Tajemný ochránce Gotham City nemá chvíli klid. Sotva se vypořádal s ďábelským Tučňákem, už má proti sobě další nebezpečné muže. Bývalý okresní zástupce Harvey Dent si říká Dvě tváře, protože má polovinu obličeje znetvořenou kyselinou a také rozpolcenou osobnost. V jednom jsou ale obě jeho poloviny zajedno - Batman musí být zničen. Milionář Bruce Wayne, který se ukrývá pod maskou Batmana, zastaví výzkum mozkových vln, prováděný mladým vědcem Edwardem Nygmou, protože ho považuje za neetický. Nygma tajně dokončí svůj vynález, kterým dokáže z lidí vysávat jejich inteligenci. Stane se z něj Hádankář, který nenáviděného Waynea neustále provokuje důmyslnými rébusy. Situace se stane kritickou, když padouši spojí síly a odhalí, že Wayne je Batman. Ani on však nezůstane v boji osamocen. Přidá se k němu mladý akrobat Dick, který chce jako maskovaný mstitel Robin pomstít smrt své rodiny. (TV Nova)

kikinozka

Vcelku podařené. Val Kilmer mi k Batmanovi sedí. Tommy Lee Jones hraje spíše Jokera než Dvě tváře. Jim Carrey je vynikajicí herec. Bez otřesného Robina by to bylo za čtyři. A to jsem myslel, že Nicole Kidman není sexy. ()

Pythonator

S příchodem úchyláka Schumachera dostal temný svět Batmana neskutečné barvy a z Temného rytíře se tak stala Cirkusová šaráda. Nicole Kidman je fatálně rozkošná a Jim Carrey drží svým fenomenálním výkonem celý film pohromadě. Val Kilmer mi nevadí, ačkoli jeho herecký rozptyl je značně omezený. Dle mého pasuje jeho tvář i postava do role perfektně a popravdě mi příjde jako Batman sympatičtější než krpatý Keaton, rozhodně lepší než toporný Clooney a možná je to nejlepší Batman všech dob i když se po herecké stránce s Christianem Balem nemůže rovnat. ()

Toolshed

Pozrel som si to teraz po rokoch a... nie je to až také zlé, minimálne v porovnaní s tým ďalším to má ešte aj niečo ako budovanie zápletky/postáv a hoci je to v mnohých ohľadoch stupídne, dá sa na to pozerať a Nicole Kidman celkom zdatne sekunduje Basingerovej a Pfeifferovej v úlohe femme fatale. ()

ondra.p

Ačkoliv je tento film často pranýřován, mě se líbí. Val Kilmer je celkem charismatický Batman i Bruce Wayne, jde z něj jak temno, tak určitý sexappeal, což je pro mě zajímavý způsob zachycení Batmana. Kilmer zůstává pro mě jedním z nejlepších Batmanů ve filmovém pojetí. Tommy Lee Jones možná trochu přehrává, i když na vyšinutého Two Face se to i hodí. Konečně se tu objevuje i Robin, nevede si vůbec špatně. V dětství jsem chtěl být přesně takový frajer, jako Chris O'Donnell jako Robin. Ani zápletka filmu mi nepříjde špatná, klasičtí Batmanovští nepřátelé zatápějí Temnému rytíři a celému Gothamu. V tomhle batmanovském filmu mi nevadí ani světelný festival, kterým Schumacher rozsvítil Burtnovské šero. Takový Batmobile pro mě zůstane asi nejhezčím na pohled. Ovšem některé doslova kraviny, objevující se v Batman Forever, předznamenávají pád který přišel s pokračováním. Hlavně zruinování postavy Riddlera Jimem Carreym, nic proti tobě Jimmy (Maska forever!). Nechápu proč jeden z nejgeniálnějších Batmanových protivníků tady musel být ukázán spíš jako bláznivý idiot. Za další nemyslně jednoduchý způsob, jaký Riddler a Two Face pronikají do Wayne Manor a ničí Batcave. Následně opět jednoduchý způsob jak Batman s Robinem uspějí proti protivníkům, kteří jim celý film nakládají. Já se však na Batman Foverer rád dívám, baví mě. O něco horší než Batman Returns. Kdyby neměl Batman na obleku bradavky, bylo by to za 70%, takhle to máš za 65% Temný rytíři. ()

