poster

Podezření nula

 • USA

  Suspect Zero

 • Slovensko

  Podozrenie nula

Thriller / Krimi / Mysteriózní / Drama

USA, 2004, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Isherwood
  ***

  Hodinu a půl si snímek nepustí diváka k tělu, aby si jej nakonec stějně omotal kolem prstu a dovolil mu nahlédnout do svého nitra. Takový pocit mám ze Suspect zero . Režisér E. Elias Merhige (Ve stínu upíra ) servíruje chladnokrevným stylem celý děj bez sebelepšího dramatického náboje, kterému jako by na první pohled chyběl i život. Divák je násilílm vsazen do role pozorovatele, kterému nezbývá nic jiného než sledovat co mu bude předloženo. Celé to zpočátku vypadá jako levná kriminálka z německé televizní produkce, ale scénáristické duo Zak Penn a Billy Ray vynášejí na světlo staré náměty v moderním, originálním a logickém provedení. Režisér Merhige pak následně tlačí na pilu v každém záběru a nenechává si nic pro sebe. Kamera střídá modrý, černobílý a tmavě rudý filtr, které dávají na odtažité atmosféře největší podíl. Každou roli (tuto nevyjímaje) proměnil Aaron Eckhart v herecký koncert. Ben Kingsley s Carrie Ann-Moss zase působí neskutečně utahaně. Na hercích však film nestojí. Ať už je Suspect zero jakoukoliv kriminálkou, tak pocit něčeho nového zde rozhodně je. Ale pocit toho, že to mohlo být lepší, je dvakrát silnější, nálehavější a neodvratnější. Neduh, na kterém bohužel ztroskotává většina nových thrillerů. Výborný nápad, špatné (v tomto případě divné) provedení film však táhnou níž.(15.6.2005)

 • Wormboy
  ***

  Velmi slusne natoceny thriller, ktoremu vsak k vrcholom zanru hata cestu pochybny scenar, hoci samotny napad je viac nez obstojny, postupne rozpletanie pribehu prinasa mnozstvo logicky dier. Velku vyhradu mam aj k Eckhartovi, s ktorym povacsine nemam problem, ale tu mi jednoducho nesedel. Za zbytocnu povazujem aj liniu Eckhart - Moss. Obsadenie hlavneho hrdinu inym hercom (co aj neznamym) a prepracovanie scenara a mali by sme nielen audiovizualnu (Merhige so skladatelom Mansellom sa paradne doplnaju a niektore sceny su uplne bozi a evokuju klip k piesni Cryptorchid, ktory reziroval Merhige pre M.Mansona), ale aj obsahovu lahodku. Opat mi na zaver neostava nic ine ako obvykle a cim dalej tym castejsie konstatovanie: skoda.(7.1.2009)

 • Othello
  ****

  Když sem byl kdysi takhle malý, rodiče stavěli chatu. V té chatě jsme tehdy všichni žili v zásadě v jedné větší místnosti, protože jinde byla v noci zima. Jako malí jsme tak spali s bráchou na velké posteli mezi rodiči, kteří se snažili v noci dívat na filmy na malé televizi nacházející se na druhé straně místnosti. Zvuk měli puštěný na minimum, aby nás neprobudili, ale to mi nebránilo čas od času pootevřít oko a sledovat, pár tichých scén než jsem zase upadl do koma. Vůbec nevím samozřejmě o co v těch filmech šlo, ale vím, že to na mě působilo hrozně dospělácky a důležitě. Stejně na mě nyní fungoval Suspect Zero. Zajímalo mě, jak si Merhige poradí s čistou žánrovkou a zdali tam bude vůbec poznat, a vskutku se nejedná o tuctově natočenou kriminálku, zejména díky neočekávaným kamerovým úhlům a zvláštnímu přestřihávání. Loď však bohužel ztroskotává na scénáři, který se zrodil v tehdejším Jehňátkovském oblouznění, pak putoval léta po studiích a ještě byl třicetkrát přepisován. Přitom už ten námět je na hlavu a nepomáhají mu ani upachtěné dialogy, které by měly posouvat děj dále. Neposouvají a scény tak moc nedávají často smysl. Ale zase působěj dospělácky a důležitě.(2.9.2016)

 • Dudek
  odpad!

  Film se nám snaží představit ve stylu známích thrillerů s lidožroutelm Hanibalem, ale absolutně se mu to nedaří. Po nudném začátku se však začíná zdát, že se film rozjede, ale to je jen omyl. Film si pořád hučí svou a pokouší se o zhoustnutí řidké atmosféry.(8.8.2005)

 • starbrejkr
  ****

  Špičkový thriller s výborným obsazením, kterému jasně dominuje Ben Kingsley. Carrie-Anne Moss je tu opravdu trochu navíc, ale nevadila mi. Zatím jsem film s takovouto zápletkou neviděl ani o něm neslyšel, takže to hodnotím jako originální a navíc s atmosférou. Trocha tajemna neuškodí a tady to navíc bylo v rozumných mezích. V některých místech to maličko ztrácelo dech, ale to by byla asi jediná výtka.(2.6.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace