Podezření nula

Suspect Zero

Podozrenie nula

Thriller / Krimi / Mysteriózní / Drama

USA, 2004, 95 min

Nemám vážnějších námitek proti tahání FBI za fusekli za účelem zrychlení jejího výkonu, ale tato psychokrimi mi dopředu naslibovala víc trumfů, než jich měla poschovávaných v rukávech. Žádný fórek zlehčující drámo se nekonal, tempo příběhu se stěží drželo na úrovni želvího sprintera a tak filmového fajnšmekra mohlo potěšit alespoň to, že na množství špendlíků zapíchaných do mapy se skutečně nešetřilo.(10.5.2012)

Špičkový thriller s výborným obsazením, kterému jasně dominuje Ben Kingsley. Carrie-Anne Moss je tu opravdu trochu navíc, ale nevadila mi. Zatím jsem film s takovouto zápletkou neviděl ani o něm neslyšel, takže to hodnotím jako originální a navíc s atmosférou. Trocha tajemna neuškodí a tady to navíc bylo v rozumných mezích. V některých místech to maličko ztrácelo dech, ale to by byla asi jediná výtka.(2.6.2008)

Dobrý námět,podaný tak něják nemastně neslaně aby si divák na konci řekl: hmm fajn,jdu si udělat večeři.(16.12.2010)

Zajímavý horor který bohužel ke konci ztrácí hlavně naprostou degradací žánru, ten konec byl prostě totálně debilní a hloupej. To ale předtím je solidní film který nabízí zamyšlení. Je zabíjet vrahy zločin? Herci jsou solidní, hlavně Kingsley který tu je fakt zvíře. Bohužel Moss a Eckhart, ten jejich vztah je šíleně špatně napsanej a nezajímavej. Vraždy jsou solidní a i scénář je zajímavej ale prostě to má tak stupidní konec že to silně ovlivnilo moje hodnocení. Film je rozhodně nadprůměrnej.(14.7.2014)

Thriller, pri ktorom musia pracovať mozgové závity. Funguje ako dobrá skladačka, nie síce tak ako Memento, no divákovi sa aj tak odvďačí. Nemyslím, že by to bolo pre absolútne nenáročných konzumentov, skôr si to vychutnajú milovníci inteligentných thrillerov. A určite by som to neprirovnával k Sedem, tento film sa ho nesnaží kopírovať. Má inú atmosféru, odlišnú formu a aj postavy sú z "iného cesta". A Ben Kingsley je opäť brilantný.(30.3.2005)