Tajemný ochránce Gotham City nemá chvíli klid. Sotva se vypořádal s ďábelským Tučňákem, už má proti sobě další nebezpečné muže. Bývalý okresní zástupce Harvey Dent si říká Dvě tváře, protože má polovinu obličeje znetvořenou kyselinou a také rozpolcenou osobnost. V jednom jsou ale obě jeho poloviny zajedno - Batman musí být zničen. Milionář Bruce Wayne, který se ukrývá pod maskou Batmana, zastaví výzkum mozkových vln, prováděný mladým vědcem Edwardem Nygmou, protože ho považuje za neetický. Nygma tajně dokončí svůj vynález, kterým dokáže z lidí vysávat jejich inteligenci. Stane se z něj Hádankář, který nenáviděného Waynea neustále provokuje důmyslnými rébusy. Situace se stane kritickou, když padouši spojí síly a odhalí, že Wayne je Batman. Ani on však nezůstane v boji osamocen. Přidá se k němu mladý akrobat Dick, který chce jako maskovaný mstitel Robin pomstít smrt své rodiny. (TV Nova)

Hellbilly

Je to prehnane farebné, občas detinské a gýčovité, ale na druhej strane, konečne hral Batmana niekto, komu sa tá rola dá vrámci možností veriť (Keaton mal charizmu a uveriteľnosť asi ako kus kartónu), Tommy Lee Jones síce prehráva ako len môže, ale zachraňuje to neodolateľne švihnutý Jim Carrey, ktorého teatrálne bláznivý výkon ťahá celý film. Autori sa na nič nehrali, natočili popkorňák so zdvojnásobeným množstvom akcie, hlášok ("Who´s your tailor?") a pekných ženských. Tentokrát im to vyšlo ešte bez sebaparodizujúcej pachute Batmana a Robina. ()

Lukkyn

Třetí díl spadl do průměru i přes snahu všech zůčastněných. Val Kilmer mi osobně jako Batman nesedí zato mě potěšili záporáci. Dvě mince a otazník dodávají trojce zajímavost. Dost mi však chybí typická atmosféra. Průměrný film si zaslouží průměrné hodnocení!Jasné tři hvězdy!!! ()

svist10

OMG, WTF LOL, tohle všechno je Batman forever. A to prakticky od úvodních titulků. Pestrobarevná stylizace dává Batmanovi na frak a veškerou atmosféru Burtonových adaptací posílá do zadele. Přesto, nebo právě proto je film neskonale zábavný, i když pravděpodobně ne tak, jak si to představovali tvůrci. Je na pytel, když je titulní postava v lepším případě nezajímavá, v tom horším otravná, Val Kilmer je pro tuhle roli vyložená katastrofa. Chris O´Donnell hraje pod obraz a jeho postava ani zdaleka nevyužívá svůj potenciál. Ženské postavy jsou jen na ozdobu, Nicol těžce podehrává a spoléhá na to, že je hot (oprávněně) a Drew skoro není vidět. To, co táhne Batman forever z odpadu jsou záporáci. Tommy přehrává jako o život a Jim.. je zkrátka Jim. Takže za každého jednu hvězdu. P.s.: U scény, kdy se Batman usměje potom, co ho doktorka odmítla, jsem skoro spadl ze židle. Jo, a akce je divná. ()

DarkViper

Pro mě nejosobitější a nejlepší díl série, Všichni herci si vedly na výbornou a prostě byl to taky můj dětský idol, 75% ()

Voxel

Kýčovitější a méně atmosferické než první dva díly, ale konečně sympatický představitel batmana (i když Val Kilmer se na něj taky úplně 100% nehodí a nepodává ani nějak oslnivý výkon). Celkově více akční, lepší výprava i promakanější triky oproti předchozím dílům. Dva záporáci jsou také docela slušní a byl jsem rád, že přibyla postava Robina. ()

Dataminer

Na tomto Batmanovi je jednoznačně nejlepší Jim Carrey, který všechny zastiňuje a je zde naprosto úžasný. A co si budeme nalhávat, do kin měl lidi přitáhnout právě on, neboť byl zrovna "v kurzu". "Já jsem Batman" :-D ostatní jsou tu většinou jen aby mu nahrávali. Tommy Lee Jones si dvojí tvář také náramně užíval a Nicole Kidman je zde opravdu, opravdu krásná. ()

teseth odpad!

No co dodat k téhle patlanině, která se snaží o nějaké nové uchopení batmanovské tématiky. Ano pokud mám hodnotit Tommyho (dvě tváře) a Jimyho (hádankář) tak tyhle dva herci drží film na jakštakš koukatelné úrovni. A díky nim bych tomu dal možná i ty 3 či 4 hvězdy ale ten zbytek to je póvl nejvyššího kalibru. Val je opět impotentní ve svým výstupu a bohužel Nicol tu nemá nic moc co hrát takže to spadá do nudného bahna plného stupidních keců a sra..k. Co ale nejvíce vyčítám tomuhle pokračování je opuštění Burtnovského Gothamu!!! Tu ponurost a nevyzpytatelnost Gothamu jsem prostě měl rád!!! ()

Mort09

Tenhle díl by se neměl srovnávat s předchozími Burtonovskými filmy, jelikož jednoznačně ubral na temné atmosféře a přidal na popkornu. To ale neznamená, že by ubral na kvalitě. Jednoznačně se totiž vyplatila sázka na dva záporáky, kteří jsou skvělý (víc vyniká Carrey). Val Kilmer jim v roli Batmana spíše sekunduje a nebýt toho, že získá parťáka, ztratil by se úplně. I tak se ale jedná o pohodový film, který člověk jednou za rok rád uvidí. 75% ()

Filatov

Připadám si tu fakt jako z jiný planety, ale tohle byl Batman, kterej mě bavil. Temná stránka podstatně ustoupila na úkor akčnosti, i když tu temné části pořád jsou jen je jich méně. Val Kilmer v roli Batmana je sympatickej mnohem víc, že předchůdce a o Nicol Kidman se ani nemusím bavit :-) Konečně první sympatická žena v týhle sérii. Robin je týpek a byl jsem rád, že se v tomhle díle objevil. Samotnej Batman suše hláškuje což se mi líbí dost a konečně to rozbalí, jak by správnej superhrdina měl. V Burtonově podání se držel dost stranou, ale tady už je nezničitelnej. Dvě Tváře a Hádánkář jsou magoři, který strčili Tučňáka směle do kapsy a Jokerovi z jedničky se Hádánkář vyrovnal. Paráda :-) ()

RoxaNie

Rozhodovala som sa medzi 2-3*, ale dala som tri za: hudbu a kostýmy. Efekty boli na nič, na začiatku absolútne nepresvedčivé, aj tá kamera bola na nič, ale v polovici filmu sa to nejako postupne dalo do normy. Mnohoraké stvárnenie Harveyho Denta- od celkom slušného blondiaka (2008), cez pomaly deda (1995) až ku černošskému Hightowerovi (1989) ma úplne sklamalo. Ale prostredie a Drew to zas vybalansovali. Suma sumárum - slabý priemer. ()

zurivymlok

Do odpadu si to zaslouží jít už za ten příšerný "aranž" a za obsazení Chrise O'Donnella. Nakonec tu jednu hvězdu uroním. ()

Ag.Sournamek

najlepší film z batmanovskej série. komixový. nineties-ový. jeden z najlepšie obsadených a najhviezdnejšie nacastovaných filmov 90-tych rokov. a tie mená, čo sú na ňom podpísané. myslím, že pre ksždého zúčastneného to bol taký malý úlet, taká dekadentná eskapáda. do cateringu určite primiešavali LSD. ()