, co jsem kdy viděla.(23.9.2011)

Zdôrazňujem že Part 3 nepovažujem za menej cenný, bez neho si to naozaj nedokážem predstaviť. Pravdou však ostáva, že týmto dielom som nezostal až tak zasiahnutý ako predošlými dvomi, ktoré boli, sú a budú vrcholom mafiánskej tematiky. Laťka bolo nastavené veľmi vysoko a Coppola pokračuje v nasadenom trende, len v inom smere. Priestor dostáva iné zmýšľanie Michaela, snaha presunúť svoje finančné zdroje do nemovitostí a taktiež očistenie svojho mena od divokej kriminálnej minulosti.Garcia do konceptu zapadá. Dôležitú úlohu zohrávajú aj konexie a rozhovory vedené vo Vatikáne, ktoré sú v niektorých častiach neviditeľným zrkadlom reálneho sveta. Dokončenie trilógie na vysokej úrovni.(6.2.2009)

Al zestárl do ještě větší démoničnosti, Diane je pořád standardně dobrá, přibyl skvělý Andy Garcia (který až na ten nos a výšku je mladému Alovi i podobný) a bohužel také Sofia Coppola, která je mnohem lepší režisérkou než herečkou. Ve výsledku jde o něco málo horší film než předchozí dva díly, ale pořád hodně slušný nadprůměr... 4,333* ;-)(8.7.2006)

Zcela zřetelně a úmyslně jiný film než první dva díly a přesto stále geniální. Sice s nepatrně slabším rozjezdem, ale se závěrečnou půlhodinou, která je snad tím nejlepším z celé ságy. Coppola tentokrát dává přednost spíše mladší generaci v podání skvělé dvojice Garcia+Coppola, kde úřaduje hlavně Vincent jako Michaelova mladší verze. Je to krásný pocit, když se na scéně objeví i Connie nebo Kay a nade vším bdí těžce nemocný Kmotr, kterému se vrací téměř zapomenutá minulost. Hodně nostalgie, hodně osudovosti, hodně vzpomínek s novým nádechem a po celou stopáž mrazení v zádech, kdy divák více než tuší, jak to všechno skončí, ale nechce, aby tomu tak bylo. A aby to vůbec skončilo.(28.4.2006)

• - Natáčení trvalo 125 dní. (HellFire)

• - Sylvester Stallone dostal od spoločnosti Paramount ponuku napísať scenár, sedieť na režisérskej stoličke i stvárniť hlavnú úlohu. Z tejto spolupráce zišlo, pretože jeden zo zamestnancov štúdia nedokázal túto senzáciu udržať v tajnosti a hneď na druhý deň o tom vedel celý Hollywood. Samozrejme išlo iba o úskočnú taktiku štúdia, aby podnietila režiséra Coppolu a Al Pacina do práce, Stallone však dostal odškodné vo výške 5 miliónov amerických dolárov. (Cat.Stevens)

• - Když vyšel film na VHS v roce 1991, byla limitovaná část nosičů ve zlatém designu místo obvyklého černého. (don corleone)