Lovec: Zimní válka

(neoficiální název)

Lovec: Zimná vojna

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

USA, 2016, 114 min

Winter is coming. Ne, pardon. To je z jiné franšízy. Ale docela dobře by to k novému Lovci pasovalo. Sněhurku z roku 2012 jsem si docela užil, i když jsem jí viděl jednou. Hm, čtyři roky. To je strašný. Každopádně k nového pokračování. Zimní válka je prequel i sequel zároveň. Což je docela příjemná změna oproti jiným natahovaným příběhům. Navíc autoři asi ani nemají jinou možnost, pokud chtějí zanechat dvojici Chris a Jessica. Film je jednoduše pohádkou. Možná trošku pohádkou pro dospělé, protože se neustále řeší síla lásky a její zrada. Což ocení tedy mladší i starší publikum. (U staršího pouze hádám) Herci jsou parádně vybraní. Božský hlas Liama jako vypravěče nás uvádí do děje, Hemsworth se ohání sekerou stejně dobře jako kladivem, Jessica Chastain si skvěle nastudovala bojové umění a nechybí samozřejmě vizáží posedlá Charlize Theron. I když je film hezkou vizuální pohádkou, tak mi neujde pocit, jako bych už vše jednou viděl. Že by Společenstvo prstenů nebo Hobbit? Máme tu zrcadlo (prsten), které našeptává. Máme tu zasněžené hory i řeku v lese. Hm, předpokládám, že všechno jsme už jednou viděli. Přesto jsem se příjemně bavil, protože i když je něco v ději nesmírně průhledné, tak se film nedostává do přílišného patosu. Akce je někdy mírně chaotická, ale choreografie to vynahrazuje. Sice jsme pořád ve vodách popcornového mainstreamu, ale vem to čert, když to tak příjemně uteklo. U hodnocení přivírám trošku očka. Na druhou stranu si dokážu představit, že se na Huntsmana 2 podívám znovu. PS: Netvrďte mi, že vypravěč není nikdo jiný než Liam Neeson. Jeho příjemný hlas bych poznal kdekoliv! [Csfd projekce13] (77 %)(20.4.2016)

Svět pohádek může vyprávět mnoho různých příběhů odehrávajících se kolem těch, které známe. Osudové linky jsou tentokrát dvě, přičemž ta lovcova není překvapivě tou úplně hlavní, přestože je jí věnováno více prostoru. Po technické stránce je to opět velice zdařilá podívaná a z hlediska obsazení snad nemůže být co vytknout, protože dámské trio v čele s mrazivou Emily Blunt skutečně nemá chybu. Na druhou stranu, podobně, jako v případě Sněhurčina zápasu s temnotou, je i zde celek tak trochu rozštěpen do částí, jež jsou samy o sobě většinou velmi působivé, leč jejich propojení trochu skřípe, hlavně při střídání nálad a prostředí. 70 %(8.5.2016)

• Sofia

Ještě větší slabota než první díl, až už to byl sequel nebo prequel. Scénáristi si asi řekli, že Frozen zabodovalo u dětí, tak to bude fungovat i u dospělých, ale to se bohužel spletli. Scénář byl tak slaboduchý a plný děr, že jsem si veškeré dějství domyslela půlhodiny dopředu. Emily Blunt se navíc její postava nedala uvěřit, na to má až příliš dobrácké oči. Jedinými pozitivy tak pro mě byly scény s gobliny a veškeré scény s Ravennou, i když byly jako nakopírované z prvního dílu. Bojové scény dost chaotické, při jedné jsem se až lekla, že za chvilku na mě vyskočí želva Ninja. Titulková písnička od Halsey skvělá. Viděno v 3D, které ale bylo na těch pár létajících sněhových vloček naprosto nevyužité.(13.4.2016)

• Beznoh

OK, tak to krásně herecky obsadili, ale k čemu to je? Já chápu, že pohádka není reálný příběh, ale nemohlo by alespoň působit tak, že je to v rámci daného prostředí reálný příběh? Fakt mi to připomíná poslední díl Hobitta. Hrdinové, kteří přežívají situace, ve kterých by vůbec šanci přežít neměli. Spousta scén, které tam jsou jen proto, aby tahle dramatická situace mohla vůbec vznikout, přitom počínání všech osob kolem je těžce iracionální, jen aby se to mohlo odehrát. Šílený survive level hridnů zrovna podle toho, jak se to zrovna hodí do příběhu. Trapná Hobittí banda a ta takhle ubohej HappyEnding jsem už fakt dlouho neviděl. Navíc to nebylo ani vtipné, ani zábavné. Za mě teda těžká tragédie a to mám tenhle žánr docela rád.(20.4.2016)

• pools

Nedovedu si představit cílovou skupinu tohohle "díla". Pro děti je to moc sprosté, pro dospělé je to moc a zárověň málo stupidní (pořád sem čekal kdy se objeví Sandler nebo Black a ono nic...). Ale teda nedivím se, že jim na to Kristen nekývla. P. S. Kdo neviděl jedničku, bude asi hodně mimo z toho proč se tam furt mele o nějaké Sněhurce, která se ve filmu objeví celkem 0x. P.P.S. full frontal nebyl.(20.4.2016)