Lovec: Zimní válka

• USA The Huntsman: Winter's War (více)

Děj snímku Lovec: Zimní válka se zčásti odehrává v době, kdy ještě Sněhurka nebyla na světě a královna Ravenna (Charlize Theron) tak může bez obav diskutovat s kouzelným zrcadlem o tom, kdo že je na tom světě nejkrásnější. Starosti má jen s mladší sestrou Freyou (Emily Blunt), která je v očích Ravenny příliš měkká. Když ale Freya při tragické nehodě přijde o právě narozené dítě, promění se v Ledovou královnu, jejímž smyslem existence se stane dobytí celého světa. Kvůli tomu začne na svých taženích unášet děti a z nich pak vychovává nelítostné válečníky. Takovými rekruty byli i Erik (Chris Hemsworth) a Sára (Jessica Chastain), kteří z řad bojovníků armády Ledové královny vybočují svými schopnostmi a také vzájemnou náklonností, jež se v téhle zemi považuje za největší zločin. Trestem pro Erika je ztráta Sáry a vyhnanství. Z něj vede cesta přes porážku jeho bývalé velitelky. Ta se však chystá zmocnit kouzleného zrcadla sestry Ravenny a s ním pak bude prakticky neporazitelná. Erikovi by se ho muselo podařit ukořistit dřív. Jenže jak může neobyčejný smrtelník uspět v souboji proti dvěma sestrám, z nichž jedna je nebezpečnější než druhá? (CinemArt)

carodejb

Je to presne to čo to má byť. Rozprávka, mierne naivná, ale niedisneyovsky naivná, lenže tak klasicky, oldschoolovo. V niečom mi to pripomína československé klasiky ako Nebojsa alebo Plavčíka a Vratka, ktoré mám rád. Tak isto je tam aj závan klasickej fantastiky, ktorú mám tiež rád. Takže ja som spokojný. ()

BardDeLune

No ten scénář byl neskutečně tragický, prakticky vůbec neudržel moji pozornost. Rušivým elementem byl také pokus o jakýsi skotský přízvuk Hemswortha i Chastain, jak skotský přízvuk miluji nade vše, toto bylo hrozné. Mix australského a skotského přízvuku je šílený. Obsazení bylo sice skvělé a kaskadérské kousky také, to však k dobrému filmu nestačí. Mdlý soundtrack i přístup k režii, ale hlavně hrozný hrozný příběh. 30% ()

ratpile

Zbytečná umělotina. Neumětelsky odvyprávěná, směšně zahraná (Hemsworth ve vestičce působí jak z reklamy na Old Spice) CGI podivnost. Naprostá absence vkusu a kouzla dobrého fantasy. 3 minuty Pána prstenů toho nabízí po všech stránkách víc. Škoda jen tak lahůdkového ženského obsazení. ()

frxXx

Tri moje lásky sa stretnú v jednom filme a vznikne z toho taká píčovina :/. Ale tak hlavne, že tam je "afroameričan" :D. ()

johnsnow

Čo si budeme navrávať, pokračovania sú bud lepšie alebo slabšie a toto bol ten druhý prípad, bohužiaľ. Keby to pôvodne bolo natočené ako pokračovanie malo by to šmrnc ale tu nie. Hemsworth v pohode ako i v jednotke a dostáva viac priestoru(šak aj musí), Blunt sa mi ako ľadová kráľovná páčila tak na pol plynu, Theron vynikajúca no minimum priestoru jej nedáva šancu ukázať sa a Chastain tej dajak neviem prísť na chuť, neni ani moc pekná a tu ma vyslovene srala a keby bola zdechla ani by som brvou nemykol a traslíci no comment. Príbeh ma veľmi neoslovil, ani ten vizuál nebol taký jak v jedničke. Tí trolovia či čo to bolo sa mi páčili kým nezačali robiť opičiny(aj pičoviny) a myslím, že to aj stačí, skrátka bola to slabota ale * za Thora, * za Furiosu a * za rešpekt k 1 dielu. ()

Nely

Na pokračování/nepokračování Hunstmana jsem se těšila, protože první Sněhurka byla super. Bohužel mě film docela zklamal. Mělo to potenciál, skvělý casting, ale nakonec z toho byla trochu "tajemnější" pohádka pro děti - dospělejší Frozen. Sice nemůžu říct, že jsem se nudila, to ne, ale čekala jsem od toho mnohem víc. Například víc screentime pro Charlize, která mě jako Ravenna hodně bavila, bohužel toho prostoru moc nedostala. Dala bych asi víc prostoru i Emily Blunt, která byla taky super a možná bych tam přihodila trochu toho sesterského hašteření....no nic...herecky sice dobrý, graficky taky, ale jinak nemastné neslané... ()

The_Peach

Nebolo to až také zlé. Škoda tej Charlize, že nemala väčší priestor. Ja sa rád na ňu kukám, hlavne keď má na ksichte tak cca kilo maľovky. Záver bol celkom dojímavý, kde si dokonca škriatok podobajúci sa na Wahlberga našiel frajerku. ()

vieriX

Nevím jestli to bylo lepší než jednička určitě je tu horší příběh a mnohem méně akce. Zaporacka není tak zlá jak by měla a když už přijde její sestra z jedničky tak už je pozdě. Jediné co tam funguje je dvojice hrdinů tím to klape dobře. Chybí mi prostě nějaká věc která by mě usadila na prdel. Ale i tak je to zábavné. ()

Janek777

Velmi příjemné fantasy. Nic složitého, ale úplně stupidní to také není. Tím že to není přímo převyprávěný příběh pohádky, ale rozvíjí to předchozí díl a vysvětluje některé věci, tak za mě lepší než jednička. ()

Tominni

Taková fantasy pohádka o dvou sestrách, z nichž jedna po úmrtí dítěte se stane Ledovou královnou a začne shromažďovat děti, aby je vycvičila ve válečníky - s jednou podmínkou - vše musí být bez lásky...... za lásku se pyká. A to se brzy dozví i Erik a Sára. Takový průměr, který vylepšuje Jessica Chastain - za tu dám jednu hvězdičku navíc. ()

James77

Hnať sa nutne za pokračovaním (peniazmi) sa nevypláca. Bohužiaľ tomu nepomohlo, ani hviezdne ženské obsadenie. ()

zuzanara

Nemůžu jinak, než, i přes mizernou kameru, divné herecké výkony a příběh, který by mě umrtvil, kdybych mu dávala pozornost, dát pár hvězd za dokonalé CGI a kostýmy. ()

Joe16210

Ve srovnání dvou Lovců je Zimní válk lepší. Zůstává totiž skvělá zlá královna Charlize Theron, které zdatně sekunduje i jedna z mých oblíbenkyň Emily Blunt. A obecně téma sněhové královny je mi blízké, takže za mě rozhodně lépe zpracované než Sněhurka. A vtipné jsou i trpaslice, takže další plusové body navíc. ()

Hawaj

No Rupertově Šnehurce a lovci to nesahá ani po kotníky, ale podíval jsem se na to. Neurazilo to, ale původní magie je pryč. Kdyby se ty hvězdy na tedle odvar vykašlali, tak by to filmu prospělo asi víc a zbytečně by ho tak nedrželo nad vodou a moh by skončit i v odpadu. ()

ostravak30

Lovec: Zimní válka je první film režiséra Cedrica Nicolase-Troyana, který předtím nevím co dělal. Ve své podstatě se mi ale líbil více. Tvůrci se mnohem víc oprostili od pohádky o Sněhurce a vůbec od její postavy. Sledujeme tak sice návazný děj v mnoha ohledech, ale také v mnoha zcela nový film a příběh. Já osobně jsem jej vnímal jako jednak podstatně vtipnější. Trpaslíků sice ubylo, ale objevily se dvě trpaslice. Je zde více humorných hlášek. Také se tvůrci pustili do příběhu dvou hrdinů, mezi nimiž figuruje i láska, což mezi Sněhurkou a lovcem nenastalo. Filmaři se inspirovali jinými fantasy filmy a zajímavě vyobrazili faunu a flóru. Ačkoli vypodobnění skřetů více připomíná ďábly z pekla. Celkově je příběh promyšlenější a bavil mě víc. ()

PlysovyMacko

Nemastné neslané fantasy, ktoré vykráda iné filmy podobného žánru. Dve zlé kráľovné,  dve záporáčky je čistý overkill. Lovec na to, že je hlavný hrdina, je úplne nezaujímavá postava. Scenár jalový, zbytočné pokračovanie. Jediné čo sa mi vyložene páčilo,  bol efekt zlatej tekutiny vychádzajúcej zo zrkadla. ()

Mograine

Sněhurku a lovce jsem sice neviděl, a radši bych to tak nechal, ale očekával jsem fakt nějaký boom. Tento prequel - sequel na mě působil spíš zajímavě než skvěle a to kvůli přílišnému překombinování. Scénárista si asi řekl, že Ledové království slavil triumf a tak by nebylo od věci udělat verzi pro dospělé. Pár chybiček to, ale mělo. Emilka prostě neumí být zlá, na to má příliš dobrácká kukadla. Chris je jako obvykle prototypem dokonalého muže a nádherná Charlize opět dokonale oslnila. A taková Džesika dokázala, že role drsňačky a nebojácné bojovnice ji velmi sedne. A taky docela nechápu pana Nísna jako vypravěče. Příběh takový tuctový a velmi předvídatelný a nazval bych to spíše love story pro ženy. Ale stejně na tom bylo něco co si opravdu získalo moje srdce. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Jessica Chastain se vrátí k akci

Jessica Chastain se vrátí k akci

03.08.2018

Od jejího posledního akčního filmu Lovec: Zimní válka už uběhly dva roky, teď se ale hvězda nadcházejícího pokračování hororového hitu To Jessica Chastain (Velká hra) k akci vrátí. Zahraje si totiž… (více)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (více)

Universal chystá Lovce a Mumii

Universal chystá Lovce a Mumii

02.08.2014

Studio Universal začíná sestavovat svoji filmovou nabídku pro rok 2016. Zatím pro nás chystá především pátého Bournea od Justina Lina (Rychle a zběsile 6), Warcraft od Duncana Jonese (Moon) a… (více)