Boxer Billy Hope (Jake Gyllenhaal) je na vrcholu své slávy, má nádherný dům a milující rodinu. I navzdory jeho úspěšné kariéře, ho manželka Maureen (Rachel McAdams) prosí, aby s boxem skončil a mohl tak trávit více času se svojí dcerou Leilou (Oona Laurence). Během jednoho večírku Billy skutečně svůj odchod „do důchodu" oznámí. Vše se ovšem změní ve chvíli, kdy je jeho manželka neúmyslně zabita během potyčky s jiným boxerem. Billyho svět se hroutí. Když mu soud navíc odebere kvůli jeho nevyrovnané povaze dceru z opatrovnictví, je jeho poslední nadějí návrat do světa boxu. Za pomoci trenéra Tita Willse (Forest Whitaker) se pokusí získat svoji dceru zpět... (Forum Film CZ)

Stíba

Milionkrát omletý příběh bojovníka zvedajícího se ze dna ale co na tom, na Rockym sem vyrůstal a tak mi tahle směsice asi nikdy nebude příliš vadit. Tady je to především o dvojici Gyllenhaal - Whitaker, která herecky exceluje a vše ostatní kolem nich je spíše jen taková omáčka. Fugua nicméně umí tenhle styl pro masy natočit a tak naservíroval film, který ve finále nenadchne, ale u mě rozhodně ani neurazí. ()

darkreider

Zo začiatku som mal celkom problém udržať pozornosť ale kupodivu sa všetko zlomilo keď sa objavil Forest Wé, ktorý tu hrá až prekvapivo dobre volenú postavu. Práve jeho by som na zamindrákovaného boxera netipoval ani trošku. Ale stalo sa. A zafungovalo. ()

DAPDO

Nemám rád filmy o bojovejch sportech, kde si hlavní hrdina v posledním kole rozhodujícího zápasu ve kterým dostává na prdel na něco vzpomene z minulosti a svýho soupeře knokautuje. Bojovník se tomuhle naštěstí vyhnul, ale i tak to není žádná hitparáda. Je to spíš lepší drama, než sportovní film. Velice dobrý herecký výkony Gyllenhalla a Whitakera a naopak velice nesympatický výkon dětské hrdinky. Je to klasika, úspěšný boxer spadne až na dno, ze kterýho se postupně vyhrabe zase na vrchol. Proto pro mě zůstává number one co se týká boxu, nebo bojovejch sportů Warrior a hned za ním Pěsti ve tmě, ostatní jenom více či méně kopírujou Rockyho a nepřinesou nic novýho, co by se nedalo odhadnout po začátku filmu. ()

deLaFere

Při takhle stupidním a ohraném scénáři nemůže film utáhnout ani tak vynikající dvojice jakou bezespou je Gyllehaal a Whitaker. Jestliže po deseti minutách divák dokáže odhadnout co se bude dít a ještě je to podané opravdu hloupě americkým způsobem, něco je opravdu špatně. Je to prostě Fuqua, technicky velmi zdatný, ale dramaticky většinou velmi pokulhávající. Gyllenhaal hraje roli výborně, jeho postava by byla uvěřitelná, kdyby měla lepší scénář. Dění v ringu, až na závěeečný souboj, je dobře udělané, ale prostě je to ohromě povrchní a patetické, škoda nevyužitého potenciálu. ()

tranquill

Sportovně-sociální drama, ale Rocky to není. Jake i Forester jsou tradičně výborní, ale často mi sledování kazila nevkusná doprovodná hudba. ()

Hpatrik

Velmi solidní boxerské drama, pěkně obsazené v čele se skvělým Gyllenhaalem. Předvídatelná variace klasického příběhu, mi nevadila tolik, jako méně zkušená či nedostatečně zručná ruka režiséra. Je to hodně patrné v zápasových scénách, které postrádají potřebný drive a tah na bránu. Vztah mezi otcem a dcerou v rámci příběhu funguje dobře a dokáže vykřesat i potřebné emoce. ()

Dimo

Box mě sám o sobě nefascinuje, takže tématicky to měl Bojovník u mě těžký už ze startu. Ale, ručník se do ringu házet že startu nebude. A co na konci? Taky ne, ale odcházím s dojmem remízy. Plynutí děje je dost plytké a veškeré herecké prožitky nepřidají. Do žádné z postav jsem se nevcítil a jejich osud mi byl prakticky ukradený. Když započítáme naprosto předvídatelný děj a to včetně jasného směřování k závěru, víc než tři hvězdy to být opravdu nemůžou. Víc než drama jde o akčňák, ačkoliv se jako drsné drama tváří. Pár momentů pobaví, něco zaujme, takže závěrečné resumé zní: Řemeslně pěkně natočená nuda. ()

Black-star

Snímek, s celkem jasnou dějovou linkou. Člověk, kterého v životě potká jedno velké neštěstí za druhým až si sáhne na dno a jeho následná pomalá satisfakce až ke šťastnému konci. Nic co by nebylo už několikrát viděno před tím v mnoha verzích, ALE: Tento film je ozdoben skutečně brilantním hereckým počinem Jakea Gyllenhaala, navíc to není hlupák a bezmozek (jako Rocky I). Ohromě se mi líbil styl a vývoj jeho boxové techniky i kariéry. Chvílema vám příjde box jako takový tanec a i přes mou počáteční nechuť k boxu jako násilného sportu musím podotknout, že po tomto snímku na box koukám jako na umění a že se mi snad i líbí. V některých chvílích jde film i dost emocionálně do hloubky, v momentech kdy jsem o rodinu, vztahy, životní příběhy, odpuštění a dospění k celkovým dobrým životním hodnotám. Mě se film prostě líbil a 4 **** si zaslouží. ()

Evny

Možná že nešlo o film s hlubokou myšlenkou a poselstvím pro příští generace, ale mě dostal do kolen. Připouštím, že podíl na tom má moje oblíbená boxerská tématika a hlavně neskutečný Jake Gyllenhaal. Stěží lze uvěřit, že jde o zranitelného Donnieho Darka. Za přesvědčivé ztvárnění emocí by si jednoznačně zasloužil ocenění. Nemohu opomenout ani překvapivou roli Rachel McAdams, pecka! Film ve mě zanechal spoustu emocí, záporných i kladných a z toho důvodu, si z mého pohledu zaslouží tak vysoké hodnocení! ()

Aresse

Chudak Jake Gyllenhaal tolik trenoval a drel pro takovy zbytecny film, kterym Bojovnik je. Klise, s od prvni minuty predvidavym pribehem, strida nesmirne nuda a tak dokola. Ale co zrejme cekat od tvurce, ktery tak zprznil SOA. Nudu. ()

kwaicheng

No vida, příjemné překvapení, které nebylo ani moc zkaženo mrakem krize mužské identity v podobě nerozhodného boxera, kterému musí jeho manželka říkat, co má dělat a když natáhne brka, tak mu to musí říkat (místy) jeho desetiletá holčička. No. Tak nějak s tímhle feministickým pokřiveným ksindlem počítám, zejména u současné masové USA produkce, ale tady to prosvítalo jen občas a jinak to bylo poměrně hezky vykresléné drámo. Nic náročného. Bavilo. Džejk dobrý. Ale jak mu lezla Rejčl do tej šatny před zápasem, no kurwa drát, to bych nesnesl, fakt, v tomhle ohledu byl hlavní hrdina vykreslenej jako naprosto nesvéprávnej dement, kterýmu musí pani ukazovat co a jak a navíc tak debilně čubkovským stylem až je mi zo toho znovu nablití jak se koukám na ty obrázky z filmu. ()

AspireHD

Já jakožto člověk obdivující herecké výkony Gyllenhaala, filmy s tématikou boxu a kruté životní cesty - musím tento film ohodnotit maximálním počtem hvězdiček, protože tomu skutečně nemám co vytknout. Příběh, herecké výkony, soundtrack, graduace atd.. > Vše je pro mě naprostá špička. Jediné, co mi přišlo poněkud matoucí a hektické je hlavní dějový zvrat, kdy Hope ztratí svou ženu, protože tam pořádně nevidím, kdo to vlastně udělal. Každopádně tento film je opět stavěný hlavně na Gyllenhaalově výkonu, což je v poslední době většina filmů, kde Jake hraje. A dokáži si představit to, že by film nebyl tak dobrý, kdyby hlavní postavu hrál někdo jiný. ()

West

Nečekal jsem originální scénář, ale zas ne úplný patos. Film má necelé 2h a opravdu rychle uteče. Nejsou v něm velké mezery , které by se daly pokazit, načež jako celek neni dosažen ten spravny feeling na konci, protože příběh byl na stejný styl už několikrát viděn. A tak jsem očekával více emocí, které i přes skvělý herecký výkon Gyllenhaala není na 5* kvůli scénaři. 75% ()

balcazar

"Budú si brať tvoju porciu, ale až tá bublina praskne, rozutekajú sa ako švábi." Jedna z najlepších športových drám, akú som videl. Áno, klišé nad klišé a bla bla bla. Southpaw s tou kopou klišé pracuje tak skvelo, že som ho snáď ani raz nevnímal. Dvojhodinová minutáž bola pre mňa akurát, hoci by som polhodinku navyše bez problémov zhltol. Gyllenhaalove výkony milujem, Whitaker sa výborne pridal, to bola spolupráca ako vínečko. ()

Oonika

Docela milé překvapení, Jake nebyl úplně za hezouna, ale dobrý ;) poměrně dost zvratů, i když konec předvídatelný... Ale už jsem viděla i krapet lepší :) ()

Acrobat

Čo vedie tvorcov k myšlienke, že box oslobodzuje od všetkého a je najsociálnejším prostriedkom vášho znovuzrodenia? Priemernú obsahovú zložku tejto scenárovej jednokoľajky dopĺňa všadeprítomné klišé. Z marazmu dvojhodinovej tzv. „odkazovej a hodnotovej nudy“ vyťahuje Fiore, Horner a solídna technická réžia Antoinea. To hej, ale zžitie sa so situáciou je problém, miestami v hlave nič a zneisťujúci pocit, čo to vlastne je a kde sú komplikácie tvorené ideou. Nie náhodnou streľbou. Kvitujem však ďalekosiahle položky ako neustále drvivá atmosféra a pripomínanie smútku nad osobou zomrelou počas filmu. Rovnako večne dobitá tvár famózneho Jakea s nikdy nedoliečeným okom. Forma však bije všetko naokolo a film preto na konci pôsobí rozpačito minimálne v tom, že neviem či a čo vlastne Jake vyhral, prehral... What happened? (videné 17.12.2015, BDrip) ()

netWoor

Tak trochu kompilát filmů Rocky III.a V mě docela bavil, protože hlavnímu hrdinovi jsem to všechno věřil a sportovní filmy prostě žeru. A námětů k zamyšlení, jak se ve vteřině může váš život zcela změnit a co je v něm vlastně důležité, těch není nikdy dost ... ()

Likan7

Mám rád bojové filmy, mám rád boxerská a sportovní dramata, ale u Bojovníka mi prostě něco chybělo. Už od úvodu jsem se bál, že mi Gyllenhaal nebude sedět v roli boxera, který bojuje o všechno, jen ne o blbej pás mistra světa organizace QSQWTSR, a bohužel se to naplnilo. Jake umí hrát, o tom žádná, o tom mě přesvědčil už mnohokrát, jen mi přijde jako boxer důvěryhodnější Sly. Závěrečný final fight má ale grády a je natočen okulahodně. Rachel je jako vždy sexy, ikdyž se moc neohřeje. Škoda, mohl to být fim na úrovni Wrestlera, kterému se hodně podobá. Takhle to je jen promarněná šance na něco více než lehký nadprůměr. ()

bearmeedek

Technicky dobře natočené, stokrát omleté téma, jak byl boxer jednou nahoře, podruhé dole a pak zase cesta nahoru. Trochu vyšperkované sociálním problémem. Musím přiznat, že v první půlce filmu mě dost sral boxerův bezmozek. Veškeré problémy, do který se hlavní postava dostala a které způsobila své rodině, vznikly jen díky zcela vymlácené a tupé palici (hlavě). Ale to je vlastně jen pravdivě podaná realita, nic jiného se od těchto bezmozků čekat nedá (promiň Rocky). Když si do druhé půlky příběhu kousek mozku vypůjčil od staršího a zkušenějšího, bylo možno se soustředit už jen na další (předvídatelný) děj a tady bodík přiskočil. ()

Sedm statečných s unikátní hudbou

Sedm statečných s unikátní hudbou

21.07.2015

Už tento čtvrtek jde do kin Bojovník, boxerské drama s Jakem Gyllenhaalem, jehož hudbu složil nedávno zesnulý James Horner (Titanic, Avatar). Obecně se mělo za to, že bude posledním Hornerovým… (více)

Zemřel skladatel James Horner

Zemřel skladatel James Horner

23.06.2015

V 61 letech nás opustil držitel dvou Oscarů za Titanic, hudební skladatel James Horner. Zkušený letec havaroval ve vlastním stroji, který pilotoval na severu od kalifornské Santa Barbary. Horner byl… (více)

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo