Rocky Balboa doprovází svého přítele Apolla Creeda do ringu při zápasu proti ruskému boxerovi Ivanu Dragovi. Drago je na Creeda příliš silný a bohužel ho v zápase zabije. Balboa se viní z Creedovy smrti a je odhodlán Draga porazit. S pomocí Creedova bývalého manažera Dukea odcestuje do Sovětského svazu, aby se s Dragem utkal. (Filmbox)

Reckon

Můj první shlédnutý Rocky. Na to, že se IV napařuje jako druhá nejlepší po jedničce, je to aspoň pro mě zklamání. Hlavně konec, kdy Rocky přepisuje historii a díky němu začína v SSSR Pěrestrojka, mě dostal. Jsem velice zvědavý, jak budou vypadat hůř hodnocené díly. (5/10) ()

Paity

Vrchol filmové akční tvorby 80. let, který vyobrazil to, proč jsme fandili US klukům proti sovětským okupantům. Dolph Lundgren je co by záporák dokonalý a Rocky trénující ve "ztížených" podmínkách ruské Sibiře jakbysmet. I po těch letech mám skoro co dělat, abych neukápnul slzu při jejich konečném souboji. Patrně nejlepší díl celé série. Kdo tohle může říct o nějaké jiné filmové sérii a jejím čtvrtém dílu...? ()

AdamesWWE

[10/10] Najlepšia klasika 80.rokov, najlepší film o Rockym, najlepšia športová dráma všetkých čias, to je Rocky IV. Človek si viac priať v rámci tohto filmu už ani nemôže, je to úžasný film ktorý má výborný príbeh o tom ako sa do Ameriky dostanú ľudia z Ruska a chcú vstúpiť do medzinárodného boxu a postavia sa proti Rockymu. Príbeh filmu je vynikajúci, zo všetkých šiestich filmov najlepší a najzaujímavejší, prepracovaný do najmenšieho detailu a spracovaný na filmovom plátne je tak skvelo, že zážitok z filmu máte aj po 27 rokov od vzniku filmu a aj po X pozretiach. Celých 91 je veľmi dobrých, film je dosť dynamický a má svižné tempo. Sem tam rozosmeje skvelý Burt Young ktorý v tomto filme exceluje a podá tu veľa vtipných hlášiek, dalej je tu aj Weathers alias Apollo Creed ktorého postava v tomto filme zomrie, čo je smutné ale naopak je to skvelá zámienka pre zápas Rocky vs.Drago. Po zápase Apolla a Draga, potom ako postava trvajúca v štyroch filmoch o Rockym zomrie sa film perfektne rozbehne, ponúkne veľa zaujímavých momentov zachytávajúcich Rockyho a Adrianu v rôznych ťažkých situáciách. Množstvo výborne napísaných dialogóv, štvrtý Rocky má všetko čo má mať, box, dramatické spracovanie, miestami humor, skvelé tempo a veľmi dobrú atmosféru. Dolph Lundgren zahral zlého ruského boxera skvelo, postava ktorá odštartovala jeho hereckú kariéru. Toto je jediný film kde hudbu nezložil Conti ale DiCola aj tak to neuberá na kvalite, naopak myslím si že táto hudba bola priam stvorená pre tento film, skvelo naň sedí a pripravovanie Rockyho na zápas pri pesničky Eye of the tiger je proste zážitok. Záverečný súboj Rocky vs. Drago je vynikajúci, najlepší v rámci série určite, s veľa dobrými momentami, nečakanými zvratmi a prekvapivým, dojemným záverom a so záverečným prológom Rockyho o tom, ako si Rusi zmenili jeho pohľad na neho a aj on na nich, veľmi dojímavé slová, vynikajúci záver filmu. ROCKY IV. je jeden z mojich najoblúbenejších filmov celkovo a spolu s Rockym 1/6 najoblúbenejšie filmy série. Som rád že vznikol tento film, skvelá klasika ktorá ponúka unikátny filmový zážitok. ()

RichardLev

Pro mě to není nejlepší díl Rockyho. Jednička je nepřekonaná. Ale je to určitě lepší než dvojka a trojka. Taky zábavnější. Rockyho tréninková montáž na zasněženém ruském venkově pobaví, avšak dech doslova vyrazí vysocí ruští představitelé, kteří po Rockyho proslovu vstávají ze židlí a s nadšením tleskají. Těžko říct zda to Stallon myslel při psaní scénáře vážně, nebo z toho měl prostě jenom srandu. Tenhle díl je zatím ta největší pohádka ze všech, ale zábavná. Jen jsem zvědavý, kdo sakra umře v dalším díle - už se to stává tradicí. Jo a soundtrack je povedený. ()

showxman

Děj je trošku prvoplánový a bez zvratů či jakýchkoli překvapení, to pro mě bylo největším zklamáním, protože od místního vysokého hodnocení sem očekával mnohé. Závěrečný souboj, ke kterému vše spěje, je ale hodně šťavnatý a vypjatý leč vytržený z reality, a to je škoda. ()

Stružák

Utrpení a film naprosto, ale naprosto o ničem. Šablona děje je pořád stejná: nějakej zápas na začátku, trénink a zápas na konci, nazdar bazar. V prvních dvou dílech to ale bylo ošperkované aspoň něčím (nějakou omáčkou) okolo, trojka v té omáčce polevila a čtyřka se ji zbavila úplně. Co se týká hereckého obsazení, jde to taky od deseti k pěti. První dva díly měly výborného Mikeyho, ve trojce ještě zůstal Apollo Creed, tady už není (kromě Rockyho) nikdo. I ti "záporáci" jsou díl od dílu horší a horší: kde toho Ivana Draga vyhrabali, to je ve hvězdách. Čtvrtej díl je pro mě jedno velký zklamání a možná i ztráta motivace se vůbec dívat na zbylé díly (ale jedu na setrvačnost, tak je nejspíš ještě zkouknu). ()

ruhebitte2010

Filmařsky precizní, hodně na efekt. Tréninková příprava na zápas nezapomenutelná. Škoda jen toho konce, ale chápu, že to bylo dáno dobou natočení, prostě až příliš naivní a hodně mimo tehdejší a možná i dnešní realitu. Sovětský svaz sice zanikl, ale Rusko až tak jiné zase není, současný ozbrojený konflikt na Ukrajině to bohužel jen potvrzuje. 80% ()

DocBrown

... a když šišlajícího Rockyho slyšel Gorbi, tak začal tleskat a rozmýšlet změnu, kterou nazval Perestrojka. A hudba taky dobrá. ()

FiliPP

Po tragické trojce jsem od tohoto filmu moc nečekal. No a dostal jsem naprosto úžasný díl který je sice horší než jednička ale mnohem lepší než dvojka a trojka. Jsem za tento díl hodně rád, hodně se povedl. Skvělá práce. Hodnocení 86%. ()

Corpsegrinder

Nejlepší Rocky. Samozřejmě že příběh se drží v zaběhnutejch kolejích ale monstrum Ivan Drago tomu dává novej rozměr a závěrečnej zápas je snad to nejlepší co kdy někdo v ringu natočil. Heart's On Fire je ikonickej soundtrack. ()

Blondsky

Nejlepší díl série. Motivující hudba, životní moudra a prokreslené postavy. To všechno tu je, a proto mám tu sérii tak rád. Zvláštně díky tomuto filmu mám rád i Creeda 2, který je skvělým epilogem souboje Drago vs Balboa. ()

Pat.Ko

Časť tréningovej a zápasovej sekvencie bola veľkolepá, priam dokonalá. Tentokrát motív pomsty zaúradoval perfektne. Drago a spol boli vynikajúci zaporáci, na ktorých sa nedá iba tak zabudnúť. Len škoda, že dialógy medzi postavami boli už viac-menej nezaujímavé a chémia medzi Adrian a Rockym upadla. 8/10. ()

Káronoš

Mistra skálu už nebavý třískat Afroameričany a také chce na chvíli vypanout na čerství horský vzduch. Když už tam bude, tak rovnou může ztlouct blonďatýho dinosaura v červených trenkách s manželkou horší než tyfus... Nový Rocky (stejnš jako předešlí) postrádá kouzlo osobnosti, místo toho znázorňuje Kena v boxerkách (působil uměle) . Skvělou klasickou hudbu nahradil jakýsi "hard rock", který ze Slyho dělal jestě větší primadonu (trochu mi připomínal loutky z filmu "team america"). Přesto tréning (alias příroda vs. moderní technika) bezcitný Drago a samotný boj neměli chubu! Hodnocení: 7/10 (btw: ten konečnej monolog alá "bůh žehnej americe" si mohl odpustit). ()

Wishkah

Ok. Není to bůvíjaké umění a představa toho, že v roce 1985 tleská celá Moskva Američanovi je směšná, ale to co předvedli Dolph Lundgren a Sylvester Stallone během toho vyčerpávajícího zápasu na konci je tak strhující podívaná, že se těm sovětům vůbec nedivím. Film za tři hvězdy, který má u mě díky nejlepší boxové bitce z celé série tu jednu hvězdičku navíc ()

Schuldiner

Příliš mnoho politiky... Navíc místy tak trochu směšné.. A samozřejmě taky nereálné vítězství trpaslíka nad obrem:-) ()

Prochy38

Třetím dílem už to vypadalo, že jde Rocky pomalu ale jistě k zemi. Tento díl ovšem vyvrátil veškeré spekulace. Výborná herecká, ale hlavně i režijní podívaná. S. Stallone tradičně bravurní a do toho skvělý Dolph Lungren, coby ruský hromotluk Ivan Drago. K tomu ještě geniální soundtrack!!! 90% ()

Dyas

Rocky bojující ve jménu přátelství a lásky. Ten film mě prostě nadchnul! I když jsou Rocky 1 a 6 podle mě nejlepšími dramatickými a smutnými díly celé série, tak mohu s přehledem říci, že tento díl je opravdu výborný a má v sobě takové kouzlo. Příroda vs. chemie, láska vs. nenávist, ''dobro'' vs. ''zlo'' a to nejlepší nakonec - Rocky Balboa vs. Ivan Drago, kteří houževnatě a agresivně mezi sebou vedou válku! ()

Piškotka

Na Rockyho dost trpím, jelikož je to obyčejný a na nic nehrající si chlap, který prostě a jednoduše miluje svou ženu, syna a s láskou opečovává i švagra. V tomto díle se propadá do podobných traumat v podobě smrti pro něj blízkých osob. Aby nežil s pocitem dluhu či špatného svědomí, pouští se do dalšího boje s ruskou mašinou. Zde kontrastuje Amerika se svou poctivostí a pílí oproti přetechnizovanému a dopujícímu Rusku. Závěrečná řeč vítěze mi přišla jako neskutečný žvást. Sly opět výborný. ()

Hanes88

Po špatné trojce jsem čekal taky nepovedené čtvrté pokračování. Byl to ale omyl! Nejenže to bylo mnohem lepší, ale byl to spolu s jedničkou nejlepší díl. Dokonce bych řekl, že ani jeden není ani o trošku horší než ten druhý. 95%. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (více)