Nastala chyba při přehrávání videa.
 • novoten
  *****

  Zcela zřetelně a úmyslně jiný film než první dva díly a přesto stále geniální. Sice s nepatrně slabším rozjezdem, ale se závěrečnou půlhodinou, která je snad tím nejlepším z celé ságy. Coppola tentokrát dává přednost spíše mladší generaci v podání skvělé dvojice Garcia+Coppola, kde úřaduje hlavně Vincent jako Michaelova mladší verze. Je to krásný pocit, když se na scéně objeví i Connie nebo Kay a nade vším bdí těžce nemocný Kmotr, kterému se vrací téměř zapomenutá minulost. Hodně nostalgie, hodně osudovosti, hodně vzpomínek s novým nádechem a po celou stopáž mrazení v zádech, kdy divák více než tuší, jak to všechno skončí, ale nechce, aby tomu tak bylo. A aby to vůbec skončilo.(28.4.2006)

 • DaViD´82
  *****

  "Real power can't be given. It must be taken." Je návrat k látce po šestnácti letech mlácením prázdné slámy? Ne, není. Ač se Kmotr III nemůže svým předchůdcům rovnat, tak je stále o tolik lepší než drtivá většina ostatní filmové produkce, že mu nelze neudělit maximální hodnocení. Závěrečná půlhodina je vůbec nejlepší pasáží celé trilogie. Skvostné (a opět nezapomenutelné) uzavření jedné rodinné ságy.(15.1.2007)

 • 3DD!3
  *****

  Posledního KMOTRA jsem se bál nejvíc. Přece jen pokračovat v příběhu o tolik let později je přece jen neobvyklé a budí to jisté obavy. Obrovský posun v době, kdy se příběh odehrává, zestárnutí hlavních hrdinů a podobně. Mé obavy však byli neoprávněné, protože scénář je dotažen do posledních detailů a neztrácí nic na atmosféře předchozích filmů, jen děj posouvá až do roku 1978. Al Pacino je opět v roli Dona Michaela brilantní a opravdu skvěle mu sekunduje Andy Garcia. Úchvatná sága rodu Corleonů končí a nám nezbývá než vzpomínat.(8.10.2006)

 • pan Hnědý
  ****

  Závěr milované trilogie. F/F Coppola opět vystihl mafiánské podsvětí i charisma členů Corleonových. Všechna režijní dokonalá kompozice, dobrý scénář a krimi akce pořád vystřeluje přes filmové plátno, ale poněkud ztrácí to kouzlo, které bylo ušito zlatou nití v předchozích dvou dílech: bohužel prvotřídní filmařinu nejde sypat věčně. Trochu mě mrzí herecké obsazení (neznámé tváře) a jediný, kdo tu držel ďábelskou nitku mafiánského podsvětí je Al Pacino (který byl v prvních dílech fenomenální), jako hlavní don (Marlona Branda zdaleka nejde naklonovat) - naopak co měl F/F Coppola v rukávu je dobrá výprava, nová režijní příchuť a opět výbornou hudbu. Perfektní dotvoření mafiánské ságy.(26.6.2012)

 • Enšpígl
  *****

  Velkolepé zakončení mafiánské ságy , Francis Ford Coppola dokazál po dobu mnoha let udržet neuvěřitelnou kvalitu, kterou sledujeme s napětím od první minuty prvního dílu až do poslední minuty dílu třetího, tak jak jsem to sledoval já.FFC mě dal možnost stát se na necelý den členem rodiny Corleonů a já mu za to nesmírně děkuji . Nemohu se ještě nezmínit pochválit Andy Graciu, jedním slovm fámozní. A Al Pacino?? snad jen PAN AL PACINO!(6.7.2006)

 • - S dĺžkou trvania 162 minút je film najkratší z celej trilógie. Krstný otec (1972) trval 175 a Krstný otec 2 (1974) 193 minút. (marciano)

 • - Sylvester Stallone dostal od spoločnosti Paramount ponuku napísať scenár, sedieť na režisérskej stoličke i stvárniť hlavnú úlohu. Z tejto spolupráce zišlo, pretože jeden zo zamestnancov štúdia nedokázal túto senzáciu udržať v tajnosti a hneď na druhý deň o tom vedel celý Hollywood. Samozrejme išlo iba o úskočnú taktiku štúdia, aby podnietila režiséra Coppolu a Al Pacina do práce, Stallone však dostal odškodné vo výške 5 miliónov amerických dolárov. (Cat.Stevens)

 • - Je mýtem, že Winona Ryder odmítla úlohu ve snímku kvůli natáčení filmu Střihoruký Edward (1990). V původním obsazení figurovala, ale následně byla "odejita" kvůli vyčerpání. Sama však natolik stála o spolupráci s Francisem Fordem Coppolou, že mu za půl roku osobně přinesla scénář k televiznímu filmu Dracula: The Untold story, z nějž následně vznikl Drákula (1992). [Zdroj: Cinema] (kenny.h)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace