Zcela zřetelně a úmyslně jiný film než první dva díly a přesto stále geniální. Sice s nepatrně slabším rozjezdem, ale se závěrečnou půlhodinou, která je snad tím nejlepším z celé ságy. Coppola tentokrát dává přednost spíše mladší generaci v podání skvělé dvojice Garcia+Coppola, kde úřaduje hlavně Vincent jako Michaelova mladší verze. Je to krásný pocit, když se na scéně objeví i Connie nebo Kay a nade vším bdí těžce nemocný Kmotr, kterému se vrací téměř zapomenutá minulost. Hodně nostalgie, hodně osudovosti, hodně vzpomínek s novým nádechem a po celou stopáž mrazení v zádech, kdy divák více než tuší, jak to všechno skončí, ale nechce, aby tomu tak bylo. A aby to vůbec skončilo.(28.4.2006)

"Real power can't be given. It must be taken." Je návrat k látce po šestnácti letech mlácením prázdné slámy? Ne, není. Ač se Kmotr III nemůže svým předchůdcům rovnat, tak je stále o tolik lepší než drtivá většina ostatní filmové produkce, že mu nelze neudělit maximální hodnocení. Závěrečná půlhodina je vůbec nejlepší pasáží celé trilogie. Skvostné (a opět nezapomenutelné) uzavření jedné rodinné ságy.(15.1.2007)

Posledního KMOTRA jsem se bál nejvíc. Přece jen pokračovat v příběhu o tolik let později je přece jen neobvyklé a budí to jisté obavy. Obrovský posun v době, kdy se příběh odehrává, zestárnutí hlavních hrdinů a podobně. Mé obavy však byli neoprávněné, protože scénář je dotažen do posledních detailů a neztrácí nic na atmosféře předchozích filmů, jen děj posouvá až do roku 1978. Al Pacino je opět v roli Dona Michaela brilantní a opravdu skvěle mu sekunduje Andy Garcia. Úchvatná sága rodu Corleonů končí a nám nezbývá než vzpomínat.(8.10.2006)

Závěr milované trilogie. F/F Coppola opět vystihl mafiánské podsvětí i charisma členů Corleonových. Všechna režijní dokonalá kompozice, dobrý scénář a krimi akce pořád vystřeluje přes filmové plátno, ale poněkud ztrácí to kouzlo, které bylo ušito zlatou nití v předchozích dvou dílech: bohužel prvotřídní filmařinu nejde sypat věčně. Trochu mě mrzí herecké obsazení (neznámé tváře) a jediný, kdo tu držel ďábelskou nitku mafiánského podsvětí je Al Pacino (který byl v prvních dílech fenomenální), jako hlavní don (Marlona Branda zdaleka nejde naklonovat) - naopak co měl F/F Coppola v rukávu je dobrá výprava, nová režijní příchuť a opět výbornou hudbu. Perfektní dotvoření mafiánské ságy.(26.6.2012)

Velkolepé zakončení mafiánské ságy , Francis Ford Coppola dokazál po dobu mnoha let udržet neuvěřitelnou kvalitu, kterou sledujeme s napětím od první minuty prvního dílu až do poslední minuty dílu třetího, tak jak jsem to sledoval já.FFC mě dal možnost stát se na necelý den členem rodiny Corleonů a já mu za to nesmírně děkuji . Nemohu se ještě nezmínit pochválit Andy Graciu, jedním slovm fámozní. A Al Pacino?? snad jen PAN AL PACINO!(6.7.2006)

• - S dĺžkou trvania 162 minút je film najkratší z celej trilógie. Krstný otec (1972) trval 175 a Krstný otec 2 (1974) 193 minút. (marciano)

• - Sylvester Stallone dostal od spoločnosti Paramount ponuku napísať scenár, sedieť na režisérskej stoličke i stvárniť hlavnú úlohu. Z tejto spolupráce zišlo, pretože jeden zo zamestnancov štúdia nedokázal túto senzáciu udržať v tajnosti a hneď na druhý deň o tom vedel celý Hollywood. Samozrejme išlo iba o úskočnú taktiku štúdia, aby podnietila režiséra Coppolu a Al Pacina do práce, Stallone však dostal odškodné vo výške 5 miliónov amerických dolárov. (Cat.Stevens)

• - Je mýtem, že Winona Ryder odmítla úlohu ve snímku kvůli natáčení filmu Střihoruký Edward (1990). V původním obsazení figurovala, ale následně byla "odejita" kvůli vyčerpání. Sama však natolik stála o spolupráci s Francisem Fordem Coppolou, že mu za půl roku osobně přinesla scénář k televiznímu filmu Dracula: The Untold story, z nějž následně vznikl Drákula (1992). [Zdroj: Cinema] (kenny.h)