hellstruck

Rodinné drama na jehož pozadí se odehrává boj v ringu (nebo naopak?) Nadprůměrný sportovní snímek to určitě je (a to to říkám já, antisportovec), ale do plného počtu mi přeci jen něco scházelo. Možná je to těmi charaktery, které jsou ploché a šíleně nevýrazné, nic o nich pořádně nevíme (až na neustále omílaná fakta) a já si tak nedokázala najít oblíbenou postavu, nebo se do někoho vcítit. Tommy je jen hora masa, která se cpe prášky a má být údajným válečným hrdinou. Brendan zase nesympatický učitel, který chce zaplatit účty. Jediný, kdo mi byl skutečně sympatický tak byla Jennifer Morrison. A na konci jsem fandila Tommymu a nějak jsem nechtěla uvěřit té jeho prohře, přestože to bylo předvídatelné (to by diváci přece nebyli spokojení, kdyby jeden z hlavních hrdinů přišel o dům...). Holt Hollywood z toho přímo čiší. Ale lhala bych, kdybych tvrdila, že mě to nebavilo a při každém boji jsem nebyla nervózní za aktéry :) A vážně je to snad jediný sportovní film, který mě dokázal zaujmout přes dvě hodiny. Plný počet je tedy až moc, ale tři hvězdičky zase málo, takže..:) PS:A navíc se mi podařilo dostat přítele na 140 minut od PC:)) ()

Kaka

Jeden z vrcholů roku 2011. Ono je velice jednoduché napsat o sportovním filmu že je plný klišé. Zajímalo by mne, jakou by musel mít snímek s touto tématikou koncepci děje a vedení herců, aby klišoidní nebyl. Doporučuji se tedy dopředu vykašlat na hnidopichy a brát tento počin jako unikát, kterým v mnoha ohledech je. Rvačky v arénách nevídané - tak syrový realismus a výborný kick ass střih/zvuk nepamatuji, vedení herců bez kompromisů a děj je vzhledem ke zmíněným superlativům takový, aby dal vyniknout hercům. Tedy rodinné problémy, nedostatek peněz, exekuce atd. Zkrátka věci, kvůli kterým je člověk ochoten i lámat kosti. A Tom Hardy a jeho nasraná persona - nic podobného ve filmu nepamatuji. Výkon roku. Přímočařejší a jednodušší než Fighter a dravější a méně idealistický než třeba Rocky. Rozhodně stálice současné i budoucí kinematografie. ()

Spiker01

Nejsem příznivec tohoto a jemu podobných sportů. Kdysi jsem koukal na Rockyho a to je asi tak všechno. Warrior je však neskutečný film sám o sobě s velkým přesahem, který zaujme nejen fanoušky "bitek," ale i ty filmové, o což mi samozřejmě šlo. Neskutečně sepsaný příběh dvou bratrů a otce, kteří spolu mají, řekněme, trošku problematický vztah a všichni víme, že se to musí urovnat. Snímek je sice protkaný skrz naskrz nejrůznějšími filmovými klišé, ale když se ví jak na to, může i podobný koncept získat na originalitě. Aniž bych chtěl spoilerovat, ten konec je prostě EPIC! A Nick Nolte je tady vážně úžasný. ... 100% ()

Krouťák

Pravděpodobně poslední a po Drive dost možná největší překvapení tohoto roku. Warrior se vynořil z čista jasna, absolutně nečekán a o to víc mě zasáhl. Osobně nevěřím tomu, že letos uvidím ještě něco lepšího. Nevím jak Vy, ale já od O'Connora obdržel 140-ti minutové technické KO a už teď jsem zvědav, kolik nominací si pro sebe "bratři" urvou. - 95%. ()

akisha

Dobře, dobře, je to asi stejně objevný, překvapivý a inovativní jako reklamy na prací prášek, ale když já jsem se tím nechala tak krásně strhnout. A tím pádem chválím především herce, protože kdyby jejich zapálení nebylo, mého nadšení z filmu by podstatně ubylo. Je super vidět Nolteho zase jednou hrát roli hodnou jeho talentu a je super vidět Hardyho hrát cokoliv, obzvlášť mírně nasrané jedince. Joel Edgerton zahrál taky dobře i přes zjevnou nevýhodu, že jeho part nebyl tak vděčný jako Hardyho či Nolteho (suchar od rodiny, no). Hudba bezva, konec gradační. Emoční scény jsou skvěle zvládnutý i přes to, že divák tak nějak ví, že dřív nebo později přijdou. Což beru jako plus. Odpusťte tomu předvídatelnost sportovních filmů a pak si vychutnejte trojitý herecký koncert. ()

Eddard

Všechno, počínaje famózní režií, ultimátním scénářem, dech beroucím střihem a konče u hned několika nezapomenutelných hereckých výkonů (Hardy, Nolte, Edgerton - chcete-li, v tomto pořadí) hraje v symfonii, která si (s trochou nadsázky) nezadá s Beethovenovu Devátou. O fakt, že Warrior nejen nevyhrál Oscara, ale nebyl na něj ani nominován, by se měl zajímat mezinárodní soud v Haagu, jelikož jde jednoznačně o zločin proti lidskosti. "Why am I looking at pictures of people I don't know?" - " Because that's my family." - "And who are you exactly?" - " I'm your brother, man." Neskutečný zážitek. Wow. 100% P. S.: Chápu, že někomu příliš nevonní šťastné konce, ale tenhle film a tenhle příběh si ho naprosto zasloužily. ()

Falko

Netusil som, ze to bude az tak dobry film, jednoducho som to necakal. Za pribeh, ako i za herecke vykony musim dat 100%. Nick Nolte bol zasluzene nominovany na Oscara za najlepsieho herca vo vedlajsej ulohe, avsak v konkurencii mu sosku vyfukol Christopher Plummer za komedialnu dramu ZACATKY (2011). Myslim, ze k tomuto filmu niet co dodat. Pacil sa mi dokonca este viac, nez WRESTLER (2008) s Mickeym Rourkeom, ktory si dal taktiez zalezat na charakternej postave alebo sportova drama FIGHTER (2010) s Markom Wahlbergom a s Christianom Baleom, pricom vsetky 3 sportove filmy maju podobnost s dramatickymi okolnostami tvrdych sportovych podmienok alebo so znicenymi rodinnymi vztahmi a tieto filmy mam velmi rad. _________ Joel Edgerton - (Brendan Conlon) +++ Tom Hardy - (Tommy Conlon) +++ Nick Nolte - (Paddy Conlon) +++ Jennifer Morrison - (Tess Conlon) +++ Frank Grillo - (Frank Campana) +++ Kevin Dunn - (Principal Zito) +++ Maximiliano Hernández - (Colt Boyd) +++ Produkcia: Gavin O´Connor +++ ()

castor

Sympatické překvapení, nicméně musíme přiznat, že jede ve velmi předpokládaných kolejích, po okraj naložených solidní dávkou klišé. Tradiční schéma sportovního dramatu nicméně pozdvihuje poměrně důkladné nahlédnutí do života i minulosti obou hlavních aktérů. Díky tomu je tahle zápasnická báchorka o poznání hlubší a divák o ní jeví hned od prvních minut poměrně veliký zájem. Nebudu chodit kolem horké kaše, Warrior se mi líbil moc, i když výhrady mám. Určitě nemůžeme mluvit o nějaké zápasnické srdcovce, ve sportovním subžánru ale svoje místo rozhodně má. O přešlapech nebo klišé typu učitel fyziky, co porazí světové špičky, až příliš rychlé smíření všech zúčastněných nebo třeba ve stoje zpívající vojáci bych mohl vyprávět poměrně dlouho, ale nebudu.. ()

viperblade

Už je tomu více než týden, co jsem zhlédl tento film a od té doby jsem nemohl rozhodnout, jaké hodnocení zde dám. Warrior na mě útočil prakticky odevšud - plakáty na autobusech počínaje (s tagliny typu "Jako všech šest dílů Rockyho v jednom" a "Film roku 2011") a několika kámoši, kteří mi nezávisle na sobě potvrdili, že to je parádní film, konče. A potom, co jsem se konečně k tomuto filmu dokopal s velkými očekáváními, jsem byl překvapen. Jednak Warrior je opravdu silný a opravdu dobrý film, tréninkové scény byly parádní, ale… celou dobu mi přišlo, jako by se autoři ani nenamáhali s nějakou originalitou a jen vzali to nejlepší právě z Rockyho a Cinderella Man a nějak to slepili dohromady. Taky mi vadila ty občasné souboje "na efekt" - příklad první Hardyho souboj v kleci, kdy týpek spadne po jedné ráně, či několikrát borci, co vám chytí či vykryjí kop (kdo dělal nějaký bojové umění, ví). A hlavně - závěr. To opravdu museli zvolit tu nejprůhlednější variantu, která se nabízela prakticky od začátku filmu? Fakt? Bylo to efektivní a pěkné a všechno, ale takhle jsem si to moc neužil, a když ze mě vyprchal adrenalin, zbyla mi v puse taková pachuť. Alespoň ta Jennifer se předvedla v nějakém lepším filmu… :-) Závěrem se to pokusím nějak shrnout - tohle není špatný film, ani omylem. Jenže po jeho zhlédnutí vás začínají napadat otázky (co se vlastně stalo jejich matce?) a taky vám dojde, že kdyby ten film měl lepšího scenáristu, mohlo to být ještě o třídu jinde. Opravdu dlouho jsem přemýšlel a nakonec tedy 85 %. Jsem zvědavý na druhé zhlédnutí. P. S. Před Hardym klobouk dolů. Jak on se vypracoval (fyzicky) to zaslouží obdiv a staví to do stínu i pány od Thermopyl ()

ClintEastwood

Třikrát bravo a potlesk! Neuvěřitelné. Neuvěřitelné, kam až jdou posunout hranice filmového umění i ve druhém desetiletí 21. století, kdy už se zdají být všechny kvalitní náměty vyčerpány. Warrior je jasným důkazem toho, že i dnes jde natočit film, který bude originální, drsný, akční a zároveň dojemný. Je jasné, že nejlepší scénáře píše sám život a toto je přesně ten případ. Příběh, který svede dva znesvářené bratry proti sobě do arény, kde se ranami pěstí a kopanci rozhodně nešetří. Oscarový výkon Joela Edgertona, oscarový výkon Toma Hardyho a do třetice - oscarový výkon Nicka Nolteho. Pro mě určitě, tady má Akademie vážně z čeho vybírat. Úžasná hudba Marka Ishama (Crash) a samozřejmě Beethoven a jeho Óda na radost. Skvělá režie a výborně nasnímané akční scény. Při zápasech Brendana a Tommyho jsem seděl s hlavou v dlaních a otevřenou pusou a srdce mi bušilo jako o závod - neskutečný adrenalin. Hardyho výraz, vteřinu před začátkem každého zápasu, je pro mě ztělesněním odvahy, pomsty, smutku a odhodlání a rozhodně jsem nezáviděl jeho soupeřům. Po tomto výkonu se těším ještě více na Nolanův chystaný TDKR, kde se Hardy ujme role záporáka Banea. Abych se dlouze nerozepisoval: Warrior je poutavé, citlivé drama, které vás vtáhne do děje a jeho závěrečná půlhodina zbaví slov i pravidelného tepu. Snímek s hlubokým psychologickým motivem a můj největší filmový zážitek od Černé labutě. ()

Rogue

středoškolský učitel fyziky, civilista a Óda na radost. alkoholismus, hypotéka, válka v iráku, dezertér a hrdina, smrt matky, dvě dcery, 12tistupňový program, suspendace. slušně natočená přepjatá selanka pro boxery s krizí středního věku a měkkým mozkem ()

*CARNIFEX*

Dvaja bratia žijúci odlišné životy sa na konci príbehu stretnú aby opäť žily ten spoločný. Jeden z najlepších filmov zo športovou tématikou aké som kedy videl. Lepší už asi bol len snímok Vzpomínka na titány. Niet čo dodať. ()

D.Moore

Velmi dlouhý film s řadou zbytečností, ale s poměrně dobrými herci a svěže dravou režií. Ovšem v příběhu bylo tolik už viděného, že mě téměř nezaujal. Spíše než smíšeným bojovým uměním asi někdy porozumím fotbalu nebo nedejbože golfu, nicméně na zápasy se dívat dalo a s velkým překvapením jsem zjistil, že mám občas sklony jednomu či druhému bijci držet palce... Škoda, že finální zápas byl ze všech nejhorší a podivně odbytý. Nejvíce z celého Warriora se mi líbila tréninková montáž, ve které si skladatel Mark Isham sympaticky pohrával s Beethovenovou ódou na radost. ()

kulyk

Čau bráško, jak to go? Ále, na kosočtverec. Mutra před dvaceti lety otrčila kopejtka a já to doteď nepobral. A ještě k tomu jsem nedodržel SEMPER FIDELIS voe. Co ty? Taky na prd, manželka žere, děti chcípaj a i tak furt žerou - nejsou many. A ještě mám pocit, že nás někdo sleduje. Fakt. Co s tím budeme dělat, dude? No mohli bychom si zajít někam řádně rozkopat tlamy, chlape, ať ze sebe vydyndáme traumata z předpubertální rozluky našich zploditelů. A když cestou zmrzačíme ještě pár cizozemskejch pupkerů, jenom dobře.....................Tak jak, jsi dostatečně zchromlej? Bomba, a co ty, už jsi vatař? Jó, můžu dcerce nechat transplantovat nový srdce, plíce, játra i křečka. A furt ještě máš dojem, že nás někdo sleduje? Ty vole, jo. A co si asi tak myslí? Že by jeho brácha taky potřeboval mírně proklepat sanici...... Za MMA jde dát jen plnej céres! ()

