Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

limbi

Velmi dobře zvládnutý film. Neuvěřitelné jak zde Ch. Bale vypadá, ve srovnání s jeho formou z batmana. To co mu ovšem chybělo na tělesné váze, vynahradil herectvím a to parádním! Nenechte se splést tohle není další Rocky, tenhle film se nesnaží nijak moralizovat. Je to prostě jako skutečný příběh, i když sem tam s nějakou tou scénou navíc, která trošičku začne nudit. 80% ()

Dž@Dž@

Konečne po dlhej dobe dobrá boxerská dráma. Pozitívne dojmy vo mne vzbudil príbeh točiaci sa okolo života boxera a nie samotného ringu. Problémy s políciou, dievčaťom, rodinou patria ku krutej realite, s ktorou sa Mark Wahlberg vysporiada. Zábery v súbojoch sú priam realistické a na konci filmu vyhrotené (tak ako to býva v posledných minútach každého športu). ()

Swayne

Biografické príbehy - hmm... osobitná kategória kinematografie... je vskutku ale naozaj ťažké sfilmovať niekoho príbeh tak, aby zaujal všeobecnú masu ľudí. Fighter ma až tak desne nedostal, nezanechal vo mne nejaké to... "to"... ale bezpochyby patrí k tej veľmi lepšej polovici biografických stories. + výkon Christiana Balea je opäť, ako inak, skvelý! ()

Jaromír

Tak to bylo zatraceně poučné. V prvních 15 minutách jsem si říkal, na jaké Bčko se to sakra zase dívám, ale pak mě film doslova "vcucnu", uchvátil a vtáhl do děje. Za okamžik byl konec a já si říkal, že to snad není pravda. Opravdu dobrý film o životě, drogách a jak se "poprat" s vlastní rodinou :). ()

epoh

Dobrý film. Sympaticky zaměřený na sociální zázemí hrdinů. Ale nějak mi tam chyběly momenty, kdy by nám Micky byl blíž. A nemluvě o konci, který tak nějak přišel, žádné velké emocionálno, a pak hned titulky... ()

Stories

Tak trochu mě tenhle film zklamal... čekal jsem víc, než klasický příběh o boxerovi, který se dostane na závěr filmu na vrchol a vyhraje titul.. pro mě průměrný film. ()

DJ Kritik

Uťahaná sociálna dráma, ktorá sa snaží ukázať niečo, čo neznalý človek neočakáva. A vskutku ani ja som nečakal takéto smerovanie filmu. Na Wahlberga každý časom zabudne, že tu vôbec hral, pretože Bale je úplne inde. Kto sa bude s niekým rozprávať o tomto filme určite si pamätá viac detailov tejto postavy a to je škoda. Vtiahnutie do deja: ** Akcia: ** Realita: *** ()

Lucky;)

Nemůžu si pomoct, ale z toho příběhu se dalo dostat mnohem, mnohem víc. Příběh je skvělý, ale film prostě nestrhne. Tempo je vlažný, rozjede se až v samém závěru... ()

princesofpersia

Herci super, soundtrack super, ale ten příbeh....nevim, nevim.Přišlo mi to takové nemastné, neslané, nijak mě to zkrátka neoslnilo. Dávám 3* plus jednu za herce :) ()

gicous

Ne tak intenzivní jako Warrior, ale i tak se mi Fighter líbil. Velkou pochvalu si zaslouží Christian Bale. Na vrcholu kariéry si vybral v podstatě vedlejší roli, zfetovaného, vyzáblého a protivného brachy. To chce odvahu. Boxerské scény nebyly to nejlepší, co jsem kdy ve filmu viděl, ale stejně jako u Warriora, to není to hlavní, proč se na tenhle film podívat. Já jsem se přímo královsky bavil ve scénách, kde jsem mohl sledovat Mickyho rodinu - všechny sestry, matku, Dickyho a do toho jejich tatík. Trapnost, smutek, humor, lítost - to všechno se mísilo v jedno. Rodinu si prostě nevybereš. Ať je taková nebo maková, hlavně že na konci drží pohromadě. Zní to jako kliše? Ono to je klišé, ale i to klišé se dá natočit hezky, a k tomu obohatit sem tam o nějaký svěží a nový nápad. Ke čtyřem hvězdičkám si připočtěte malé bezvýznamné plus. ()

adakraj

Film je výborný, herecké výkony herců famózní. Film, je vlastně o rodině, která spolu drží v těch nejtěžších chvílích. A to je na tom to úžasné. ()

KucC

Takové průměrné rodinné drama, dominantní rodiče, upřednostňovaný syn a zklamání. Chvilkama se to tváři celkem suše, ale zhruba od poloviny filmu vše funguje a stává se z toho dobrá podívaná. ()

optimal

Christian Bale forever! Takto dokáže zahrať len PÁN herec, jeho výkon je úžasne presvedčivý a zachraňuje celý film, ktorý by inak upadol do priemeru. ()

kymla

Brilantní výkon Christiana Bale, který musel kvůli roli asi hodně zhubnout a zpustnout. Uvěřitelný pohled na rozdílnou boxerskou kariéru dvou bratrů, kdy starší si myslí, že je pořád ve formě, kdežto mladší bratr si neuvědomuje jak moc je úspěšný. Snímek opravdu ze života nejen o boxu. ()

kubilov

Jasně, největší pochvalu si samozřejmě zaslouží Christian Bale, protože nabírání a shazování svalů muselo v jeho případě probíhat naprosto bleskově, když se člověk podívá, jaké role měl před a po Fighterovi. Nejlepší a nejvtipnější scénky z filmu tak jsou zahrány hlavně ním. Zato Mark Wahlberg se svým univerzálním, nicneříkajícím výrazem film docela zpomaluje, což je škoda vzhledem k tomu, že je to hlavní role. Podobně šílení jako je Dicky Christiana Balea jsou vlastně i všichni ostatní členové Wardovic famílie, která je teda pěkně ulítlá. Navrch ještě úžasná Amy Adams, která si nebere servítky a dokáže umně balancovat mezi všemi nesvářenými postavami. Krásné 4* a navrch i konstatování, že Russell je machr. ()

dragosta

Zajímavé sportovní drama o vzpouře proti své vlastní rodinně, které nastoluje otázku, je-li vůbec možné se postavit na odpor své vlastní rodině, která to s námi "myslí dobře", přestože nám naopak svým jednáním ubližuje..Za zmínku určitě stojí Bale, který ztvárnil roli Dickyho výborně. Příjemná podívaná, jež si u mě vysloužila 4*. ()

helrohir

Športový príbeh podľa skutočnej udalosti. Táto téma býva v niektorých prípadoch nudná, najmä ak sa príliš sustredí na citovú stránku hlavného hrdinu, ale tento film je iný. Tiež sa sústreďuje na citovú stránku hlavného hrdinu, ale podávu ju nenásilným a prirodzeným spôsobom, takže v konečnom dôsledku máte pocit, že podobná situácia sa môže odohrávať aj u vašich susedov. Rodinné väzby sú dôležité, ale človek má tak trocha pocit, že Mickyho len využívali, a preto divák k jeho rodine čiastočne pociťuje odpor, avšak neskôr sa pocit zmení skôr na ľútosť. Najsilnejšou stránkou filmu sú herecké výkony, hlavne teda zaslúžene oscarový Ch. Bale, ale samozrejme aj ostatní herci sa ukážu v tom najlepšom svetle. Taktiež aj boxerské zápasy sú zaujímavo nakrútené, a preto si tento film zaslúži hodnotenie aspoň tých 75 - 80%. ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale