Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

Žralok

Hodně silnej příběh. Mohl bejt hvězda. Mohl bejt někdo. Mohl bejt bohatej a za vodou. Místo toho začal kouřit crack a snažil se svoje nenaplňený sny přelít na svého bráchu. Dicky Ward vyměnil kariéru profesionálního boxera za drogy. Od té doby se utápí ve slepé naději že z něj bude jednou šampion a svoje ambice si promítá v bratrovi Mickym. Toho začne trénovat a přivede ho na start cesty. Na jejímž konci se má z Mickyho stát šampion velterovy váhy. Sen prakticky nereálný. Ale Dicky se ho nehodlá vzdát. V hlavní roli naprosto exceluje Christian Bale jako vyhublá feťácká troska. ()

DH3Factor

Je to takovej real rocky + tři milióny osmset devadesát pět sester, uřvaná matka, věčně rudej tatík a vyfetovanej bratr - trenér. Není to špatný, ale celkově mám pocit, že už jsem něco podobnýho někde viděl. Hold se asi určitý životní příběhy opakují. Hlava ruka tělo, hlava ruka tělo! ()

slunicko2

Loserská story plná klišé. 1) Je mi jedno, jak moc věrný byl životopisný příběh, který jsem odsledoval. Vztahy mezi prostoduchým sportovcem a na něj nalepenými šmejdy taky není nic nového a film se ani o nějaké novum nesnaží. 2) 39letý Mark Wahlberg (boxer Micky) i 36letý Christian Bale (Nickův brácha Dicky) odvedli, co bylo lze od nich očekávat: Bale kvalitní herecký výkon, Wahlberg spoustu svalů. 3) Výstižný koment: castor****. ()

Vampireman

Nevadilo mi sociální zaměření, vadila mi minimalizace boxerské linie a téměř nulová dramatičnost zápasů, díky čemuž nešel film tak do hloubky. Dále pak vložené drogové téma již žádá o delší stopáž a hodnotnějšímu vybalancování všeho, čím chtěl film být. I Russellova režie je nevýrazná a pomalá, výjimku tvoří televizně laděný finální zápas (škoda, že je jedinej pořádnej). Jinak velké plus za Amy Adamsovou. ()

Easykk

Upřímně jsem se bál a bojím filmů o boxu, protože co může být lepší než legen-počkejte si na to-dární ,,Ivane bij,,? No přece Tank Wahlberg s reklamou na crack pana Balea a tou nejvypatlanější americkou rodinkou, kde vůbec nechápu proč ty jejich sestry dávno nepostavily tým bitkařek a nešly do ultimátních zápasů pod heslem: Ty jedna krávo, vyškrábu Ti oči rejčem. Poslední zápas byl jeden z nejlepších boxerských zážitků posledních let a hodně se přiblížil pověstnému Drago-bijci. ()

Thomassi

Na Fightera jsem se těšil už od doby, co jsem o něm prvně slyšel. Jednak proto, že hlavní role hrají mojí oblíbení herci, Mark Wahlberg a v současnosti jeden z nejlepších herců Christian Bale. A taky proto, že film je podle skutečné události a je o bojovém sportu, o boxu. No a musím říct, že se jedna skutečně o špičkové drama, které bude pro mě patřit k vrcholům letošní filmové nadílky. Film je točen tak trochu dokumentárně a trvá trochu déle, než se rozjede, ale o to víc jsem si mohl na konci říct, že to prostě tak muselo být. A jsem za to strašně rád. Vztah mezi oběma postavami je parádně vyzobrazen a vždy si k sobě najdou cestu, i když jsou oba jako voda a oheň. Po celý film jsem byl prostě uchvácen a sledoval ho nehnutě a když byl konec, říkal jsem si, že chci ještě. Na druhou stranu je ale stopáž narosto ideální a v žádném okamžiku nenudí. A jsem taky rád, že si Fighter odnesl i nějakou tu sošku, protože si to určitě zaslouží. Christian Bale totiž dal do role vše, zhubl a jeho mnohorát sjetý výraz a chování byly famozní. Mark taktéž nezklamal a jen potvrdil, že je vynikající herec. Film, který mohu doporučit všemi deseti. ()

Derek

dalsi prirastok do rodiny boxerskych filmov... fighter sa spolieha na pribeh podla skutocnych udalosti boxera mickeyho warda, ktory russell podava civilnym stylom a zamierava sa na rodine vztahy medzi mickeym, jeho bratom dickom ktory mohol byt dobrym boxerom ale radsej si zvolil cestu drog a ich matkou ktora je ich manazerom. jednoznacnym dovodom si fightera pozret je christian bale ktory opat zhodil nejake to kilo aby nam priblizil presvedcivy obraz cloveka na cracku, nastastie wahlberg podava o dost lepsi vykon ako v max paynevi a happeningu. slusny oscarovy potencial ale nic z coho by sa clovek posadil na zadok. ()

Mr.Pumpkin

Fighter určitě není špatným filmem, ale je tak nějak po všech stránkách okoukaný. Těšil jsem se na herecké výkony(přeci jen nominace pro tři herce v jednom filmu navnadí), ale ani ty mne nikterak nestrhly a Fighter tak v mých očích zůstává jen slaboulince nadprůměrným filmem. 60% ()

salalala

Jasně, že je to sázka na jistotu. Fighter je prostě klasické boxerské drama s přesahem, tentokráte zabalené do sociálně - kritického hávu. Natočené je to dobře, zápasy sice nejsou nijak originálně nasnímané, ale co chete vymýšlet, že? Russel to dělá dobře a postupně graduje až k závěrečnému mači, který je strhující a má šťávu. Předpokládaný konec přijde, ale tady mi to tak nějak nevadilo. Co ale z Fightera dělá výrazně nadprůměrný film, jsou herecké výkony. Všichni herci jsou skvělí. Wahlberg po dlouhé době v slušném snímku (a dobře hraje), Amy Adams a Mellissa Leo jsou prostě výborné. Kdo je ale o fous nad nimi, je samozřejmě Bale. Mám ho strašně rád a jsem rád, že konečně i všichni pochybovači oceňují jeho výkon. Jeho proměna je neskutečná (ale ne překvapivá) a lidskou trosku zahrál naprosto úžasně. Troufnu si říct, že Fighter je jeho film, kdyby tam on nebyl, hodnocení poletí o pár procent dolů. Já mám slabost pro sportovní (a boxerská zvlášť) dramata, takže i přes jistou šablonovitost a tvůrčí sázku na jistotu dávám čtyři hvězdy a 80%. ()

FilmFan24

"Fighter" je takový obyčejný film z dlouhé řady dramat, které psal sám život a líčí strnitou cestu ze samého dna až na samý vrchol. V tomto případě boxerský. Wahlberg bojuje co to dá a jeho pohled ublíženého štěněte mu prostě věříte, Bale upevňuje rolí jeho bratra svou pověst herce jdoucího až na dřeň. Zasloužený Oscar. V roli jejich matky se blýskla Melissa Leo, která za svou hereckou kreaci také obdržela zlatou sošku. Film mě zaujal hlavně tím, jak je ukázáno prostředí obou hlavních hrdinů. Ještě dlouho mě zůstane v hlavě jedna z těch vrcholných scén, kdy matka po telefonu komentuje Mickyho zápas Dickymu, který je ve vězení... ()

Dexter1

Fighter vo svojej podstate žáner boxerských drám neposunul vôbec dopredu. Je to klasický príbeh toho, ako sa človek dostane na dno a následne sa postaví opäť na nohy. Avšak ako rodinná psychologická dráma pôsobí film výborne. Jednoznačne ho posúvajú na nadpriemer skvelé herecké výkony a umne vybraný rockový pesničkový soundtrack. ()

Skip

Film nejen o boxu. Box je zde jakousi přidanou hodnotou. Mnohem víc jde o sociálně kritické drama, které ale není podáváno nijak depresivním způsobem. Obě tyto ingredience se spojují a doplňuji v jeden velmi dobře fungující celek. ()

marleyy

70% Kino. Můj komentář snad nejlépe vystihne zajímavost z tohoto filmu: ,,Úvodní a závěrečná scéna s dialogy byla improvizací, které se zůčastnil jen Christian Bale, Mark Wahlberg a režisér David O. Russell. Bale se na konci skutečně dojal a z gauče musel odejít.´´ Velké výkony všech tří... ()

Aleee89

Řeknu upřímně, že bych o tenhle film nezavadila, kdyby nefiguroval na Glóbech a pravděpodobně i na Oscarech. Chápu, že box tady není ústředním tématem, že je to spíše o vztazích v jedné porouchané americké rodině, ale přece jenom je box jakýmsi pojítkem. A filmů o boxu tu pár bylo, byly lepší. Neskutečně jsem trpěla u postav - matka, sestry a Dicky byly postavy neskutečně protivné, často jsem u dívání zatínala svoji vlastní pěst. Pro mě je vítězem filmu Mark Wahlberg, ten mi byl jako jeden z mála sympatický. Ale i tak myslím, že Bale si pro Oscara půjde... Plusem filmu je, že je natočen podle skutečných událostí, minusem jeho rozvleklost a nuda, která mě provázela, pokud nepočítám posledních dvacet minut. Kdyby nebylo těch, nevím, nevím, jak by u mě film dopadl. Kdyby naopak film podle posledních dvaceti minut vypadal celý, bylo by to mnohem lepší. Takhle je pro mě Fighter snímek, kde vyniknou herci, ale sám o sobě topu nej filmů za minulý rok rozhodně nedosahuje. (viděno v lednu 2011) ()

Fanucci

Pro boxerské filmy mám slabost. Wahlberga sice nemusím, ale role podpantofláckého boxera - který se nedokáže odprostit od vlivu své vypočítavé rodiny - mu celkem sedla. Film začíná famózně a mimořádně věrohodně zachycuje a vykresluje tragikomické vedlejší postavy příběhu - Mickyho rodinu v čele s matkou a bratrem Dickym. Úroveň scénáře ke konci bohužel hodně upadá a to především díky tomu, že klíčové postavy se začnou chovat přesně opačně než jak jsou vykresleny na začátku...což se bohužel děje často u většiny mainstreamových filmů, u nichž příběh prostě musí dospět do hollywoodského konce glorifikující americký sen:-) Ale jak jsem psal na začátku, filmy týkající se boxu mám rád, a tak jsem ochoten přimhouřit oko...A pak je tu samozřejmě Bale, který filmu bezpečně zajistil mé 4 hvězdičkové hodnocení:-) Bale podal skvostný výkon a jeho postava vychcaného feťáckého bratra/zkrachovalého boxera je z celého filmu suverénně nejzajímavější. Svým vzezřením Bale malinko připomněl svého úžasného vychrtlíka v Mechanikovi...bude se muset chlapík na Batmana zase pořádně nakorbit:-) ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale