Doktor Martin

• Slovensko Doktor Martin
Komedie / Rodinný / Drama
Česko / Slovensko, (2015–2016), 27 h 41 min (Minutáž: 51–53 min)

Režie:

Petr Zahrádka

Kamera:

Miloslav Holman

Miroslav Donutil, Jitka Čvančarová, Gabriela Marcinková, Jana Štěpánková, Norbert Lichý, Václav Kopta, Tomáš Měcháček, Tomáš Jeřábek, Emília Vášáryová (více)

Série(2) / Epizody(32)

Do malé vesničky pod Beskydy přijíždí nový obvodní lékař. Jmenuje se Martin Elinger. Až do té doby pracoval jako špičkový chirurg na specializovaném pracovišti v Praze. Teď jej čeká praxe obvoďáka a venkov se všemi svými charakteristickými znaky. Mezi ně patří i to, že všichni se všemi komunikují většinou na hodně blízkou vzdálenost. A to je hlavní kámen úrazu. Arogantní a ironický doktor sice profesně zvládá i ty nejsložitější případy, v běžné komunikaci s lidmi je ale jako slon v porceláně. Mezi své nové spoluobčany nezapadne a často si svým přičiněním komplikuje i ty nejjednodušší životní situace. (Česká televize)

Recenze uživatele MM_Ramone k tomuto seriálu (9)

Doktor Martin (2015)

V priebehu rokov 2015 a 2016 natočil český režisér Petr Zahrádka rodinný seriál "Doktor Martin". Boli vyprodukované dve série, každá z nich obsahuje šestnásť epizód. Takže dohromady bolo natočených tridsaťdva častí. Dej je situovaný do malebnej obce v Beskydách, kde si otvorí súkromnú ordináciu doktor Martin Elinger, ktorý tam prišiel z Prahy. Je to svojrázny medik. Dosť arogantný, poriadne ironický. Na druhej strane je to však skúsený odborník, ktorého len tak niečo nezaskočí. Trvalo mi trocha dlhšie pokiaľ som si na tento seriál zvykol, ale po zhliadnutí niekoľkých epizód sa mi to celkom zapáčilo. Krásne prostredie moravskosleských Beskyd ma očarilo a Miroslav Donutil v titulnej úlohe mi zapasoval. *** ()

Série 1 (2015) (S01)

V priebehu rokov 2015 a 2016 natočil český režisér Petr Zahrádka rodinný seriál "Doktor Martin". Prvá séria obsahuje šestnásť epizód. Dej je situovaný do malebnej obce v Beskydách, kde si otvorí súkromnú ordináciu doktor Martin Elinger, ktorý tam prišiel z Prahy. Je to svojrázny medik. Dosť arogantný, poriadne ironický. Na druhej strane je to však skúsený odborník, ktorého len tak niečo nezaskočí. Trvalo mi trocha dlhšie pokiaľ som si na tento seriál zvykol, ale po zhliadnutí niekoľkých epizód sa mi to celkom zapáčilo. Krásne prostredie moravskosleských Beskyd ma očarilo a Miroslav Donutil v titulnej úlohe mi zapasoval. *** ()

Výběrové řízení (2015) (S01E08)

V priebehu rokov 2015 a 2016 natočil režisér Petr Zahrádka rodinný televízny seriál "Doktor Martin". Boli vyprodukované dve série, každá z nich obsahuje šestnásť epizód. Dej je situovaný do malebnej obce Protějov v moravsko-slezských Beskydách, kde si otvorí súkromnú ordináciu doktor Martin Elinger, ktorý tam prišiel z Prahy. Je to svojrázny medik. Hodne arogantný, poriadne ironický. Na druhej strane je to však skúsený odborník, ktorého len tak niečo nezaskočí. V poradí ôsma epizóda z prvej série nesie názov "Výberové konanie". V Protějove sa začne medzi deťmi šíriť kožný exzém, ktorý sa javí ako impetigo. Vysvitne však, že sa jedná o zoonózu. Učiteľka Lída Klasnová vyhrá výberové konanie a stane sa riaditeľkou základnej školy. Inštalatér Antonín Brázda prvýkrát pričuchne ku prevádzkovaniu gastronomickej prevádzky. *** ()

Láska až na krev (2015) (S01E11)

V priebehu rokov 2015 a 2016 natočil režisér Petr Zahrádka rodinný televízny seriál "Doktor Martin". Boli vyprodukované dve série, každá z nich obsahuje šestnásť epizód. Dej je situovaný do malebnej obce Protějov v moravsko-slezských Beskydách, kde si otvorí súkromnú ordináciu doktor Martin Elinger, ktorý tam prišiel z Prahy. Je to svojrázny medik. Hodne arogantný, poriadne ironický. Na druhej strane je to však skúsený odborník, ktorého len tak niečo nezaskočí. V poradí jedenásta epizóda z prvej série nesie názov "Láska až na krv". Bohumil Prokop viní doktora Martina Elingera z toho, že je zodpovedný za smrť jeho manželky. Svoju zlosť voči nemu začne upriamovať na doktorovu tetu Mariu Loukotovou, ktorá je jeho susedka. Všetko sa zmení potom, čo sa Prokopovi stane nehoda a utrpí vážny úraz. Elingerova zdravotná sestra Irena Bezáková sa stane členkou zboru dobrovoľných hasičov. Strážmajster Tomáš Topinka sa zblíži s Juliou Sehnalovou. ** ()

Série 2 (2016) (S02)

V priebehu rokov 2015 a 2016 natočil režisér Petr Zahrádka rodinný seriál "Doktor Martin". Druhá séria obsahuje šestnásť epizód. Je priamym pokračovaním prvej série. Takže dej je situovaný do malebnej obce v Beskydách, kde si otvoril súkromnú ordináciu doktor Martin Elinger, ktorý tam prišiel z Prahy. Je to svojrázny medik. Dosť arogantný, poriadne ironický. Na druhej strane je to však skúsený odborník, ktorého len tak niečo nezaskočí. Trvalo mi trocha dlhšie pokiaľ som si na tento seriál zvykol, ale po zhliadnutí niekoľkých epizód sa mi to celkom zapáčilo a na druhú sériu som sa už doslova tešil. Krásne prostredie moravskosleských Beskyd ma očarilo a Miroslav Donutil v titulnej úlohe bol skvelý. *** ()

Ospalá díra (2016) (S02E01)

V priebehu rokov 2015 a 2016 natočil režisér Petr Zahrádka rodinný seriál "Doktor Martin". Boli vyprodukované dve série, každá z nich obsahuje šestnásť epizód. Dej je situovaný do malebnej obce v moravsko-slezských Beskydách, kde si otvorí súkromnú ordináciu doktor Martin Elinger, ktorý tam prišiel z Prahy. Je to svojrázny medik. Dosť arogantný, poriadne ironický. Na druhej strane je to však skúsený odborník, ktorého len tak niečo nezaskočí. Úvodná, v poradí prvá epizóda z druhej série sa volá "Ospalá diera". Doktor Elinger má starosti s otravnou pani Yvonou, ktorá si nevie poradiť so svojou hyperaktívnou dcérou. Antonín Brázda ho tiež zaťažuje svojimi depresívnymi stavmi a do Protějova sa vrátil aj policajt Tomáš Topinka, ktorý trpí akousi záhadnou spiacou chorobou. *** ()

Záskok (2016) (S02E02)

V priebehu rokov 2015 a 2016 natočil režisér Petr Zahrádka rodinný seriál "Doktor Martin". Boli vyprodukované dve série, každá z nich obsahuje šestnásť epizód. Dej je situovaný do malebnej obce v moravsko-slezských Beskydách, kde si otvorí súkromnú ordináciu doktor Martin Elinger, ktorý tam prišiel z Prahy. Je to svojrázny medik. Dosť arogantný, poriadne ironický. Na druhej strane je to však skúsený odborník, ktorého len tak niečo nezaskočí. Druhá epizóda z druhej série sa volá "Záskok". V Protějove sa otvorila nová reštaurácia, po ktorej návšteve sa viacero zákazníkov začalo sťažovať na tráviace problémy. Zdá sa, že boli otrávení jedlom. Nakoniec však vyjde najavo, že ku nákaze došlo niekde inde. *** ()

O jezevcích a lidech (2016) (S02E03)

V priebehu rokov 2015 a 2016 natočil režisér Petr Zahrádka rodinný seriál "Doktor Martin". Boli vyprodukované dve série, každá z nich obsahuje šestnásť epizód. Dej je situovaný do malebnej obce v moravsko-slezských Beskydách, kde si otvorí súkromnú ordináciu doktor Martin Elinger. Je to svojrázny medik. Dosť arogantný, poriadne ironický. Na druhej strane je to však skúsený odborník. Tretia epizóda z druhej série sa volá "O jazvecoch a ľuďoch". Učiteľka Lída Klasnová pozve doktora Martina Elingera ku nej domov na večeru. Príjemnú atmosféru im narušia mladí manželia, ktorý sa do Protějova prisťahovali z Prahy. Títo podivní Pražáci a ich nevychovaný syn Sam si nezískajú doktorove sympatie. ** ()

Láska pod psa (2016) (S02E04)

V priebehu rokov 2015 a 2016 natočil režisér Petr Zahrádka rodinný seriál "Doktor Martin". Boli vyprodukované dve série, každá z nich obsahuje šestnásť epizód. Dej je situovaný do malebnej obce v moravsko-slezských Beskydách, kde si otvorí súkromnú ordináciu doktor Martin Elinger. Je to svojrázny medik. Dosť arogantný, poriadne ironický. Na druhej strane je to však skúsený odborník. Štvrtá epizóda z druhej série sa volá "Láska pod psa". Do Protějova sa vrátil zo štúdií v Prahe syn reštauratéra Brázdy. Ukáže sa však, že viac ako škole sa tam venoval nočnej práci na letisku. To sa podpísalo na jeho zdravotnom stave. Stará Marie Loukotová si začne milostný románik s výrazne mladším maliarom. Karin Vajdušová, majiteľka Penziónu u Rysa, sa pokúša všetkými možnými prostriedkami získať lásku doktorka Elingera. Ten jej city neopätuje. Policajt Tomáš Topinka usporiada veľkolepú oslavu svojich narodenín. *** ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý