Lovec: Zimní válka

Lovec: Zimná vojna

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

USA, 2016, 114 min

• verbal

„Zrcadlo, zrcadlo on dz uól, která slaboduchá pičovina je nejotravnější of dzem ól?“ zeptal se verbal polyglotně. „No to je přece jasný, vole,“ nezaváhalo zrcadlo „umělohmotných, trapných, sterilních, ubohých a narychlo splácaných nenápaditých kokotin za každou cenu jsou hlavně díky Dyznymu on dz uorld tři prdele, ale tohle je, kurva, fuckt velesračka!“ „No jo, no, že já, debil, jsem se nezeptal předem,“ pokýval verbal smutně hlavou. „Ale jestli tě to aspoň trochu potěší, pořád jsi nejkrásnější, verbale!“ dodalo úlisně zrcadlo. „Původně ti sice kapku dýchal na hrb Klůny, nicméně už je to dědek a pro sichr jsem ho ještě otrávilo Nespressem. Takže ten sendvič s Emilkou a Teronovic Karlíkem, který sis u toho pořád představoval, aby ses neunudil xmrti, by mohl docela dobře klapnout!“ „Představoval, představoval,“ odvětil verbal zasněně, přičemž si, jakoby bezděčně, uhladil pečlivě nagelované skráně, „a byl to asi jediný kulturní zážitek z tohohle tupého odvaru. Avšak náhle se k nám s holkama přisrala do džakuzy ta odporná kožená obluda Džesika Čestejn, v tu ránu mě přešla chuť na šťouchané brambory a bylo po zápase. A i ti liliputi stáli tentokrát za vyližprdel, takže jsem neměl absolutně ke komu přilnout. Dokonce jsem byl natolik otrávený, že mě ani nerozveselilo přemítat, jestli by ten ochrnutý Blbec Homotór získal nějakou mimiku, kdyby mu do držky pustili dvěstědvacet!“ Zrcadlo se nasupeně zamžilo: „Tak zase trochu úcty, ne, dopiče??!! Vždyť jsem v tom hrálo! Nehledě na to, že mi to pár mentálů včetně Šádvela hustě oroštovalo. Ještě chvíli mě ser a v té soutěži krásy tě předežene i Krytinář.“ „Jen buď dál impertinentní,“ usmál se verbal škodolibě, “a mrdnu tě do frcu. Některý z nich si tě pak určitě hned koupí a bude si na tebe vymačkávat jebáky.“(19.5.2016)

Mám rád podobné pompézne, vizuálne pekne spracované fantasy príbehy, kde dejová linka pekne odsýpa, a ktorá je plná všakovakých stvorení, kúziel a oku lahodiacej akcie. Tu je všetkého vrchovato. Navyše trpasličie kvarteto sa postaralo aj o humornú stránku, občas ma ich hlášky celkom slušne pobavili. Uznávam, záver bol možno trochu emotívne silený, ale to veľmi rád prepáčim, hlavne že som sa celkom fajn zabavil. Podľa mňa je to kvalitatívne niekde na úrovni jednotky. 75/100(18.7.2016)

• Beznoh

OK, tak to krásně herecky obsadili, ale k čemu to je? Já chápu, že pohádka není reálný příběh, ale nemohlo by alespoň působit tak, že je to v rámci daného prostředí reálný příběh? Fakt mi to připomíná poslední díl Hobitta. Hrdinové, kteří přežívají situace, ve kterých by vůbec šanci přežít neměli. Spousta scén, které tam jsou jen proto, aby tahle dramatická situace mohla vůbec vznikout, přitom počínání všech osob kolem je těžce iracionální, jen aby se to mohlo odehrát. Šílený survive level hridnů zrovna podle toho, jak se to zrovna hodí do příběhu. Trapná Hobittí banda a ta takhle ubohej HappyEnding jsem už fakt dlouho neviděl. Navíc to nebylo ani vtipné, ani zábavné. Za mě teda těžká tragédie a to mám tenhle žánr docela rád.(20.4.2016)

• tron

Absurdný mix sequelu, prequelu, rip-offu a spin-offu, ktorý nechcel nikto vidieť, ani režírovať. Žiadnu vojnu neuvidíte - asi došli prachy a tak sa koniec osekal na nudnú bitku dvoch buchiet v paláci. O Snehulienke sa iba hovorí, Chris Hemsworth je zasa raz o ničom a nechýbajú hrozitánske WTF momenty (poklad nevyčísliteľnej hodnoty stráži jeden goblin, do ostatných stačí trafiť jeden šíp a všetci naraz vzbĺknu, okrem hlavného hrdinu, ktorý sa nachádza PRIAMO medzi nimi), ani podivný strih (trpaslíci v krčme vyprovokujú bitku, ktorá trvá niekoľko desiatok sekúnd, no oni sa na scéne objavia až po jej skončení).(25.11.2016)

Trochu podhodnotená rozprávka, rovnako ako prvý diel. Po slabšom prijatí som si film odložil na neskôr, ale zbytočne. Film ma celkom prekvapil, čakal som trikové orgie a bezduchý príbeh, ale opak bol pravdou. Má to dej aj keď ho mnohí kritizujú pre jeho jednoduchosť. Kto čaká zápletky jak z Obvyklých podozrivých musí byť sklamaný. Tu sme ale v inom žánri! Jednoduché, prečo nie, ale funguje to. Navyše máme hviezdne obsadenie, peknú hudbu i exteriéry. Vadil mi malý priestor, ktorý dostala Ch. Theron, po úvodných minútach sa na ňu trochu pozabudlo a vrátila sa až tesne pred záverom. Komu sa páčil prvý diel, bude spokojný aj s týmto prequelom. 80%.(26.12.2016)

• - Snímek je natočen na motivy pohádek "Sněhurka" od bratří Grimmů a "Ledová královna" od Hanse Christiana Andersena. (fiLLthe3DD)

• - Na tento snímek byla vytvořena parodie v podobě rapového klipu „Freya vs. Ravenna". (fiLLthe3DD)

• - Film se natáčel v anglickém studiu Shepperton and Pinewood Studios v průběhu 16 týdnů, podobně jako záběry historických míst jako Wells Cathedral a Bishop's Palace v Somersetu. Také se točilo v některých z nejkrásnějších anglických míst jako je Windsorský park (Bears Rails, South Forest, Manor Hill, Johnson's Pond), Frensham Common a v kouzelných lesích Stockwoodu a Puzzlewoodu. (Zdroj: CinemArt)