Lovec: Zimní válka

(neoficiální název)

Lovec: Zimná vojna

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

USA, 2016, 114 min

Wow, takhle originální, napínavé, nepředvídatelné a skvěle odehrané fantasy jsem snad ještě neviděla! (Pro ty méně citlivé na sarkasmus - sarkasmus.;-)) Zbytek komentáře obsahuje masivní spoilery. O Sněhurce se zde pouze mluví, princ je nejspíš stále panic, Ravenna už nemá bratra, ale sestru (?!?), vrací se pouze jeden z trpaslíků - na další nezbyly peníze, Lovcova manželka není mrtvá, Lovcova manželka vlastně není jeho manželka, Lovcova "manželka" je ninja (?!?), Lovec už není povolání, ale jméno pro všechny elitní zabijáky rádoby zlé Ledové královny (?!?), jedná se o prequel i sequel zároveň, efekty jsou horší než před čtyřmi lety, děj je pitomější a klišé a předvídatelnost dosahují potenciálního vrcholu. Problémy při psaní scénáře jsou sice nemilé, ale mít jako finální verzi toto, tak to snad ani netočím...(10.9.2016)

Klasickej blockbuster, kterej tě nějak zásadně nenasere, ale druhej den si budeš pamatovat spíš co jsi žral poslední víkend k obědu než že jsi viděl (a) nějakou zajebanou zimní válku. Samozřejmě osoby a obsazení mají co říct do našeho rozhodování zda jít či nejít. Děvčátka si navlčej trencle při pohledu na Chris Hemswortha a my kluci se zasníme, jaký by to bylo mít obrovskou povstel, aby se tam vešla Jessica, Charlize, Emily a basy plzňeskýho, protože lidský a chmelový holky, nikdy neomrzej.(20.4.2016)

• mm13

V kancelárii producenta musel tento námet pôsobiť možno až veľkolepo. Aby to takto dopadlo aj s filmom, žiadalo sa jediné - aby ďalšie etapy pri jeho vývoji dostali na starosť ľudia s talentom a zápalom pre vec, nie protekční absolventi vysokej školy filmového umenia. A vyhodil by som aj toho producenta, evidentne im do toho, čo do zacielenia na publikum, kecal. Dráma dvoch sestier a dráma jednej tragickej a jednej nešťastnej lásky, zotročených detí, podmanených kráľovstiev a rasových konfliktov postavených na predsudkoch, to si žiadalo nekompromisný "sword & sorcery" epos povýšený na umenie, nie túto hybridnú žbrndu. Nehorázne premrhaný potenciál!(22.9.2016)

Lovec pokračování se mi líbil obdobně jako díl první. Tempo je perfektní, akce je stylová, vizuál solidní a herecký cásting velmi lákavý ( Chastain, Hemsworth, Blunt, Theron) to je čtveřice kvalitní jako víno a dost možná nejsilnější ženská herecká sestava, za poslední dobu. Příběhově mohl být film vypiplanější, nenabídne pořádný zvrat, ale zase mi to nepřišlo účelově naivní jako Gods of Egypt či podobné fantasy napodobeniny. Bavil jsem se hezky, podobné jednohubky můžu. 75%(21.5.2016)

Rozpočet $115miliónovTržby USA $48,003,015Tržby Celosvetovo $164,602,163 Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ tak toto až tak moc nevyšlo, veľmi nezáživná nepružná réžia, až príliš otrepaná príbehová schéma, zaujímavé herecké obsadenie takmer nemá čo hrať, mínusom sú aj niektoré súboje, ktoré sú zbúchané v zbesilom strihu, na druhú stranu to neotrávi ako Bohovia Egypta je to pozerateľné ale bez nejakého elementu ktorý by dodal punc zážitku, škoda /videl v kine 3D verziu: 55%/(21.4.2016)

• - Film měl původně režírovat Rupert Sanders, který měl vztah s Kristen Stewart, jež se měla původně objevit coby Sněhurka. Po Rupertu Sandersovi se měl režie ujmout Frank Darabont, ale kvůli tvůrčím neshodám projekt nakonec opustil i on. (fiLLthe3DD)

• - Snímek je natočen na motivy pohádek "Sněhurka" od bratří Grimmů a "Ledová královna" od Hanse Christiana Andersena. (fiLLthe3DD)

• - Film se natáčel v anglickém studiu Shepperton and Pinewood Studios v průběhu 16 týdnů, podobně jako záběry historických míst jako Wells Cathedral a Bishop's Palace v Somersetu. Také se točilo v některých z nejkrásnějších anglických míst jako je Windsorský park (Bears Rails, South Forest, Manor Hill, Johnson's Pond), Frensham Common a v kouzelných lesích Stockwoodu a Puzzlewoodu. (Zdroj: CinemArt)