Nadějný boxer Monroe Hutchen (Wesley Snipes) byl odsouzen k doživotnímu trestu, který si odpykává v přísně střeženém vězení Sweetwateru. Právě tam ovšem přichází jako vězeň i úřadující mistr světa v těžké váze George Ranař Chambers (Ving Rhames). Ten nesnese jakékoli pomyšlení, že by mohl být někdo lepší než on, a Monroea napadne. V připravovaném zápase půjde o hodně. Zvlášť, když jsou v sázce i peněz a svoboda. (Magic Box)

zdenny

Film, který celkem nápadně kopíruje část života Mike Tysona. Zde si scénář snově pohrál s myšlenkou, že by bylo dobré, kdyby se na světě našel amatérský, zcela zapomenutý boxer, který dokáže porazit slavného a zprofanovaného profesionálního boxera. Dobré herecké výkony a charismatický Wesley Snipes. Vynikající scéna byla ta s Peterem Falkem, když vysvětlovat řediteli věznice, že zápas se uskuteční stůj co stůj a vůbec nezáleží na tom, zda jej ředitel povolí, či nikoliv. Takto nějak se "přemlouvají" i někteří politikové. U nás si ale myslím, že je moc přemlouvat není třeba. ()

VanTom

Slušné boxerské/vězeňské drama si zakládalo na drsném (hiphopovém) prostředí nápravného zařízení, kde se proti sobě postavili dlouholetý neporažený "uvnitř" versus arogantní nově příchozí, skutečný šampión "venku". Finální zápas nepostrádal grády ani napětí, jen jaksi nebylo komu vyloženě fandit, jelikož scénář sympatie k soupeřům (stejně jako jejich šance) rozložil fifty-fifty. Oni také ve výsledku zvítězili oba. ()

Sany33

Keď sa raz boxerská Superstar dostane do lochu, jediná možnosť ako si získať rešpekt je zmerať si pipik s miestnym alfa samcom, ktorý si svoj rešpekt musel tvrdo vydrieť. Hlavným kameňom úrazu je nalinajkovaný dej a nedotiahnuté postavy. Žiadna z postáv neponúka natoľko emotívny príbeh aby ste s ňou mohli súcitiť či naopak. V tomto neemotívnom šume vychádza celá zápletka s finálnym súbojom úplne do sračiek. Nepomáha tomu ani Wesley Snipes ktorý je hlavným ťahákom celého filmu. Nezostáva nič iné iba sa tešiť na ďalšie pokračovanie. 56% ()

Kosmik 1

Obyčejně průměrný sportovní film bez emocí. Herecké obsazení na jedničku, ale režijně hrozně odfláknuté. Mým prvním dojmem po skončení filmu bylo hrozné zklamání. Pak už následovalo jen rozčarování, jak je možno tak dobrou látku odfláknout. 50% ()

Death

Uprimne cekal jsem nejake totalne debilni becko o boxu. Realita byla ale trochu jina. Kupodivu mi scenar neprisel zas tak strasny jak se muze na prvni pohled zdat a zvlast v zaveru sem si film docela uzival. Jasne s takovou latkou to mohlo byt i lepsi, ale me to celkem uspokojilo. Pro fanousky boxu asi zklamani, ale pro me je to celkem slusna, i kdyz misty trochu nudna, podivana. ()

Pecival

Na rozdíl od svých následovníků solidně napsaný scénář. Zvláště postavy působí použitelně a nejsou to vyslovené karikatury jako v druhém a obzvláště třetím díle. Dobré je, že chybí vyslovený záporák, fandit se dá s trochou snahy oboum (a nebo nikomu). Box ve filmu je podle mě docela nuda, a ikdyž není zdaleka tak příšerný jako třeba v Rockym (to není asi nic), moc záživné to pro mě nebylo - každopádně kromě finální bitky tu stejně boje žádné nejsou, ale příběh to s přimhouřením obou ok utáhne sám. Potěší Peter Falk. ()

spikey1

Wesley a Ving Rhames tu jdou na pěsti, do toho je tu skvělý Peter Falk v roli veterána z vězení. Je to velmi příjemné drama. ()

BuryGol

To je škody! S takovym kvalitnim scénářem a hercema se to snad ani podělat nedá. Ale Walter Hill dokázal, že jo. Udělal z toho béčkovou vězeňskou řežbu, kde se občas objevil trapnej moment nebo záběr, ze kterýho bolely oči. Příběh byl jasnej už od začátku a celkově to nebylo nic, z čeho bych byl nadšenej ještě 14 dní. Další části budou očividně lepší. Tim pádem jsem na tohle ani vejrat nemusel, ale nerad koukám na trilogie bez zkouknutí všech dílů. ()

sedm.1

Původně jsem chtěl dát 3*,ale když nad tím tak přemýšlím,tak tohle zas za čistě průměrný film považovat nemohu....a přitom to vypadalo docela slibně.Prověřený režiser,docela dobrý herci,zajímavé téma.Ovšem zajímavé téma,které Walter Hill totálně "promrskal",navíc celé mi to přišlo natočené včetně kamery,zvuků,interiéru,střihu, jakoby spíš pro televizi.Takže jediný,co mě částečně nezklamalo,byly právě dva hlavní herci,kteří ovšem spíš také odvedli standartní výkony.Krapet zklamání,a to hlavně kvůli tomu zpracování. ()

BMAJTZ

Film ve kterém se 88 minut prakticky nic neděje. Ještě, že měl jenom 88 minut. Pravdu říct, na tomhle filmu o zápasech z vězeňského prostředí se mi líbila hlavně jedna věc. Můžete si vybrat svého hrdinu, nelze totiž jednoznačně zaškatulkovat hrdiny na dobré a špatné, prostě si jednoho vyberete a doufáte že vyhraje. Mno a to je asi tak jediný zajímavý bod v celém filmu. Jinak je to standardní film kde se prakticky jenom tlachá o ničem a v posledních 10 minutách vidíme závěrečný boj. Víc tam toho opravdu není a není vlastně ani na co nalákat. Já osobně se docela nudil a při promítání na počítači ještě něco dělal na pozadí. Mimochodem scéna kdy vězeň vyhrožuje řediteli věznice a vydobude si tak nějaká privilegia mi přišla dost utažená za vlasy. To za ním rovnou mohl přijít s tím, že jestli ho nepustí tak mu někdo vyvraždí rodinu. Mno logika v tom není, příběhu poskrovnu a bojových scén ještě méně. Opravdu není na co navnadit. ()

Spike23

Nebýt následujících dvou dílů, určitě by šlo ohodnotit lépe, bohužel po tak úžasné akci, kterou nabízejí následovníci, jednička značně pokulhává ve špatné kameře, Wesley a všichni ostatní rozhodně také nemůžou předvést toho tolik, co pan White a Adkins :) a co mě zaskočilo nejvíc, tak i příběh je slabší. Ale pořád je to základ k celkově dost pěkné sérii, která se každým dílem lepší a lepší. ()

Ragdoll

V jednoduchosti je krása, takže tuctový příběh a béčkový scénář dokonale odpovídá termínu popracovní oddychovka. Bylo jasné, jak film skončí ještě předtím, než pořádně začal, ale stejně se na to pěkně kouká, když není nálada na nějaké složité drama, u kterého se musí trochu používat mozek. Tady nevadí, jestli vidíte film celý nebo jen závěrečný souboj, výsledek zůstává stejný. Sympaťák Wesley vs Velká Tlama Ving je zápas, na který se dobře kouká, protože u fanouška boxu nemůže být reakce jiná než pozitivní. ()

korndaddy

Jeden z těch snímků, kdy prostě víte že Wesley stejně ve finále vyhraje, i když v prvních kolech dostává na prdel. Prostě taková ta pohádka na dobrou noc. Ještě že do krimu nejde Kličko. To by asi Monroe nedal. ()

Loki_Six

"He's a fighter, I'm a fighter, if I'm better on that day, I win. That's just the way it goes. Someday, every fighter loses. Sooner or later, somebody comes along and they got your ticket. Too old, just wasn't your day, whatever the reason is. In the end, everybody gets beaten. The most you can hope for is that you stay on top a while. Be the best." ()

Revolver

Trochu otřepaná a naivní zápletka, ovšem najde se tu i pár světlých okamžiků(zejména konečná bitka) a ty bohatě na 3 hvězdy stačí. ()

AdamesWWE

[6/10] Dobrý začiatok celkom slušnej série. Dobrý príbeh, na okamih nie je prítomná nuda, Wesley Snipes ma tu až tak síce nebavil, ale ostatné postavy to v kľude vynahradili. No a boxové zápasy, málo, ale celkom dobré. Celkovo dobrý film na rozbeh série, ale dalšie diely ma bavili o trochu viacej. ()