Taková moderní rodinka

Ukázka z filmu 6
USA, (2009–2020), 91 h 3 min (Minutáž: 20–22 min)

Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Nolan Gould, Sarah Hyland, Ariel Winter (více)

Série(11) / Epizody(250)

Americký komediální seriál nám představuje novodobý rodinný klan, v jehož čele stojí šedesátník Jay Pritchett se svou novou mladou manželkou a vyženěným synkem, Jayova dospělá dcera se třemi potomky a syn, který se svým partnerem právě adoptoval dítě.  Kdysi osvědčený rodinný model žena + muž + dvě až tři děti už je dávno minulostí a tento americký sitcom nám představuje moderní rodinu z počátku 21. století. Vlastně tři rodiny, které nicméně dohromady tvoří klan Pritchettových. Jeho patriarchou je šedesátník Jay (Ed O'Neill), který se znovu oženil s mnohem mladší vášnivou Glorií (Sofía Vergara). Ta si z předchozího manželství přivedla do rodiny jedenáctiletého syna Mannyho (Rico Rodriguez), jenž celé dny tráví sněním a psaním veršů, což se jeho novopečenému nevlastnímu otci zrovna nezamlouvá. Jay také těžko snáší, když si lidé myslí, že je Gloriin otec, nikoliv manžel. Jayova dospělá dcera Claire (Julie Bowen) a její muž chtějí mít otevřený a upřímný vztah se svými třemi dětmi, jenže to není žádný med, zvlášť když udeří puberta. A pak je tu Jayův syn Mitchell (Jesse Tyler Ferguson), který už pět let žije se svým partnerem Cameronem (Eric Stonestreet), a právě spolu adoptovali dítě z Vietnamu. Život, jak se zdá, není úhledný ani předvídatelný, ale právě překvapení, jež neustále přináší, z něj vyhánějí nudu. (ABC TV Network)

El-Barto

Zdaleka ne tak praštěný jako americkej Kancl a svý zaměřením na rodinu ne tak vtipný jako Pakrs and Rec. Právě kvůli tomu, že se řeší jen rodinný trable, tak nemáme příhody z pracovního prostředí a ty mě vzdycky baví víc, hlavně v mockumentary formátu. Taková moderní rodinka má naštěstí dost sympatický postavy a všechny tři rodiny jsou natolik svérázný, že se výborně bavím. ()

Patuse

Každý máme trochu praštěnou rodinu, jenom tady se tak trochu najdeme všichni. Phil je nejúžasnější postavala televizní zábavy za posledních 20 let! ()

Loooki

Som ohromený seriálom, ktorý nevšedne spracováva všednú rodinu v Amerike. Gloria s jej prízvukom je best :D Hodnotené po IX.sérii. ()

Osanos

Zatímco většina ostatních seriálů jde postupem času s kvalitou a vtipností dolů, tady je to zatím úplně naopak. Aneb na začátku slušné, postupem první série dobré a začátek druhé série dokonce skvělý. Přidávám hvězdičku a těším se na další díly! ()

*Colorado

Další ze seriálů s tematikou rodiny a to pro celou rodinu. Nejde o seriál plný gagů, po kterých se budete válet smíchy pod stolem, ale budete se mile usmívat a občas se i od srdce nahlas zasmějete. A jestli ani to nejsou důvody, proč se dívat, tak proč se nepobavit tváří Ala Bundy v další komediální roli?! :) ()

bundaboy

Modern Family je zase po delší době originální a výborně napsaný rodinný sitcom, který navazuje na staré klasiky, jako byl třeba Krok za krokem. Nejlepší postava? Jednoznačně Phil! Promiň Jayi... ;) První série byla vynikající, druhá o maličko slabší, ale pořád jsem se skvěle bavil. A moc děkuju všem, kteří se zasloužili o perfektní český dabing v čele s Pavlem Zedníčkem! Bundův odkaz žije dál! ;) ()

Luk Skywalker

Hodnocení po šesti dílech, které odvysílala TV Prima. Čekal jsem lepší seriál dle zdejšího vysokého hodnocení, ale nakonec to je lehce nadprůměrný sitcom, který jsem sledoval kvůli Eda O'Neilla a vtipným hláškám na úrovni, bohužel za díl padly jen 2-4, které stály za to. EDIT po shlédnutí 1.řady: Hodnocení sice neměním, ale 3 a půl hvězdy by si to zasloužilo. Od sedmého dílu se seriál rozjel a byl vtipnější a zábavnější než předešlých šest dílů. ()

Dandyy

Viděl jsem pouze pilot - provařená témata, humor pramenící z trapných situací, žádná z rodin nezaujala. ()

Leleta

Na tenhle seriál se ráda podívám, když ho náhodou chytnu v televizi, na druhou stranu se nedá říct, že by mě on sám chytil. Možná by můj názor změnilo kontinuální sledování Modern Family, ale od toho mě dost odrazuje kamera roztřesená jak ruce profesionálního soliče housek a ani ten humor není zrovna bůhví co. Výrazných postaviček, které by člověka zaujaly, je jak šafránu a zbytek je takový nijaký. A ach, ty stereotypy, viz temperamentní kolumbijská manželka nebo vykroucený páreček s adoptovanou čínskou holčičkou. Trochu nuda, ne? ()

čmelda5

Já tenhle seriál miluju už od prvního dílu, co jsem viděla. Nevím, proč. Možná je to tím, že to není takový ten typický komediální seriál, kdy vám tvůrci vkládají za každý "vtip" umělý smích a očekávají, že se z něj stane kult. Protože tady je umisťují tak chytře, že vlastně jako vtip nevyzní. Jsou malé, milé, takřka nenápadné, nepotřebují mít nějaký hrubý, neslušný nebo sexuální podtext (nevím, jak přesněji to mám vysvětlit). Možná je to tím, že každá postava je něčím výjimečná a mně strašně sympatická. Nejvíce jsem si zamilovala asi Camerona, Mitchella, Glorii a Philla. Možná je to prostě tím, že tvůrci umí vytvořit skvělý sitcom...:) ()

Raziel_cz

Mockumentary ze života multikulturní rodiny s členy různé sexuální orientace a věkových skupin. To poslední je asi normální, ale ne když váš děda má dítě se Sofií Vergarou. Sedm sezón a pořád mě to drží, i když i ty zdánlivě ostřejší humory brzdí politická korektnost. Ty Burrell ftw! ()

fixaman

Naprostý top současné komediální mainstreamové tvorby. Uvěřitelně napsané, ze života, skvěle zahrané. A hlavně neskutečně zábavné. Ani v desáté sérii to pořád neztrácí na vtipnosti, což jsem snad ještě u žádného sitcomu nezažil. A rodinka Mitche a Camerona mě nepřestává bavit, protože v ní totálně vidím, co s partnerem a našimi dětmi denně řešíme a zažíváme. TOP! 10/10 ()

Ben Nevis

Co je na té rodince moderního? Z manželského páru vždy jeden nepracuje. Přesto ten druhý vydělává dost, aby mohli mít každý barák a několik aut. Přesto řeší občas existenciální problémy, že si třeba třetí auto nemohou dovolit. Jejich trable vesměs vznikají z neochoty říct partnerovi pravdu. Taky se mi nelíbí, že zbytečně moc tlačí na pilu, aby se všichni měli povinně rádi a byli tolerantní za hrob. Nicméně kromě otravných postav převládají postavy sympatické, u fórů se člověk zasměje a seriál splňuje, co jsem od něho čekala - krátký sitcom (bez umělého smíchu) na odreagování. ()

animario

Zpočátku jsem k seriálu choval lehký antipatie, jelikož mi nepříliš známá herecká sestava (vyjma Bundy,kterýho jsem až doposud neměl rád) přišla nemastná neslaná a formát mi taky zrovna neladil. Ovšem po shlídnutí několika prvních dílů jsem zjistil, jak moc mimo mísu jsem čůral. Jedná se o jeden z nejnápaditějších a nejzábavnějších sitcomů současnosti. Především díky nenucenýmu a civilnímu humoru (bez typicky sitcomovýho přehrávání a LOL pauz), kterej je z velký části založenej na faux-pas a trapasech v uvěřitelných situacích, reality formátu mini epizod z každodenního života a lidsky napsaným charakterům (taťku Phila a gaye Cama nejde nemilovat).4,5* (update: pokud ovšem nejste zastánce tradiční,rasově čistý incestní familie bez smyslu pro humor s bílýma kuklama ve tvaru teepee na hlavě jako MM_Ramone,v takovým případě budete pohoršeni..) ()

Fat'Fatal

Hodnocení po první řadě: Tenhle seriál mě sice zaujal, ale nepřekvapil. Taková oddechovka, kde je mi víc lidí protivných než sympatických. Mezi ty nejlepší patří Claire, Phil a především Jay, který srší ironickými vtípky na všechny strany. Naopak na druhou stranu osobních sympatií řadím upištěnou Glorii s tlouštíkem Mannym, tupce Luka a Camerona. Ten by neobstál nikde. I když jeho hraní na bubny bylo celkem fajn, má spoustu scén, kdy je mi fakt protivný. Zhruba prvních patnáct dílů bylo namlich to samý. Hádka v nějaký rodině ("nejlepší" byly gay hádky) a následný mravní ponaučení. Až ke konci Phil začal házet trochu rozumnější fórky, kdy jsem se i zasmál. Na druhou řadu se určitě podívám, potenciál to má. // Sleduji v originálním znění s titulky. ()

UniqueNett

Co díl, to smích :) Viděla jsem spoustu seriálů a můžu říci, že tenhle je jeden z nejzábavnějších. A "cool táta" prostě nemá chybu :D 95% ()

Zemřel herec Norman Lloyd

Zemřel herec Norman Lloyd

12.05.2021

Zorro dostane novou verzi

Zorro dostane novou verzi

10.12.2020

Jen co filmař Robert Rodriguez (Alita: Bojový anděl, Sin City – město hříchu) sklidil chválu za svoji čerstvou epizodu seriálového Mandaloriana, oznámil tvůrce ještě spolu se svou sestrou… (více)

Nejlépe placené herečky roku 2020

Nejlépe placené herečky roku 2020

16.10.2020

Časopis Forbes každoročně sestavuje žebříček nejlépe placených herců a hereček roku, před pár týdny jsme tak řešili nejlépe placené herce, a nyní nastal čas podívat se taky na herečky. Následující… (více)

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard