Nevinné lži

• angličtina Innocent Lies
Česko, (2013–2014), 16 h 21 min (Minutáž: 70–82 min)

Aňa Geislerová, Tomáš Pavelka, Roman Luknár, Daniela Kolářová, Vojtěch Dyk, Tatiana Dyková, Jitka Čvančarová, Matěj Ruppert, Boris Hybner, Jiří Langmajer (více)

Série(2) / Epizody(13)

„Každý má někdy důvod neříct pravdu"

Monty2729

Takovýchto projektů by mohlo být víc. Nevinné lži zobrazují životy běžných lidí a jejich problémy, které by klidně mohly být vaše, nejde o žádné složitě vykonstruované příběhy. Všechny díly si udržely solidní kvalitu (až na drobné pokulhání u dílu Hvězdička) a Nevinné lži tak mohu všem doporučit. ()

soviczka

1. Pod hladinou: 90% - a zase mám o čem přemýšlet... 2. Lež má rozbité auto: 70% - je mi to líto, ale na mě prostě dvojice Dyk - Vilhelmová nezabírá. 3. Druhý dech: 80% - 7x upadni, 8x vstaň aneb může se to stát každému z nás. 4. Hvězdička: 30% - nuda, úplně zbytečný díl. ()

lake-lake

pod hladinou?pro mě spíš po povrchu... největší zádrhel vidím v tom, že není jasné, o jaký umělecký útvar jde. je to vyprávění hlavní hrdinky? je to její zpověď? je to moralitka? je to sonda do života chtěně bezdětných? je to příběh z ordinace terapeuta? *** ()

Nakhla

Pod hladinou: ***** Lež má rozbité auto: **** Druhý dech: **** Hvězdička: ** Klukovina: **** Chromozom: *** Čistá práce: **** Byl lásky čas: **** ()

pulpfilm

ANO, ANO, ANO. Něco takového jsem si od nástupu pana Dvořáka do ČT sliboval. Solidní televizní tvorba. Ačkoli jsou díly od různých autorů a tvůrců drží si kvalitu a žádný nevybočuje směrem dolů (bohužel ale ani nahoru). Nic, co by člověka posadilo na zadek, ale oproti dosavadní české televizní tvorbě nadprůměr. ()

MrMir

Velmi povedený seriál - nejlepší díly Byl lásky čas (naprosto úžasné trio Havlová, Freimanová, Janžurová) a Druhý dec. Ale i zbytek na české poměry velmi solidní práce. Zklamal mě jedině díl Hvězdička (téma, nepřesvědčivý hladvní hrdina). ()

lady.b

Cyklus se obtížně hodnotí jako celek, škoda, že jednotlivé díly nelze hodnoti zvlášť. To hodnocení by potom vypadalo takto: Pod hladinou ***, Lež má rozbité auto ****, Druhý dech *****, Hvězdička **, Klukovina ***, Chromozom ***, Čistá práce **, Byl lásky čas **** ()

jolly.rose

Proč ČT nerozdělila tento na sebe nenavazující seriál stejně tak, jako Oběti? Každý díl měl jinou kvalitu, režiséra, herce.... Jinak jen díky skvělému hereckému obsazení dávám o hvězdu víc. ()

Nalimator

Viděl jsem polovinu dílů (tedy 4) a dva byly parádní (1,3) a další dva (4,5) ucházející. Zkusím si pustit další na netu a třeba hodnocení změním. Ale rozhodně v rámci tv produkce výrazný nadprůměr, potěšilo to. ()

mauinka

Zrádce 70%, Vedlejší příznaky 90%, Na dně skleničky 90%, Byl lásky čas 80%, Chromozom 70%,Druhý dech 70%, Moje pravda 70%,Hra 40% ()

Vykuk

Celkem fajn zpracování, na české poměry, jde vidět, že pokud se nesnaží o komedii, dá se na to dívat. Ne všechny díly jsou samozřejmě zajímavé, některé spíš nudné, ale jiné to vynahradí, zase záleží na tom, čím si kdo prošel a co jej více osloví... ()

ostravak30

Nevinné lži jsou zajímavý počin, který přináší řadu příběhů a otevírá mnoho témat. To je vlastně dobře, protože leckdy se jedná o témata, která mohou být i tabu nebo se o nich nedostatečně diskutuje. A přitom většina vychází ze současné doby a zápletek, které se vlivem nových sociálních či rodinných statusů mohou stát již brzy realitou. Navíc se na něm podílela řada kvalitních herců i tvůrců. Jsou příběhy lepší a průměrné, ale pořád je to dost kvalitní příběhová struktura. ()

DanielaE

Za druhý díl bych rozdávala Lvy za vedlejší role Rupertovi a Čvančarové (ačkoli tu obvykle nemusím). Trošičku násilné "odhalení" Dana doktorem (zápletka s přeštípnutou hadičkou) a doktorova "úchylnost" (ačkoli jako skeč to balení Čvančarové funguje). Velice dobrý je také Boris Hybner. Celkově 80% a velké ufff, že i v České televizi může vzniknou něco, za co člověka nefackuje hanba... ()

Emilii

Joo, tak to je "vono", to je něco pro mě, nebo že by "pro nás"?!.... ženský (ne)určitého věku?! Není špatný se podívat jak ty naše děti zvládají každodenní starosti života, takhle "z venku". To se to potom i lépe posuzuje a uzavírá a možná i radí, nebo ne?! Mrkněte a uvidíte!! ()

FRANTACZ1

Pod hladinou: *, Lež má rozbité auto: **, Druhý dech: ****, Hvězdička: *, Klukovina: ****, Chromozom: ****, Dobrá práce: ****, Byl lásky čas: *****, Moje pravda: ****, Hra: **** ()

Ivana_M

Televizní cyklus, který mi trochu připomíná dřívější Soukromé pasti konkurenční televize. Bohužel musím konstatovat, že v tomhle byla komerční televize o mnoho úspěšnější. První díl celkem šel, ale třeba u čtvrtého jsem porušila svoji zásadu, že vše co rozkoukám, také dokoukám. Na další už jsem neměla čas ani náladu... ()

PamelaJJK

Tato série (zatím odvysíláno 5 dílů) má, pochopitelně, slabší i naprosto silná místa, kterých společným jmenovatelem je lež. I když jen malá a "nevinná". Následky (důsledky) však mohou být obrovské... Zatím se dá tato TV série hodnotit velice kladně a pozitivně. Obsazení je takřka hvězdné, náměty ze skutečného života kolem nás - to hovoří samo za sebe. Milé překvapení. ()