Snímek Zloba – Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se přímo v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním královstvím, které si zamilovala, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní. (Falcon)

Morzan

Diesney ví jak na to. Maleficent v podání Angeliny Jolie je naprosto prvotřídní. Film krásně poučuje o lidech a jejich dobrých i špatných vlastnostech (k tomu taky pohádáky jsou). Okořeňte to líbivými efekty, k tomu trochou humoru a máte z toho skvělou atrakci pro děti, která není jen na zabití času. ()

Beata

Tento film jsem hodně podcenila. Čekala jsem podobnou imbecilnost jako Sněhurka a lovec (to jest: hezký trailer a poté dvě hodiny života vniveč), ale film mě hodně příjemně překvapil. Proto 5*. ()

Ajka13

Tak na tenhle film ještě dlouho nezapomenu. Po dlouhé době pohádka, která není animovaná a je koukatelná. A nejen to, já jsem si film velice užila. Angelina si roli evidentně užila a není divu. Nevím, co bych k tomu víc řekla, mám z toho opravdu příjemný pocit... Jen snad představitelka Růženky mě moc nenadchla, ale to se dá vydržet :D ()

zeromen

Prvotřídní fantasy, jeden s nejlepších filmů roku co jsem zatím viděl. Nádherné efekty a výborná Angelina. ()

Vozy

Tak dětem se to líbit bude, jinak je to na hranici kýče. Angelina jako víla, to je taky krok vedle. :) ()

ssarka

těšila jsem se dlouho a po zhlédnutí jsem zklamaná...jedna hvězda za fantasy svět,druhá za nasranou Angelinu,protože ten chlap mě štval už od začátku a potom co jí udělal,tak jsem chtěla celej film,aby umřel a třetí za originální nápad vyprávět to z pohledu druhé strany...velký opravdu velký mínusy za vyústění polibku z pravé lásky,další za prince,kterej tam byl tak jako aby se neřeklo,že je Růža uplně blbá a frigidní,další mínus za víly,ty mě byly protivný hned od začátku a největší mínus za Růženu...kde tohle zase vyhrabali? ten její přiblblej usměv nad každou konvalinkou jsem fakt nemohla rozdýchat,další za dlouhé předlouhé scény,jak Zloba šmíruje zpoza keře...no prostě slabší průměr no po druhém nedobrovolném shlédnutí s přítelem snižuji hodnocení na 1 hvězdu za fantasy svět,jinak mě tam vadilo všechno,včetně dabingu.. ()

MakinaB

Tak tohle se mi hodně líbilo. Jolie byla úchvatná a příběh úžasný. Prostě pohádka, krásná jak z vizuálního hlediska tak příběhového. Jasně všichni jsme tak nějak tušili jak to dopadne a Zlobě jsem se ani moc nedivila, že udělala to co udělala. Prostě vzal někdo Šípkovou Růženku z pohledu zlé víly a to trošku uvěřitelněji. Vemte si to tak, že je to pravděpodobnější, než že ji naštvalo, že ji nikdo nepozval. Pořád můžeme být rádi, že ještě nikoho nenapadlo nafilmovat tu úplně původní Růženku, kdy je ve spánku brutálně znásilněna princem. Takže u mě Zloba prostě vede. A je to nejlepší zpracování pohádky v poslední době. Rozhodně lepší než Brežněvovské obočí nebo Tupý Ksicht. ()

lubica1995

Rozprávka pre dospelých pekná, trošku ma miatol príbeh a neustále som porovnávala s predošlými spracovaniami Šípkovej Ruženky. Ale výborne prepracované...musím však priznať, že Zloba v podobe Angely mi nesedela. Nič proti umeniu, ale spoliehať sa na : " dáme tam Angelinu... to bude polovica úspechu..." nebolo správne rozhodnutie. Možno by som stavila na nepoznanejšiu herečku. A v prípade Rúženky by som zvolila herečku jemnejšieho výzoru. Nič proti Elle - je krásna, ale nie ako jemnocitná princezná. Príbeh pekný aj pointa... bozk s pravej lásky.... Aj tá temnota nieje rušivá a depresívna. Len obsadenie ma odrádzalo. PS: aj napriek obsadeniu, pekný príbeh. ()

