Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

Dara07

ty jo ... prvních deset minut jsem si nebyla jistá, zda jsem tady dobře, ale pak jsem opravdu nelitovala ... absolutně vynikající Christian Bale, výborný Mark Wahlberg a jejich šílená matka vedoucí stádo harpijí. Mickymu jsem hrozně fandila, Dicky mě hrozně štval a kdykoliv se ukázal na plátně, říkala jsem si: Micky, jdi pryč, nemluv s ním, nemluv s ním. Pak je tady výborná Amy Adams - její bezmoc mi v lecčems připomínala tu mou ... no a při jejich snad jedné jediné milostné scéně mi trnulo ve slabinách, takže jsem odpustila i poněkud předvídatelný průběh filmu. ()

Meteorista

Předtím, než jsem viděl tento film, jsem měl možnost slýchat, že tady Mark Wahlberg konečně hraje. Že konečně ukázal, co v něm je. Musím jen souhlasit, taky mám ten pocit. Věděl jsem, že Mark umí hrát, jen jsem dosud neměl možnost vidět film, kde by to bylo doopravdy vidět. Tímto dramatem jsem to napravil (a on také). O Baleovi jsem nepochyboval, ale přesto překvapil. Ale nejvíc mě překvapila asi Amy Adams, která hrála skvěle a líbila se mi asi nejvíc. A nakonec si dovolím tvrdit, že je dobré vidět film o boxu, který nerežíruje, nebo v něm nehraje Stallone. ()

piranha

Moc pěkný film nejen o sportovci, který se proslavil, ale také o prostředí, z něhož vzešel. Pomocí skvěle prezentovaných rodinných vztahů, které ve mně vyvolávaly silné emoce, nám tu naservírovali příklad toho, že samotný talent bez příležitosti k úspěchu nevede. A konec je přesně takový, jak by si ho divák představoval. Nechává sice dost prostoru pro pochybnosti až do poslední chvíle, takže mu napětí neschází, ale nakonec nemusíme odcházet zklamaní, že vložené úsilí nepřineslo sympatickému hrdinovi očekávané výsledky, když už jsme mu celé dvě hodiny tolik fandili, že... ()

joudas

Příběh o sportovci, který je na dně a vyšvihne se mezi špičku, už tady párkrát byl. Ale to nijak nesnižuje kvalitu tohoto filmu, který je navíc natočen podle skutečnosti (o míře autenticity si však nedělám iluze). Musím ale přiznat, že pátá hvězda je víceméně hlavně za Balea, který dokazuje, že je zlatá soška ve správných rukou. ()

Kiedes

Bez jakychkoliv pochybnosti zaslouzenej oscar pro Balea. Porad se mluvilo o Natalie a o labuti, stohy a stohy papiru, v cem byl jeji vykon lepsi nez jeho? Asi nejlepsi film, co jsem videl o boxu( vubec zvlastni, ze tolik "uzasnych" zivotnich pribehu ma na svedomi prave box). Wahlberg dela jen sympaticke krovi naprosto dominujici postave Christiana Balea. Dobry film o boxu, ktery tady byl uz stokrat, povysen charakterem bratra na 4 a 1/2 * ()

Indian88

Po každým filmu, kterej jsem s Balem viděl, jsem ho jako herce čím dál víc zatracoval. Ale tahle role je jeho masterpiece. Jasně předčil Wahlberga, kterej však taky není vůbec špatnej. Co se snímu týče, je to už takový sportovní klišé. Možná to lehce přikoření fakt, že jde o true story, každopádně je to hlavně o Baleovi. Když jsem před závěrečnýma titulkama viděl pravýho Dickyho, jenom mně to můj názor ucelilo. ()

Mallyyy

Kdybych známkoval film jen podle hereckých výkonu bylo by to těch 5*, ale tenhle film není moc dobře natočen. Neužil jsem si ho, jak jsem si představoval. Zápasy jsem skoro nezaznamenal a když jo tak tam bylo pár scén. Stupidní rodina, která si myslí, že pomáhá, ale opak je pravdou. Neměl jsem žádný prožitek, žádné zachvění, žádné slzy a to jsem velká citlivka (Hachiko, Těžká váha:). Film na který se kouknu jednou a fakt DOST! ()

