Rocky Balboa doprovází svého přítele Apolla Creeda do ringu při zápasu proti ruskému boxerovi Ivanu Dragovi. Drago je na Creeda příliš silný a bohužel ho v zápase zabije. Balboa se viní z Creedovy smrti a je odhodlán Draga porazit. S pomocí Creedova bývalého manažera Dukea odcestuje do Sovětského svazu, aby se s Dragem utkal. (Filmbox)

Lefty86

CCCP !!! Rocky užívá boxerského důchodu jako šampion, když přijíždí amaterský sovětský olympijský vítěz Ivan Drago .Rockyho přítel Appolo se rozhodne že se s Dragem utká v exhibičním zápase. Ve velkolepé šou Drago Appola zabije a Rocky se rozhodne uctít jeho památku tím že Draga porazí a to u nich v SSSR.Adrian se zápasem nesouhlasí a řekne Rockymu že nemůže vyhrát, přes to Rocky vyráží na dálný východ Evropy Na přípravu si vybere sibiřskou pustinu kde trénuje po boku Pauliho a Appolova bývalého kouče Duka. Rocky tvrdě trénuje když se opět zjeví Adrian aby mu dodala sílu. Zápas probíhá jako souboj Davida s Goliášem Rocky je několikrát složen ale vždy vstane, Rusa zraní a začne získávat převahu. Dragova ohromná síla vyhnaná steroidy na Rockyho litinovou hubu neplatí. "je jako kus železa" a nakonec vyhraje knock-outem. Ivan Drago je jediny souper ktereho Rocky porazil v ringu napoprve :-) Apola napodruhe ve druhem dile,Clubbera napodruhe, s Tommym neboxoval v ringu ale popral se pred barem , a s Masonem Dixonem prohral :-) ()

J*A*M*A*L

Pro mě druhý nejlepší díl Rockyho, tedy této skvělé akční série.Čtyřka už nebyla zbytečně dlouhá, byla taková stručná a navíc jsem se po celou dobu vůbec nenudil.A závěrečný match: Můj Druhý Nejmilejší match z celé série.A navíc nejsilnější zážitek. ()

Warle

Sly se stal rolí Rockyho legendou a pojmem. Po slabé trojce přichází kontakt s matičkou Rus a skálou v podobě Ivana Draga v podání Dolpha Lundgena. Strhující hudba, nádherné přirovnání toho, že věda a technika nezmůžou nic proti tvrdé dřině a již klasicky úžasný finální zápas. Celý tento film je jednou z největších motivací, které lze ve filmu vidět podle mě. Rozhodně nejlepší díl Rockyho a obrovská nostalgie. Musíš teď projít peklem, horším, než ten nejhorší sen, ale na konci budeš stát nejvejš. ()

Paldiny

Rok 1985 patrí k najúspešnejšiemu v Stalloneho kariére. Okrem toho, že sa mu s akčnou bombou Rambo 2 podarilo definitívne vymaniť zo škatuľky jednej postavy, priniesol svetu komerčne najúspešnejší diel o Talianskom žrebcovi. Rocky IV je učebnicový príklad béčkových osemdesiatok s vypiplaným vizuálom a bohatým playlistom rockových skladieb doplňujúcich jednotlivé dejové pasáže. Po Mickeyho smrti z predchádzajúcej časti Rocky stráca ďalšieho blízkeho priateľa Apolla Creeda, s ktorým sa zblížil v treťom dieli. Apollo zomiera v ringu počas exhibičného zápasu s ruským obrom v podaní Dolpha Lundgrena, ktorého na odvetu vyzve sám šampión. Film prináša konfrontáciu všetkého čo bolo v tom okamihu v kurze, dokonalé USA vs. chladný Sovietsky zväz, výdobytok modernej techniky vs. sila matky prírody. A je to práve energia, aká sála z filmu každou minútou či už zápasom vo Vegas, fantastickou tréningovou pasážou s napumpovaným instrumentálnym podmazom predznamenávajúcim bombastické finále tak záverečnou desať minútovou mlátičkou aká by testosterónom nakopla aj korytnačku. Aby toho nebolo málo, rozmlátený Sylvester vyzýva Moskvu, aby konflikty riešila s rozumom, jednoducho bomba na akú nedám dopustiť. ()

Jespi

Sylvester Stallone je můj nejoblíbenější herec a jeden z mých nej režisérů a scénáristů. Na sérii Rockyho jsem vyrostl a i když by bylo logické, že se mi během let změnil apetit, není tomu tak a s Rockym jsem i zůstal. 4. Díl je pro mě nejlepší ze všech a proto také reprezentuje celou sérii, kterou bych si dal do svých nejoblíbenějších filmů. Tato nesmrtelná klasika jednoduchého černo-bílého vidění mě nikdy neomrzela a vždy si ji velmi rád pustím znovu (nebo alespoň projedu nejlepší scény) Soundtrack běžně poslouchám i do teď a strašně rád vzpomínám na doby, kdy jsem jako malej 6ti letej boxoval vedle televize společně se Stallonem. 95% ()

Rozjimatel

"If he dies, he dies."     Hoci sa ma hodnotenie na ČSFD snaží presvedčiť o opaku, o (takmer) žiaden kvalitatívny nárast oproti trojke nejde. To spomínané hodnotenie (83%, 703. najlepší film!) tohto načisto tuctového diela, ktorému sa "Zlaté maliny" len tak sypali (tak ako oscarové nominácie pre jednotku), je pre mňa tak trochu záhadou (pre porovnanie 69% na IMDb je na úrovni trojky). Nápady dochádzajú, tak čo by sme tam ešte tak dali? Odporných Rusákov. Urobíme z toho triedny boj, v ktorom na jednom konci stojí najskvelejšia krajina sveta a na druhom krajina rýdzeho zla. To sa bude ľuďom určite páčiť. Prichádza Dolph Lundgren (Ivan Drago) ako ďalší toporný týpek s megahustým výrazom (ale zase treba úprimne priznať, že oproti Mr. T z trojky ide o obrovský pokrok) a jeho síce pôvabná ale herecky slabučká partnerka Brigitte Nielsen (Ludmilla). A tých akože hlbokomyseľných rečí (úsmevné protivojnové posolstvo na konci to zaklincovalo), čo som si tu so škrípajúcimi zubami musel vypočuť! To bolo pre mňa skutočným utrpením. Nepríjemnou skutočnosťou je pre mňa fakt, že už aj hudba (už bez Contiho) išla výrazne dolu - zvuková stopa je vypĺňaná plytkou 80-kovou hudbou vo svojej najhoršej podobe (občas je fakt príšerná). Aby som ale iba nekritizoval, páčilo sa mi tu to prostredie chaty v horách, kde sa Rocky pripravoval na rozhodujúci zápas a aj tie prestrihy medzi jeho "prirodzeným" tréningom a "umelým" tréningom Draga využívajúcim najnovšie výdobytky vedy (vtedy dokonca aj hudba ujde). To najlepšie som si však nechal na koniec: rozhodujúci zápas je konečne nakrútený naozaj dobre, je strhujúci (výnimočne v rámci série), Drago pôsobí v ringu vskutku hrozivo, má dobré pohyby a rozdáva smrtiace údery (a výborný je ten zvrat po prvom silnom zásahu Draga.     "What I'm trying to say is, if I can change, and you can change, everybody can change!" ()

willis

Opravdu "kvalitní" propagandistický film. Díváno dnešníma očima i vážně míněné scény vyznívají legračně(posilovna na Sibiři, útěk před mercedesem KGB). A nezapomenutelná hláška "Ivan, bij". Co mi nejde na celé sérii Rocky do hlavy jsou boxerské zápasy. Kdo viděl alespoň jednou profibox ví, že to vypadá jinak. V Rockym si boxeři vyměňují v každém zápase desítky smrtelných úderů na hlavu aniž by se kryli a aniž by to na ně mělo fatální následky, oklepou se a jdou dál. Inu ať žije stylizace. ()

Macik

Vážně jeden z nejlepších z celé série. Dal bych klidně i 5* ale ta závěrečná scéna kdy Sly domlouvá komunistickým bosům mě vážně dostala. Jde vidět, že Sly asi nikdy neviděl komunistu leda na BBC.Ale jak říkám,velice solidní.... ()

Damielka

Podle mě nejlepší z celé série! Pamatuju si, jak jsme u tohohle dílu seděli s mladším bráchou nalepení na obrazovku a hltali jsme Rockyho, kterak se v přírodních, drsných podmínkách nehostinného Sovětského svazu připravuje na nejdůležitější zápas svého života. Jak jsme s bráchou napodobovali Ivana Drago, kterak napojen na nejmodernější přístroje posiluje každičký jednotlivý sval pod dohledem vědců, potí se a křiví gesicht. A co teprve Rocky! "Nebolí, nebolí, nebolí!" A ta hudba, kterou ještě dnes poslouchám před spaním a v břiše mi lítají motýlci, protože si představuju ta svalnatá mužská těla! Zkrátka zradila bych sama sebe, kdybych dala svým erotickým idolům svého mládí méně než 5 hvězd! A to jsem se nezmínila o dabingu, který je tak otřesný, až je geniální! "Neni to snadne odejit z domova, to neni jen tak, davat jen dobre, ne to neni snadne odejit, neni to snadne odejit z domova, to neni jen tak, neni to snadne!" ()

gumolit

Rocky 4 je podľa mńa najlepšia časť a spolu s jednotkou aj jediná!Sylvester je v dobrej forme a Dolph Lundgren je v úžasnej forme a dodáva tomuto filmu fakt s tým tvrdým ksichtom dosť dobrú atmosféru!A samozrejme SURVIVOR Burning heart! ()

lareinna

Stallone bol fakt v dobrej forme. Rockyho už videl asi každý a ja som konečne dohnala to, čo som zameškala :) čestne priznávam, že som videla Rockyho včera prvýkrát - najprv Ramba II a za ním hneď Rockyho IV. O Sylvestrovi sa mi v noci asi aj snívalo :) ()

mira007

Od sportovního dramatu v jedničce se to posunulo do kategorie politický testosteronový thriller a Stallone se od atletického boxera změnil ve steroidového prince. Asi nejakčnější Rocky, ale nemůžu si pomoc - čím jsem starší tím mám radi poetiku prvního Rockyho. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (více)