Podezření nula

Podozrenie nula

Thriller / Krimi / Mysteriózní / Drama

USA, 2004, 95 min

• nash.

Přestože efektní, nedokázal mě vtáhnout. Jakoby přes všechny ty parádičky s filtry a triky neměl čas seznámit s ani s postavami ani jejich příběhy. A tak jedoné co mi nakonec uvízlo v paměti jsou ty graficky velmi povedemé kresby, které bych si dovedl představit někde v galerii..(10.6.2008)

Zajímavý horor který bohužel ke konci ztrácí hlavně naprostou degradací žánru, ten konec byl prostě totálně debilní a hloupej. To ale předtím je solidní film který nabízí zamyšlení. Je zabíjet vrahy zločin? Herci jsou solidní, hlavně Kingsley který tu je fakt zvíře. Bohužel Moss a Eckhart, ten jejich vztah je šíleně špatně napsanej a nezajímavej. Vraždy jsou solidní a i scénář je zajímavej ale prostě to má tak stupidní konec že to silně ovlivnilo moje hodnocení. Film je rozhodně nadprůměrnej.(14.7.2014)

Podezření nula není vůbec špatnej thriller. Škoda ale, že je odvyprávěnej tak, že vlastně celých 95 minut nevíte nic, tedy máte opravdu podezření nula. No a když už začnou vysvětlovat tu nulovou teorii, tak je to tak složitý, že vlastně nezbyde nic jiného, než veškeré ty vysvětlovací scény přijmout. Závěr ale prozřete a zjistíte, že to zase tak složitý nebylo, jak se na první pohled zdálo. Vlastně je rozuzlení daleko jednoduší, než by kohokoliv napadlo. Celou dobu jsem třeba vzpomínal na Sedm a byl rád, že na světě ještě pořád existují filmy s takovou tématikou. Pakliže je atmosféra dobrá, a tady byla skoro až psychadelická, tak to v rámci podobných příběhů musí stát za to. Pokud tedy přijmete neortodoxní vyprávění, bude se Vám to líbit, jinak to sejmete do průměru. A to by byla u tohodle filmu zase docela škoda.(13.9.2014)

Má to své tempo, atmosféru i pointu..(30.3.2013)

Skvělý film, mě se velmi líbil, Ben Kingsley byl prostě skvělý, nevěděl jsem co mám od filmu čekat, když jsem na něho šel ale velmi příjemně mne překvapil, zajímavý nápad, který byl podle mne docela dobře využit.(3.5.2005)