• slovenský

Akční / Drama / Sportovní

USA, 1985, 91 min

• CheGuevara

Ať tu Sly po mě nežádá kupu nadhledu, když ji sám nemá ani, co by se pod nehet vešlo. Zhůvěřilost po všech stránkách spíše připomíná televizní pořad populární hudby osmdesátých let s patetickým moderátorem, co ztratil veškerou soudnost. Ani to akční finále není bůhvíjak strhující, což již prominout nelze. Čistá pětka, studente Stallone. S touhle slohovkou z první třídy se můžeš jít akorát tak klouzat.(4.12.2007)

Pozrieť si tento film s niekoľkoročným odstupom je zážitok, na aký sa len tak nezabúda. ROCKY IV je stelesnením všetkého, prečo sme milovali akčné filmy osemdesiatych rokov. Dobrý oceľový muž vs. zlý oceľový muž, úžasná Amerika vs. chladné Rusko, a keď chcete, tak aj sila čistého ducha prírody vs. sila modernej techniky. Máme tu pomstu zabitého kamaráta, máme tu tvrdý tréning pred zápasom a máme tu samozrejme i finálny zápas, ktorý oplýva takým energickým nábojom, že sa vám chce vstať a rozdať si to s kvetináčom. Všetkým týmto sa vo svojej dobe mohli pochváliť desiatky filmov, ale len zopár z nich to všetko dokázalo naservírovať s takým nadhľadom a šoumenstvom a v tak dynamickom, videoklipovom balení ako ROCKY IV. Nesmrteľná klasika!(19.5.2002)

Nejlepší Rockyho představení je lemováno naivní leč údernou propagandou kapitalismu, životní motivací, úžasným přírodním tréninkem a skladbou, která mi ještě dlouho po zhlédnutí vyhrávala v uších na začátku každého tréninku - http://www.youtube.com/watch?v=yL3lJfpenAc.(27.8.2011)

Kouzlo osmdesátých let mou osobu obvykle míjí, tentokrát mě ale zasáhlo plnou silou. :)(26.1.2005)

„Z genetického hľadiska ten malý muž nemá šancu vyhrať.“ Keď Stallone nakrútil ROCKYHO IV, mal za sebou už vynikajúce úspechy s predchádzajúcimi troma časťami a dvoma RAMBAMI. Všetko ostatné jeho "fanúšikovia" neprijali (ostrá kriminálka KOBRA)... Americká propaganda s názvom ROCKY IV patrí ku komiksovým epizódam boxerskej série, takže ak uprednostňujete "umiernené časti (teda originál, dvojku, päťku a ROCKYHO BALBOAU), z ruskej štvorky nadšení nebudete (ani ak sa budete snažiť tváriť, že ste nevideli hovoriaceho robota). Ak sa vám ale páčili nadprirodzení súperi z trojky (Mr. T a Hulk Hogan), budete nadšení. A vôbec, nadšení budete všetci, pretože ROCKY IV je neskutočný film. Ťažko sa opisujú všetky tie americké zástavy, posilňovanie Dolpha Lundgrena ako vyslanca dobrej vôle Ivana Draga v špičkovej telocvični, zatiaľ čo Američan Rocky sa spolieha na poctivé prírodné sily, teda na behanie po nekonečných ruských zasnežených pláňach, aby vo finále v zapratanej ruskej hale získal na svoju stranu nielen Draga, všetko americké nenávidiace publikum, ale i miestnych pohlavárov. Súboj „USA verzus Rusko“ sa musí vidieť na vlastné oči. Neopísateľne naivné. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/sportove/191-rocky-iv-80-(5.12.2004)

• - Jediný díl série, kde Rocky (Sylvester Stallone) během tréninku nevyběhne schody vedoucí k Philadelphskému muzeu umění. (J.Rose)

• - Sly trénoval před natáčením společně s Dolphem Lundgrenem. Trénovali čtyři hodiny denně, dvě hodiny posilování, dvě box, a to šest dní v týdnu. (SirTraged)

• - Fyzickú prípravu Sylvestra Stalloneho a Dolpha Lundgrena mal kompletne na starosti George "Mackie" Pipasik. George Pipasik, pôvodným menom Juraj Pipasík, je rodák zo slovenského mesta Svidník. Bol priekopníkom kulturistiky v bývalom ČSSR, odkiaľ v roku 1968 emigroval do USA a vytvoril tam úspešnú sieť fitness centier. Vo filme si strihol aj cameo ruského majordóma pri Rockyho príprave na Sibíri. Najprv rúbe vonku drevo a neskôr ho môžeme vidieť ako sparinga pri šachu s Rockyho trénerom, Tonym Burtonom. (FauSSt)