Kmotr je s definitivní platností nejlepší (respektive nejlépe hodnocená) filmová sága, která mne nechává naprosto chladným.(21.12.2010)

Tento díl jsem plně docenil, až po druhém shlédnutí. Je to opět geniální a velice silný filmový zážitek, tentokráte oživený brilantním Andy Garciou. Skvělé, skvělé, skvělé neznám snad žádnou jinou sérii, která by si držela tak vysoký standart jako právě Kmotr.(17.1.2005)

Rozhodně nejlepší Kmotr! Z Michaela se vytratila ona chladnost, začíná bilancovat svůj život, kaje se, je mi mnohem bližší než v předchozích filmech a vzbuzuje mnohem větší emoce. Hodně dělají i Andy Garcia a Sofia Coppola, nastupující generace. Flashbackové provázání s předchozími díly je velmi působivé, kruh se uzavírá a zároveň začíná další, stejné chyby....poslední půlhodina je úchvatná!(21.8.2005)

Nejdiskutabilnější díl trilogie by mohl nést podtitul „pokání“. Měl vzniknout? Neměl? Film jako by se lámal do dvou odlišných polovin. Ta první, situovaná do New Yorku, je plná zbrklých střihů, nevhodného humoru a nesympatických nových postav. Ve druhé, sicilské polovině nesympatické tváře zůstávají, ale Coppola se vrací k osvědčené soustředěné režii a budování atmosféry za pomoci dlouhých záběrů a Pacinova charismatu. Tento vnitřní boj mezi moderní režií a snahou o návrat ke kořenům vrcholí nejdelší a nejlepší gradací ze všech Kmotrů. Předposlední scéna, kdy je za pomoci několika flashbacků naposledy zdůrazněn symbol ženy-trpitelky, patří k těm nejlepším z celé trilogie. Všemi (právem) kritizovaná Sofia vystupuje jako snaživá holčička, která se chce mermomocí zavděčit tatínkovi – jenom chuděra neumí vůbec hrát. O něco talentovanější Andy Garcia svou nejasnou hereckou polohou korzuje mezi několika hereckými typy, ale nejblíže má k nevydařené kopii svého filmového otce Sonnyho aka Jamese Caana. Návrat ke kmotrovské tématice po mnohaleté pauze mohl dopadnout hůř, pravdou ovšem zůstává, že Kmotr a Kmotr 2 by klidně mohli existovat bez Kmotra 3. 85% Zajímavé komentáře: Legas, wipeout, pjotr76, MadBigMax(2.4.2005)

Třetí Kmotr je tak trochu za otloukánka. Je pravda, že srovnávání s předchozími díly je docela zhoubné, ale to je jen kvůli laťce. Tu pátou hvězdu si to udrží bez problému... Alespoň u mě.(4.9.2009)

• - Al Pacino odmítnul nabídku pěti milionů za svou roli a řekl si o sedm, plus podíl ze zisku. Coppola zaregoval výhružkou, že přepíše úvod a film začne pohřbem jeho postavy, Al Pacino souhlasil s menším obnosem. (don corleone)

• - Ze stejných důvodů musel nahradit Vittorio Duse Corrado Gaipu v roli Don Tommasina. (don corleone)

• - I když není zvěřejněn rok úmrtí Michaela Corleone, na DVD v bonusech je uveden rok 1997. (don corleone)