veľmi, veľmi rozvláčné, ťažko porovnateľné s prvým a druhým dielom .... škoda . Pomohli by tomu ostrejšie nožnice strihača.(29.12.2003)

„Never hate your enemies, it affects your judgment.“ Coppola se i po docela velké pauze držel osvědčených opěrných bodů (slavnost na úvod, pomeranče nesou smrt, napínavý závěr) a z celé trilogie na mě právě trojka zapůsobila i pro svůj vytříbený vypravěčský styl tím nejvyzrálejším dojmem. Především celá sicilská pasáž spojená s odvahou zatřást Svatým stolcem a finále při Cavalleria Rusticana, toť ukázky autorova nenapodobitelného mistrovství a dokonalé práce s herci. O svátost smíření usilující Al Pacino tak ukončil své koncertní turné opravdu velkolepě..(6.6.2011)

Posledního KMOTRA jsem se bál nejvíc. Přece jen pokračovat v příběhu o tolik let později je přece jen neobvyklé a budí to jisté obavy. Obrovský posun v době, kdy se příběh odehrává, zestárnutí hlavních hrdinů a podobně. Mé obavy však byli neoprávněné, protože scénář je dotažen do posledních detailů a neztrácí nic na atmosféře předchozích filmů, jen děj posouvá až do roku 1978. Al Pacino je opět v roli Dona Michaela brilantní a opravdu skvěle mu sekunduje Andy Garcia. Úchvatná sága rodu Corleonů končí a nám nezbývá než vzpomínat.(8.10.2006)

Coppola dostal skvelej napad zakoncit osudy rodiny Corleonu a povedlo se mu to na vybornou. Prvni dil sice neprekonava, ale s druhym je tak na stejne urovni. Al Pacino, ac dost zestarlej, hraje mozna jeste lip nez zaziva a Andy Garcia se mu skoro vyrovna. Narozdil od druheho dilu jsem se zde neztracel a film ani nepusobi jak nastavovana kase, protoze se resi opet neco originalniho. Jedinej problem filmu je Sofia Coppola, tu sice povazuju za dobrou reziserku, ale jako herecka stoji za hovno. Opravdu vyjimecne se ji povedlo, aby se tvarila normalne, ale vetsinou se na ten jeji skleb ani nedalo divat. Skoda, ze se ve filmu obevuje tak casto, ale ne zas tak moc, aby mi zkazila skvelej dojem z filmu.(20.7.2006)

Po vyborne dvojce jsem si rikal, ze trojka uz nemuze udrzet vysoky standard. Tento predpoklad se sice potvrdil, ale 90 % film je porad vybornej film.(27.7.2002)

• - Robert Duvall po letech přiznal, že roli Toma Hagena v tomto pokračování nepřijal proto, že Al Pacino měl dostat čtyřikrát větší plat než on. Řekl si údajně o 5 milionů amerických dolarů, což se studiu zdálo moc, a tak nechali jeho postavu zemřít a objevila se jiná, ne nepodobná postava právnika. (Mr.Hudson)

• - Julia Roberts byla obsazena do role Mary (Sofia Coppola), ale protahované natáčení kolidovalo s dalšími projekty stoupající hvězdy, a tak film opustila. Madonna chtěla roli Mary, ale Coppolovi přišla příliš stará. (kenny.h)

• - FF Coppola chtěl, aby se třetí pokračování jmenovalo "Smrt Michaela Corleone" místo Kmotr III. (don corleone)