Lovec: Zimní válka

(neoficiální název)

Lovec: Zimná vojna

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

USA, 2016, 114 min

Na způsob Maleficent moderní pohádka s velmi dominantními ženskými postavami, na které je radost pohledět. #čsfdprojekce(25.4.2016)

• Xmilden

Obdivuju a závidím lidem, kterým se tohle líbí. Protože je mě jasné, že podobných (rozumněj: nudné, na jistotu dělané, kamarádské, nekrvavé) děl bude postupem času přibývat. Může na to jít do kina totiž každý, takže není ani rozhodující jestli si na tuhle sračku po půl roce někdo vzpomene nebo ne. Hemsworth je v poslední době už neskutečné kopyto a ani Thor jej navěky nezachrání. Dvojice trpaslíků se tady vlastně jen motá, aby měl film více postav. Jinou úlohu jsem totiž pro ně nezjistil. Proč já se vlastně o tohle filmu rozepisuju. Jednička se mě nelíbila a tohle je ještě o něco horší. 30%(8.8.2016)

Krásné kostýmy, účesy, filmové efekty, hudba. Celkový dojem: ano, i ne. Lepší průměr. Výrazná byla komediálnost, místy úsměvné pasáže, a místy popcornová fraška. Nabídka kombinování všech těch pohádek, které jsem v dětství měla ráda - Andersen, Grimmové, severské mýty, apod.(19.4.2016)

Hodně slabé tři a přiznávám se, že jsem první díl vůbec neviděl. I když pozor, on to vlastně oficiální první díl není a Lovec: Zimní válka se dá spíš považovat za samostatný film. Inu, dvě hvězdy bych sice dal rád, ale zkrátka jsem nenašel místo, kde bych se nudil. To jsou asi tak jediná pozitiva spolu s parádním vizuálem, který je u těchto blockbusterů tradičně pompézní. Jinak na tuhle "udičku" jako hladová "rybička" prostě neberu a nic moc tyhle patetické a vyprázdněné projekce se mnou nedělají. Lovec: Zimní válka je klasický příklad pohádky, která sem tam vyloudí nějakou tu srandičku na odlehčení, nezapomíná být akčně drsná a snaží se vám zasáhnout "srdíčko", aby kapesníčky nezůstaly suché. Takže jedním uchem dovnitř, druhým ven, popcorn sežrán a kola vypita. Díkyčau!(20.4.2016)

Wow, takhle originální, napínavé, nepředvídatelné a skvěle odehrané fantasy jsem snad ještě neviděla! (Pro ty méně citlivé na sarkasmus - sarkasmus.;-)) Zbytek komentáře obsahuje masivní spoilery. O Sněhurce se zde pouze mluví, princ je nejspíš stále panic, Ravenna už nemá bratra, ale sestru (?!?), vrací se pouze jeden z trpaslíků - na další nezbyly peníze, Lovcova manželka není mrtvá, Lovcova manželka vlastně není jeho manželka, Lovcova "manželka" je ninja (?!?), Lovec už není povolání, ale jméno pro všechny elitní zabijáky rádoby zlé Ledové královny (?!?), jedná se o prequel i sequel zároveň, efekty jsou horší než před čtyřmi lety, děj je pitomější a klišé a předvídatelnost dosahují potenciálního vrcholu. Problémy při psaní scénáře jsou sice nemilé, ale mít jako finální verzi toto, tak to snad ani netočím...(10.9.2016)

• - Na tento snímek byla vytvořena parodie v podobě rapového klipu „Freya vs. Ravenna". (fiLLthe3DD)

• - Za záverečnými titulkami sa odohráva ešte jedna scéna. (powda)

• - Snímek je natočen na motivy pohádek "Sněhurka" od bratří Grimmů a "Ledová královna" od Hanse Christiana Andersena. (fiLLthe3DD)