Lovec: Zimní válka

• USA The Huntsman: Winter's War (více)

Děj snímku Lovec: Zimní válka se zčásti odehrává v době, kdy ještě Sněhurka nebyla na světě a královna Ravenna (Charlize Theron) tak může bez obav diskutovat s kouzelným zrcadlem o tom, kdo že je na tom světě nejkrásnější. Starosti má jen s mladší sestrou Freyou (Emily Blunt), která je v očích Ravenny příliš měkká. Když ale Freya při tragické nehodě přijde o právě narozené dítě, promění se v Ledovou královnu, jejímž smyslem existence se stane dobytí celého světa. Kvůli tomu začne na svých taženích unášet děti a z nich pak vychovává nelítostné válečníky. Takovými rekruty byli i Erik (Chris Hemsworth) a Sára (Jessica Chastain), kteří z řad bojovníků armády Ledové královny vybočují svými schopnostmi a také vzájemnou náklonností, jež se v téhle zemi považuje za největší zločin. Trestem pro Erika je ztráta Sáry a vyhnanství. Z něj vede cesta přes porážku jeho bývalé velitelky. Ta se však chystá zmocnit kouzleného zrcadla sestry Ravenny a s ním pak bude prakticky neporazitelná. Erikovi by se ho muselo podařit ukořistit dřív. Jenže jak může neobyčejný smrtelník uspět v souboji proti dvěma sestrám, z nichž jedna je nebezpečnější než druhá? (CinemArt)

SaMaeL98

Těžce se to popisuje. Takže stručně: Mimo stylovejch trpajzlů, celkem legit konce a Chrise jsem nic dobrého na tomto filmu nenašel. Tuctová slátanina s CGI horší než v LOTR, kterej je o 16 let starší, protivná a nesympatická drahá polovička, naivita, stále se všude opakující: on se obětoval... a hele odněkad zase ten zmrd vyleze... Prostě nic zajímavého tu nenajdete... 3 hvězdy za tři nespackané věci, co jsem již vyjmenoval. ()

Tomulka

To co dělalo první díl dobrým to co jsem vyzdvihoval jako klady zde není (nebo je toho velmi málo) a je to hodně poznat. ()

Martin.Proko

Ještě tomu něco chybělo... ...hezké pokračování předchozí "Sněhurky"... ...tu Hra o Trůny , tu Frozen pro dospělé, občas Hobit či jiný z pánů prstenů... ...lehce vtipné , lehce trikové, prostě pokračování a které možná bude mít další pokračování... ...pohádkové fantasy na nedělní odpoledně, spíše určené pro dospělé... ...místy výpravné ,místy komorní... ..trikově a graficky to nebylo přepálené... . ...po zvukové stránce takové neutrální. Ale prostě tomu něco chybí. ()

gabivo

Nemůžu si pomoci, ale líbí se mi to mnohem více než první díl. Jen mě zde trochu zavadí postavy trpaslíků, jejichž role v příběhu mi není úplně jasná. Skvělé herecké obsazení. Příběh cílí na citovou stránku. Krásné vizuální efekty a kostýmy. ()

AdelleR

Nějak jsem od začátku měla dojem, že tvůrci zapomněli, na jaký film to vlastně navazují. Že si postavy libovolně vstávají z mrtvých, na to jsem si ve filmech stačila zvyknout, ale tady tvůrci překopali celou Ravenninu minulost; bratr zmizel, najednou tu je sestra Freya, a Lovcova žena nezemřela rukou bratra, popřípadě Ravenny, ale tady Freyi. Ty nesrovnalosti mě strašně štvaly, holt je to třeba brát jako film trochu „stranou", který nenavazuje na předchozí Sněhurku. Akce dobrá, herecké obsazení perfektní, tomu nemám co vytknout; jen ta klasická klišé lovestory s několikrát omílaným poselstvím, že láska nad vším zvítězí, už mě moc nebaví. Fajn podívaná, ale dalo se z toho vytřískat daleko víc. ()

Tom10000

Pokračování filmu Sněhurka a lovec. Tentokrát se vracíme na chvíli do doby před narozením Sněhurky, kde se dozvídáme o osudu Freyi, které její sestra zavraždila dítě. Ze slabé Freyi se stane ledová královna, která pohrdá láskou a cvičí lovce. Mezi nimi je i Erik s Sára, kteří se do sebe zamilují, což královna zakazuje. Odloučí je od sebe tím, že Sáře ukáže utíkajícího Erika a Erikovi umírající Sáru. Po mnoha letech, když Freyina zem sílí a její sestra Ravena umírá, začíná další příběh, dozvídáme se pravdu o Ravenině smrti a mnoho o Erikově příběhu z minulosti plus aktuální dění. Spoiler: Trochu škoda, co se Freyie stalo. Kdyby bylo podle mě, dal bych ji ještě šanci polepšit se, či ji dát možnost dále vládnout vedle Sněhurky v klidu a míru (...). Film velmi dobře navázal, herci opět předvedli skvělé výkony, bohužel tu nehraje Kristen Stewart, což mě nutí ubrat filmu hvězdu. Ale díky Freyie a Sáře zachovám zbylé 4 hvězdy. Film doporučuji! ()

NikiVai

Po zkušenosti se Sněhurkou už jsem věděla, že nemám mít vysoká očekávání ani u Zimní války. Proto jsem nebyla zklamaná, že jsem dostala pohádku hrající si na film. Jako společnost pro dlouhý podzimní večer dobrý, ale víckrát vidět nemusím. ()

Y2ORSI

Skrz naskrz průměrná pohádková fantasy jednohubka se super obsazením, jen vedle Frosta mi chyběl Pegg...Lovec neurazí ani nenadchne ()

KcarlosK

O něco lepší než jednička, ale stále slabota. Navíc průhledná jako led. A k tomu trestuhodně nevyužitá herecká sestava. ()

Martin29

Za mě spokojenost z předchozího dílu si moc nepamatuji, ale tohle mě zaujalo více. Že tam není Sněhurka se dá přežít, ty trpaslíci jsou též v poho (v předchozím díle mě nebraly tady ujdou) i když jsou zde zbyteční. Pochválím i kostýmy a chemii mezi Hemsworthem a Chastain opravdu jim to spolu pasovalo. 3 D zbytečné nepamatuji si ani na jednu scénu co by byla v 3 D a dabing se dá též přežít. ()

Ron_F

Velkolepá podívaná se zajímavou zápletkou, která už je ale méně zajímavě rozvedená. Vizuálně tedy super, dějově průměr. Obsazení skvostné, ale výkony herců spíše ploché, Emily Blunt sladká. Oproti prvnímu dílu se mi tento líbil o malinko méně. Ale určitě se na něj ještě podívám. Jen mám někdy pocit, že toho CGI je používáno v poslední době až moc a myslím, že nepotrvá dlouho, kdy divák tím bude přesycen, nebo ne? ()

J.M.Kubik

Ideální pohádka na odpočinek s nepřehnaně náročnou drahou polovičkou. Místy hodně nablblé, a převážně žánrově neukotvené. Určitě je ve Vašem okolí sympaticky zaplivaná čtyřka, kde podávají svíčkovou za 89,- ale kuchař se snaží. ()

martinius27

No ako zacat, cakal som nieco trosku temnejsie drsnejsie a napokon sa z toho vyklula nejaka akcno-romanticka-rozpravka. plusom je to ze je to dabovane uz v kine ciize mozte viac sledovat film ked nemusite citat titulky. Z 3D som bol sklamany pretoze po prave som si nevsimol v celom filme nejaky normalnejsi 3D efekt takze ak zvazujete kino radsej chodte na 2D usetrite si peniaze. Su momenty kde sa da aj zasmiat hlavne ked sa medzi sebou doberaju trpaslici s trpaslickami. Herecke obsadenie potesi, ale ja osobne som cakal nieco na styl prvej casti ktora predsa len bola trosku temnejsia, viac pre dospeleho divaka robena, toto mi uz vazne pride ako film pre deti. preto som to hodnotil strednou cestou. Ziadny zazrak, a mna osobne to sklamalo, ocakavania som mal trosku ine. ale tak aspon som sa ako tak zasmial. nieje to prepadak ale navsteva kina kde nas bolo dokopi asi 20 hovori za vsetko. ()

Svorli

Abych řekl pravdu, nezávislé pokračování "Sněhurky a lovce" se mi líbilo víc, než právě zmíněný počin. A to hlavně díky sázce na Lovce. Ten mi byl ze všech postav tak nják nejmilejší a vysvětlení jeho příběhu na začátku filmu jsem uvítal. Film jako takový je...řekl bych možná až moc rychle odbíhající. Čím dál jste v příběhu, tím rychleji odbíhá. Ono by to vlastně ani tak moc nevadilo, ale pro náročného diváka by to mohlo působit až přeplácaně. Nicméně příběh je zajímavý. Navíc tento počin získal díky obsazení trpaslíků takový lehce komediálnější nadhled a to jsem uvítal s otevřenou náručí. Když si to tak shrnu, řekl bych, že "Lovec : Zimní válka" rozhodně neurazí. Obsazení se i celkem vyplatilo. Emily Blunt jako Freya se opravdu povedla a Charlize Theron jako Zlá královna je prostě jistota. Jessica Chastain a Chris Hemsworth jsou jako dvojce taky celkem obstojní. Takže to všechno drží pohromadě i přes ten můj pocit jisté přeplácanosti. A v neposlední řadě bych vypíchnu soundtrack. Ten se tady vskutku povedl. Takže celkově mi z toho vychází tři hvězdy. ()

cenitel

Když vidím celkové hodnocení, které se momentálně nachází na hranici 63%. Tak to mi přijde celkem málo. Já bych tomu dal o něco více. Film mě dost zaujal a byl jsem napnutý od začátku až do konce. Film byl plný nečekaných zvratů - např.: ledová stěna na začátku filmu mezi Erikem a Sárou. Chvílemi mi to připomínalo romantický film, ale do děje to nějak zapadalo. Do toho sem tam nějaké vsuvky v podobě vtípků Chrise Hemswortha a jeho kamarádů trpaslíků u kterých jsem se i pobavil. Hodně se mi líbila Emily Blunt, která svůj úkol splnila. Mám jí oblíbenou od doby, co jsem ji viděl ve filmu Na hraně zítřka. J. Chastain a Ch. Hemsworth mi celkem jako pár seděl, i když Chastain je o dost starší, přes to vypadá celkem mladě, což je taky dobrá práce od maskérů. Závěrečná píseň při titulcích od Hasley se také povedla. Velký dík právě patří Jamesi Newtonovi Howardovi. Z jarní sekce filmů bych tento snímek zařadil do TOP 7. Mé hodnocení je 75%. ()

upy

Začátek se rozbíhal dobře. Jistá tragédie, ukázaný výcvik a další věci. Ale čím se film posouval dopředu tím horší, a co víc, předvídatelnější byl. Vždy jsem věděl, co se stane dřív než se to stalo a to pak zkazí vlastně celý film. Už na začátku jsem věděl, co se stane s druhou Elsou, a co udělá. Nevím proč, ale ti trpaslíci mi straně vadili. Dokonce i jejich vtipy jsem znal dřív, něž je vyslovili. Pro mě čiré zklamání. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Jessica Chastain se vrátí k akci

Jessica Chastain se vrátí k akci

03.08.2018

Od jejího posledního akčního filmu Lovec: Zimní válka už uběhly dva roky, teď se ale hvězda nadcházejícího pokračování hororového hitu To Jessica Chastain (Velká hra) k akci vrátí. Zahraje si totiž… (více)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (více)

Universal chystá Lovce a Mumii

Universal chystá Lovce a Mumii

02.08.2014

Studio Universal začíná sestavovat svoji filmovou nabídku pro rok 2016. Zatím pro nás chystá především pátého Bournea od Justina Lina (Rychle a zběsile 6), Warcraft od Duncana Jonese (Moon) a… (více)