Lovec: Zimní válka

Lovec: Zimná vojna

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

USA, 2016, 114 min

• verbal

„Zrcadlo, zrcadlo on dz uól, která slaboduchá pičovina je nejotravnější of dzem ól?“ zeptal se verbal polyglotně. „No to je přece jasný, vole,“ nezaváhalo zrcadlo „umělohmotných, trapných, sterilních, ubohých a narychlo splácaných nenápaditých kokotin za každou cenu jsou hlavně díky Dyznymu on dz uorld tři prdele, ale tohle je, kurva, fuckt velesračka!“ „No jo, no, že já, debil, jsem se nezeptal předem,“ pokýval verbal smutně hlavou. „Ale jestli tě to aspoň trochu potěší, pořád jsi nejkrásnější, verbale!“ dodalo úlisně zrcadlo. „Původně ti sice kapku dýchal na hrb Klůny, nicméně už je to dědek a pro sichr jsem ho ještě otrávilo Nespressem. Takže ten sendvič s Emilkou a Teronovic Karlíkem, který sis u toho pořád představoval, aby ses neunudil xmrti, by mohl docela dobře klapnout!“ „Představoval, představoval,“ odvětil verbal zasněně, přičemž si, jakoby bezděčně, uhladil pečlivě nagelované skráně, „a byl to asi jediný kulturní zážitek z tohohle tupého odvaru. Avšak náhle se k nám s holkama přisrala do džakuzy ta odporná kožená obluda Džesika Čestejn, v tu ránu mě přešla chuť na šťouchané brambory a bylo po zápase. A i ti liliputi stáli tentokrát za vyližprdel, takže jsem neměl absolutně ke komu přilnout. Dokonce jsem byl natolik otrávený, že mě ani nerozveselilo přemítat, jestli by ten ochrnutý Blbec Homotór získal nějakou mimiku, kdyby mu do držky pustili dvěstědvacet!“ Zrcadlo se nasupeně zamžilo: „Tak zase trochu úcty, ne, dopiče??!! Vždyť jsem v tom hrálo! Nehledě na to, že mi to pár mentálů včetně Šádvela hustě oroštovalo. Ještě chvíli mě ser a v té soutěži krásy tě předežene i Krytinář.“ „Jen buď dál impertinentní,“ usmál se verbal škodolibě, “a mrdnu tě do frcu. Některý z nich si tě pak určitě hned koupí a bude si na tebe vymačkávat jebáky.“(19.5.2016)

Jakýsi kříženec Andersenovy Sněhové královny a Sněhurky, ze které zbylo zrcadlo s královnou. Theronová krásná, zlatá, temná a nejlépe hrající. Hemmsworth je slušný comicsový Thor, jako lovec však ukazuje, že hrát neumí vůbec... Vizuál je nejsilnější stránkou filmu, i když bych fantazii popustil více opratě. Přidat více krve, erotiku (jedno odhalené ňadro to nezachrání), temnotu a syrové souboje...byl by z toho možná nový Barbar Conan nebo Excalibur, ale na film byste jen tak nezapomněli...tohle však nehrozí, film nakonec skončí jako výplňkový materiál pro nudná odpoledne na komerčních stanicích. Průměr, ale znám spoustu horších...(10.5.2016)

Lovec pokračování se mi líbil obdobně jako díl první. Tempo je perfektní, akce je stylová, vizuál solidní a herecký cásting velmi lákavý ( Chastain, Hemsworth, Blunt, Theron) to je čtveřice kvalitní jako víno a dost možná nejsilnější ženská herecká sestava, za poslední dobu. Příběhově mohl být film vypiplanější, nenabídne pořádný zvrat, ale zase mi to nepřišlo účelově naivní jako Gods of Egypt či podobné fantasy napodobeniny. Bavil jsem se hezky, podobné jednohubky můžu. 75%(21.5.2016)

Dovolím si to porovnať s filmom Snehulienka a lovec, kedže mám pocit , že to ide ruka s rukou s týmto filmom. Snehulienka a lovec bol mojím horúcim žeiezkom v ohni, hltal som takmer každý akčný moment, výpravu aj podobizeň obrovského monštra. Tu však bojujú len ľudia a trpaslíci bez zaujímavých efektov ,pardon škreti dostali maličku chvíľočku, ale to nič nezmenilo a tak sa to nieslo v duchu nezáživnej telenoveli o zaľúbenom páre. Škoda nedotiahnutých nápadov ako bola koritnačka či ten had v lese. Čakal som od toho viac. Film stojí tak za 2 hviezdy, ale za obsadenie J. Chastain a E. Blunt som sa priklonil k 3 hviezdam. Záverčné hodnotenie 50%(14.9.2016)

Snehulienka a Lovec pred štyrmi rokmi príjemné prekvapili. Nejednalo sa síce o nijako zásadné fantasy dielo, ale oproti Disneyho tvorbe, ktorá posledné roky točí moderné verzie tradičných rozprávok, ktoré sú však stále prístupné aj tým najmenším, ponúkla Snehulienka a Lovec o niečo dospelejšie fantasy, ktoré sa nebálo drsnejších bitiek a vážnejšieho tónu (samozrejme, v rámci žánru), navyše to celé bolo zaobalené do prvotriedneho fantasy vizuálu. Príbeh mal svoj začiatok a koniec a rozhodne to nebol jeden z tých filmov, ktorý za každých okolností potreboval pokračovanie, no to je teraz tu a dopadlo asi tak ako sa dalo čakať. Lovec, tentoraz po romantickom škandály s režisérom bez Snehulienky, je vlastne prequelom k prvému filmu a zároveň aj jeho pokračovaním. To je však to jediné originálne na čo sa tu dá natrafiť. V prvej polovici film ponúka pútavý pohľad na predošlý život Lovca, jeho pôvod a rozohráva síce tradičný, ale na žáner fantasy vychádzajúceho zo sveta Snehulienky dostatočne pútavý príbeh o jednej ľadovej kráľovnej, ktorá sa kvôli strate viery v lásku rozhodla vybudovať vlastnú armádu, v ktorej sú zakázané akékoľvek prejavy lásky a podmaniť si ríšu. Potiaľ viac menej dobré, príbehovo zaujímavé, vizuálne pútavé a hlavne dostatočne svižné. Problém nastáva, keď nastúpi druhú polovica, ktorá sa presunie sedem rokov dopredu pred udalosti prvého filmu a má byť jeho pokračovaním. Tu sa ukáže, že scenáristi okrem tohto jedného ťahu skombinovať prequel so sequelom toho nemajú viac čo ponúknuť a príbehovo sa už varí iba z vody. Postavy v podstate putujú z miesta A do miesta B, nemajú si čo zásadné povedať a tak na scénu nastupuje trpasličí humor (občas trefný, občas otravný) a neustále až naivné reči o láske, ktoré čoskoro začnú byť aj na tento žáner príliš hlúpe. Podobné reči by možno hravo obstáli v Disneyovke, ale rozhodne nie vo filme, ktorý sa chce na prvý pohľad tváriť ako seriózne fantasy po vzore Pána Prsteňov. Pokus o osudový príbeh sa míňa účinku hlavne kvôli deravému scenáru, pretože sa spolieha na „zvraty“, ktoré sú divákovi jasné dávno vopred, no scenár ich stále prezentuje ako veľké zásadné odhalenie (keď napríklad na scénu z ničoho nič nabehne zahalená postava, ktorá vynikajúco strieľa lukom, tak musí byť aj tomu kto prvú polovicu filmu prespal zrejmé kto to je) alebo dej takmer každých pätnásť minúť umelo naťahovať tvárením sa, že hlavná postava umiera, pritom je očividné, že film je ešte iba v polovici, prípadne dvadsať minút pred koncom a hlavná postava sa jednoducho musí dožiť záveru, ak má film pokračovať. Sú to tie najlacnejšie scenáristické barličky, ktoré im zdĺhavo naťahujú scény, u ktorých je zrejmé, že sa nakoniec vyvinú aj tak úplne opačne. Uberá to filmu na intenzite, rovnako ako to zbytočne brzdí tempo, pretože divák tak namiesto toho, aby bol prekvapený (pretože na podobné príbehové zvraty tu nie je priestor) skôr iba čaká kým niektoré z týchto scén pominú, aby sa mohlo pokračovať. Problémom je, že podobných scén tu je neúrekom a „fiktívnou“ dramatickou smrťou končí každý konflikt alebo takmer každá jedna bojová scéna, ktorá sa tu vyskytne (tá v krčme, tá pri kradnutí zrkadla, tá s vystrelením šípu do Lovca, ešte aj tá záverečná bitka). A pri tretej podobnej scéne to už je dosť otrava. Nováčik na režisérskej stoličke Cedric Nicolas – Troyan síce vyslovene nič nekazí, bojové scény zvláda zrežírovať s ľahkosťou, občas sa nebojí na tento žáner drsnejších záberov, kde úder päsťou skutočne pôsobí ako úder päsťou a nie iba ako neškodné pošťuchovanie, pár krát dokonca nastúpi o niečo krvavejší záber a film rovnako baví aj vizuálne. Či už skvelými kostýmami, slušnými trikmi, nápadito vystaveným fantasy svetom (napríklad výlet do krajiny zaliatej zlatom) a po vizuálnej stránke tak pokračovanie v ničom nezaostáva za rovnako nápaditým predchodcom. Akurát v prípade pokračovania je problém v tom, že to všetko tu už jeden krát bolo a Winter's War neprináša vôbec nič nové. Je to také fantasy, na ktoré sa síce príjemne pozerá, ale po pútavom prequelovom úvode sa čoskoro ukáže, že pod pekným obalom v sebe ako pokračovanie skrýva príbehové prázdno, v ktorom sa iba varí z vody, než by sa išlo niekam ďalej. Vo výsledku tak zbytočný sequel, ktorý síce nijako neurazí, ale keby sme ho nedostali, tak asi by to nikoho nemrzelo. CELKOVO: 3* (6/10)(28.4.2016)

• - Film měl původně režírovat Rupert Sanders, který měl vztah s Kristen Stewart, jež se měla původně objevit coby Sněhurka. Po Rupertu Sandersovi se měl režie ujmout Frank Darabont, ale kvůli tvůrčím neshodám projekt nakonec opustil i on. (fiLLthe3DD)

• - Po tom, čo sa podarilo hackerom vniknúť do emailovej pošty spoločnosti Sony a zverejniť množstvo mailov, vyšlo najavo, že Charlize Theron má dostať za zopakovanie svojej úlohy oveľa menej ako iný herec z predošlého dielu, Chris Hemsworth. Herečka preto odmietla v pokračovaní účinkovať, kým nedostane toľko ako Hemsworth. Universal napokon súhlasil a obom hercom vyplatil zhodne niečo cez 10 miliónov dolárov. (beso74)

• - Jessica Chastain bola "nútená" objaviť sa v tomto filme, kvôli zmluve z predchádzajúceho filmu štúdia Universal, a to Crimson Peak (2015). (Da_reba)