Čtyři oběti. Čtyři bolestivá tajemství. Aidan Breslin je zkušený detektiv, který se stále nevzpamatoval ze smrti své manželky. Zatímco vyšetřuje případ nezvykle brutálních masových vražd, zjišťuje, že existuje nějaké děsivé spojení mezi ním a vrahem. Klíčem se zdají být biblická proroctví spojená se čtyřmi jezdci Apokalypsy: Válkou, Hladem, Morem a Smrtí... (oficiální text distributora)

Gord

Když si odmyslím pár zcela nevysvětlitelných (zbytečných) věcí, které udělaly film mysteriozní, tak mi zůstane celkem průměrný snímek. Ale rozhodně bych nenechal v takových průměrných vlnách onen nápad. Ten sám je podle mého názoru velmi dobrý. Jenom reprezentování partičkou mladých lidí je trochu klišé. Rozervaná, nespokojená mládež beroucí do svých rukou osud společnosti. No nevím. ()

Crupier

Film je dobře zpracovaný a má děj. Z filmů podobného námětu je jeden ze slabších, ale za to pořád dobrý. Hlavním mínusem filmu je jeho předvídatelnost. ()

Patches1984

On to vlastně není tak špatný thriller. Herecké výkony celkem jdou, má to docela atmosféru, i když ji občas trochu ruší vložky na téma "jak je těžké být současně policajtem a single otcem", ale ty s pointou dostávají smysl. Pointa samotná je sice celkem snadno uhodnutelná už zhruba v polovině filmu, ale to až tak nevadí, protože má něco do sebe. Co ale Jezdce Apokalypsy v mých očích strašně sráží jsou jednak časté nelogičnosti v chování postav, především záporáků, a hlavně, hlavně ten neuvěřitelně nicneříkající a do prázdna vyznívající emo-konec, který nedává absolutně žádný smysl. Těch posledních pět nebo deset minut jsem po předchozí zábavné a občas i napínavé hodině a půl doslova protrpěl a litoval, že to před nimi prostě nevypnul. Je to škoda, jinak bych neváhal se čtyřmi hvězdičkami. 5/10 ()

Pitryx odpad!

Zajímavé po tematické stránce, jen škoda že to nemělo větší spád. Nechápu, proč se zase musel děj zdržovat psychologickým profilem detektiva a pochopitelně jeho rodinnými problémy. Ty mně jako diváka strašně zajímají. Mimochodem jeho problémy nepřinesly nic nového, jako v každém druhém filmu, detektiv nemá manželku, má děti a nemá na ně čas. Jak trapné a ubohé. Celkově je to strašně statické a utahané. Po reklamě jsem si myslel, že už bude chválabohu konec a zděsil jsem se, že uplynulo teprve půl hodiny. Nakonec z toho vzniká zmatek nad zmatek a celé to jde jinam, než jsem čekal. Za těch x minut nudy mi to tedy rozhodně nestálo. Nedávám nic ani za to téma. 201310280000/0000 ()

Brano

Námet nie je vôbec zlý. Otec, ktorý kašle na svoje deti a radšej sa venuje svojej práci, kedy začne vyšetrovať prípad sériových vrážd, ktorý mu zmení život. Atmosféra bola dobra, takisto herecké výkony, ale chýbalo ešte tomu niečo. Je to ten typ film, ktorý mi nič nedal. Takisto záver bol veľkým sklamaním. Aspoň, že to nebolo až tak predvídateľné. Pre mňa priemerná krimi, ktorá je natočená na štýl filmu Sedem s náboženskou tematikou. ()

sirrgulo

Úvod filmu se opravdu povedl, první nalezená oběď jezdců a zprvu nevině vyhlížející při tom šílená Ziyi Zhang. Postupně přibydou další dva mrtví a vše vypadá na solidní mysteriózní thriller. Jenže bohužel. Na scéně se objeví v pořadí druhý z jezdců Apokalypsy a s trouškou zamyšlení a příhlédnutím k faktu co má s postavou Zhang společného Vám dojde kdo bude následujícím fanatikem a jelikož třetí se jen tak letmo přejde, poté co se detektiv s tváří Dennise Quida podívá na fotky z míst činu můžeme se přesunout do finále. Hlavní hrdina je šokován kdo je čtvrtým a vydává se za ním. Scéna v divadle vypadá zprvu slibně, ale tvůrci nechtějí detektiva Breslina příliš trestat takže se dočkáme vlastně happyendu. Nakonec by se ve filmu ani nemuseli objevovat odkazy na bibli a nějaká poselství o Apokalypse. Celý film pak u mě zachraňovala Ziyi Zhang. Za její výkon a povedenou první polovinu dávám nakonec 3*. ()

Achab

Kterak uvařit film, podívejte se na úspěšný film (Sedm), přečtěte si nějakou část z Bible, nejlépe Zjevení Janovo, (ale stačí jen povrchně, nebudeme přece zacházet do složitých exegetických výkladů), přidejte nějakou relativně známou tvář a ještě špetku rodinných vztahů a úspěch je zaručen. Zdali je film poživatelný je otázka vkusu. Boxující Dannis Quaid.........nevím, nerozumím ()

Simo16

Klasický priemerny kri-mi film, kde náboženskí fanatici nevedia vynaložiť viac snahy na oživenie príbehu a kde koniec je známy už niekoľko desiatok minút dozadu. ()

honzic

Poměrně zajímavé téma a počátky vyšetřování, zápletky, záběry, hudba a trochu napětí. O to větší je zklamáním patetický závěr a naprosto divné rozuzlení případu trochu šité horkou jehlou. Je to velká škoda jinak nadějného krimi thrilleru. Hodnocení: 55 % ()

lubos.cermak

Mnoho toho od tohoto filmu nečekejte. Je sice pravda, že vás vtáhne do děje hned ze začátku, protože dlouho nechodí kolem "horké kaše" a naservíruje vám na stříbrném podnose trochu té chuťovky, ale tak v polovině filmu příjde přemítání o tom, zda nemáte v šuplíku s dvd něco lepšího. Tvůrci filmu to asi vycítili a chvíli nudy vystřídá trocha brutality s bruskou. Závěr filmu ale vše zkazí, protože nakonec zjistíte, že jde jen o další rodinné klišé. Pokud ale máti rádi filmy s biblickou tématikou, bude vás to bavit. ()

AdrianaLarman

Námět je dobrý. Tak proč to vlastně nešlape tak ja by mělo??! Dennis Quaid nehraje tak špatně, ale taky už jsem ho viděla v lepších rolích.Některé scény jsou hodně dobré,ale některé zase podstatně ztrácí. Nejsem žádný filmový odborník, ale je to čistý průměr, který až tak nenadchne, ale ani neurazí. ()

Kenshin

"Jezdci Apokalypsy" kvalit "Sedm" rozhodně nedosahují. Je to jakási variace, která ale jde svojí vlastní cestou. Ta cesta byla každopádně zajímavá a asi ani na chvíli nenudila. Naopak se často dostavilo napětí a tísnivá atmosféra, což beru jako velké plus. Velmi syrové, svým způsobem nádherné a dokonale ladící s filmem byly exteriérové záběry na zimní město při západu slunce. Dennis Quaid i Ziyi Zhang odvádí svůj standard. Zejména Ziyi Zhang jsem v podobné roli ještě neviděl. Suma sumárum jsem velmi spokojený s výsledkem. Trochu ho kazí snad jen předvídatelný závěr, který jsem prokouknul už snad po dvou třetinách filmu. (7/10) ()

Mustaffa

Dosti slabá a nelogická chujovina.. Ze začátku to vypadá na slušný thriller/horor (já si ten film pustil jen náhodou, ani jsem nevěděl o čem to má být, kdo tam hraje atd. jen mě zaujalo to téma jezdců apokalypsy) a nakonec z toho vyleze totální blbost. Nejhorší je asi scénář a ten týpek co hraje v hlavní roli... No nic, ztráta času.. ()

J.Mayen

Totální nuda, blbost a uspávadlo. Film neudržel moji pozornost jedinou minutu v kuse a tohle hodnocení tady na csfd opravdu nemá cenu komentovat. ()

GeminiK

Já myslím, že film je podhodnocený. Dennis Quaid je v roli do práce zažraného policajta, vdovce, který o sebe moc nedbá a táty, který kašle na svoje děti, hodně dobrý. ()

veverysiak

Predpokladám, že väčšina diviakov odhalila hlavného jazdca približne v rovnakom momente ako ja, a síce príliš skoro, než sa na kvalitnejší kúsok patrí, pridajme k tomu klišé ako maximálne zaneprázdnený forenzák, jeho predčasne zosnulá žena, jeho hrozne zanedbávané deti, jeho mozogdrásajúci prípad masového kynožiča, biblický motív náhleho rednutia obyvateľstva, zopár vykrádačiek Sedem a Vrážd podľa Judáša a ďalších podobných klonov, nie práve najlepší Dennisov výkon a máme priemer, ale keďže mám tento žáner rád a chlapi ho až tak veľmi nespotvorili, niečo prihodím, takže 60%. ()