Podezření nula

Suspect Zero

Podozrenie nula

Thriller / Krimi / Mysteriózní / Drama

USA, 2004, 95 min

Hodně temný zážitek. Hodně silný zážitek. A hlavně originální téma. V tomhle filmu jsem si ani neodvážil tipnout, jak to skončí. A na posledních dvacet minut jsem si prostě musel sednout, protože do té doby jsem u toho jen tak ležel, ale pak to prostě nešlo… Navíc zde máme trio Eckhart, Moss a Kingsley. A hlavně od Kingsleyho jsem nečekal, že až takhle dobře dokáže zahrát takovou postavu. Takže za mě plný počet.(12.7.2009)

• numi

Při prvním shlédnutí jsem byl na rozpacích, zda dát hvězdičky tři nebo čtyři. Nyní, po třetím shlédnutí, se musím přiklonit ke hvězdičkám dvěma. Aaron Eckhart je pěst na oko, Ben Kingsley výborný, ale ve filmu díky tomu až příliš razící a Carrie-Anne Moss je tím pádem asi ze všech nejlepší. Scénář? Nudný! Jde o jakýsi pokus vytvořit hybrid mezi dvěma thrillerovými giganty. Mezi Sedm a Minority Report. Tento hybrid však úplně zapomněl na děj. Koukáte, kdy se konečně začne pořádně vyšetřovat a najednou vám agent Mackelway do kamery říká, že už je zoufalý z toho, že na nic nemůže přijít. Pečení holubi do pusy nelítají, kamaráde. Navštívit jeden blázinec, jeden sklep a jedno místo činu a chtít chytit potencionálního vraha v té době pěti obětí? Ehm... Bonusovou hvězdičku dávám za první pointu (ono otevření jisté truhly po hodině filmu), která mě fakticky dostala a sama o sobě by vystačila na hodně dobrý thriller. Zbytek už je ale zase nuda a na závěr se toho nakupí tolik, že nestíháte a pak je najednou konec. Příliš zbrklé a nedotažené. [leden 2006](25.1.2006)

• Chrustyn

Hodně slabý thriller, který se snaží zaujmout převážně neotřelou zápletkou. Bohužel se film hrozně táhne táhne, nemá žádný spád, napětí, atmosféru a konečná pointa také neohromí. Z herců zaujme jen standardně dobrý Ben Kinglsey.(23.2.2010)

Rozpočet $27miliónovTržby USA $8,725,813Tržby Celosvetovo $11,416,075(26.3.2010)

Podezření nula není vůbec špatnej thriller. Škoda ale, že je odvyprávěnej tak, že vlastně celých 95 minut nevíte nic, tedy máte opravdu podezření nula. No a když už začnou vysvětlovat tu nulovou teorii, tak je to tak složitý, že vlastně nezbyde nic jiného, než veškeré ty vysvětlovací scény přijmout. Závěr ale prozřete a zjistíte, že to zase tak složitý nebylo, jak se na první pohled zdálo. Vlastně je rozuzlení daleko jednoduší, než by kohokoliv napadlo. Celou dobu jsem třeba vzpomínal na Sedm a byl rád, že na světě ještě pořád existují filmy s takovou tématikou. Pakliže je atmosféra dobrá, a tady byla skoro až psychadelická, tak to v rámci podobných příběhů musí stát za to. Pokud tedy přijmete neortodoxní vyprávění, bude se Vám to líbit, jinak to sejmete do průměru. A to by byla u tohodle filmu zase docela škoda.(13.9.2014)