• slovenský

Akční / Drama / Sportovní

USA, 1985, 91 min

Celou tuto sérii beru s velkým nadhledem a pasáží, které mě v jednotlivých dílech ještě před x lety přišly dost husté a teď naopak směšné, přibývá. Nicméně čtyřku mám dost ráda, i když v momentě, kdy Sly sedí za volantem a zatímco jde střihaný klip z předešlých dílů, do hudby je přeříkáván český text (z keců, u kterých snad musí dnes trpět i sám autor) písničky, se o mě pokoušejí mdloby. Na druhé straně mě tahle pohádka o poctivém houževnatém sportovci, který se postaví reprezentantu nepřátelské země, protože "když já jsem se moh změnit, tak vy se můžete taky změnit", dostává. Rocky zároveň potvrzuje mou teorii, že k svalům není třeba drahých posilovacích přístrojů, stačí naštípat pár kubíků dříví a...... třeba mě nosit na rukou :-)).(26.1.2005)

Stallone vs. Lundgren, rány pěstí co by rozbořily zeď, obří robot. Co víc byste ještě od filmu chtěli?(24.12.2005)

Blonďaté Frankensteinovo monstrum vyplivnuté komunistickou dopingovou laboratoří proti o dvě hlavy menšímu Američanovi trénujícímu do úmoru ve sněhu a mrazu a s mozkem tak pevně ukotveným v hlavě, že mu protivník nemůže způsobit jeho otřes. Rok výroby 1985, vyrobeno v USA. Jakpak asi ten finální souboj bez použití boxerských krytů a se směsí krve a potu cákající na všechny strany dopadne? Při závěrečných titulcích s Caffertyho peckou „Hearts on Fire“ museli soudruzi hromadně trhat stranické legitimace..(16.1.2009)

Plný patosu a americanismu, ale to je mi u prdele, protože Ivan Drago je šílenej bouchač a celej příběh má neskutečnj spád a skvělý vyvrcholení, i když teda Rocky si na konci ten svůj proslov klidně moh nechat pro sebe.(29.1.2005)

• Radek99

Přenesením studené války do boxerského ringu vznikla jedna z nejstupidnějších propagand, která se kdy ocitla na filmovém pásu... Je to až s podivem, že tenhle film byl natočen v osmdesátých letech, dýchá z něj totiž atmosféra let padesátých. Není to produkt entertainmentu či filmové zábavy, ale spíše ideologie a studené války... Oslava stupidity, naprostý odpad. Ultrazábava manipulovaných...(22.6.2007)

• - Více než 8 000 lidí zkoušelo na roli Ivana Draga. (AndewMX)

• - Sylvestr Stallone ve filmu vážil 79 kg při výšce 175 cm. V takovéto kondici měl pouhé 4% tuku (účastníci kulturistických soutěžích mívají 4 - 8 % tělesného tuku, při této kondici dokonce hrozí selhání některých orgánů). (MiCM)

• - Čierny športiak, na ktorom jazdí Rocky, je 1984 Lamborghini Jalpa P3500. (Marcin)