• slovenský

Akční / Drama / Sportovní

USA, 1985, 91 min

Plný patosu a americanismu, ale to je mi u prdele, protože Ivan Drago je šílenej bouchač a celej příběh má neskutečnj spád a skvělý vyvrcholení, i když teda Rocky si na konci ten svůj proslov klidně moh nechat pro sebe.(29.1.2005)

"Musíš projít peklem horším, než jakejkoliv sen, na konci ale budeš stát nejvejš." Nejlepší díl celé série, který se bude velice těžko překonávat. Perfektně natočené s úžasnou myšlenkou. Všichni byli úžasní a odvedli skvělou práci. Tenhle film mi mluvil rovnou do duše, gratuluji. 100%(24.5.2006)

Sériu bolo treba nutne oživiť a práve touto časťou sa to náramne podarilo. Hlavne nápadom. Nieže by bol scenár náramne hlboký, ale zmena prostredia a hlavne exotického bojovník zaručene prospela. Dolph bol sakra dobrá voľba, ktorá sa vyplatila ako filmy, tak aj jemu. Záverečný fight bol skvelý, nebyť pár naivných a smiešnych okamihov, bolo by to za plné. 80%.(23.1.2007)

• gudaulin

Série filmů o Rocky Balboovi se čtvrtým dílem dostala z pozic tématicky mě míjejících filmových kousků do kategorie snímků, které mě s prominutím serou. Tak hloupý propagantistický film se vidí jenom zřídka. Jsou propagandistické kousky, které mají kvalitní režii, rafinovaný scénář, výborné herecké obsazení a výkony, jenže ničím z toho Rocky IV nedisponuje. Kdybych se měl na tuhle záležitost koukat s nahledem, musel bych dřepět na Jupiteru. Celkový dojem: 10 % (za Gorbačova s velkým červeným flekem).(24.2.2009)

Souboj Východu a Západu ve strhujícím podání. Lungren je skutečný démon a těžko se někdo této role mohl zhostit lépe. Samozřejmě nesmí tu chybět zobrazování ideologie, pomsta kamaráda a fakt, že poctivý trénink vydá za dvacet injekcí se steroidy. Rocky IV je nesmrtelná klasika a brilantní ukázka filmu let osmdesátých, kdy nám nevadil jednoduchý ba až prostý příběh. S odstupem let, můžeme s nostalgií vzpomínat a nechat se unášet onou strhující atmosférou a neskutečným feelingem, kterým tento film bez debat disponuje......"aby vyhrál, musel by mě zabít"...(24.12.2005)

• - Jediný díl série, kde Rocky (Sylvester Stallone) během tréninku nevyběhne schody vedoucí k Philadelphskému muzeu umění. (J.Rose)

• - Brigitte Nielsen, představitelka manželky Ivana Draga Ludmily byla ve skutečnosti v letech 1985 až 1987 manželkou Sylvestera Stalloneho. (HenryLuner)

• - Na začátku jednoho z pozdějších kol je možno vidět Ivana Draga (Dolph Lundgren), jak něco křičí směrem k Rockymu (Sylvester Stallone). Je přitom možno si všimnout, že nemá v ústech chránič zubů, jak by správně po zaznění gongu měl mít. (Mefistofelle)