Rocky Balboa doprovází svého přítele Apolla Creeda do ringu při zápasu proti ruskému boxerovi Ivanu Dragovi. Drago je na Creeda příliš silný a bohužel ho v zápase zabije. Balboa se viní z Creedovy smrti a je odhodlán Draga porazit. S pomocí Creedova bývalého manažera Dukea odcestuje do Sovětského svazu, aby se s Dragem utkal. (Filmbox)

Marty_cz

Další Rocky a střetnou se dva akční velikáni což nejspíš na tenhle film upoutá a muselo tehdy upoutat velikou pozornost. Ale podívám li se na to s odstupem, tak jde jenom a jenom o další boxerský zápas a přípravu na něj. Ale i přes to mě to velice zaujmulo a pobavilo, ale i tak už je to to samé a pomalu mě to přestává bavit. Aby se čase nestal z toho taková běžné rutina, ze které se nedá vypadnout a budou nám dávat před oči pořád to samé. Chce to už finální díl jako moře sůl. Jinak doporučuji tenhle film. ()

gefr

Rocky IV je pro mě nejlepším dílem celé série. Drago konečně působí jako neporazitelný protivník a Rocky se tak musí postavit největší výzvě ve své kariéře. ()

lobo87

Keď chcete niekomu ukázať, o čom boli osemdesiatky, pustite mu Rockyho IV. Má v sebe úplne všetko. Dobro proti zlu, západ proti východu, USA vs. ZSSR. K tomu revenge atmosféra podfarbená špičkovou rockovou muzikou. Veľká spokojnosť... 75% ()

petrsponar

Pro mě nejlepší díl Sly Rockyho po čtvrté záhrál dokonale a Dolph Lungren z toho mrazí v zádech Rocky IV je pro mě nejlepší protože jsem ho viděl jako první a vždy jsem se k němu vracel já jsem vždy obdivoval box atady ještě k tomu západ proti východu prostě skvělé. ()

swinevenca

Do Rockyho památníku se z minulého dílu okopírovaly další dvě bitvy a jeden pohřeb. Zase se objeví nový zabiják, jen je bílý a ne černý, zase umře trenér, jen je černý a ne bílý, a zase to Rocky líp natrénuje, jen na sněhu místo na písku. Sly už neví, kam Rockyho příběh posunout, tak zabíjí čas hrátkama s robotem, pětiminutovým flashbackem, kromě souboje těžkých vah je tamzakomponovaná i válka dvou světů a poctivosti proti steroidům. Ale nebudu tomu pokrytecky brát atraktivitu - v Dragovi zosobněný komunistický nepřítel si zaslouží přes hubu s celým politbyrem za zády, sibiřský trénink s "Hearts on fire" je stále silná nostalgická óda na poctivou posilovačku a Rockyho nepochopitelné vítězství (Apollo umřel na mnohem míň ran) pět let vypadalo jako šťastný konec jedné pohádky. ()

blondboss

Je zaujímavé sledovať, že aj štvrté Rockyho pokračovanie šľape v slušnom tempe a nestráca nič na atmosfére predošlých dielov. Opäť ústredný motív strata priateľa a jeho následná satisfakcia proti hore svalov, ktorú Lundgren naozaj predstavoval a zároveň sa jedná azda o najväčšieho protivníka Stalloneho v ringu. Nechýbala akcia, skvelý tréning a hlavne fantastická hudba 80-tych rokov. Skladby ako Eye of the tiger, Heart`s on fire či No easy way out sú už legendárne, čo iste prispelo k popularite tohto snímku napriek tomu, že získal pár "malín". Ja som bol ale spokojný a kvalitatívne to prirovnávam k jednotke. 75 % ()

vodkasesemte

We are changing. We are turning into regular ppl. Maybe you think you are changing, but you cant change what you really are. You and me dont eve have a choice. We were born with a killer instinct (hale bacha) that you cant turn off and on like a radio (zkusils převýchovu v SOS centru). We have to be in the middle of the action bcs we are warriors (to je o mně). Without some challenge, without some war to fight, then the warrior may as well be dead (to js stopro o mně - nebýt počítačových her - těm kurvám uřežu hlavy, co mě přesvědčují o opaku). Grand Hotel. East meets West. For the first time ever, West against East in professional sports. Goodwill exhibition match. Try not to wear yourself out. God, I feel born again. In the blue corner weighing 221 pounds the former heavyweight champion of the world, the Dancing Destroyer, the King of Sting, the Count of Monte Fisto… You thing you have enough names? The Master if Disaster (to je pravý), the one and only Apollo Creed! You boys know rules. Watch your low blows, kidney punches, rabbit punches. In case of knockout you go to the corner and stay there until I tell you to come out. Shake hands and lets have a good fight. You need an interpreter? Its time to go to school. You will lose. If he dies, he dies. You always did everything the way you want it. December 25th. Its more typical rude behavior toward visiting foreigners. But perhaps this simple defeat of this little so-called champion will be perfect example of how pathetic and weak your society has become (podívej se sem na ty prasata, jak se peleší se zvířaty a nebudeš se s nikým měřit a rovnou zahájíš plošnou deratizaci). Docela slušně se to po smrti Apolla rozjelo. To Ferrari neznám. Ale písničku jsem si předtím stáhnul. No easy way out. Taky se vám v hlavě promíná nespočet situací, kdy jste někomu rozbili hubu, poslali spát dřív, šlápli do usměvu? Mně celou dobu… the truth is sometimes I do get a little scared. But when I m in that ring really getting hit and my arms hurt so much I cant lift them. Then theres another side that comes out that isnt so scared. Its another side (tak už se vyžvejkni) that wants to take more, that wants to go one more round. Bcs by going that one more round when you dont think you can, thats what makes all the difference in your life (nerozumím). Official chaperones. What a depressing vacation. You will have to go through hell worse than any nightmare you ever dreamed. But in the end, i know you will be the one standing. You know what you have to do. Do it. I will try. Už jsem myslel, že to zase všechno zapomněl. Že potřebuje nějakýho debilního trenera, negra, kterej mu bude radit, kde má stát v ringu. Drago has been nicknamed Death From Above. I want to be like you. You are all hearts. Rockys face absolutely like stone. He is the picture of concentration. The booing crown here does not seem to bother him one bit. Hes like volcano waiting to erupt. I would like to point out again, this is a non-sanctioned fight. Z Rockyho se stává Rambo. I have never seen such a hostile crowd. David and Goliath. I must break you. Remember what I said back there about wanting to be you? Forget it. No pain (tak to je asi to poslední v ringu, co rozhoduje). Balboa is not staying on balance bcs of the Russians long jab. 2345. He cant seem to touch the Russian. Rocky pounding away at the midsection of the Russian. He hit him with everything hes got and Drago just smiled at him. Měli proti němu postavit Hulka. Zvláštní, že mě při jejich exhibičním zápase jejich srovnání nenapadlo. Chop him down. Break his rhythm. He woke the sleeping giant (konečně pravák). Balboa is just trying to get through this first round (3 min). whats going on? Hes winning. I see three of him out there. Get the one in the middle. Take his heart. If you hurt him, you will take his heart. Hes cut and bleeding but hes on his feet and on the run. Russians cut. Its a bad cut. He grabs Balboa by the throat. Balboa picks up the Russian and thows him to the ground like a wrestler (sundej mu rukavice). Its a gutter war. Tak todle už exhibice není. No holds barred in Moscow. This is shaping up to be a personal fight. You are doing good. I couldnt do better myself. Hes nothing, soft! You got him hurt bad. Now hes worried. Hes not a machine. Hes a man. Hes not human. He is like a piece of iron (todle si pamatuju, ale už je to dávno). Suddenly Moscow is pro Rocky (i tohodle potenciálu využili). Keep taking it to him. This place is ready to explode (zase sexuální podtext). Lethal punch after punch (aha). Amazing willpower. Neither man backing off. What round is it? Listen to them. Our ppl cheer for him you idiot (tohodle vezme pod krkem). I fight for win, for me. Punch till you cant punch no more. Theres the bell. The war is on. To the end. Forget technique. Forget strategy. This is just a street fight. Its a question of who wants it most. Knock his head off! Rocky Balboa has done the impossible and these ppl love it. It is absolute pandemonium! If I can change and you can change, everybody can change (proč, mně se líbí tak jak jsem). I just want to say one thing to my kid who should be home sleeping. Merry Christmas, kid! I love you! Ted ho tam strčil až po kořen. Jdeme na pětku. () (méně) (více)

hrumsrt

Pro mě je Rocky IV absolutním vrcholem celé ságy! Vynikající úvod - Apollo jako moje nejoblíbenější postava je mimo, ale příběh dostane nesmírné obrátky... Návrat ke kořenům, co týká scén z tréninků! Tradiční způsoby vs. Moderní technologie. Vrcholem je i Pauliho humor, který tentokrát je naprosto geniálním kořením celého filmu. Finální souboj považuji za naprosto nejlepší moment všech Rockyho filmů. Úžasná řežba při znění elegantní leč zvučné hudby! No a ten závěr - divácká atmosféra a Rockyho řeč po zápase, to už je jen třešnička. 100% ()

DonBraso

Rocky 4 akorát dneska běží v TV,ale já udělám recenzi na Sly verzi,která je kupodivu dost odlišná.Udělal jsem to tak,že jsem porovnával dvě verze vedle sebe po shlédnutí nové verze a už jen začátek rukavice začal jinak.První půl hodina je úplně jiná,jsou tu hned nové scény,něco se vystřihne,něco přidá a něco nechá.Sly nejspíš nechtěl moc Apolla zapojovat co to šlo a jeho scéna hned prvotní z gymu je pryč,na to jeho pohřeb je tu zase v novém podání.Je vidět,že Sly to vzal hodně z gruntu a snažil se Rockyho udělal víc dospělejšího bez určitých žertíčků či narážek.Ani Pauli tu nemá narozky a robot je vystřižený úplně všude.Nejspíš už neměl Sly na něj práva:). Videoklipy jsou stejné jako poslání.V "Rusku" je opět vidět,že Sly měl i druhou kameru a tu v nové verzi použil,tak i zápas s Dragem je zde malinko jinačí ať už od nástupu či těsně po něm.Nejsou to dramatické změny,ale jsou.Markantní je,když sovětská delegace netlaská Rockymu,ale odejde a je naštvaná.Jsou to změny jako když po finální bitvě přijde jiný song,než ho znáte z originálu.Prostě změny jsou,jádro zůstalo malinko víc pevnější až bych řekl mužnější možná,přesto je to stále na tu dobu grotestní box plnejch pravých a levých háků,kdy borci vydrží i pěst od tanku.Ale to přeci nevadí,je to Rocky.Hodnocení ponechávám jako u originálu.Dolph Lundgren jako Drago je prostě best. ()

Derseus

Od jedničky je s každým dílem vidět zlepšení v hereckých schopnostech Silvestera, ale mezi trojkou a tímto dílem mi přijde největší progres. Zajímavý je i politický přesah a ukázky vylepšující se techniky tehdejší doby. ()

Parabot

Jedno z nejlepších a nejpřístupnějších zfilmování geopolitickych a společenských nálad 80. let predikující výsledek Studené války. Tedy patos je na místě. ()

casyy

Paradni pecka, po jednicce jednoznacne nejlepsi dil cely serie. Klasickou zapletku pomsty za mrtvyho kamose okorenuje ideologicka omacka, hodnej frajer se tuzi v horach, zatimco zlej parchant v laboratori. Vsechno podkresluje perfektni hudba, Sly tomu dal videoklipovej obal, pripentlil famozni bitku na zaver a chutovka byla na svete. Parada s nabehem na pet hvezd. ()

mr.sulas

Na Rockym jsem vyrostl a pokaždé co se na něj dívám,od prvního dílu po poslední,tak mě to sakra,ale sakra baví.A budě mě to bavit ikdyž se na něj budu dívat až mi bude 60.To je na tom to kouzelné.Číslo 4 patří k nepovedenějším a těm co se mi nejvíce líbily! ()

Dvorik

Sérii Rocky miluji a tohle je můj nejoblíbenější díl. Perfektní Sly i Dolph Lungren (na Rusa nemohli vybrat nikoho lepšího), úžásná Brigitte Nielsen, bavící Carl Weathers. Dokonalý soundtrack, který si i dnes často pouštím. Moc pěkně udělané předěly ve finálním zápase. Hodně emotivní scéna, kdy Rocky odjíždí autem a vzpomíná, včetně perfektní písničky (bez zpraseného českého překladu). Naprosto skvělý film i po tolika letech. ()

emilkac

tento diel tiež stojí za to ale pre mňa hlavne kvoli Dolphovi Lundgrenovi! asi jeho najlepšia úloha! bol dobry aj v Univerzálnom vojakovi! natrel to aj Stallonovi aj Van dammovi! ()

Lancer

Zdrcující prohra následována vítězstvím nad celým Sovětským svazem, jehož obyvatelé svému nepříteli v jeho slávě nakonec ještě fandí. Nejlepší díl! ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (více)