Kmotr III

The Godfather: Part III

• slovenský

Krstný otec III

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 1990, 162 min (SE: 169 min)

První díl byl o velkém Marlonovi a jeho postavě Dona Corleona. Byl to film o rodině a jejich zásadách. O lásce, věrnosti, poctivosti. Druhý díl byl o velkém Al Pacinovi a jeho postavě - pokračovateli, Michaelovi Corleonovi. Byl to film o rodině a jejich zásadách. O zradách, nevěře, nedůvěře. Třetí díl je o Alovi stejně tak jako díl druhý, ale o hl. roli se s ním přetahoval Andy Garcia a i přes to, že ve druhém díle figuroval i Robert De Niro, nedostal z daleka tolik prostoru jako Andy v díle třetím a jeho postavu jsem z počátku nenáviděla, poté ji měla nejraději. Al je výjimečný, jeho proměny dechberoucí. ((Pacino dobrodějcem))(19.9.2009)

Zdôrazňujem že Part 3 nepovažujem za menej cenný, bez neho si to naozaj nedokážem predstaviť. Pravdou však ostáva, že týmto dielom som nezostal až tak zasiahnutý ako predošlými dvomi, ktoré boli, sú a budú vrcholom mafiánskej tematiky. Laťka bolo nastavené veľmi vysoko a Coppola pokračuje v nasadenom trende, len v inom smere. Priestor dostáva iné zmýšľanie Michaela, snaha presunúť svoje finančné zdroje do nemovitostí a taktiež očistenie svojho mena od divokej kriminálnej minulosti.Garcia do konceptu zapadá. Dôležitú úlohu zohrávajú aj konexie a rozhovory vedené vo Vatikáne, ktoré sú v niektorých častiach neviditeľným zrkadlom reálneho sveta. Dokončenie trilógie na vysokej úrovni.(6.2.2009)

veľmi, veľmi rozvláčné, ťažko porovnateľné s prvým a druhým dielom .... škoda . Pomohli by tomu ostrejšie nožnice strihača.(29.12.2003)

„Never hate your enemies, it affects your judgment.“ Coppola se i po docela velké pauze držel osvědčených opěrných bodů (slavnost na úvod, pomeranče nesou smrt, napínavý závěr) a z celé trilogie na mě právě trojka zapůsobila i pro svůj vytříbený vypravěčský styl tím nejvyzrálejším dojmem. Především celá sicilská pasáž spojená s odvahou zatřást Svatým stolcem a finále při Cavalleria Rusticana, toť ukázky autorova nenapodobitelného mistrovství a dokonalé práce s herci. O svátost smíření usilující Al Pacino tak ukončil své koncertní turné opravdu velkolepě..(6.6.2011)

Po vyborne dvojce jsem si rikal, ze trojka uz nemuze udrzet vysoky standard. Tento predpoklad se sice potvrdil, ale 90 % film je porad vybornej film.(27.7.2002)