Star Trek: Nová generace (TV seriál)

• Česko

Star Trek: Příští generace

Star Trek: The Next Generation

Star Trek: TNG

(neoficiální název)

Star Trek: Nová generácia

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 1987, 176x45 min

Gene Roddenberry, Ronald D. Moore, Brannon Braga, René Echevarria, Joe Menosky, Michael Piller, Jeri Taylor, Maurice Hurley, Naren Shankar, Hans Beimler, Richard Manning, Tracy Tormé, D.C. Fontana, Hannah Louise Shearer, Melinda M. Snodgrass, Rick Berman, Herbert Wright, Robert Lewin, Jean Louise Matthias, Ronald Wilkerson, Michael I. Wagner, Hilary Bader, Shari Goodhartz, Ira Steven Behr, Stuart Charno, Sara B. Cooper, Peter Allan Fields, Frank Abatemarco, John D.F. Black, Burton Armus, Robert Sabaroff, Richard Danus, David Kemper, Robert McCullough, Dennis Bailey, David Bischoff, Fred Bronson, Susan Sackett, Drew Deighan, Joseph Stefano, Robert Hewitt Wolfe, Philip LaZebnik, John Whelpley, Sam Rolfe, Jacqueline Zambrano, Deborah Dean Davis, J. Larry Carroll, Morgan Gendel, Jeanne Carrigan-Fauci, Lisa Rich

Patrick Stewart, Jonathan Frakes, LeVar Burton, Michael Dorn, Marina Sirtis, Brent Spiner, Gates McFadden, Wil Wheaton, Denise Crosby, Whoopi Goldberg, Diana Muldaur, Colm Meaney, Majel Barrett, Michelle Forbes, John de Lancie, Rosalind Chao, Brian Bonsall, Carel Struycken, April Grace, Dwight Schultz, Andreas Katsulas, Marc Alaimo, Armin Shimerman, Natalia Nogulich, Tony Todd, Jerry Hardin, Gwynyth Walsh, James Cromwell, John Putch, Anne Ramsay, Jennifer Hetrick, Max Grodénchik, Julie Warner, Marco Rodríguez, John Hancock, Susan Gibney, Richard Allen, Jana Marie Hupp, Ashley Judd, Leonard Nimoy, Joanna Miles, Stephen Root, Malachi Throne, Daniel Roebuck, Georgia Brown, Ronny Cox, David Warner, Daniel Davis, Alan Scarfe, Cristine Rose, Glenn Morshower, Susanna Thompson, Tricia O'Neil, James Horan, Richard Lynch, Alan Altshuld, Stephen Lee, Clyde Kusatsu, Mike Hagerty, Lee Arenberg, Thomas Kopache, Brooke Bundy, Tracey Walter, Mike Gomez, Stanley Kamel, Victoria Dillard, Brenda Bakke, Robert Knepper, Nan Martin, Raye Birk, Lawrence Tierney, Mike Genovese, Dick Miller, Patricia McPherson, Gene Dynarski, Katy Boyer, Clayton Rohner, Marsha Hunt, Michael Pataki, Brenda Strong, Walter Gotell, Tasia Valenza, Wyatt Knight, Vincent Schiavelli, Julia Nickson, Richard Lineback, Michelle Phillips, Isabel García Lorca, Michael Berryman, Anthony James, Leon Rippy, Seymour Cassel, Earl Boen, Kieran Mulroney, Joe Piscopo, Randy Oglesby, Barbara Alyn Woods, Patricia Smith, Brian Thompson, Peter Parros, Mädchen Amick, Thalmus Rasulala, Sam Anderson, Noble Willingham, Nikki Cox, Ann Gillespie, Daniel Benzali, Tzi Ma, Jon DeVries, Robert Costanzo, Mick Fleetwood, Lance LeGault, Diedrich Bader, Ken Jenkins, Mark L. Taylor, John Anderson, Ray Wise, Pamela Adlon, Gabriel Damon, Albert Hall, Steve Rankin, Matt McCoy, Elizabeth Hoffman, Castulo Guerra, Dan Shor, Kevin Peter Hall, Lisa Wilcox, Nancy Parsons, Christopher Pettiet, Mark Margolis, Christopher McDonald, Nicolas Coster, Reiner Schöne, Jeff Rector, Michael Cavanaugh, Harry Groener, Nehemiah Persoff, Saul Rubinek, Rocco Sisto, Ethan Phillips, Jeremy Kemp, Samantha Eggar, Theodore Bikel, Cory Danziger, Sherman Howard, Chad Allen, Beth Toussaint, Basil Wallace, Kim Hamilton, Bob Gunton, Marta DuBois, George Coe, George Hearn, Clive Revill, Bebe Neuwirth, Brian Tochi, Saxon Trainor, David Coburn, Jean Simmons, David Ogden Stiers, John Fleck, Michele Scarabelli, Timothy Carhart, Paul Winfield, Frank Collison, Cliff Potts, Ellen Geer, Erika Flores, Graham Jarvis, Erick Avari, Matt Frewer, Dey Young, Ron Canada, Liz Vassey, Caroline Kava, Kelsey Grammer, Ray Walston, Robert Duncan McNeill, Ed Lauter, Richard Fancy, Jacqueline Brookes, Albie Selznick, Famke Janssen, Mickey Cottrell, Noley Thornton, Jeff Allin, Richard Riehle, Scott Jaeck, James Doohan, Stacie Foster, Olivia d'Abo, Megan Parlen, Caroline Junko King, John Pyper-Ferguson, Joy Garrett, Lou Wagner, Stephanie Beacham, Renée Jones, Reg E. Cathey, Barry Lynch, Ned Vaughn, Marcus Nash, Alexander Siddig, David Spielberg, Tim Russ, Patricia Tallman, Wendy Hughes, Salome Jens, John Cothran Jr., Maurice Roëves, Linda Thorson, Norman Lloyd, Andrew Prine, Kevin Conway, John Neville, Stephen Hawking, Alex Datcher, Benito Martinez, Michael Reilly Burke, Barbara Williams, Eric Pierpoint, Madge Sinclair, Ben Vereen, Bruce Gray, Derek Webster, Kirsten Dunst, Fionnula Flanagan, Terry O'Quinn, Paul Sorvino, Penny Johnson, Brian Markinson, Duncan Regehr, Dan Gauthier, Mark Rolston, Tom Jackson, Ned Romero, Ken Olandt, Shannon Cochran, Schae Harrison, Kenneth Tigar, Teri Hatcher, Scott Grimes, Amy O'Neill, Corbin Bernsen, Amy Pietz, Jane Sibbett, Jason Marsden, Shauna O'Brien, Larry Hankin, Mic Rodgers, Mark Allen Shepherd, Howie Seago, Barbara Tarbuck, J. Downing, Marc Lawrence, Robin Gammell, David Huddleston, Wyatt Weed, Michael Bofshever, William Morgan Sheppard, Richard Herd, Erich Anderson, Vyto Ruginis, Spencer Garrett, Richard Cox, Peter Mark Richman, Dendrie Taylor, Michael Ensign, Bill Erwin, Alan Oppenheimer, John McLiam, William Boyett, Henry Darrow, George Murdock, Paul Lambert, Robert Ellenstein, Robert Ito, Clement von Franckenstein, James Greene, Georgann Johnson, Grainger Hines, Charles Lucia, Andrew Bicknell, David Birkin, Sabrina Le Beauf, J. Patrick McNamara, Steven Anderson, Tim DeZarn, Jennifer Gatti, Josef Cannon, Stefan Gierasch, George Wallace, Craig Richard Nelson, Hallie Todd, Ellen Albertini Dow, John H. Francis, Scott Thomson, Joey Aresco, Michael Harris, Tony Jay, Kenneth Meseroll, Roy Brocksmith, Time Winters, Julie Caitlin Brown, John Vickery, Bruce French, Robert J. Feldman, Eugenie Bondurant, Jim Norton, Carolyn Seymour, Suzie Plakson, Leo Damian, Angelina Fiordellisi, Simon Templeman, Sam Hennings, David L. Crowley, Faith Minton, JD Cullum, Maryann Plunkett, Michael Champion, William Newman, Chris Demetral, Julian Christopher, Nick Dimitri, Wayne Grace, Joel Swetow, Jordan Lund, Ray Reinhardt, Charles Esten, Franc Luz, Barry Kivel, Michael Braveheart, James G. Becker, Patti Yasutake, Robert O'Reilly, Brian Cousins, John Durbin, Lucy Boryer, Nora Leonhardt, Stephanie Erb, Renata Scott, Danica Bujic, Lanei Chapman, Michael Rider, Norman Large, Dennis Madalone, Chip Heller, Lenore Kasdorf, Nicholas Cascone, Peter Lauritson, Ellen Bry, J.C. Brandy, Sheila Franklin, Barbara March, Peter Marx, Pamela Winslow, Maurice Hurley, Eric Menyuk, Ken Thorley, Rickey D'Shon Collins, Rhonda Aldrich, Brad Zerbst, Doug Wert, Melinda Culea, Ben Lemon, Eve Brenner, Joshua Harris, John Snyder, Marc Buckland, Jonathan Del Arco (a.z., herec), Margot Rose, Chris Latta (herec, a.z.), Kavi Raz, Robin Curtis, Darryl Henriques, Robert Schenkkan, Susan Sackett, Tim O'Connor, Carolyn McCormick, Susan French, George O'Hanlon Jr., Marcelo Tubert, Robert Harper, Scott MacDonald, Eileen Seeley

Asi nejlepší série celé prozatimní startrekovské existence. Volba shakespearovského herce do role kapitána hvězdné lodi se ukázala být skvělou volbou. Moudrost, klid a rozvaha, to jsou nové hodnoty, které přináší Jean Luc Picard na palubu hvězdné lodi Enterprise, spolu se sexy komandantem Rikerem (ale až od doby, kdy si nechá narůst fousy) a androidem Datem, snažícího se pochopit lidské chování. S novými trikovými možnostmi navíc dostal celý vesmír Star Treku konečně tvář, jakou si zasloužil a s příchodem Borgů tu nejzajímavější zápornou rasu celé galaxie a nejen jí. Nepřestalo mě to bavit ani po letech.(22.3.2004)

Seasion 1 [7,5/10] Seasion 2 [7/10] Seasion 3 [7,5/10] Seasion 4 [7/10] Seasion 5 [7/10] Seasion 6 [7/10] Seasion 7 [8/10](5.1.2016)

Vesmír a jeho hranice, takové jsou cesty Enterprise, která pokračuje ve výpravách za poznáním nových světů, za hledáním nových forem života a civilizací. Odvážně se pouští tam, kam se dosud nikdo nevydal........... Já se chtěl taky vydat, ale opět jako původní seriál z let 1966-69, mi to nesedlo. Myšlenka dobrá, ale zpracování je divné.(23.6.2014)

Ze seriálů z vesmíru Star Treku jde o ten jednoznačně nejlepší. Dílem díky solidnímu obsazení a především díky Borgům. Technické provedení také na svou dobu nepatří k nejhorším, takže jediné co vše sráží, ovšem výrazně, jsou neskutečně repetivní scénáře jednotlivých epizod.(17.9.2006)

Hodnotím zhruba první dvě série. Musím přiznat, že jsem měl poněkud větší očekávání po tom všem, co jsem o seriálu slyšel. Některé síly se mi líbily hodně, ale většina bych řekl, že šla pod průměr, a co je na tom nejhorší, ani nebyla scifi. Od scifi si slibuju nejen scifi prostředí, ale taky originální příběhy které stojí na nových technologiích. Ne díly, kdy se všichni baví o tom, jak je smutné, když dítě přijde o rodiče, nehledě na díly, které jsou druhořadou detektivkou 20. let. Potenciál to má úžasnej, ale řekl bych, že velmi málo využívanej. Nerozumím tomu, proč má Nová Generace na csfd vyšší hodnocení než hvězdná brána, která je lepší snad po všech stránkách.(16.2.2011)