Hild

Tak tohle mi vytřelo všechen zrak. Srovnání s loňským Fighterem je tady zcela na místě, ale dovolím si jednu poznámku. Warrior je o třídu lepší a to naprosto ve všech směrech. Klišé tady sice jsou, jenže když on režisér to dokázal natočit tak působivým způsobem. První hodinu jsem si ještě říkala, tak tohle bude výborný čtyřhvězdičkový film, jenže když se film v druhé půlce přesunul do arény, tak se z toho stal můj nejintenzivnější filmový zážitek roku. Měla jsem pocit, jako bych sama stála v davu a sledovala všechny zápasy se zatajeným dechem. A především při neuvěřitelně a ještě jednou NEUVĚŘITELNĚ skvostném finále ze mě film dokázal dostat úplné maximum. Poklona režisérovi, protože všechny emoce a pocity umí přenést z plátna. K tomu ještě výborní Nick Nolte a Joel Edgerton a vážně fenomenální Tom Hardy. ()

Spooner

Nesmírně emotivní a bezchybně zahraný film, který jsem viděl před 2 týdny a pořád ve mně jaksi roste. Příběh je sice už značně ohraný a místy je i značně naivní, jenže celé rodinné drama a vztahy postavami zde fungují tak skvěle, jak už nikde dlouho ne. Bitky v ringu jsou navíc výborně natočené a člověk má při nich ten správný pocit, že tohle fakt muselo bolet. Herecky je bezchybné a Nick Nolte by si imho aspoň tu nominaci na Oscara zasloužil. Jo a konec mě emocionálně vyždímal, jak už dlouho nic. 90% ()

tahit

Každý dozajista pamatuje časy, když byl in Rocky Balboa, kterému věnuji tichou vzpomínku a s nímž nese tento příběh řadu shodných znaků, plus stejný comeback omláceného hrdiny. Stěží jsem mohl ignorovat fakt, že jde pouze o oprášený motiv, ale pokud jsem se chtěl nezávazně bavit, tak docela dobrý. Připočtu-li hvězdné herecké obsazení. ()

petero

Asi najlepšie športová akčná dráma akú som kedy videl odohrávajúca sa v prostredí MMA zápasov s vychádzajúcimi hviezdami Tomom Hardym (Bronson, Inception) a Joelom Edgertonom (Animal Kingdom, The Thing) splňujúca ako nároky kvalitnej drámy hodnej oskara tak aj plnohodnéto akčného filmu. Videné: 3x. ()

Davies182

Povšechnou problematiku rodinného - zejm. tedy bratského - vyrovnávání se s životními trably jsem pochopil, stejně tak jako mne silně nadchly všechny zápasy (nejvíce tedy zdaleka ten první). Katarze šla ale bohužel zcela mimo mě, a asi jsem v závěru čekal nějaký těžký napůl nelogický twist, něco z čeho člověku spadne čelist nebo vytrysknou slzy z očí. Každopádně - i přes nespěchající rozjezd poutavý film, škoda že jich v roce 2011 bylo s podobnou tematikou tolik! Nebo je to přesně naopak a zvládli bychom ještě víc? ()

gogo76

Bojový film o bitkároch v klietkach by oslovil iba malú časť divákov. Šikovne to zabaliť do rodinnej drámy o ľuďoch , ktorí majú prečo nenávidieť a majú komu odpúšťať, už je lepší nápad. Film ma zaujal takmer ihneď, príbeh bývalého alkoholika v podaní skvelého Nicka Nolteho je síce iba jedna z dejových liniek, ale je neprehliadnuteľná. Príbeh dvojice rozdielnych bratov je zaujímavé sledovať hlavne v poslednej tretine filmu, kde sa už iba "katuje" v klietke. Jeden je tvrdý a nekompromisný, ide súťažou ako nôž maslom, druhý je bojovník v pravom slova zmysle a každý zápas si musí vydrieť. Prvé dva zápasy učiteľa fyziky boli pre mňa priam adrenalínové, fakt skvele vygradované súboje. Celkovo ide o výborný film , ktorý bez problémov zbaští aj ženské publikum i divák, ktorý na bojové umenia zvysoka kašle. A to je pre tvorcov skvelá pochvala. 100%. ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Zeleného sršně čeká drsný reboot