Adonis Johnson nikdy nepoznal svého slavného otce, světového šampióna v těžké váze Apolla Creeda, který zemřel ještě před jeho narozením. Přesto však svůj původ nezapře a box má v krvi, takže ho to stále tahá do Philadelphie, města, kde se odehrál legendární souboj Apollo Creed vs. Rocky Balboa. Adonis Rockyho vyhledá a požádá ho, aby se stal jeho trenérem. Rocky zpočátku odmítá, protože ring je pro něho už jen minulost, ale postupně v Adonisovi objevuje sílu a odhodlání jeho otce Apolla, bývalého rivala a blízkého přítele. A tak nakonec souhlasí, že se mladého boxera ujme, i když sám bojuje s o mnoho nebezpečnějším soupeřem. Adonis je pod Rockyho vedením na nejlepší cestě získat svůj vlastní titul, ale má kromě talentu i srdce pravého bojovníka? (Forum Film CZ)

jayman

Creed ma nezaujal. Možno preto, že pôvodného Rockyho som videl až ako dospelý a tiež okolo mňa prešiel bez veľkých emócií a kultovosti. Preto nejako neviem oceniť Slyho labutiu pieseň a emocionálne herectvo, o ktorom píšu kolegovia. A možno preto som sa hnidopišsky zameriaval na úplné blbosti, ktoré ma hnevali, ako napríklad to, že žiaden z predstavených boxerov doteraz neprehral. A možno sa pod to celé podpísalo to, že som Creeda pozeral na Netflixe rozkúskovane a popritom jedol, hral sa a pracoval. Nuž, nemôže byť každý deň nedeľa. ()

liquuid

Porad to tam je! Porad je tam ta atmosfera, napeti, vybalancovany pribeh, motivace, tvrda drina, solidni porce boxu a hlavne to srdicko. A takhle, takhle my to mame radi!!! I na stara kolena v zaveru skube cele telo diky emocim a nenechaji nikoho klidnym. Original Rocky Balboa je jen jeden, ale predani vseho na mladsi generaci skvele funguje a vice, nez naplnuje ocekavani. 1/3 hvezdicky dolu za vice reci a mene pripravy, ale jinak naprosta jizda. ()

walkingdead

Docela dlouho jsem se Creedovi vyhýbal, protože jsem si nechtěl kazit Rockyho "odkaz" nějakým módním černošským hraním na city, ale když je půlnoc, člověk se nudí při čekání na NHL a v tv zrovna začíná tohle, tak jsem se holt mrknul a zase tak strašný, jak jsem čekal, to nebylo. Z původních postav je tam už jen Rocky, který je pořád stejný, jen čím dál tím starší, Paulie už leží vedle Adrian, ale moc klidu si neužijí, protože se jim tam chodí Rocky pořád vykecávat. Takže dívat se na to dalo, ale příběh Adonise bohužel není nijak zvlášť zajímavý (resp. spíš není zrovna zajímavý herecký výkon toho týpka s basketbalovým jménem), takže mě to nevtáhlo a hodnocení dávám tak 60 %. Ale pokud bych to počítal jako součást Rockyho série, tak to díky dost zmršené pětce stále není nejhorší díl. ()

BadassX

Nejde ani o to, že by byl Creed až zase tak dobrý film, ale Rocky je prostě a jednoduše Stalloneho nejlepší a nesympatičtější postava. ()

PlysovyMacko

Taký Rocky pre mladú generáciu, ktorá sa nechce dívať na skoro päťdesiat ročný film - prvého Rockyho. Príbeh pôsobí, že si so scenárom tvorcovia nedali absolútne žiadnu prácu, len kopírujú typický športový film. Vyzdvihujem výkon Slya, ktorý je vo svojej mentorskej polohe veľmi civilný a prirodzený. Hlavný hrdina je sympatický a finálny zápas dobre natočený, aj keď divák vie ako dopadne. ()

a0001

Nový Rocky, nie Rocky a iný príbeh, som veľmi rád, že príbeh filmu neťaži všetko z postavy Balboa, aj keď nebyť Rockyho, Creed by nebol nikto. Nová generácia, nový, iný šampión, nový príbeh. Kvalitka. Rocky zostane u mna neporazeným, ale ml. Creed si miesto vedľa Rockyho zaslúži. Oživil pôvodný príbeh a pripomenul staré časy. ()

yatan

Na tento druh filmu dnes jednoducho uz nie je doba. Sly sympaticky, ale podobne ako film - z ineho storocia. Cista zakazka, bez guraze, cielene mierena na istotu a ruzovu sladku vaticku motajucu divakom bez hodiniek. 7/10 ()

DonBraso

Nostalgie.Místo jednoho černocha tam dejte mladýho Rockyho a jsme v prvním díle.Sly tu sekunduje od srdce a je to znát.Pro někoho další zbytečný díl,ale Rocky je prostě jen jeden.Takže tu máme Creeda juniora,který chce jít ve šlépějích svého táty.Pak tu máme všechno to,co člověk očekává a já jsem za to rád.Romantika,trenérský drill,vzpomínky,nádherný závěrečný fight.Chce snad divák něco jinýho?Southpaw mě zklamal a Creed to napravil,což jsem i v duchu očekával a jsem velmi rád. ()

Karlos8

Syn Apolla Creeda? To jako vážně? Přesně tuhle otázku jsem si položil na začátku filmu, kdy jsem se dozvěděl o malém klukovi, který se rád pere, ale o svém otci neví prakticky nic. Říkal jsem si, jestli to vůbec může dopadnout dobře, jestli je to důstojné pokračování italského hřebce Balboa. Odpověď jsem v průběhu jen těžko nalézal. Přeci jenom už to nemá takovou šťávu, jako samotný Rocky v 80. letech minulého století. Na druhou stranu ale úplný propadák to není. Na závěr bych ještě zmínil Goodison park, což je domovský stánek Toffees, jenž má kapacitu bezmála čtyřicet tisíc diváků a na kterém sledujeme závěrečný zápas se šampionem. Pravděpodobně to nebyl umělecký záměr slyšet při boxerském zápase fotbalové chorály, ale mě to tak přišlo. Z pohledu fotbalového fanouška jistě zajímavý moment. ()

petrsponar

tak konečně jsem viděl CREEDA a musim říct moc dobrý film opravdu moc se mě líbil jsem spokojený,ale trošku mě zamrzelo že Adonis nevyhrál ten finální zápas,ale jinak můžu jen doporučit,scénář klapal na 1 herecké výkony no bomba hudba skvělá tu práci co si s tím dali velký respekt creed je jeden z nejlepších filmů roku 2015. ()

BradleyT

Vezmete si veskere klise z predchozich dilu Rocky, vyberete z nich co se do 2 hodin vejde a sup, mate dalsi film Rocky-Creed. V podstate neni ani moc co vymejslet, to je pravda, ale mackat uz stokrat vystavenej citron nema smysl, nebo snad chcete dalsi dil, jak Sly ze zahrobi bude promlouvat do hlavy dalsimu magorovi at jej provazi sila? Dete s tim do haje a nechte Rockyho spat. ()

Veres

Rocky to teda není, ale odkazů na slavnou sérii ve filmu najdeme mnoho. Až to navozuje pocit nostalgie. Děj nám představuje starou dobrou cestu z ničeho na vrchol, kterou jsme viděli už mnohokrát. Tato cesta je však zasazena do nového moderního světa, což velmi půvabně a zábavně podtrhuje kontrast postav Adonise a Rockyho. Výborná je samozřejmě také hudba a rozhodně doporučuji zajít si na Creeda do kina. Snad jen tu rakovinu si mohli odpustit.. ()

Knightey

Strasne jsem se na ten film tesil. Tuhle tematiku mam rad a obaval jsem se ze zklamani, ktere se nastesti nestalo. Film se sice spise vic zabyva dejem nez bojem ale i tak je to dobre. Dej je typicky ala "Rocky" a docela to ma i spad. Herec Michael B. Jordan je dost dobre fyzicky pripraveny na film. Film se mi celkove libil, ikdyz par vyhrad bych mel ale kvuli Stallonemu je to za 5 *****. ()

baclajean

Séria s Rocky ako ústrednou postavou bola bezo sporu kvalitnejšia, no i tento kúsok obsahuje nejeden silný moment. Plus vynikajúci výber hudby počas celého filmu. ()

McMurphy

Povedlo se to. Námět nemá chybu, Sly si svou nejoblíbenější postavu dává s chutí a Jordan jakožto nová tvář série je sympaťák. ()

IZFNP

Zo série o Rockym môj prvý film, hanba mi, ale čo už. Niekedy sa určite dostanem k jednotke, no nerobím si nádeje, že i k tým ostatným. Creed ma však rozhodne neodradil, pre fanúšikov sa môže jednať o naozaj vydarený film. Mňa ale zbytočne dlhá stopáž a absolútne žiadna invencia nepustia nad 60%né hodnotenie. Sly sa rokmi a skúsenosťami stal veľmi dobrým hercom, to ma na filme tešilo najviac. Kamera a minimálny strih z ringu super. ()

Blazis34

Už jsem ani nečekal další vydání legendárního Rockyho, ale přišel. Ze začátku jsem si říkal, že už je to zbytečné točit. Ale po shlédnutí tohoto dílu jsem nadšen, že ještě jedno pokračování přišlo. Z Rockyho nedělali žadného hrdinu ringu, ale člověka, který umí předávat boxerské i životní zkušenosti. Adonis výborně padl pod jeho křídla a sám byl velkou ozdobou filmu. Opravdu klobouk dolů před Michael B. Jordanem, zvládl svoji roli na jedničku. Co se mi dále líbilo na tomto dílu, tak byla kamera přímo z ringu, díky níž se mohl divák citít, jako by byl opravdu uvnitř bojovného čtvrtce. Nikde jinde jsem neviděl tak skvělou a skutečnou kameru jako v tomto díle od Ryana Cooglera. O Sylvesterovi Stallonemu jen jednou větou - je to ten největší filmový boxer a jeho dialogy jsou inspirací pro obrovské spektrum lidí, kteří ho obdivují nejen jako herce, ale i jako člověka, stejně jako já. Sečteno podtrženo, celý film měl hlavu a patu, nenudil ani chvilku a tak musím udělit 80% - lepší čtyři hvězdy. ()

Matamoroz

Na začátku jsem si říkal ne. Dvě hvězdičky. Šťastný černošský chlapec který vyrůstal na ulici a pak bydlí v prostém srubu o dvaceti pokojích. Ale pak přišel Stallone a kupodivu, nebylo to trapné, příchuť telenovely zmizela. A tak chtíc nechtíc, musím uznat, že to bylo dojemné, nepřepálené a na 80%. ()

Stuffa

Klasickej Rocky.. myslím, že už nemá čím překvapit. Scény jsou velmi předvídatlné a prvoplánové, ale ostatně taková je celá sága Rockyho, kterou všichni milujeme. Výborná hudba a působivé scény, kdy mladý Creed běhá.. skoro mám chuť se rozběhnout s ním. Nike evidnetně celý film zadotoval, protože je to taková velká kampaň pro tuhle značku sportovního oblečení. Ale jo.. jinak dobrý mě se to líbilo! ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

02.12.2022

Tak o tohle si asi žádný z diváků neříkal. Legendární americký snímek Bezstarostná jízda herce a debutujícího režiséra Dennise Hoppera z roku 1969 má dostat novodobý reboot. Konsorcium vlastníků práv… (více)

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Trojka Creeda našla záporáka

Trojka Creeda našla záporáka

03.06.2021

O třetím Creedovi jsme doteď věděli pouze to, že se před kameru vrátí Michael B. Jordan, který si zároveň poprvé v životě stoupne i za ni na pozici režiséra, ale že se naopak už do série nevrátí jeho… (více)