Kriminálka Staré Město

• Slovensko Kriminálka Staré Mesto
TV spot 11
Slovensko / Česko, (2010–2013), 12 h 19 min (Minutáž: 52–59 min)

Zuzana Fialová, Matěj Hádek, Milan Lasica, Emília Vášáryová, Tibor Babarcai, Peter Šimun, Marián Slovák, Boris Farkaš, Táňa Pauhofová, Alexander Bárta (více)

Série(2) / Epizody(13)

Nový česko-slovenský kriminální seriál České televize, Slovenské televize a společnosti Trigon, zasazený do každodenní reality životem kypícího bratislavského Starého Města. Ale tak jako je současný zločin mezinárodní, tak i naše příběhy se budou odehrávat v širším, česko-slovenském prostoru. Svoji úlohu v seriálu hraje především pestrobarevný vzorek typických obyvatel malebné bratislavské čtvrti, lidí se svými rozmanitými, často smutnými osudy. Nejen drobné krádeže, ale i vraždy z vášně, či skandální aféry s mezinárodním dosahem stojí v centru tohoto poutavého vyprávění, plného napětí, zajímavých psychologických postřehů i nadlehčeného humoru. (Česká televize)

TV spot 11

VenDulin85

Československý pokus o moderní krimi, zkušení herci, přitažlivé prostředí, ale je to jen "suchý nácvik", než do toho praští pořádně a rozbalí to na nás tak, že se nebudeme moct dočkat dalšího pondělka :-). Zkrátka ještě to není dechberoucí jízda, jen taková projížďka Bratislavou. Jako vždy, komentář verbal111 numero uno na čsfd, kam ty na to kámo chodíš, ty bys mohl psát skoro scénáře ke komiksům na zadní stranu kakaa, ne fakt, jako vždy mě tvůj komentář pobavil, protože sedl jako ulitý. Co dodat? Asi ten, co by měl rozum a koule na pořádný chytlavý seriál, sedí ještě ve školní lavici a vyrývá do ní nemravné piktogramy... ()

tančísvlky odpad!

Po dvoch hodinách seriálu : "Toto čo má zase byť , až človek žasne . Výkladná skriňa slovenského hereckého osadenstva sa podujala na ďaľší prepadák. Nekonečné žanrové zábery ulíc Bratislavy navodzujú atmosféru veľkého diela . Bohužiaľ je to len výplň prázdného času , neschopnosti režiséra a scenára. Bonboník je "vynutené" obsadenie spoluscénaristky Zuzany Fialovej hrajúcej sa ako vždy na herečku aj keď ňou nikdy nebola . Chvíľami to vyzerá ako komics Profesionáli na Jojke ...Čo chcel týmto seriálom básnik povedať netuším , ak sa pokúšal o ďalšie znemožnenie tentoraz aj pred českým obecenstvom tak sa to podarilo . Prosím, už ďalšie seriály na slovensku netočte je to smiešne zlé . Vytratila sa profesionalita z minulosti a schopnosť napísať "obyčajný" seriál zo života čomu by sa dalo veriť ..." Všetko ostatné tu hovorí kvalifikovane "honajz" ()

Wormboy

Hmm...co sme sa dozvedeli z prveho "skutocne" kriminalneho cs.serialu? V Bratislave je na okresnej kriminalke 6 ludi, ktori maju pre svoj obvod jedneho vysetrovatela, su zaroven aj operativnopatraciou skupinou, okrem pripadov, ktore ma jedna z ich kolegin, velmi ani nemaju co robit, kedze zvacsa maju bez mensich problemov cas jej pomoct, hoci aj ide o vec nespadajucu do ich posobnosti, co nie je zriedkavo. Tychto sest ludi este doplna jeden znalec, ktory je lekar, technik, trasolog a ktoviecoeste v jednej osobe. Pre kriminalnikov je tato skupinka v podstate neskodna, pretoze nebyt jedneho senilneho policajta na dochodku a jedneho nenapadneho informatora, by v podstate sami na nic neprisli. A ano, maju rodinne problemy, malo casu na rodinu, blablabla....To je asi tak vsetko k obsahovej stranke o prvom "skutocne" kriminalnom seriale ;) No a z formalnej stranky? Amaterizmus najhrubsieho zrna, ktory sa prejavuje v absencii akejkolvek snahy o prinesenie niecoho, co by za sebou mohlo zanechat potesenie aj pre divaka nebaziaceho po Ordinaciach a podobnych slovenskych dielach. Kriminalka Stare Mesto pod ktoru sa s velkou slavou podpisal Dominik Dan, ktoreho knihy mam inak rad, je hlupost kolosalnych rozmerov, ktora ma kazdym jednym dielom rozculovala viac a viac a na podklade ktorej mozem s kludnym svedomim skonstatovat, ze Mesto tienov bol naozaj vydareny kriminalny serial. ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Prostředí 8/10/// +uvěřitelné příběhy a dosti reálné kriminální případy, vyšetřování, zaujme Zuzana Fialová a potěší Matěj Hádek a Táňa Pauhofová, možná je i výhodou že spoustu slovenských herců ještě neznám -je ovšem škoda, že zatím vzniklo jen sedm dílů, rovněž atmosféra je hodně pesimistická, postrádá to humor nebo alespoň nějakou komickou figurku (nutně to ale nevadí)/// Tahle Slovenská kriminálka mě hodně zaujala a pohltila. Rozhodně více než Kriminálka Anděl. Tato je ještě syrovější, občas dramatičtější než ta kterou jsem zmínil. Seriál mi přijde po stránce kriminalistické hodně uvěřitelný včetně postav. Ne každý případ nalezne řešení a mnohdy i sami kriminalisté mají svůj osobní život a svoje starosti. Druhou mincí je ale otázka, zda to i tak dobře může působit na diváka? Rozhodně jsem však zvědavý na druhou řadu./// Celkem 78%/// ()

m.a.t.o.

"Prvý skutočný slovenský kriminálny seriál!" Keď som prvý krát počul/videl upútavku na Kriminálku Staré Mesto, ktorá začínala práve týmito slovami, len som sa pousmial a spomenul si na markízacke Mesto tieňov. Chtiac-nechtiac sa mi tak núka porovanie týchto dvoch kriminálok. Najväčšou slabinou KSM sú scenáre. V jedenej časti riešime klasické kriminálne prípady (čítaj vraždy), v druhej zase spiknutie proti otcovi, v inej zase politicko-mafiánsky zločin. Skrátka a dobre, príbehy inšpirované skutočnými kriminalistickými prípadmi vyznievajú lepšie, než výmysel spisovateľa, ktorý mieša hrušky s jablkami. O tom, že jednotlivé časti majú zdĺhavé a nudné tempo asi ani nemá cenu hovoriť. Jediné, čo tento seriál (alebo minisériu?) drží nad vodou je dobre zvolená partia ostrieľaných hercov, ktorí vedia čo a ako majú hrať (a to hovorím ja, čo nemám rád Zuzanu Fialovú :)). Po štyroch častiach je moje hodnotenie 45 %. Zvyšné tri časti si radšej nechám ujsť. ()

• Jméno scenáristy Dominika Dána je umělecký pseudonym autora, který svou totožnost pečlivě tají. Jelikož zná detailně jednotlivé kauzy, spekuluje se, že jde o bývalého nebo stále aktivního kriminalistu. (Olík)
  • Na výrobe seriálu sa podieľal známy autor detektívnych románov Dominik Dán. (R4D0)
  • V pátém díle je pachatel spoután náramky s rukama před tělem, avšak v dalším záběru má spoutané ruce za zády. (sator)

Časové pásmo bylo změněno