Čtyři oběti. Čtyři bolestivá tajemství. Aidan Breslin je zkušený detektiv, který se stále nevzpamatoval ze smrti své manželky. Zatímco vyšetřuje případ nezvykle brutálních masových vražd, zjišťuje, že existuje nějaké děsivé spojení mezi ním a vrahem. Klíčem se zdají být biblická proroctví spojená se čtyřmi jezdci Apokalypsy: Válkou, Hladem, Morem a Smrtí... (oficiální text distributora)

Arkos

Slušný temný thriller, kterých tu již bylo hodně a tento bych zařadil někam doprostřed. Film má slušné napětí i příběh, ale u mě ho dost sráží to, že již kousek za polovinou filmu jsem si správně tipnul čtvrtého jezdce. A to je u thrilleru dost velký problém. A co byl pro mě ještě větší problém, byl konec filmu, který mně přišel dost silně odfláknutý. Ale i přes to všechno stojí za to tenhle film vidět. ()

666teen

Vidět v úvodních titulcích mysteriózního(?) thrilleru jako jméno jednoho z producentů Michaela "Toho jenž blbne s hračkami"Baye, mě celkem vyděsilo. Nakonec se žádné zásadní zděšení, ani nadšení nekoná. Veskrze průměrná vybíjená rádoby ve stylu Fincherova opusu Seven. Jenže tohle prostě není SEDM, spíš TŘI. Jo, komu taky v půlce filmu došlo, kdo je Bílý jezdec? ()

Mi Nü-Chai

X-tá utahaná variace na sériové vrahy co recitují Zjevení Janovo zpaměti, říznutá hard loser faktorem a ozdobená Zhang Ziyi (jediné, co jsem si tu skutečně užívala, byly její výstupy). Dokonale ubito otřesným scénářem a totálně necharismatickým představitelem hlavní role. ()

Allien.9

Výborný příklad toho, jak se to nemá dělat. Pokud chcete točit brutální thriller inspirovaný Zjevením (což zní dobře už samo o sobě), nemíchejte do toho sentiment! Quaidův detektiv se mi fakt líbil (tak trochu Carl Morck), ale ač k jeho postavě tohle rozuzlení docela sedlo, bylo pojaté úplně špatně a celý film tak akorát zabilo. (Nehledě na nezodpovězené otázky.) ()

Javert

Jako temný thriller Jezdci Apokalypsy fungují jen místy. Dennis Quaid je cool, ale hodnocení docela sráží rodinná rovina příběhu, která je děsně kýčovitá a právě i kvůli ní je film dost rozkouskovaný, a tudíž není čas pro vytvoření nějaké pořádně hutné atmosféry, která se od takovéhoto filmu očekává. A ta pointa spolu s kýčovitým koncem v divadle je pořádně trapná... ()

kingik

Není marné strávit asi 90. minut ve společnosti Dennise Quaida a spolu s ním řešit spletitý příběh masového vraha odkazujícího se na Biblické proroctví o čtyřech jezdcích Apokalypsy: Válka, Hlad, Mor a Smrt. Produkci si vzal na starost slovutný Michael Bay a režie se ujal známý kontroverzní klipař Jonas Akerlund, ale jeho režie překvapivě nedosahuje agresivního videoklipového pojetí, ale spíše jen v náznacích Akerlund prokazuje, co je jeho doménou. A právě ve stylu vyprávění se film místy stává nepřehledný a pokud divákovi unikne jen jediné slovíčko, tak je v ději ztracen. Akerlund se snaží i šokovat a to za každou cenu, a tak scény, ve kterých jsou jednotlivé oběti zavěšeny na hácích nad zemí, nejsou zrovna pro slabší povahy. Některé dějové linie (ta s úchylným otcem Petera Stormara, co si to rozdává s vlastní dcerou) jsou hrubě nedotaženy do konce a neměly ve filmu vůbec být, protože představují při své nedotaženosti rušivý element. Divák se vůbec nedozví, jak to s otcem, kterého policie vyšetřovala, vlastně dopadlo. Quaid v roli detektiva Breslina, který po smrti své ženy více času tráví v práci než doma a svým dvěma synům nevěnuje tolik pozornosti jako dřív, si vede zdatně a zvažoval jsem i vyšší hodnocení, ale vzhledem k tomu, že závěrečná pointa kdo je onen sériový vrah je celkem průhledná a já ji bezpečně odhalil, zůstanu s hodnocením ve vodách lepšího průměru. Na filmu je dost znát, že se zřetelně nechal inspirovat thrillery typu Sedm a některé motivy z něj dokonce bezostyšně vykrádá. Možná proto film u diváků zcela propadl. 60% ()

Webb

O originalitu tady sice vůbec nezakopneme, podobných snímků i seriálů jsou mraky, ale to by nevadilo kdyby se tu nejednalo o slabší scénář se zpracováním, nesympatické postavy a malou záživnost. Takto je to další zbytečný krimi, které s přimouřenýma očima dosáhne maximálně někam do průměru. 40% ()

Sonnery

Jelikož jsem pointu odhalil za třetinu filmu, vím tedy stoprocentně, že jsem mnohem lepší detektiv než Quaid. Dejte mi případ, baloňák už mám ()

Anderton

V Hollywoode už nevedia, čo vymyslieť. Treba čas od času točiť aj cool trilery, takže dajú tam mysterióznu zápletku, dajú tam explicitné násilie, dajú tam rodinné vzťahy, dajú tam kvázi šokujúce zvraty, ale zabudnú to pred varením poriadne previazať a dokoreniť správnym korením. Známi herci tým korením nie sú. ()

teutates

Osobne a úprimne, čakal som oveľa viac... V začiatkoch som si myslel, že ide o nejaký návrat ku klasickým krimi thrillerom 90. rokov, avšak nestalo sa tak. Vraždy podle Jidáše sa nekonali... "Šušľajúca" Ziyi Zhang ma vážne nedostala a to ohromné prekvapenie v pozadí taktiež nie. Prečo to nemohlo ostať pod rúškom tajomstva? samozrejme boom novej doby... tzv. "obrovská pointa" o ničom plná myšlienok... 5/10 a sklamanie ()

predators

Slušná atmosféra a Dennis Quaid v hlavních rolích jinak průměrného "traileru" na Sedm. Tedy pokud jde o tu atmosféru, ta mohla být ještě mnohem lepší, alespoň co do pocitu strachu nebo deprese. Ty se jaksi né a né dostavit a tak zbývá jen závěrečná pointa, která je sice pro někoho překvapivá, ale opět jen opakuje viděné před pár minutama. Jezdci Apokalypsy s sebou sice přiváží něco nového, ale cestou hodně poztráceli... :-) 60% ()

iamek

The Horsemen není vůbec špatný film. Biblický námět mě hodně lákal a nezklamal mě. Herecky to sice není žádný zazrák, ale přežít se to dá snad bez problému. ()

Chrustyn

Scénáristicky neskutečná matlanina, která má svou specifickou atmosféru, která ve svých nejlepších momentech připomene kultovní "Sedm". Těch momentů je ale velice málo a po většinu čas, film neuvěřitelně tápe, stejně jako Dennis Quaid. ()

SeBig

Dobrá kamera, trochu temná atmosféra, uspokojivý dialogy, který nenudí. Poslední dobou mě ty kriminálky baví víc a víc, dokonce víc než béčkový akčnáky. Že bych stárnul? Quaid jako detektiv mi hodně sedl a byl jsem i celkem spokojený a nenudil jsem se.. JENŽE...ten případ co se řeší je prostě směšnej..a ten konec měl náběh na dobrej twist, ale skončilo to tak nějak meh..okey.. víc nic asi psát nemusím. ()

korbitch22

Typicky šablonovitý trhriller, který jako by z oka vypadl Vraždám Podle Jidáše.Akerlund používá ta nejzajetější filmová klišé a místy máte pocit, že sledujete něco co jste viděli prostě už milionkrát, nejvíc iritující je asi jednoduchost scénáře, která dělá z detektivů dokonalé lofasy, Collins Jr. je tady úplně zbytečnou postavou, jeho detektiv vůbec nic nevyšetřuje a jen dělá Quaidovi takové přines, podej, zavolej, uhni.Samotnému Quaidovi to všechno sepne asi v 70 minutě, jenže to vy už asi půl hodiny víte úplně všechno a to je přesně ten problém, zatím co filmy jako Sedm nebo Vraždy Podle Jidáše sou naprosto neprokouknutelné, tady logickým myšlením vyšetříte případ vo 30 minut dřív než hlavní hrdina a to je trochu na píču.I přes brutálně šablonovité schéma a děsivě předvídatelnou pointu, ale dokáží Jezdci na jeden večer příjemně zabavit, může za to jak sympatické obsazení a přesvědčivé herecké výkony, tak občas i dobrá atmosféra a některé opravdu líbivé vizuální nápady, jenže těch je na úkor té rutinní režie bez větší invence dost málo.Přesto, že na konci se vlastně nic moc z apoklaypsy vlastně nevyřeší a film končí přesně tak jak nemám rád, tedy střih a titulky.... dokáže vám tou pointou něco v sobě zanechat.Mohlo to být opravdu hodně dobré, ovšem už výběrem režiséra si to koledovalo o průser.Všeobecně milovaný thriller Sedm je i přesto pro mě překonán ( ten nadhodnocenej škvár mi prostě nikdy nesedl ), ale druhé Vraždy Podle Jidáše se absolutně nekonají.Prokouknutelný jednohubec který zabaví a i přes naivnost moc neurazí.60%. ()

honajz

Dennis Quaid v hlavní roli mysteriozního thrilleru, který by se rád srovnával se Sedm, jenže mu chybí propracovanější myšlenka. Musím říct, že osobně se mi tenhle film líbí. Přesto nelze nevidět všechny ty laciné prvky, scenáristické díry a berličky, včetně současného klišé "sám tatínek se svým synem, manželka mrtvá" (jen si vzpomeňte na Proroctví!). Zde detektiv pátrá po masovém vrahovi, který zabíjí velmi krutě a promyšleně, stopa ho přivede k biblické apokalypse a čtyřem jezdcům, kteří po zemi roznášejí smrt, nemoci a další hrůznosti, aby nakonec zjistil velmi, ale velmi krutou pravdu. Žel, pointa filmu souvisí s poselstvím filmu, takže je těžké odhalit je. Ale přece jen toto poselství je podle mne originální a možná stojí za větší zamyšlení, než snímek lacině podbízí. ()

anderson

DENNIS QUAID má filmografiu bohatú na nenápadné ale veľmi kvalitné alebo aspoň komerčne slušné a vkus neurážajúce snímky. Aj na neho ale asi doľahol strach z tej zúriacej krízy a tak vzal rolu v tomto "cool" thrilleri. Bieda. (29.5.2009) ()