• slovenský

Akční / Drama / Sportovní

USA, 1985, 91 min

Stallone vs. Lundgren, rány pěstí co by rozbořily zeď, obří robot. Co víc byste ještě od filmu chtěli?(24.12.2005)

Krásná ukázka toho jak dobro zvítězí nad zlem. Velmi dobrý příběh o síle lidství. Jsou tu prvky, které se nesmí za žádnou cenu spojit v jeden celek a to je: Rocky a Drago: souboj stylů jednání i ideologii, soubojem dvou silných boxerů, kteří se navzájem v ringu doslova zabíjejí. Jeden z nich je hrdý šampion žíznivý po pomstě, trénovaný v nelidských podmínkách pro utužení charakteru alias muž vs příroda. Druhý namakaný stroj pomocí chemie a nejmodernějších strojů v netvrdším výrazu století. Oba předvedou výkon na hranici svých možností, ale film ukazuje, že lidské dobro a bojovat srdcem je silnější než všechno ostatní. Udělal bych s ROCKYHO trilogii - tohle měl být druhý díl a Rocky Balboa měla být zakončená trilogie.(16.7.2012)

Rocky jako bijec za porozumění mezi národy nemá chybu. Slibuju, že začnu zase pravidelně posilovat.(11.12.2009)

Plný patosu a americanismu, ale to je mi u prdele, protože Ivan Drago je šílenej bouchač a celej příběh má neskutečnj spád a skvělý vyvrcholení, i když teda Rocky si na konci ten svůj proslov klidně moh nechat pro sebe.(29.1.2005)

• CheGuevara

Ať tu Sly po mě nežádá kupu nadhledu, když ji sám nemá ani, co by se pod nehet vešlo. Zhůvěřilost po všech stránkách spíše připomíná televizní pořad populární hudby osmdesátých let s patetickým moderátorem, co ztratil veškerou soudnost. Ani to akční finále není bůhvíjak strhující, což již prominout nelze. Čistá pětka, studente Stallone. S touhle slohovkou z první třídy se můžeš jít akorát tak klouzat.(4.12.2007)