CheeseFigure

Dúfam, že ma Burtonovi fanatici a Nolanovi rytieri nezahádžu kartónovými bat-bumerangmy, keď napíšem, že sa jedná o jeden z mojich najobľúbenejších Bat-filmov. A ani neviem prečo som si ho až tak obľúbil. Možno má na tom svoj podiel zvodná sexi Nicole Kidman (i keď Pfeiffer je Pfeiffer). Určite to nebude vďaka Valovi, ktorí je najmenej výrazný predstaviteľ Batmana na striebornom plátne. ()

ajaxx

Je to celé takové hloupé, už ani ten comics z toho necítím. Tim Burton sice seděl v producentském křesle, ale je vidět, že to neměl pod palcem. Škoda. Nebýt Carreyho skvělých hlášek a psycho chování, asi by to bylo až na odpad. ()

Mistr119

Slabší 4 hvězdy... :) Svými efekty je film občas až kýčovitě směšný, ale zase rozkrývá takové hodnoty jako dualismus, přátelství, lásku. ()

Peddro

Nemám moc rád Chrise O´Donnella, který je velmi hloupý, především, kdy zachrání Dvě Tváře, což bylo neskutečně naivní Tváře pak správně, řeknou, že je ,,šlechetný, ale blbý". Chová se nelogicky, což ve filmech i v životě nenávidím. Ale záporáci jsou super.. Za ně tři hvězdy.... ()

soukyd33

Bez Jimma Carreyho by to nebylo asi ani koukatelné. Jim Carrey jako všude onde i tady dokonale hraje, a zase to je super. 50% dnů drží právě on. Film je sám o sobě spíše parodie na Batmana. 🤔 Smůla je, že tohle nebude fungovat nikdy. Herecké výkony nikde. Masky a kostýmy také nic moc. Film je strašně barevný. Narozdíl od dvou předchozích filmů, je tento úplný opak. Akce tu je, ale není to ono. Hvězdiček 3 ()

maxELfilmy

Film má zábavnou první hodinu. Padouši fungují dobře po celý film. Bohužel to je, asi jediný co funguje celý film. Celá atmosféra první hodiny se okamžitě rozpadne. Robin mi přijde nevyužitý. Až na konec s tou hrou z loděmi tu zajímavou akci nehledejte. Hádankář má nejzábavnější scény. Val Kilmer je nic moc Batman, ale za to ok Bruce Wayne. Různé nápady z Batmobilem se mi líbili. A batcave ušla. Jen celkově se film po první hodině rozpadne. 6/10 neboli 3/5. ()

J.o.h.n.ny

Kdyby toto režírobval Burton, tak by se myslím jednolo o nejlepšího Batmana. Protože příběh a hlavně Hádánkář Carrey jsou docela obstojní. ()

armin

značný úpadek oproti prvním dvěma dílům, což se ovšem při výměně tima burtona za joela schumachera nedalo nečekat... navíc stokrát obehrané klišé o tom, jak chce superhrdina pověsit řemeslo na hřebík a žít normální život (srv. superman se vrací nebo spiderman2 ad.)... nebýt jima carreyho a krásné nicol kidman bych se asi unudil... a proboha, kde přišel schumacher na myšlenku udělat ze zlých poskoků padoucha Dvě tváře napůl rafany z kačerova a napůl pankáče z národky? ()

pistolpete

No táto časť môže odomňa dostať maximálne 2* aj to len tak-tak. Všetci viete prečo, už sa to tu spomínalo tak nebudem sa tu rozpisovať. ()