poster

Rocky IV

 • USA

  Rocky IV

 • slovenský

  Rocky IV

Akční / Drama / Sportovní

USA, 1985, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AngelAngie
  ***

  Zase jeden z těch lepších Rockyho dílů...(31.5.2008)

 • Kulmon
  ****

  Tvůrci ve čtvrtém díle udělali jednu dobrou věc, a sice zápletku se Sovětským svazem v době pozdní studené války. Vybrat si sebecharismatičtějšího "amerického" soupeře by znamenalo jen slepé kopírování trojky. Ale Dolph "kamená tvář" Lundgren jako soudruh Drago, to je skutečná trefa. Tento díl se zaměřuje více na samotný zápas než na osud hlavního hrdiny a je to asi dobře. Americký nacionalismus se projevuje i zde, možná i ve vyšší míře, než by bylo záhodno, ale to nemůže překvapit a tím diváka ani zklamat.(17.11.2009)

 • Tetsuo
  *****

  Jedna z nejlepších konjunkcí studenoválečnické ideologie a hard bodies.(19.2.2003)

 • TheMaker
  *****

  :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Nejlepší díl ! ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(25.11.2007)

 • tron
  ****

  „Z genetického hľadiska ten malý muž nemá šancu vyhrať.“ Keď Stallone nakrútil ROCKYHO IV, mal za sebou už vynikajúce úspechy s predchádzajúcimi troma časťami a dvoma RAMBAMI. Všetko ostatné jeho "fanúšikovia" neprijali (ostrá kriminálka KOBRA)... Americká propaganda s názvom ROCKY IV patrí ku komiksovým epizódam boxerskej série, takže ak uprednostňujete "umiernené časti (teda originál, dvojku, päťku a ROCKYHO BALBOAU), z ruskej štvorky nadšení nebudete (ani ak sa budete snažiť tváriť, že ste nevideli hovoriaceho robota). Ak sa vám ale páčili nadprirodzení súperi z trojky (Mr. T a Hulk Hogan), budete nadšení. A vôbec, nadšení budete všetci, pretože ROCKY IV je neskutočný film. Ťažko sa opisujú všetky tie americké zástavy, posilňovanie Dolpha Lundgrena ako vyslanca dobrej vôle Ivana Draga v špičkovej telocvični, zatiaľ čo Američan Rocky sa spolieha na poctivé prírodné sily, teda na behanie po nekonečných ruských zasnežených pláňach, aby vo finále v zapratanej ruskej hale získal na svoju stranu nielen Draga, všetko americké nenávidiace publikum, ale i miestnych pohlavárov. Súboj „USA verzus Rusko“ sa musí vidieť na vlastné oči. Neopísateľne naivné. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/sportove/191-rocky-iv-80-(5.12.2004)

 • - Dolph Lundgren jako Ivan Drago ve filmu pronese pouhých 32 slov v deseti větách, co se týče českého dabingu. V anglické verzi zůstává počet vět nezměněn. Počet slov se ale rozrostl na 43. (DominikV)

 • - Při úvodu zápasu Creeda (Carl Weathers) a Draga (Dolph Lundgren) ve scéně, kdy Apollo křičí na Draga: "Chci tě, chci tě, chci tě," Apollo nemá na levé ruce rukavici, přestože ve scéně před tím a potom rukavice má, navíc se schyluje k zápasu. (Jespi)

 • - Ve skutečnosti nemohli za dob studené války sovětští vojáci profesionálně boxovat. (AndewMX)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace