Lovec: Zimní válka

Lovec: Zimná vojna

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

USA, 2016, 114 min

• Chermy

Vizuální cítění tam vidět je, ale příběh je hloupý a dialogy ještě víc. Sehnat do pohádky tři nesmírně talentované herečky byl jistě úspěch, ale asi jediný, který se režisérovi podařil. Ty herečky své účasti musely strašně litovat.(20.4.2016)

Tři sexy rašple dovádějí s mladším jinochem, ale bez asistence Sněhurky. Sex ve čtyřech je účelovější, Sněhurku není nutné brát na swingers párty. No jo, kde byla ale ta slibovaná válka? Čtyři dobře placení herci si mezi sebou rozdělili role, na příliš akční manévry nespoléhejte. Čekejte film, v němž se strojí úklady v příbuzenstvu, hodné hrdinky neumírají, je to pohádkově romantické a celé je to velkolepě technicky vystavěné. Jenže film selhává ve střihu, spousta scén nedává dostatečnou smysluplnost, a ve scénáři, jenž je ledabyle nahozený. Divák se bude dost často ptát, proč se právě některá z postav zachovala tak prapodivně, v ději zeje hned několik nepřehlédnutelných logických děr, které jsou rušivé. Na Cedric-Nicolas Troyanovi je dost znát jeho režijní nezkušenost. V minulosti dělal jen pomocného režiséra, film se tedy příliš režijně nezaskví. Akční scény jsou hodně na jistotu, chybí nosné režijní nápady. A můžete si i zatipovat, kam se poděla Sněhurka. Její fyzická přítomnost chybí. Herečky jsou šikovné, v nejlepších letech zdatně rozkuřují pánské osazenstvo, zkrátka na co neměl režisér, to vynahradí Charlize Theron, Emily Blunt a Jessica Chastain. Ve výsledku se jedná o hodně nastavované pokračování, které si nevybralo dobrého režiséra. Naprosto nekreativní typ režiséra. Precizní je snímek v oblasti kostýmů, výpravy a zvuku. Ovšem slibovalo se až moc. Takové herecké obsazení by si zasloužilo rozhodně kvalitněji zpracovaný film. Kdy jindy bude mít režisér možnost natočit v podstatě porno ve fantasy kulisách. Nesvléct ani jednu z přítomných hereček, to naštve. Ale ani ne, tohle pokračování je vesměs nedodělané v hlavních filmových profesích. Atraktivní ženské obsazení to jen spasilo. V jiných ohledech film fungoval podstatně hůře. Pokračování se nemělo točit. Anebo mělo být tvůrčím způsobem lépe vystavěné. Solidní audiovizuální zážitek. Nic víc. 60%(24.4.2016)

// Distribútor: Universal // Počet premietajúcich kín v USA: 3,802 // Otvárací Víkend v USA: $19,445,035 //(16.5.2016)

Jakýsi kříženec Andersenovy Sněhové královny a Sněhurky, ze které zbylo zrcadlo s královnou. Theronová krásná, zlatá, temná a nejlépe hrající. Hemmsworth je slušný comicsový Thor, jako lovec však ukazuje, že hrát neumí vůbec... Vizuál je nejsilnější stránkou filmu, i když bych fantazii popustil více opratě. Přidat více krve, erotiku (jedno odhalené ňadro to nezachrání), temnotu a syrové souboje...byl by z toho možná nový Barbar Conan nebo Excalibur, ale na film byste jen tak nezapomněli...tohle však nehrozí, film nakonec skončí jako výplňkový materiál pro nudná odpoledne na komerčních stanicích. Průměr, ale znám spoustu horších...(10.5.2016)

• Xmilden

Obdivuju a závidím lidem, kterým se tohle líbí. Protože je mě jasné, že podobných (rozumněj: nudné, na jistotu dělané, kamarádské, nekrvavé) děl bude postupem času přibývat. Může na to jít do kina totiž každý, takže není ani rozhodující jestli si na tuhle sračku po půl roce někdo vzpomene nebo ne. Hemsworth je v poslední době už neskutečné kopyto a ani Thor jej navěky nezachrání. Dvojice trpaslíků se tady vlastně jen motá, aby měl film více postav. Jinou úlohu jsem totiž pro ně nezjistil. Proč já se vlastně o tohle filmu rozepisuju. Jednička se mě nelíbila a tohle je ještě o něco horší. 30%(8.8.2016)