Skunkiee

Pro mě špička na poli moderních efektních zaoceánských pohádek. Angelina k zulíbání. Asi ještě lepší než Hvězdný prach, a to je co říct. ()

MathewBB

Disney zazářil a udělal dechberoucí pohádku a i když je to o Růžence, je z úplně jiného pohledu, takže to není ani vykrádačka, co by někomu měla vadit. Skvělé efekty i postavy, nic než 5 hvězd dát nejde... ()

flouny8

Šípková Růženka předělaná v american style. Nic zásadního, ale zase ne úplná blbost. Prostě moderní pohádka, která místy působí jako fantasy dokument o fauně a flóře. ()

montel

Říše je rozdělena na dvě království. Lesní říše je pod vedením víli Zlobilky (Angelina Jolie), která se stará o to, aby jejich domov zůstal krásný, nedotčený lidskou rukou a aby všichni tvorové, kteří zde žijí byli šťastní. Lidskou říši vede chtiví král, který by chtěl lesní říši zničit. Zlobilka lidem nevěří, ale že všichni lidé nejsou špatní jí přesvědčí mladík Stephan (Sharlto Copley), který si zaslouží srdce Zlobilky. Jak jde čas a jak se jejich vztah prohlubuje, zatouží Stephan po svém místě na hradě po boku krále a tak Zlobilku opustí. Král stále touží dobít lesní říši po několik let, ale nedaří se mu to. Na smrtelné posteli slíbí trůn tomu, kdo zničí Zlobilku. Stephan toužící po trůně zneužije city, které k němu Zlobilka má a ve spánku jí odřeže křídla. Stephan se stává králem, vezme si královu dceru a narodí se jim malá Růženka (Elle Fanning). Zlobilka však touží po pomstě. Stává se z ní mocná Zloba, která při křtu Růženku prokleje. Ta se má v první noc svých šestnáctých narozenin píchnout o kolovrat a upadnout do věčného spánku, ze kterého jí může probudit pouze polibek z pravé lásky...Pěkná pohádka s dobrým příběhem a skvělou Angelinou. Možná to chtělo trošičku film prodloužit, konec se mi zdá zbytečně unáhlený ale budiž. Děcka to ocení a dospěláci se pobaví taky. Úplná pecka to sice není, ale tvůrci se snažili, což se cení. Na velkém plátně jistě o třídu výš než doma i díky efektům a zvuku. 60% ()

Tomulka

Předělávky klasických pohádek jsou jak na běžícím pásu, ale když se člověk nezatvrdí dívá se na ně s větším odstupem od klasiky tak se na některé koukat dá. Velmi mně překvapilo, že Maleficent je perfektně pojatá! Vizuálně by se dalo ledacos vytknout (hlavně ty vílí kmotřičky ty jsou děsivě hrozné) , ale hlavní vizuální stránky (hlavně drak ) jsou velmi povedené. Obsazení se moc nepovedlo, ale dva hlavní představitelé v podání Sharlto Copley a Angelina Jolie jsou super. Sharlto je ve svém živlu jako v Elysium, avšak Angelina Jolie je dokonalá jeji pojetí Maleficent je skvostné, mistrné. Řekl bych jedna z jejich lepších rolí. Vizuálně je Maleficent také velmi dobře trefená, ale herecký výkon A.J. zastínuje vše ostatní. Příběh je dosti jiný, ale to není až tak rušivé. Země Blata je trochu odfláknutá. A je velmi divné, že je v ní Maleficent jediným humanoidem, ale dejme tomu. Jak jsem již říkal hlavně Angelina si zaslouží všechny (mnou dané) hvězdičky. ()