Saur.us

Bratři jak se patří, výborný Christian Bale opět ukazuje co je to Stanislavského metoda a seškrabal ze sebe pár desítek kilo, Mark W mu sekunduje v rámci jeho možností. A pak už jen box, sestry, drogy a Amy Adams. A samozřejmě výhry a prohry. Sportovně rodinný film, který vás sice do ringu nevtáhne tolik jako Howardova Těžká Váha ale napětí společně s krví a potem z ringu teče taky. ()

melloun

Box patří mezi jeden z nejčastěji zfilmovaných sportů vůbec. Nedivím se tomu, protože hlavní postavy mají notně pohnutý osud a často pochází ze zvláštního prostředí. Velký boj o vítěství se tak neodehrává jen v ringu, ale i v osobním životě, který bývá plný různých nástrah a útrap. Zde tuto funkci plní vskutku šílené příbuzenstvo, které táhne Mickyho kariéru směrem dolů, ale rodina je rodina. Mark Wahlberg a Christian Bale si zabrali celý film pro sebe, ale rozhodně si není nač stěžovat, spíše naopak. ()

Eragon93

Filmů o boxu a životu kolem něj bylo natočeno už dost, takže nepřišel vlastně s ničím novým. Za zmínku stojí Christian Bale a jeho herecký výkon, který nemá chybu, zbytek tak průměr. 3 * a víc ani ťuk. ()

gonga

Kde, proboha, všechny ty mutanty vyhrabali? Chvílema bylo až fyzicky nesnesitelný sledovat lůzu okolo hlavního protagonisty a jeho ultradementního bratra. O boxu to moc není, dozvíme se jen to, že údery na spodek jsou často horší než ty na hlavu, jinak jen hromadu keců a uvidíme chlapíka, kterej sice asi umí boxovat, ale jinak se o většinu života chová jako naprostý vemeno dokud nepotká víceméně inteligentní ženskou převyšujícím svým IQ průměrné IQ jeho rodiny, které činí přibližně 50. Oba herci jistě umí hrát, o tom žádná, ale na co nám to je, když jeden hraje kreténa a druhej vola? Film na hranici odpadu což nezmění ani hype okolo a zdejší stádovitě vysoké hodnocení. ()

Kaatarina

Skvělý herecký výkon Christiana Balea, který mě vtáhnul do děje. Hlavně díky jemu stojí tento film za shlédnutí. ()

Chundys

Musím hodnotit kladně, i když se celkem dalo čekat, že to tak dopadne! Ale výkony některých herců byli geniální! Christian Bale je můj oblíbený herec a zde to zase jasně dokazuje! ()

El-Barto

Nebýt Baleova oscarovýho výkonu, tak bych se k Fighterovi ani nedostal. Jeho výkon je to jediný, díky čemu není Fighter hluboko v průměru ostatních rodinných dramat. Amy Adams opět skvělá, Marky Mark Ok, ale v komediální poloze je vždycky lepší. Emocionálně a i po stránce zápasů je to daleko chudší než Warrior. ()

Wawer

Další důkaz, že David O. Russel je géniem průměru. Christian Bale je sice sugestivní, Wahlberg je správná guma (těch 66 kilo mu ovšem nevěřím) a film má i několik silnějších scén, ale to je asi tak vše. Ikdyž tvůrci asi chtěli, abychom v tom viděli sociální drama, tato linie úplně vyšuměla a Amy Adams ikdyž se taky snaží, její postava mě do rána takřka vyšuměla z hlavy. Ty 3* jsou podle mě férové ()

Axident

Pominu-li averzi k nesčetněkrát omletému "když chceš, dokážeš to" a "nic není nemožné" (když jsi Američan) a "podle skutečného příběhu" a ohodnotím film, jako takový, pak nemám co vytknout! Ano, jak tady bylo napsáno - jede podle zažitých schémat podobných příběhů, ale autenticitou je napěchovaný každý záběr upachtěného městečka, famílie vedené autoritářskou matkou a žijící z pochybné a dávno vyhaslé slávy staršího syna (Bale), který porazil Sugar Raye a mladšího bratra (Wahlberg), jemuž se nedaří vyvléci z rodinných osidel, táhnoucích ho ke dnu. Na kost feťácky k nepoznání vyhublý Bale je věrný, až mrazí a je-li na plátně, nelze si všímat kohokoliv jiného, navzdory příjemně civilnímu, uťáplému Wahlbergovi. U mě dobrý! (A to nemám box ani trošinku rád.) ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale