Expozitura

všechny plakáty
Česko, 2009, 20 h 25 min (Minutáž: 75–79 min)

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Dolanský, Pavel Zedníček, Jan Novotný, Zuzana Bydžovská, Martin Sitta, Michal Slaný, Miluše Bittnerová, Sabina Králová (více)

Epizody(16)

Televize nova uvádí další kriminální seriál "Expozitura". Ta nebude vyprávět smyšlené případy, ale bude natáčena na motivy skutečných kriminálních činů - Berdychova gangu, ten naprosto beztrestně vraždil, přepadal a vydíral. V "Expozituře" se setkáme s korupcí neuvěřitelných rozměrů.

V jednotlivých dílech "Expozitury" budou zvlášť řešeny různé případy, ale celým seriálem se také bude táhnout dramatický příběh policistky, která je čerstvě přidělena do Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a jejího parťáka, kteří nechtěli nechat Berdychův gang, aby si dělal co chtěl bez odezvy. Mladá policistka se ihned vrhá do práce, ale zjišťuje, že ne vždy jsou v případech odsouzeni jejich skuteční viníci. Jejího úsilí si nemohl jeden z největších zločineckých gangů na našem území nevšimnout a stává se nepohodlnou nejen pro ně, ale i pro zkorumpované špičky policie díky důkazům o jejich propojení s gangem a mění se ve štvanou zvěř v tomto nervy drásajícím příběhu...

Nova se v seriálu zřekla laciných triků a opravdu to rozjela ve velkém. Seriál "Expozitura" je nabitý akčními scénami, chvílemi napětí a plný překvapení. Scénář vychází z přímé zkušenosti autorů Josefa Klímy a Janka Kroupy, kteří při tvorbě pořadu Na vlastní oči kauzu Berdychova gangu rozkrývali. (TV Nova)

kedl

Prej nejdražší seriál v česku, zatím to tak ale nevypadá. (možná až začnou lítat ty auta, tak to bude lepší, ale za ty prachy co natočili celou expozituru, by Kobra 11 natočila max. 5 dílů:-D, V posledním díle kobry bylo zničeno to samý jako v celej expozituře :-D . Herci Hana Vágnerová nic moc, zato Dolanský super. ()

Holina

Já teda moc nechápu těch 63% - to tu zřejmě naklikali zaměstnanci TV Nova, jinak si to neumim vysvětlit. Totiž to veledílo s extrémní marketingovou masáží mi přišlo v prvním díle skoro jako znevažování všech postav, které byly předlohou seriálu. Otřes - nehodnotim, protože další díl už neuvidim, cítil jsem jen potřebu se sem vyzvracet. ()

patrikus

Velice kvalitní a chytlavá česká kriminálka. Tohle se tvůrcům opravdu povedlo. Lepší průměr! Zatím nejlepší příležitost pro Roberta Jaškówa... a Vágrenová je hrdinka ( ta je tedy místy dost nedůvěryhodná a křečovitá ) ()

Kovaja

Seriál své mouchy má,toje bez debat.Jenomže v poslední době se jedná o nadstandartní serial od komerční televize.Děj mě hodně vtáhnul a nepustil.Nebudu tady pitvat policejní práci Vagnerové,Zedníčka apod.Tohle téměř nikdy v seriálu,filmu nebude dokonale natočené jako v realitě.Ale musím pochválit Jaškowa,ten mi jako fízl přišel nejvěryhodnější. ()

svorad

Kroupa s Klímou by měli mít někoho na dialogy, (nejen) s Vágnerovou se dalo lépe pracovat, zrychlovačky byly mnohdy nadúčelné ... ale čtyři hvězdy i proto, že něktéré díly byly od základů hodně dobře postaveny, Zedníček nebo Bydžovská hrají více než standardně a atmosféra i téma fungují. ()

Paity

Hvězda jen za odvahu pustit se do něčeho takového. Jinak je to šílená blbost, které nevěřím ani noc mezi očima. Snad až na to, že fízlové jezdí v takových křápech. ()

HArna

Na české poměry docela zdařilý krimi- seriál,který trpí nevyvážeností dílů.Některé bych klidně někdy viděl znova,ale na některé bych radši zapomenul.Líbí se mi docela i obsazení v podání Roberta Jaškówa a třeba Michala Pavlaty. ()

ondrula odpad!

Sračka. Už díky titulkům mi bylo jasné, že skladba Jaškow, Dolanský, Zedníček, Kanyza a Bydžovská bude hrůza. ()

Xavi6

Pro mě není žádný český seriál dobrý natolik, abych si jej naplno oblíbil, ale tohle má něco do sebe, kvalitní herecké obsazení, velice zajímavé téma....na české poměry slušná nabídka. Jenom jsem smutný s hlavním hereckým obsazením Hany Vagnerové, máme lepší herečky než tuhle, ale doufám, že v dalších dílech to bude lepší. ()

Randyz

Myslím si, že tu spousta lidí seriálu kapku křivdí jen proto, že ho produkovala TV Nova, kterou zvlášť v posledních letech také příliš nemusím... I když seriál není úplně ideální a oproti skutečnosti bude určitě pro větší sledovanost přikrášlen, tak si myslím, že na české poměry, kdy se v posledních letech u nás daří zejména nekonečným seriálům, jde po dlouhé době o seriál poměrně kvalitní a podle docela drsných skutečností... První díl byl docela skvělá a hlavně napínavá podívaná, druhý už byl lehký odvar, ale u třetího opět napínavost děje dost stoupla, tak prozatím dávám 4* a uvidím jakým směrem se bude seriál ubírat... ()

asanakis

Na české poměry nadprůměrná akční kriminálka. Ve světovém měřítku průměr. Velice ale potěší inspirace případy z českýho podsvětí. Čím víc dílů člověk sleduje, tím víc mu běhá mráz po zádech z toho, jak to tu funguje. ()

Schuldiner

O co se to tady ty lidi snažej?! Chci říct...to fakt myslej vážně? Obsah mě ani moc nezajímá, protože forma je na takový úrovni, že se tomu musim smát... Jeden díl a mam dost. Téměř odpad! ---- ---- ---- Pro uživatelku s nickem Wanesska: Idi*ot je ten, kdo není schopen pochopit co je forma a co obsah. Má zmínka o těchto termínech v souvislosti s tímto seriálem totiž celkem dokonale vysvětluje důvod mého hodnocení. To, že jsi z tohoto seriálu unešená neznamená nic, jen to, že se ti líbí laciné bláboly. (Mimochodem - nick Wanesska tomu odpovídá.) To, že nerozeznáš co je a co není kvalitně natočené je tvůj problém a s tím se musíš naučit žít. Navíc, každý, i já mám právo hodnotit cokoliv jakkoliv. Na tohle mi stačil jeden díl, po kterém již nemám chuť ztrácet s tím čas. A nakonec ti chci ještě poděkovat! Byl jsem pobaven tvým uvědomělým komentářem. Jen tak dál, takových jako jsi ty by tu na ´´csfd´´ mělo být víc!!! ()

agass

Ze soucitu jedna hvězda za Čmaňu a mladou Horákovou. Proč je vždycky pokus o kriminálku v českém televizním rybníce napínavej jak guma od trenek?? ()

peetriss

Sametoví vrazi měli kasovní úspěch, Kájínek taktéž, tak si naše "slavná" televize Nova řekla, proč nenatočit seriál o tzv. Berdychově gangu? Zase další kousek koláče sledovanosti bude náš! Příběhový potenciál v sobě kauza Berdychova gangu určitě má, avšak ztvárnění na televizní obrazovku nedopadlo nijak slavně. V první řadě kopírování současných úspěšných amerických krimiseriálů je okaté, tvůrci se až přespříliš a až křečovitě snažili natočit co nejvíce cool seriál a tato snaha byla tak přehnaná, až místy upadá v trapnost. Možná největším průserem bylo obsazení Hany Vágnerové do hlavní role - tady se snad o herectví ani nedá hovořit, spíš bych to nazval amatérským ochotnictvím, navíc je tak nepřesvědčivá coby policistka z ÚOOZ, se to místy zavání až sebeparodováním. Příběh se je křečovitý a zmatený. Ve srovnání s ostatní seriálovou tvorbou Novy však tento seriál není zase až tak zoufalý, proto ty dvě hvězdičky - jako ocenění určitého minipokroku v "novácké" tvorbě. ()

nylo

Ano, mírně jsem nadhodnotila (snad pro vyvážení rádobyvýblitkojdníchkráků po jednom díle ).....nadprůměrnost produkce tv Nova mě totiž opravdu překvapila.....není to nadprůměrnost seriálová obecně, ale má to střih, švih, dynamiku, napětí...skutečnost, ze které občas zamrazí........jistě, není to vůbec dokonalé, za některé dějové kiksy bych pořádně vyliskala, ale i herecké party jsou většinou lepší, než horší, takže já říkám ANO, víc takových Zedníčků, Jaškowů atd. v seriálech, které se blíží světové produkci................."běžný občan si žije svůj běžný život" a něco takové jde zcela mimo něj...jen občasné zařvání titulků v bulváru na stánku, nebo tv upozorní, že něco takového může existovat...existuje..a je opravdu lepší se na to dívat zprostředkovaně, než to zažít ....takže můžeme, my běžní, malí občané něco dělat?! ()

J*A*M*A*L

Docela hodně nadějný český miniseriál.Na začátku jsem snad vůbec neměl na tento seriál námitky, jen škoda že mu to nevydrželo do konce, protože asi po pátém díle se na to snad už ani nedalo dívat.Škoda že to nevyšlo.40% ()

bloodcountes

No tak já jsem českou tvorbou, natožpak seriálovou absolutně nedotčená, zmlsaná Dexterem a podobně, takže fakt nemůžu srovnávat nebo mít jiné podobné jízlivé komentáře, jak jsem jich tady několik přečetla. Kriminálky vždycky hodnotím podle toho, jak se mi líbí jejich protagonisté, ne podle scénářů a akcí - tam vím, že musím hodně přimhouřit oči a brát to spíš jako pohádku pro zlobivé holky a nečílit se nad každou nedomyšleností. Netuším, co znamená "novácký casting", ale mě se tento casting líbil. Hana Wágnerová je super a taky moc krásná, to samý Robert Jašków, chemei mezi nima fungpovala skvěle, taky Dolanský byl perfektní, Sitta, osobitá Bydžovská, Prachař, ty kurvy taky, prostě jo, líbilo se mi to, i ten rámec záznamu na kameru byl svěží a příjemný. Ty dlouhé úvody "Jmenuji se Tereza Hodačová a ..." jsem přeskakovala, takže celkově velká spokojenost:)) První český krimi seriál a nejsem zhrozená ani zhnusená - možná vezmu českou tvorbu na milost, když zahraniční už jsem poněkud vyčerpala:)) ()

yehudit

Na produkci TV Nova a na českou produkci vůbec mírně nadprůměrné. Akce funguje, nenudí, diváka zajímá, co bude dál. Jisté kouzlo má i aura předlohy skutečnou událostí. A Hanku Vágnerovou mám ráda, i když je pravda, že typologicky se na tento druh hrdinky moc nehodí. Vidím v tom spíš pochybení kostymérky a maskérky, že jí trochu nepozměnily image. Stejně tak Dolanský. To není v Čechách charismatičtější herec na tuhle roli? A proč má kolem krku ty korálky? Scénář upravený tak, aby se chytal i ten nejposlednější "novák", tedy dialogy fakt debilní a neuvěřitelné. Ale drajv to má! ()