Sněhurka a sedm trpaslíků

• Československo Sněhurka a sedm trpaslíků (více)

Sněhurka a sedm trpaslíků je prvním celovečerním animovaným příběhem, který byl kdy natočen. Sněhurka, za kterou získalo studio Walt Disney i svého prvního Oscara, započala tradici legendární Disneyovské rodinné zábavy, která se vyznačuje osobitým kouzlem, dobrou stavbou příběhu a bezvýhradně špičkovou animací. Příběh, ve kterém se mísí pohádkové kouzlo, dechberoucí napětí a neobyčejná odvaha, začíná jak jinak u kouzelného zrcadla. Kdo je na světě nejkrásnější? Zlá královna se dozvídá, že její půvab daleko převyšuje nevlastní dcera, Sněhurka. Proto se jí chce zbavit. Na útěku před nenávistí narazí Sněhurka na chaloupku, ve které žije sedm roztomilých trpaslíků Šmudla, Prófa, Štístko, Kejchal, Stydlín, Dřímal a nabručený Rejpal. Vzájemné setkání změní osudy každého z nich. (oficiální text distributora)

corpsy

Nedostižná klasika animovaného filmu. Na svoju dobu úžasná vizuálna stránka. Technika animácie a aj animácia samotná sa mi páči ešte viac ako tá dnešná - respektíve tá klasická animovaná ( LEVÍ KRÁĽ, ALADDIN, KRÁSKA A ZVIERA ). Film nestratil svoje kúzlo ani po vyše 70tich rokoch. Krásne a dojímavé. ()

Marek1991

Vo svojom čase klenot rozprávok, na ktorý sa dnes už asi pozeráme inak a príde nám príliš jednoduchý, no ja mám túto rozprávku rád práve takto a nie tie jej postmoderné paškvilné prerábky. Nepatrí to medzi moje najobľúbenejšie rozprávky, no je krásna a poučná a akurát pre deti. Nádherná animácia, pamätné pospevovanie si trpaslíkov, dobrota vo filme so šťastným koncom, čo komu môže na tomto vadiť skoro až nechápem, je to klasika viacerých generácií. Inak pri listovaní knihy o čiernej mágii u zlej kráľovnej som si všimol ten symbol, ktorým dnes označujú iluminátov, takže predsa na tom niečo bude, ten znak s tým vševidiacim okom a si nebude len niečo nafúknuté a obalené výmyslami. Späť však k deju, krásne zvieratá, symbióza a spolunažívanie, priateľstvo, toto robí tento film krásnym a nemusíte utnúť hlavu žiadnej príšere, zlo sa zničí samo pri pokuse ublížiť druhým, škoda že to tak nie je vždy v živote, no je na tom dosť pravdy. Pre mňa najlepšia Snehulienka a je priam fantastické, že to môžem povedať o rozprávke, ktorá je asi 76 rokov stará, svojim štýlom skrátka predbehla dobu. ()

liquido26

Sněhurka byla jedna z prvních originálních videokazet, co jsme doma měli (možná dokonce úplně první). Po těch 15-16 letech je to hezká nostalgie. Animace je i po takový době pořád skvělá (jako malý dítě jsem rodičům nevěřil, že se jedná o takgle starej film a těžko se tomu věří i dneska). A nemůžu se zbavit pocitu, že inspirací pro Šmudlu byl Harpo Marx :-) ()

curunir

Klasika od Walta Disneyho a bezpochyby najlepší animovaný film všetkých čias. Nepovšimnutý nemôže ostať slovenský dabing, ktorý tomu celému dáva väčšiu šťavu. Martin Gregor, ktorý prepožičal svoj hlas Dudrošovi je fenomenálny. ()

PauloZ

Kurňa to je milůčké :) a ten perfektní dabing! Nedovedu si představit co na to říkali lidi před těma 72 rokama, když to vylétlo jako první celovečerní animák. To musela být mnohonásobně větší vřava a ohlasy jak na matrix :-D Je to fakt moc pěkné, animace na tu dobu perfektní, ani dnešní film by se za takovou úroveň nemusel styďět. ()

nervoznideda

ted jsem se dozvěděl že Mrazíka jsme viděli 3ox sněhurku snad 2x ti komouši měli dostat přes hubu ,havel byl měkký měl je vzít pod krkem a dusit deda:-) Sněhurka je přímo filmový skvost, animace zvířátek ,prostě nádhera je mi 77 let a slzy mám v očích jak mě to dojímá deda:-) scény v lese ,úklid baráčku, disney byl perfekcionista nc deda:-) ()

Krissty

Klasickým pohádkám se ty dnešní animáky nemůžou nikdy vyrovnat.. Když jde navíc o muzikál, je to v mém případě trefa do černého! Provedení je krásné a především musím ocenit ten vtip, který do díla Disney vnesl.. Některé hlášky (především co se týče Brumly, Doktora a Šmudly) jsou vážně jedinečné. "To je Šmudla, on nemluví." - "Neumí to?" - "Neví, ještě to nezkoušel." ()

Cimr

Film, u kterého se dojímal Hitler i Ejzenštejn, to je prostě odzbrojující záležitost! Přestože z dnešního pohledu lze vytknout leccos - např. absolutní nedotaženost postavy prince nebo přílišnou zkratkovitost děje - jakmile nastoupí do parády banda disneyovských zvířátek, pak je ubrání byť jedné hvězdy nemožné. ()

Turiec

Klasická disneyovka s animáciou a hudbou zodpovedajúcou dobe vzniku. Hlavne spievaná časť silno pripomína Princeznú so zlatou hviezdou. ()

Hannibal92

Úplně ta neklasičtější Disneyovka, plná jeho geniality, kouzla a smíchaná s dětskou naivitou. Prostě dětská pohádka s kvalitou, kterou už dneska ani nikdy v budoucnu nejspíš nikde nepotkáme, což je určitě škoda ()

Karlas

Sladký jako cukrkandl, ale tak to má být. Neuvěřítelné, jak mohli američané v roce 1937 něco tak krásného a dokonalého natočit. Rozkvetlou zahrádku nádherné pohádky pak zalévá jarní deštík skvělého českého dabingu. Dnes již chápu své rodiče, kteří mi o tomto filmu vyprávěli s úžasem. ()

Sandiego

Věk už je sice na Sněhurce znát, ale i tak strčí hravě do kapsy většinu dnešní animované produkce hlavně díky své kouzelné naivitě a jednoduchosti. Nejkrásnější na tomto filmu jsou však roztomilá zvířátka, která dokonale zastiňují Sněhurku i všechny trpaslíky včetně Šmudly. ()

MikO_NR_1909

Najväčšia bombou by bolo ísť na toto 21. decembra 1937! Staré disneyovky = poklad zlatého animovaného fondu! A Snehulienka navyše patrí medzi tú najužšiu špičku dodnes. ()

Laxik

Sněhurka má 80 let. Byla první. Nasrat. O to tady nejde. Jen těžko lze popřít, že byla tahle legenda v průběhu osmi dekád překonána snad ve všech ohledech (možná kromě grotesky) různými animáky od Disneyho i konkurence. Jenže pokud vezmeme v potaz, o co se Sněhurka snaží, nedá se říct, že by v něčem selhala. A protože se úspěšně snaží taky o nadčasovost, musím tleskat. A že to není zrovna feministická záležitost? No, na rozdíl od jiných pohádek (včetně několika českých) to není ani vyloženě proti ženským. ()

Vyrida

Jedna z nejslavnějších Walt Disney filmových klasik s nadstandardní animací a i teď v roce 2022 jsem žasl nad její plynulostí. Co bych možná vytkl bylo na můj vkus až přespříliš zpěvu zejména v první polovině filmu. Scéna se zlou ježibabou je ovšem chuťovka, která musela nejedno malé dítě strachem budit ze spaní. ()

blackrain

Má cenu k této parádní Disneyovce cokoliv dodávat, vždyť už tu všichni ostatní řekli všechno za mě. Nebudu se dlouze rozepisovat. Sněhurka a sedm trpaslíků je nádherná pohádka, která ani po tolika letech neztrácí své nazaměnitelné kouzlo. Klidně ji můžete sledovat v pěti nebo devadesáti letech. Mě staré Disneyovky dokážou stále okouzlit a uchvátit. ()

kaylin

A zase jedna klasika, kterou jsem poprvé viděl až téměř ve věku 30 let. Člověk nemůže stihnout všechno, co by chtěl a co nejdříve by chtěl. Je to krásná disneyovská pohádka se vším, čím se pyšní ty nejlepší disneyovské pohádky i dnes. Skvělá hudba, hezký příběh, výborné postavy, humor. Do toho se ale ještě přidává naprosto úchvatná animace, které ani nebudete věřit, že za sebou už má téměř osmdesát let. Sice nic 3D, ale přesto se ty postavičky pohybují neskutečně živě. Krása. Tady musím říct, že i český dabing je neskutečně kouzelný. ()

K.I.N.G.

Filmy studia Walta Disneyho sleduju vždy s oblibou a to teda hlavně tyto starší kousky, ty totiž nedovedou zklamat. Paradoxně, ač je toto určitě nejklasičtější disneyácké dílo a pro většinu určitě nejlepší, já si myslím, že třeba oproti Bambi, Dumbo, Popelka se toto může jít zahrabat:). Ale jinak je to samozřejmě fenomenální dílo. ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Co nabídne služba Disney+?

Co nabídne služba Disney+?

09.11.2019

Už za pár dní (přesněji 12. listopadu) se ve Spojených státech, Kanadě a Nizozemí spustí nová streamovací služba Disney+. O týden později se pak dočká ještě startu v Austrálii a na Novém Zélandu.… (více)

Hraná Sněhurka našla režiséra

Hraná Sněhurka našla režiséra