Lovec: Zimní válka

• USA The Huntsman: Winter's War (více)

Děj snímku Lovec: Zimní válka se zčásti odehrává v době, kdy ještě Sněhurka nebyla na světě a královna Ravenna (Charlize Theron) tak může bez obav diskutovat s kouzelným zrcadlem o tom, kdo že je na tom světě nejkrásnější. Starosti má jen s mladší sestrou Freyou (Emily Blunt), která je v očích Ravenny příliš měkká. Když ale Freya při tragické nehodě přijde o právě narozené dítě, promění se v Ledovou královnu, jejímž smyslem existence se stane dobytí celého světa. Kvůli tomu začne na svých taženích unášet děti a z nich pak vychovává nelítostné válečníky. Takovými rekruty byli i Erik (Chris Hemsworth) a Sára (Jessica Chastain), kteří z řad bojovníků armády Ledové královny vybočují svými schopnostmi a také vzájemnou náklonností, jež se v téhle zemi považuje za největší zločin. Trestem pro Erika je ztráta Sáry a vyhnanství. Z něj vede cesta přes porážku jeho bývalé velitelky. Ta se však chystá zmocnit kouzleného zrcadla sestry Ravenny a s ním pak bude prakticky neporazitelná. Erikovi by se ho muselo podařit ukořistit dřív. Jenže jak může neobyčejný smrtelník uspět v souboji proti dvěma sestrám, z nichž jedna je nebezpečnější než druhá? (CinemArt)

PsenickaR

Dvě plus film má. Už v něm nehraje Kirsten Stewart a naopak zde opět uvidíme Charlize Theron. Jinak je film horší než předchozí díl. I když jak se to vezme, protože tohle vlastně není pokračování. Je to od každého trochu, zčásti mu předchází, zčásti běží ve stejné době a pak také je to pokračování. A tahle směsice mu ubližuje. Je tu ale jasná snaha vytěžit něco z potenciálu, který se ukázal ve Sněhurce a to je postava lovce a také si autoři nemohli dovolit nedat zde nejlepší postavu ze Sněhurky a to je postava Ravenny. Možná by bylo lepší se na Sněhurku úplně vykašlat a začít znovu jen s lovcem, protože jeho příběh je skutečně zajímavější. 60%, což je škoda. ()

vw.cobra

Sice příjemná pohádka, ale nenabízí nic nového - z poloviny mi to připomíná Ledové království a z poloviny jakoukoliv jinou pohádku. Koukat se na to dá - tak jednou za 10 let. Průměr. 50% ()

darkbroker

Je to naivní, předvídatelné, dětinské a občas trapné a nezáživné. Nicméně jako fantasy pohádka to splňuje víceméně všechno, co by mělo, i když pro ostřílené všekritiky, zvyklé na bezchybnost svých drahocených supersnímků se to jeví jako nahouby zrežírovaný a peníze vyhazující projekt. Nakálet, mě se to líbilo a až na pár krizových okamžiků jsem se nenudil. ()

aneta105

Poslední dobou se tu rozmáhají předělávky Disney pohádek, a tato je mezi nimi, jen je viděna z jiného úhlu. Otevřelo to tolik nových otázek jako například, že Ravena měla sestru a co se dělo před zrodem Sněhurčina příběhu a proto byl tento film tak vyjimečný. 80% ()

eexDon

Für mich - 65%, - /děj naprosto o ničem jako dycky/, + /akce ušla, občas to bylo docela vtipné a herecké kvarteto Chris + Jess + Emily + Charlize bylo dobrý/, hodnocení - docela zábavná ptákovina, co slušně zabavila, ale s dějem o ničem a nevyužitým hereckým potenciálem, prostě průměr ()

panfilmu

Tahle dvojka vzniknout určitě neměla, ale prachy jsou prachy. Jeden z nejdojemnějších příběhů červené knihovny a ultrasračkojidního příběhu ordinace v růžové zaharadě, opravdu mazec, je mi líto, že jsem to viděl. ()

Rumplcimprca

Špatné to nebylo, dobré už vůbec ne. Hemsworthovic kluci sice dobře vypadají a hrát umí průměrně, film na nich ale nemůže být vystavěn (a to jsme viděli toho nejlepšího Hemswortha). Zachraňují to opravdu jen Theronová a Blunteová. Jinak samé klišé a nic nového. Nuda - nuda, šeď - šeď, ale vizuálně to bylo dobré, jednorázovka na kterou zapomenete do pár minut... ()

Sadova302b50

Snímek nevidím jako propadák, ale klišoidní nadbytečnost, herecké výkony více méně opět průměrné. Nicméně efekty a výprava se vydařily, samotný závěr filmu rovněž. Slabší tři hvězdy. ()

Sejkorka

Zklamání. Takové hvězdy tam rají, 3 nádherné kočky, Chris Hemsworth. Tady ale není žádný James Hunt … Až do nástupu trpaslíků do děje to docela ujde. Ale pak - a nejen kvůli nim - to upadá a upadá. Říkám si, jestli jsem to s těmi 2* nepřecenil. Ale za ty tři kočky, dobrá. … Mimochodem, může mi někdo vysvětlil, kde se po celou dobu flákal princ se svým vojskem, když ho Lovec poslal na sever ? Možná vyrazil na jih. Prostě, Cimrman je všude. ()

FlyingGentle

Velmi zajímavé pokračování, které zčásti předchází filmu Sněhurka a Lovec – opravdu pěkně vystavený příběh s Freyou a malým lovcem, který vyroste do statného bojovníka! – ale pak se posune po ději prvního filmu do drsného konce: opět boje Lovce proti temné Ravenně, která se navrací ze zlověstného Zrcadla. Nové prvky? Odporní dehtoví skřeti, sympatické trpaslice, mrazivá energie ledové královny upomíná trochu Elsu z Ledového království, sympatické lučištnické eskapády Sáry si nic nezadají s akčními scénami z prvního dílu. Nicméně Sněhurka měla o chlup lepší poetické vyprávění. Ale i tak je to pěkný příběh s nečekanými zvraty. Bude trojka? Možná by to stálo za to! ()

Tom10000

Pokračování filmu Sněhurka a lovec. Tentokrát se vracíme na chvíli do doby před narozením Sněhurky, kde se dozvídáme o osudu Freyi, které její sestra zavraždila dítě. Ze slabé Freyi se stane ledová královna, která pohrdá láskou a cvičí lovce. Mezi nimi je i Erik s Sára, kteří se do sebe zamilují, což královna zakazuje. Odloučí je od sebe tím, že Sáře ukáže utíkajícího Erika a Erikovi umírající Sáru. Po mnoha letech, když Freyina zem sílí a její sestra Ravena umírá, začíná další příběh, dozvídáme se pravdu o Ravenině smrti a mnoho o Erikově příběhu z minulosti plus aktuální dění. Spoiler: Trochu škoda, co se Freyie stalo. Kdyby bylo podle mě, dal bych ji ještě šanci polepšit se, či ji dát možnost dále vládnout vedle Sněhurky v klidu a míru (...). Film velmi dobře navázal, herci opět předvedli skvělé výkony, bohužel tu nehraje Kristen Stewart, což mě nutí ubrat filmu hvězdu. Ale díky Freyie a Sáře zachovám zbylé 4 hvězdy. Film doporučuji! ()

aadis

Se dívám asi 5 minut, vidím opět snaha o multikulturní obohacení a už mi to stačí, takže nehodnotím, protože zvracení v hodnocení není k dispozici 🙄🤮 ()

Johny203

Slabšie ale celkom obstojné pokračovanie. Tá pasáž medzi flashbackom a finále je dosť dobrá, inak je to ale nudnejšie. Trpaslíci sú otravný a poriadne nevtipný a celé je to drsnejšie (neustále spomínane smrti) a aj oplzlejšie. Dokonca je tu takmer nahota. Jessica Chastain je ohromne sexy. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Jessica Chastain se vrátí k akci

Jessica Chastain se vrátí k akci

03.08.2018

Od jejího posledního akčního filmu Lovec: Zimní válka už uběhly dva roky, teď se ale hvězda nadcházejícího pokračování hororového hitu To Jessica Chastain (Velká hra) k akci vrátí. Zahraje si totiž… (více)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (více)

Universal chystá Lovce a Mumii

Universal chystá Lovce a Mumii

02.08.2014

Studio Universal začíná sestavovat svoji filmovou nabídku pro rok 2016. Zatím pro nás chystá především pátého Bournea od Justina Lina (Rychle a zběsile 6), Warcraft od Duncana Jonese (Moon) a… (více)