• slovenský

Akční / Drama / Sportovní

USA, 1985, 91 min

Kouzlo osmdesátých let mou osobu obvykle míjí, tentokrát mě ale zasáhlo plnou silou. :)(26.1.2005)

Sly opět v plné formě. Po nepříliš přesvědčivém třetím díle, natočil podle mého názoru nejlepší díl celé série. Nováčka v profesionálním světě boxu Ivana Draga (Skvělý "záporák" Dolph Lundgren, který si snad ani lepší filmový debut nemohl přát) vyzve na souboj Apollo. Počítá se s jeho snadným vítězstvím, ale opak je pravdou a Drago ho zmasakruje tak, že Apollo zemře. Rocky chce pomstít smrt kamaráda a vyzívá Draga na souboj....... trénik v Rusku na sněhu nemá chybu.... Závěrečný zápas beru jako třešničku na dortu..... Jedna z nějvětších klasik 80. let.(25.11.2007)

• Mr.Apache

Když jsem v 80.letech viděl poprvé, jak se (jako dvě rakety středního doletu?) srazí americká a ruská boxerka, udělalo se mi šoufl. Asi jsem to tenkrát nedokázal brát s tím správným nadhledem.(5.8.2007)

Při vzpomínce na zápas v SSSR nebo i jen při přečtení některých zdejších komentářů citujících hlášky přímo z filmu mi přeběhne mráz po zádech a je správná chvíle zapomenout slova jako "propaganda". Dlouhý vzpomínkový flashback při jízdě autem, trénink ve sněhu, Drago ničící zařízení v posilovně a někde vzadu v hlavě hlas, který mi říká, že takhle fandit bych měl fandit možná tak ve dvanácti, nikoli před třicítkou. Nejbombastičtější a po zásluze nejlepší díl série.(13.5.2006)

Viac menej variacia na treti diel, avsak Stallone sa vynasiel s velmi atraktivnym protivnikom a hlavna cast pribehu je prenesena do ruska, co filmu (hlavne oproti starsim dielom) dava torchu exoticky filing. Zaverecny suboj je tiez vydareny a najviac ma dostala Dragova hlaska asi po tretom kole, na Rockyho adresu - "That's not a man, that's a piece of iron". Vydarene. (8/10)(4.5.2007)