poster

Rocky IV

 • USA

  Rocky IV

 • slovenský

  Rocky IV

Akční / Drama / Sportovní

USA, 1985, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • StarsFan
  ****

  Pro mě osobně jeden z vrcholů série (dalším je pak první a poslední díl). Nejde tu jen o box jako v ostatních dílech, Rockymu nejde jen o to ukázat, že "na to má", tentokrát hlavně bojuje kvůli pomstě svého mrtvého kamaráda a za čest USA ve světě. Jednoznačně je Ivan Drago Rockyho nejlepší soupeř, soundtrack je pěkně nadupanej, trénink v Rusku má šťávu a finální zápas... no, co si budeme nalhávat, působí snad ze všech dílů Rockyho nejdynamičtěji a taky nejatmosferičtěji a nejpůsobivěji a nejvelkolepěji a... a... prostě všechna ta další honosná přídavná jména, co vás napadnou. Navíc všechno prosakuje takovou tou atmosférou 80. let: dobří Američané, zlí Rusové, která vás i po letech strhne. I tento pohled se ale v závěru filmu stírá a trochu to vypadá, jako by Rocky osobně pomáhal Reaganovi ve sjednocení těchto dvou velmocí.(18.7.2007)

 • Gilmour93
  ***

  Blonďaté Frankensteinovo monstrum vyplivnuté komunistickou dopingovou laboratoří proti o dvě hlavy menšímu Američanovi trénujícímu do úmoru ve sněhu a mrazu a s mozkem tak pevně ukotveným v hlavě, že mu protivník nemůže způsobit jeho otřes. Rok výroby 1985, vyrobeno v USA. Jakpak asi ten finální souboj bez použití boxerských krytů a se směsí krve a potu cákající na všechny strany dopadne? Při závěrečných titulcích s Caffertyho peckou „Hearts on Fire“ museli soudruzi hromadně trhat stranické legitimace..(16.1.2009)

 • pan Hnědý
  ***

  Krásná ukázka toho jak dobro zvítězí nad zlem. Velmi dobrý příběh o síle lidství. Jsou tu prvky, které se nesmí za žádnou cenu spojit v jeden celek a to je: Rocky a Drago: souboj stylů jednání i ideologii, soubojem dvou silných boxerů, kteří se navzájem v ringu doslova zabíjejí. Jeden z nich je hrdý šampion žíznivý po pomstě, trénovaný v nelidských podmínkách pro utužení charakteru alias muž vs příroda. Druhý namakaný stroj pomocí chemie a nejmodernějších strojů v netvrdším výrazu století. Oba předvedou výkon na hranici svých možností, ale film ukazuje, že lidské dobro a bojovat srdcem je silnější než všechno ostatní. Udělal bych s ROCKYHO trilogii - tohle měl být druhý díl a Rocky Balboa měla být zakončená trilogie.(16.7.2012)

 • TheMaker
  *****

  :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Nejlepší díl ! ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(25.11.2007)

 • EdaS
  *****

  Rocky jako bijec za porozumění mezi národy nemá chybu. Slibuju, že začnu zase pravidelně posilovat.(11.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace