Lovec: Zimní válka

• USA The Huntsman: Winter's War (více)

Děj snímku Lovec: Zimní válka se zčásti odehrává v době, kdy ještě Sněhurka nebyla na světě a královna Ravenna (Charlize Theron) tak může bez obav diskutovat s kouzelným zrcadlem o tom, kdo že je na tom světě nejkrásnější. Starosti má jen s mladší sestrou Freyou (Emily Blunt), která je v očích Ravenny příliš měkká. Když ale Freya při tragické nehodě přijde o právě narozené dítě, promění se v Ledovou královnu, jejímž smyslem existence se stane dobytí celého světa. Kvůli tomu začne na svých taženích unášet děti a z nich pak vychovává nelítostné válečníky. Takovými rekruty byli i Erik (Chris Hemsworth) a Sára (Jessica Chastain), kteří z řad bojovníků armády Ledové královny vybočují svými schopnostmi a také vzájemnou náklonností, jež se v téhle zemi považuje za největší zločin. Trestem pro Erika je ztráta Sáry a vyhnanství. Z něj vede cesta přes porážku jeho bývalé velitelky. Ta se však chystá zmocnit kouzleného zrcadla sestry Ravenny a s ním pak bude prakticky neporazitelná. Erikovi by se ho muselo podařit ukořistit dřív. Jenže jak může neobyčejný smrtelník uspět v souboji proti dvěma sestrám, z nichž jedna je nebezpečnější než druhá? (CinemArt)

Rhod

Oproti prvej časti Snehulienka a lovec ma to bavilo oveľa viac a to aj z jedného jednoduchého dôvodu - herecké obsadenie. Bolo veľkou chybou v prvom dieli obsadiť do roly Snehulienky, ktorá mala byť krásna, nežná, tzv. herečku Kristen Stewart, ktorá nespĺňa ani jednu uvedenú kategóriu a bola to priam katastrofa na ňu pozerať, ako sa "herecky" snaží. Tu, v Lovcovi je obsadenie ideálne, ba priam moja tutovka. Od krásnej Emily Blunt, cez krajšiu Jessicu Chastain, až po najkrásnejšiu Charlize Theron. Celý film bola jedna veľká radosť pozerať sa na toto striedajúce trio herečiek. Pre mňa aj obsahovo viac zaujímavejšie, ako prvá časť, páčilo sa mi aj hlavne to, že Snehulienka len bola spomínaná a neukázala sa tam Kristen, a kladne hodnotím aj návrat do minulosti, kde nám ozrejmili jednu vec z prvej časti, s postupným premietnutím do súčasnosti. Takisto postavy trpaslíkov perfektne obsadené, herecky tiež skvelé plus bonus mali veľmi vtipné dialógy, na ktorých som sa pobavil. Ak by sa náhodou rozhodli nejakým zázrakom natočiť aj tretiu časť, bol by som rád, avšak samozrejme s podmienkou, že Snehulienku by nehrala Kristen. Ale podľa konca to nevidím reálne. Škoda. Avšak po tomto filme fajn zážitok,osobne ma to veľmi upútalo a takéto herecké obsadenie sa v každom filme nevidí :) ()

moriero

Tenhle film mi teda musí sakra co vysvětlovat, aby obhájil svoji existenci. Nevyhraněné dilema sequel nebo prequel bych mu jakž takž ještě odpustil. Ale násilné vtahování staronových postav do předešlého příběhu drhlo jak smirkový papír. "Znovuvzkříšení" Sáry a vlastně i Ravenny, jejíž rozpolcený charakter v minulém filmu tak nádherně obohacovala její temná minulost, a který teď vyměnila za plochého dvourozměrného džina z lahve, stahuje tohle "pokračování" dolů...dolů...a ještě víc dolů...Nikdy bych si nepomyslel, že to řeknu...ale zlatá Zubatka Kristen, co uměla aspoň Otčenáš! ()

hufnagel

Je to dosť nevydarené dielo.Korunu tomu nasadili hrozne kŕčovité vtipy,divné chovanie postáv a televízne pozadie.Ale Charlize Theron stále vypadá veľmi dobre. ()

Deathwing

Lovec - Zimní válka Předvídatelný děj, veškeré dobré scény se ukázaly v traileru. Příjemné překvapení v podobě Nicka Frosta a šílenství Sněhurky. A kdyby aspoň ten Sněžný Medvědovlk od ledové královny trochu chňapal a kousal. ()

Sharlis

Režisér asi veľa hraje League of Legends :-D Ale bavil som sa: "Emily Blunt je proste Lisandra, Charlize Theron je Zyra, Chris Hemsworth je Garen, a Jessica Chastain tá sam tam nehodila (ona má proste 39 rokov a hraje tu lovkyňu nejakú staromladú pannu), ale ona bola proste Ashe. No a po intre si dávajú 40 minút game a celkom veľa team fightov i farmenia proti minion vlnám", takže som sa nenudil. Asi takto by som popísal film :-D No a Nick Frost s akcentom si tam dáva trpaslíka. ()

stihac10

Musím se přiznat, že první díl mě vcelku bavil, takže jsem doufal v alespoň stejně zábavné pokračování. Bohužel, nedočkal jsem se.. Ano, sice tam mnohem více humoru a celkové vyznění filmu je méně temné, ale ona zábavnost celého snímku jaksi chybí. Kostýmy jsou stále nádherné, triky ucházející, herečky krásné, ale jinak je to čistý průměr. Příběh vycucaný z prstu a plný klišé, hrdinové kteří jsou vám ukradení, a jediné smysluplné propojení se Sněhurkou (ano, mluvím o Trpaslících - vlastně jen o jednom, ostatní jsou noví) je naprosto zbytečné. Opravdu jsem nepochopil, proč se v tom snímku vůbec objevili! 5/10 ()

zvolsi

Charlize Theron jako vždy dobře vypadá, Emily Blunt jako vždy dobře hraje a celkem to i dobře vypadá. Další kvality žádné, ale jedno shlédnutí rozhodně nijak neublíží. ()

burton-ka

Ó bože milosrdný, zastav točení takových s*aček. Díky tvá Sněhurka! Jedna hvězda je za Charlize Theron pač ta byla, je a bude vždy krásná a druhá za to, že díky takovým "fantasy" jako je tato bude Harry Potter vždy vypadat strašně dobře. Odmítám to i dokoukat! Sakra a tak dlouho se to stahovalo! :D :D :D ()

tynusxxx_

Asi si budete myslet, že jsem cvok, ale mně se ten "trpasličí humor" vcelku líbil, ke konci jsem se i přistihla, jak se dementně culím a začíná mě film tak nějak více pohlcovat. To ale nemění nic na tom, že zápletka je poměrně slabá a místy nelogická,některé efekty mi také nepřišly příliš povedené. Jedna hvězdička za skvělou Charlize, druhou za kostýmy a třetí za to mé culení, ke kterému mě snímek přinutil (asi vážně nejsem nějak náročný divák). ()

Dr_Berry

Jeden z nejzbytečnějších sequelů tohoto roku. Fandím Thorovi a žeru Charlize "Furiosu" Theron a Emily "Full Metal Bitch" Blunt. Obsazení je parádní i ten Nick Frost jako návrativší trpaslík mě popotáhnul koutek nahoru do úsměvu. Ale celkově ten film je prostě zadarmo drahej. Trailer byl luxusní i když už zněj čišela ta zbytečnost. Bohužel film to nezměnil. Všechno vypadalo uměle a bez duše. Celé to působí spíš jako procházka fantasy světem zakončená strkanicí u ledového trůnu. Průměrný a brzo zapomenutý film. ()

veverysiak

Takto si predstavujem novodobú rozprávku, je tam všetko, čo má v rozprávke byť, zlé zlo, dobré dobro, parádne triky, smiešne postavičky, mravné ponaučenie, kto si myslí, že je to bezduché a nenápadité, nech si prečíta Dobšinského s Němcovou, zapojí trochu predstavivosti a dopracuje sa k podobnému niečomu, takže 75%. ()

mr.twizta

Odporne vedeny a po vsech smerech pitomy blockbuster, ktery se snazi tancit okolo jednicky, ale nema ani na to, aby se ji podival do oci. Je az s podivem, jak tady vsichni ti prima herci a herecky hraji naprosto otresne, zejmena pak chudinka Emily. Obcas se sice objevi slusny trik, dej se ale zoufale vlece a prilezitostna snaha o epiku pusobi vylozene smesne. Jestli ma tenhle patlal remakovat Highlandera, potes koste. ()

andrewXx

"I'm headed straight for the castle. They wanna make me their queen. And there's an old man sitting on the throne, that's saying that I probably shouldn't be so mean." Prvý diel u mňa na výbornú, preto som sa potešil aj pokračovaniu. Tu sa však zmenil tím tvorcov, čo vo väčšine prípadov znamená prúser. Bohužiaľ The Huntsman potvrdzuje toto pravidlo. Vizuálne to stále vyzerá skvele, výborné obsadenie jednotky doplnili ďalšie áčkové herečky ako Jessica Chastian a mnou obľúbená Emily Blunt, ktorá k Charlize Theron výborne zapadla. Problém je v tom, že skvelý vizuál a výborné obsadenie boli vlastne jediné pozitívne aspekty tohto filmu. Ešte som sa asi 2x zasmial na trpaslíkoch a to je všetko. Zvyšok naozaj veľmi vlažný, scenár miestami nelogický a režisér akoby to chcel mať čím skôr za sebou. HANBA UNIVERSALU, ŽE PRE TENTO KÚSOK NENAŠIEL LEPŠÍ TÍM TVORCOV. Za mňa naozaj veľká škoda, pretože takto krásne vyzerajúcich, výborne obsadených adaptácií, či remakov klasických rozprávok, s epickými momentmi v úprave pre dospelých naozaj nie je veľa. Ešte by som vyzdvihol titulnú pieseň filmu Halsey - Castle, ktorá sa podobne ako Florence + The Machine- Breath of Life z jednotky tiež naozaj vydarila a evokuje niečo veľkolepé. V prvej časti to prišlo, tu bohužiaľ nie. ()

aannemer odpad!

Nečekal jsem, že to bude lepší, než jednička. A moje očekávání nebylo zklamáno. Vše bylo předvídatelné, od začátku bylo jasné, jak to dopadne. Takže odpad a to jsem ještě hodně slušný. ()

Optical

Lovec: Zimní válka je další pokus o znásilnění klasické pohádky. Technickým zpracovaním lepší nežli porno-parodie, nikoliv však obsahem. ()

Scaevola

Pohledná fantasy sází na mnohokrát prověřené prvky, které však z ne zcela jasných příčin nedotahuje do konce (královnin medvěd, neustále se vracející hlavní záporná postava, spřátelená armáda vyslaná na sever, ...) a ještě navíc je podbarvuje nudným vrkáním hlavního tématu, které snad nemůže bavit ani cílovou skupinu, byla-li kdy nějaká. ()

Saxos

Miluju zlý sexy královny ve fantasy pohádkách pro starší a pokročilé. O něco slabší jak první díl o hodně slabší jak Maleficent. ()

esmoke

Lovec: Zimní válka je současně prequelem i pokračováním filmu Sněhurka a lovec. Původního režiséra nahradil debutant (dosud trikař a pomocný režisér). Chastainová a Hemsworth mají nulovou chemii. Chastainová vůbec není akční herečka a režisér se střihačem neumí pořádně napínavě natočit klasickou fantasy bitku. Theronová (má ve filmu větší cameo) a Bluntová si občas užívají své porce zla, ale nejlepšími postavami filmu trpaslíci. P.S. ve filmu neuvidíme žádnou válku. (2D dabing) Rozpočet: $ 115 miliónů, Tržby: $ 164,602 miliónů. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Jessica Chastain se vrátí k akci

Jessica Chastain se vrátí k akci

03.08.2018

Od jejího posledního akčního filmu Lovec: Zimní válka už uběhly dva roky, teď se ale hvězda nadcházejícího pokračování hororového hitu To Jessica Chastain (Velká hra) k akci vrátí. Zahraje si totiž… (více)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (více)

Universal chystá Lovce a Mumii

Universal chystá Lovce a Mumii

02.08.2014

Studio Universal začíná sestavovat svoji filmovou nabídku pro rok 2016. Zatím pro nás chystá především pátého Bournea od Justina Lina (Rychle a zběsile 6), Warcraft od Duncana Jonese (Moon) a… (více)