Million Dollar Baby

• USA Million Dollar Baby (více)

Mladá žena Maggie Fitzgeraldová osloví trenéra boxu Frankieho, aby ji trénoval. Když jí odmítne s tím, že holky netrénuje, tak začne chodit do jeho boxovací tělocvičny, o kterou se stará bývalý boxer Eddie. Maggie je velmi chudá a pokorná, každé ráno chodí běhat, celý den pracuje jako servírka a večer chodí boxovat do tělocvičny, kde jí Eddie občas poradí, jak se zlepšit. Frankie je naštvaný, nic se mu nedaří, žije sám, jeho dcera s ním nemluví a tělocvična je prodělečná. Když od něho odejde nadaný boxer, tak se rozhodne dát vytrvalé Maggie pár tréninků. Maggie poslouchá všechny rady a hodně se zlepší. Když je připravená na zápas, tak jí Frankie přehodí manažerovi. Frankie sleduje zápas Maggie se zkušenou boxerkou, a když vidí, že jí manažer neporadí, tak si přetáhne Maggie k sobě a slíbí jí, že už jí neopustí. Frankie je bručoun, ale ve své práci patří k nejlepším a dovede tvrdohlavou Maggie k vítězství. Maggie nepřestává dřít, začnou chodit na zápasy, ve kterých knokautuje všechny soupeřky v prvním kole. Když už nemá s kým soupeřit, tak ji Frankie posune o váhovou třídu výš. V boxu je velmi dobrá, ale neumí si chránit obličej. Frankie má o ni strach, a tak odmítá nabídky na box se silnými soupeřkami, aby nepřišla k úrazu... Frankie se rozhodne vzít Maggie na zápas do Anglie, kde vyhraje. Po zápasech v Paříži, Bruselu aAmsterdamu se vrátí do USA jako slavná boxerka. Maggie dostává další nabídku na zápas o titul, Maggie za vydělané peníze koupí dům své matce, která se o ní nezajímá. Matka je naštvaná, že jí kvůli domu přestane sociálka posílat dávky, a tak jí Maggie bude muset začít posílat víc peněz. Matka ji neocení, stydí se za její práci a Maggie to moc mrzí... (TV Prima)

Nupaky

Mocuishla! Vtáhne Vás do děje,ani nevíte jak. Máte chuť boxovat,máte chuť vyhrávat, adrenalin stoupá a Vy čím dál víc propadáte tomu skvělému filmu s výbornými herci,kteří prostě vědí jak Vás dostat! Jenže přijde zlom...upadáte do deprese,smutku,oči máte plné slz a víte,že "people die every day! KRÁSNÝ FILM ()

me3x®

Nie je 5*, ako 5. Celkovo sa mi to páčilo, veľmi páčilo. Ale ten záver predsa len trochu silná káva. Hmmmm... . Som proti akejkoľvek forme eutnázie, pretože vždy je tu nádej, Aj keď prídeš o nohu. Aj keď nemožeš dýchať, ale dýcha za teba prístroj. Možno už zajtra, v deň tvojho pohrebu to budú vedieť liečiť. Nie je umenie žiť, keď sa darí a slávime úspech, ale prijať utrpenie, vydržať niečo. To je hrdinstvo. Ale takí sme my ľudia. Keď sa darí, budiž. Keď sa prestane: och, radšej by som umrel. 90% ()

Pears1

Další skvelý Clintův film ve kterém jsou emoce a jeden splněný sen.Čím tenhle režisér stárne tím má lepší a lepší režisérské filmy.5* tohle se ti povedlo Clinte :) ()

Paladin25

Film ktorý si ma absolútne získal. Clint Eastwood sa opäť ukázal v skvelom svetle nielen ako herec, ale aj ako geniálny režisér, ktorý si filmy starostlivo vyberá a dáva si na nich záležať. Samotný film rozpráva viacej príbehov a nemyslím si, že existuje niekto koho by aspoň jeden z nich nezaujal a nedokázal by sa s ním stotožniť. Vrelo doporúčam. ()

Titleist

Spojení Clint Eastwood + Morgan Freeman mi prostě tak nějak sedí. Clint prostě umí točit suprový filmy. Když se na MDB díváte, na první pohled vám musí být jasný, že jde o něco vyjímečnýho. Navíc nemohu si nevšimnout Clintovo ždímání emocí, snad ve všem co natočil. ()

Umpa-loomp

Výnimočné dielo Clinta Eastwooda, ktorý na straré kolená ukazuje čo naozaj dokáže. Veľmi silný príbeh v podaní geniálnej Hilary Swank, Morgana Freemana a samotného Clinta, na ktorý sa tak ľahko nezabúda. P.S.: Podľa môjho názoru je Million Dollar Baby lepší ako Gran Torino. Nepýtajte sa ma však prečo... ()

p.i.t.b.u.l

Když jsem viděl tento film poprvé byl jsem nadšený. Toto nadšení mně zůstalo pokaždé, když jsem ho viděl znovu. Ačkoliv je to film s jednoduchým scénářem, musím uznat, že vás stejně vtáhne do děje a vy si jen užíváte. Clint Eastwood tady dokazuje, že ještě nepatří do starého železa. To taky předvedl ve filmu Grand Torino. Nicméně tento film je výborně natočený a musím smeknout. Filmů o boxu moc není, pokud nepočítám Rockyho a pro mně tento film patří mezi špičky. Příběh ženy, která se za každou chce stát profesionální boxerkou vás prostě nadchne. ()

sunjata

Hilary, ty jsi zahrála tu zarputilou boxerku tak úžasně, že jsi tenhle film dostala do mojí desítky nejoblíbenějších. Tenhle film ukazuje osud a povahu lidí takovým způsobem, až z toho mrazí a dojímá současně. Jednotlivé postavy jsou krásně vykreslené jako archetypy či prototypy lidských vlastností a stále se opakujících životních příběhů. Film, který na 100% strhnul moji pozornost a nenechal mě ani na chvíli vydechnout. ()

moviepill

Jeden z mála filmov, ktoré ma dokázali rozplakať ako malé dieťa. A že tých sĺz po tomto filme bolo veľa... Nečítajte priveľa recenzií, zahoďte predsudky o boxeroch a pozrite si MILLION DOLLAR BABY. ()

Plague.

Na mne zase příliš dlouhé, ale jinak velmi dobře natočený a zahraný film. Hilary Swank mě poprvé ve filmu nevadila a to je co říct. ()

m.zales

Úžasný film o tom, že pokud člověk chce opravdu jít za svým snem a tvrdě kvůli tomu dře, dosáhne svých cílů... od filmu jsem si hodně slibovala a slibované jsem také dostala... konec skoro nelze vyjádřit slovy, nejedna slza mi ukápla, rozhodně to není žádná pohádka, která musí mít za každou cenu dokonalý konec... ()

papuchalk

Oceňuji, že se v dnešní době počítačových efektů najde tvůrce snažící se zaujmout postavami a příběhem, tohle ale bylo málo. Na tak dlouhou stopáž prostě ani jedna z postav, ani příběh neměly potřebnou hloubku. Je to takové hodně dlouhé vyvařování z jednoho tématu. Prvních 45 minut se prakticky nic nestane. Ani jedna z postav se během filmu nemění. Sice Clint nejdřív tu holku trénovat nechce, a pak najednou chce, to ale nepovažuju za změnu, nýbrž za nejklišovatější kližku z hollywoodu. Dokonce i hlavní hrdinka zůstává stejná. Po "té události" je némlich stejná jako dřív. Dokoukal jsem to jako běžný dojemně končící film, kterých je asi tak milion. Rozhodně jsem u toho neseděl přikovaný s očekáváním, jak to asi dopadne. Průměrné hodnocení tomu sluší ještě moc krásně, když si vzpomenu na některé blbůstky: soupeřka v ringu tak výrazně porušující pravidla (má to mistryně světa zapotřebí?), úder do zadnice soupeřky (takovej fórek nebyl ani v Karate Kid), židle v rohu položená na bok (?, to ochrnutí šlo vymyslet líp..), Clint provádějící vraždu přímo v nemocnici (aniž by řešil strach z usvědčení, za vraždu je v usa i trest smrti. Ochrnutá si těžko vytáhne přístroje sama. Navíc ta injekce. Bude vyšetřování, otisky prstů, svědci atd atd. Clint bude první obviněný). Jestli to náhodou ještě někdy uvidím, hrozí snížení hodnocení. Doposud mi tento film unikal (spolu s Gran torino) a teď konečně vím proč. Na Gran torino se snad už ani nechci podívat, vím co mě asi čeká, a já to asi ani nechci. Vy všichni s pěti hvězdami, vzpomněli byste si na tenhle film za měsíc, kdyby v závěrečných titulcích nebyl napsaný Eastwood???! Pochybuju. ()

SaiHuri

Nemám rád, když jsou ve filmech ženy, co hrají postavy, které se bijí hlava nehlava. Problém je v tom, že jim to z 99 % nevěřím. Nicméně, jsem moc rád, že existují výjimky, co pravidlo potvrzují a Million Dollar Baby je tím nejlepším příkladem! Hilary Swank věřím každý pohyb, každý úder i tu omáčku kolem!! Bezchybné! ()

natalanka

Clinte cos mi to udělal? Fňukala jsem jako želva !!!!! Milá trojko ústředních hrdinů tak tohle mělo grády jako 12tiletá whisky eti destilered.....eti destilered.....eti destilered !!!! No. Pár slov? Žádná slova.!!Prostě se na to vy lenoši koukněte a tomu kdo by šel pod čtyry hvězdy.......to bych se hodnocení hodně divila. :-)) ()

gotham

Asi nejdojemnější a nejsmutnější filmový příběh, jaký jsem viděl. Člověk si k Maggie vytvoří vztah, fandí ji, raduje se s ní, zamiluje se do ní, a pak to skončí jak to skončí. I s tím největším tvrďákem tento film musí zatřást, jinak by musel mít srdce z kamene. 90% ()

elanista1

I bez velkej lasky k boxu sa do tohto da zalubit, u mna to ale bola len taka chvilkova laska.Film je sice emocionalne silny, herecky dobre obsadeny, ale chyba tomu rychlejsi spad a nejake napatie alebo slzy. Swank hra skvele, jej usmev je osviezujuci pre kazde oko, Eastwood ako vzdy chladny. Je to nepochybne krasny silny film, ale v mojich ociach oscarovy nie. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

26.05.2006

Eastwood dobyje japonský ostrov

Eastwood dobyje japonský ostrov

07.07.2005

Po komornej, Oscarmi ovešanej boxérskej dráme Million Dollar Baby sa Clint Eastwood vrhne na nakrúcanie snímky FLAGS OF OUR FATHERS. Pôjde o vojnovú drámu podľa knihy Jamesa Bradleyho, ktorú pre… (více)