Kmotr III

Godfather: Part III, The

• slovenský

Krstný otec III

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 1990, 162 min (SE: 169 min)

Aj tretie pokračovanie rodiny Corleone sa nesie v dobrej mafiánskej atmosfére, aj keď to už nebolo to čo v predchádzajúcich častiach, ale aj tak je to stále obdivu vhodné. A musím pripomenúť že koniec filmu nemohol byť lepší, než aký bol.(6.2.2011)

Oscar 7 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec VR - Andy Garcia, Kamera, Výprava, Střih, Píseň - "Promise Me You'll Remember"(9.4.2004)

Objevuje se Vincent. Že je to Sonnyho syn v sobě ničím nezapře. Michael už je váženým KMOTREM. Ba co víc, rozmach jeho počínání zaznamenává samotná církev..... . Stále se je na co koukat. Bohužel některé scény působí zdlouhavě. Ovšem A. Garcia je hoden následnického žezla! Jsem nadšen a rád, že jsem tuto trilogii měl možnost zhlédnout. Určitě jeden z největších a hlavně nejlepších filmových počinů všech dob. Vivat Coppola!! Být čestný je nebezpečné. To platí i dnes.(1.11.2006)

No co k tomu napsat? Dvojka mě uplně dostala a je to stále jeden z mých nej filmů. Po shlédnutí trojky přemýšlím, jestli se mi nelíbila ještě víc a to opravdu o žádném jiném třetím dílu říct nemůžu. Skvělé zakončení mafiánské trilogie o rodině Corleoneových. A snad jediný film kde se mi opravdu moc líbil Andy Garcia.(3.7.2002)

Ani třetí části nelze nic vytknout, je to naprosto dokonalé a F. F. Coppola je mistrem svého řemesla. Al Pacino, Andy Garcia i Talia Shire, všichni to skvěle zahráli. Krásně dojemný a smutný závěr. Určitě si tenhle film zaslouží nejlepší ohodnocení.(22.8.2008)