Ann2

Už tak nějak od začátku jsem tušila, že se na tenhle film koukat asi nebude úplně dobrý nápad. Prvních deset minut jsem si akorát pořád říkala "a sakra" a dost trpěla u tý divný grafiky. Co mi ale vadilo ze všeho nejvíc byla Růženka, které jedna z kmotřiček (tuším, že to byla Ms.Umbridge v mini verzi) nadělila do vínku vlastnost, aby byla neustále šťastná a pořád se smála. Ach bože, věřím, že to nemyslela tak úplně doslova. Chudák herečka se fakt v každé scéně usmívala jako idiot a přidávalo jí to dost na image takové té hloupé princezny. Na druhou stranu velké plus byla zápletka s polibkem z pravé lásky. Konečně tu je pohádka (tedy hned po Frozen, samo sebou), která nevyznává jedinou a dokonalou lásku princ+princezna, kteří se zrovna potkali/nepotkali se v nejlepším případě vůbec, protože Růženka při jejich prvním setkání už dávno spí. V tomhle mi bylo Maleficient docela sympatický. A pak taky kvůli těm velikým křídlům a že otec princezen vlastně může být docela dobrá svině. ()

Stoupa07

Pohádka, kde ta zlá není zlá a ten hodný není hodný. Hodně animací a námět na přemýšlení, jak to ve skutečnosti je v životě. Opravdu zajímavé a doporučuji. Film jsem shlédl celkem čtyřikrát, z toho jednou 3D. ()

Africanus1 odpad!

Inu, o tom co jsem právě zřel, bych snad raději pomlčel. Pokud je film točen oudem, tečou z toho sračky proudem. Příběh když je blbý, fádní, k čemu mrchy digitální? Pro prince však skvělá doba, vše obstará teta Zloba; hoch nemusel prstem hnout, aby Růžu mohl přeříznout. Arci někdy je to prostě tak, že nezachrání to ni drak. V této zkazce kumštu není, odsouzena k zapomnění... ()

KiJi

Kouzelné děvče nosí hezké nohy, má ale rohy. Film je epický (hned první bitevní scéna se chce připodobnit Pánu prstenů), vizuálně šťavnatý (líbivost se v Avatarovi nezapře, když režisér točil dokument o Avatarovi)…a takhle by se dalo pokračovat do konce. Je mi jasné, že na debut je lepší vzít to vyzkoušené a prověřené. To by mi ani nevadilo. Scénář nemá špatnou pointu, i když trochu snadno prohlédnutelnou. Ale kamenem úrazu je Angelina, de facto hlavní postava. Asi z ní chtěl udělat čarodějnici jako je Pfeiferová ve Hvězdném prachu, jenže Jolie nehraje, jen jedenkrát jakž takž vyjádří emoce. A stejně tak působí vyprávění příběhu. Takže divák postupně upadá do letargie, z kterého probudí až drak v závěru a titulky. Ano, přerod vztahu kouzelnice ke své oběti, Růžence, poznáte z děje, já ale čekal více. Přitom tam jsou momenty, které by šly vygradovat. Děj nemá švih, lehkost a vtip vyprávění jako Hvězdný prach, závěrečný střet Angeliny s králem (=Copley, který ho velmi dobře ztvárnil a předvedl další hereckou pózu) je spíše rutina než vrcholem. I když je tam vidět snaha, u ní bohužel ve všech ohledech zůstalo. ()

lapatata

Čím dál víc to vypadá, že Američné / Hollywood nemá pro filmové pohádky cit. Jsou výjimky, které potvrzují pravidlo, ale tento film mezi ně bohužel nepatří. Zloba má určitě pozoruhodnou výpravu, napínavý a nakonec i velmi svěží scénář a jednu z největších hvězd v hlavní roli. A dál? Je tam příliš kýče, zelených efektů a "avatarské nálady", nebo snad naopak málo citu, vtipu a poezie? Je to natolik sci-fi, že divák ztrácí pouto s realitou a tudíž film neplní to, co pohádky většinou plnily a sice jakousi výchovnou složku? Na pohádku se zcela jistě dá podívat a tu hodinu a půl (velmi chválím netypicky střízlivou stopáž) i docela slušně bavit, ale přes veškerou snahu to připomíná spíše pohádky na jedno použití z produkce Hallmarku, nikoli nesmrtelný film pro mnoho dalších generací. ()

desnik

Opět originální pojetí klasické pohádky....to prostě miluju! Vizuální podívaná, Angelina bezkonkurenční, naprosto mě to vtáhlo do děje....prostě skvěle!!! ()

Payne003

Netradičné spracovanie klasickej rozprávky, ale mne sa veľmi páčilo. Je tu asi najkrajšia a najmilšia záporná hrdinka (bola vôbec záporná?) ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (více)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (více)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek