Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

hEROic

cekal jsem trosku vic akce, takze mensi zklamani... na druhou stranu ja sportovni filmy proste rad a tenhle patri k tem lepsim co jsem videl... Bale je neuveritelnej! pro me osobne mistr herec a to co se sebou zase udelal kvuli tomuto filmu, je pro me nepochopitelny :) 75% ()

Hapretor

Vedle mnoha dalších filmů o boxu např. Rockym počínaje je tento snímek takový průměr, co neurazí a docela zabaví. Ale opravdu jen docela. Místy je to až uspávací. Výjimky jsou jen scény během zápasů. Suma sumárum: The Fighter = vychrtlý Bale, ochablý Wahlberg, ne zrovna záživný děj a sem tam hysterický výjev matky obou protagonistů, která si myslí, že je nejlepší manažerkou dvou boxerů na světě, ze kterých si ten jeden myslí, že je nejlepší na světě - no minimálně nejlepší v Lowelu. Trochu výsměch. ()

PepeCCM

Osobně jsem od filmu čekal více. Když ho porovnávám s Wrestlerem je mi jasné, co mě chytlo více. Ale dvě věci přeci jen v tomto filmu vybočují nad průměr. Christian Bale a Melissa Leo a doufám, že si aspoň jeden z nich tu zlatou sošku odnese. ()

Wolvie

Dobře zahrané,dobře zrežírované,solidně vygradované.Ve všech směrech poctivá práce.Ale právě "jen" poctivá.Za celou stopáž nepřišel žádný moment,žádný nápad,který by Fightera povyšoval nad úroveň běžných sportovních filmů,jakých vznikají spousty.Nic,díky čemuž by se film mohl postavit vedle Rockyho nebo Těžké váhy a dalších vrcholů žánru.Jen dobře odvedený standart.A mimochodem,Bale značně přehrává,civilní Wahlberg ho bez problémů trumfne. ()

kacirek_

Ok, boxerský filmy nějak v oblibě zrovna nemám (vyjma Rockyho, ale toho už těžko někdy něco překoná), ovšem tohle mě zaujalo (ale až po překonání první nudnější půl hodinky), teda asi spíš mě opět zaujal Christian Bale, který znovu a znovu potvrzuje, že je to pan Herec. Ovšem tato role mu teda asi moc fanynek nepřidá, je vidět, že umí zahrát jak šviháka z Gothamu, tak vyzáblýho a proplešatělýho feťáka, hvězdičku proto přidávám pouze pro něj - ale příště prosím opět charizmatickýho Batmana než toto. Jinak příběh boxera podle skutečný události je průměr, místo označení drama bych použila komedie, páč se člověk občas pěkně zasměje, Ward to chudák neměl lehký, páč taková famile to je k pohledání:-). ()

DHDV

Hodně nadhodnocený film, který drží nad průměrem jen přehrávající Bale a Wahlberg, který ani neví co v podstatě má hrát. Můj názor je, že tohle není film, který by měl zažít Oscarovou sklizeň. Je to průměrný film a nechápu ten „hype“. Dávám 3 slabé hvězdy. Na zamyšlení: ve filmu hrají 2 herci, kteří hrají opravdu často a jakékoliv role. Buď si chtějí nahrabat anebo touží po Oscaru ale přitom se zahrabávají do tuctových herců!!! ()

Rokle

Nečekal jsem, že mě to tak dostane! Životní osudy nevlastních bratrů jsem před filmem neznal a zpočátku jsem si říkal, jak je možné, že Micky nedá všem sbohem a nejde od té příšerné rodiny pryč. Důvody proč tomu tak je přicházejí pozvolna, ale s o to větší intenzitou. David O. Russell natočil výborné drama jedné rodiny a že to je zrovna o boxu je druhořadé. Samozřejmě, že Bale krade film pro sebe, je však jedinečný a pevně věřím, že toho Oscara získá. ()

Rockerman

Jestli se nepletu, tak je to už čtvrtý film, nominovaný na letošního Oscara, který oceňuji nejvyšším možným počtem hvěz! Vážně letošní nominace se povedly a opravdu bych nechtěl být v kůži porotců, kteří musí zvolit jediný, jako nejlepší. Box, jako sport přímo nenávidím, ale tento film není jen o boxu. Řekl bych, že o box jde až ve druhé řadě. Děj je sice čitelný a happy závěr je typicky americký. Než se však z Mickyho stane šampion, prožije mnoho trpkých porážek a zklamání. Bratr Dicky je sice jeho vzorem a trenérem, jenže i ten jej zrazuje a tak se obrací na jiný tým. Mickymu se pak podaří nemožné. Stmelí a smíří svou početnou rodinu s novým týmem a slavně vítězí. Vím můj popis je takový, jakoby se jednalo o nějakou banalitu. Já jsem měl z tohoto filmu velmi dobrý pocit a na ten já vždycky dám. ()

Smejdik

Já se nedívám na filmy o boxu a podobných sportech a vím proč. Komu nebylo hned jasné, jak to asi celé dopadne, tak musí být na hlavu. Za to a za první půlku, která mi několikrát navodila pocit nevolnosti (drogy, otřesná rodina, bezmoc - to není nic pro mě) hvězda dolů. Jinak film stojí především na hereckých výkonech ústřední čtveřice (Melissa Leo si svého oscara stoprocentně vysloužila - a nebýt jí a Amy Adams, tak ty čtyři hvězdy ani nedám -, ale Bale hraje tak očividně pro oscara, že je mi vážně líto, že ho nedostal Rush) a je natočen stejně obyčejně jako tisíce stejných příběhů o vrcholových sportovcích pomlčka normálních lidech. ()

sbl

Slušné sportovní drama, které ovšem vsadilo na špatnou postavu. To kdyby byl hlavní postavou Dick Eklund obsazený Christianem Balem a celý film se točil kolem něho, jó to by byla paráda. Takhle tu máme jenom další z řady typických amerických příběhů o outsiderovi, který se dostane přes všechny potíže na vrchol. Zííív. Ale jinak před panem Balem opět smekám. Spolu s Mechanikem určitě jeho nejlepší výkon. ()

amarth

Na rozdíl od Rockyho či jiných boxerských ság se snímek nese v duchu kritického realismu a hlavní myšlenkou není boj samotný, nýbrž boj, který svádí hlavní aktér, kdysi nevalně známý pod přezdívkou "Marky Mark", sám se sebou. Zdárně mu komanduje Bale, který naproti tomu bojuje se silnou závislostí na cracku. Jedná se o strhující drama, které opětovně spatří na konci tunelu šťastný konec. ()

mala_kea

Boxerských dramat není nikdy dost. Sice jsou všechny v podstatě identické, ale vždycky mě dokáží spolehlivě rozpumpovat. Punc životopisnosti navíc Fighterovi lehce přilepšuje. Vzhledem k tradičně jemným nuancím na to samé téma musím ale film hodnotit v rámci subžánru a ve stejné váze s Rockym prostě není. Celá ta příšerná famili hnusnejch ženskejch vás prostě irituje po celou dobu filmu, Bale do toho dává sice všechno ale místy působí poněkud komicky (což možná byl záměr, ale já si nějakýho crackheada představuju trochu jinak). Wahlberg je sympaťák snad všude, škoda, že jeho postava je tak uťápnutá, že se to pro boxera až nehodí...prostě suma sumárum, lehce nadprůměrný film s typicky motivačním psychologickým efektem, který osobně vždycky zcením. ()

Ukubumbahoo

Boxu zrovna nefandím a velkým fanouškem sérií Rocky také nejsem. O to více jsem byl překvapen. Oba herci odvedli moc pěknou práci a obzvláště pak Bale, kterému bych teď už věřil snad uplně všechno. Vývoj některých boxerských zápasů mi přišel opravdu až neuvěřitelný, bohužel fakta neznám, ale pokud opravdu Ward zvítězil tak, jak jsem právě viděl, klobouk dolů. Fighter mezi sportovními/životopisnými snímky ale rozhodně zabodoval! ()

agassi68

Ukričaných ľudí mám už po krk a tu sa ich nachádza príliš veľa. Čo sa týka boxerských filmov, na Zúriaceho býka sa to nechytá, Rocky ma pobavil a Fighter znervózňoval tou pridrbanou famíliou a neschopnosťou Mickyho vymaniť sa s pod jej vplyvu. Bale mal dostať Oscara už dávno za Americké psycho. Tu bola jeho snaha až prehnaná.. ()

Wargoo

Ja viem... Viem že to bolo nominované na veľa Oscarov, a takisto viem, že to je veľmi kvalitne natočený film. Ale !!! Takých tu už bolo, a myslím že aj bude. A nielen o boxe... Wahlberg je sympaťák, no a Chris Bale ? Ako uznávač Stanislavského metódy vie, čo vyžaduje úloha, ktorá mu je zverená... A robí pre to všetko ! Oscar ? Zaslúžene... Ako skutočný príbeh je to krásne, ako film opozerané. 4**** 74,011% ()

*Colorado

Zklamán budiž ten, kdo očekává film o boxu. Tohle je drama o rodině a rodinných hodnotách a je to moc povedené. Jsem hodně rád, že samotnému boxu nebylo dáno více příležitostí na úkor jiných scén, protože film stojí na výborném castingu a následném hereckém koncertu vybraných. A ani bych Marku Wahlbergu nevyčítal jeden výraz, protože jde o film založený na skutečných událostech a nemám problém s tím, že se postava Mickyho nebyla nijak přikrášlena - samozřejmě jde o argument, který by dostal pořádnou trhlinu v případě, že by reálný Micky nebyl tak toporný :) ()

J. T. Kirk

Lituju, že jsem na tomhle nebyl v kině, ale i tak jsem si to pořádně užil. Mark Wahlberg a Christian Bale jako bratři? Ano a dopadlo to skvěle. Jak je známo, tak Bale se na každou roli pořádně připravuje a je ochotný kvůli ní i shodit docela hodně kilo. Fighter je zrovna tento případ. Musím uznat, že vypadal o hodně líp v TDK, ale sem se hodil spíše ten Bale z Mechanika. Wahlberg vypadal už o něco líp ;) Je to hodně dobrý životopisný film, který ani chvilku nenudí. ()

Darkslayer

Je pravda, že snímok mimo geniálny Baleov výkon (zaslúžený oscar a opäť potvrdené miesto v mojej topke) neprínáša nič nové a nevídane. Nutno však podotknúť, že je zručne natočený a aj napriek predvídateľnosti vobec nenudí. Boxérske zápasy su oproti svojim kolegom spracované trochu komornešie a pripomínajú viac televízny prenos. Film je ale predovšetkým dráma postavená na osudoch postáv, zápasy sú len tematickou nutnosťou a príjemným spestrením. 4* bez myhnutia oka. ()

char_t

Skutečná předloha tenhle film trochu sráží - na jednu stranu se (jako v reálu) až tak moc neděje, aby to stálo za film, a na druhou stranu je sladký konec bez jediné překážky (jak už to tak v reálném životě bývá) trochu k neuvěření. ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale