Pečlivý a energický Chuck Noland je zaměstnán u známé společnosti FedEx, která rozváží poštu po celém světě. Díky tomu žije velmi rychle. Jeden den je v Rusku, vzápětí pár hodin stráví ve Francii. Pro samý spěch si vlastně ani nedokáže užívat života. Práce Chucka okrádá o tolik času, že si se svojí důvěrnou přítelkyní Kelly dokonce předává vánoční dárky v autě na letišti. Když za několik hodin opět letí z Ruska zpět do Ameriky, letadlo FedExu s piloty a Chuckem nečekaně havaruje. Katastrofu a pád do moře přežije pouze Chuck, kterému se s malým člunem podaří dostat na neznámý ostrůvek. Po prvním šoku začíná po vzoru Robinsona Crusoa na stromě odškrtávat dny, při životě ho drží láska ke Kelly a naděje, že ho v krátké době někdo objeví… Dobrodružně laděný příběh o nezdolné lidské vůli nevzdávat se a bojovat o svůj život a své sny – natočil úspěšný hollywoodský režisér Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti I-III, Forrest Gump, Pod povrchem). Přípravy na filmový projekt začaly už někdy v roce 1998, kdy Tom Hanks o napsání scénáře k tomuto projektu požádal Williama Broylese Jr. (scenáristu Apolla 13 a Forresta Gumpa). Při jeho filmové realizaci pak musel podstoupit drastickou dietu a v průběhu přerušeného natáčení, za několik měsíců zhubnul o dvacet kilo. Tím působivěji pak předvedl proměnu z výkonného workoholika na polodivokého trosečníka se sklony k šílenství. S jeho skvělým hereckým výkonem film stojí i padá. Za ztvárnění Chucka byl Tom Hanks v roce 2000 oceněn Cenou kruhu newyorských filmových kritiků (nejlepší herec) a Zlatým glóbem (nejlepší herec v dramatu). Úlohu jeho přítelkyně Kelly Frearsové vytvořila Helen Huntová (Dr. T a jeho ženy, Lepší už to nebude, Po čem ženy touží). (Česká televize)

krt7236826

zo začiatku nuda a tak isto aj koniec nejaký nedotiahnutý ... ale v okamihu ako stroskotá na opustenom ostrove je to skvelá podívaná od ktorej neodtrhneme zrak až dokonca. Zvlášť nejak obľubujem filmy ktoré sú také dobré a pritom majú tak málo textov.. to je umenie najvyššej kvality ktoré je predvedené aj v tomto diele. ()

bonita69

Tenhle film mě opravdu vzal za srdce. Tom Hanks až neuvěřitelně zahrál svoji postavu kvůli které musel mimochodem několikrát zhubnou a opět nabrat. Jenom tím vším dokázal že v dobrém filmu nemusí být tolik dialogů ale záleží na tom jak to herec podá. Stručně jde o originální snímek, nabitý emocemi který si člověk musí zamilovat. ()

dusa77

Filmy,které jsou postavené na jednom herci jsou určitě něčím výjmečným ( myslím samotřejmě ty povedené ) Tom Hanks určitě výjmečný herec je a Trosečník je tím důkazem - 138 minut a žádná nuda.Zemeckisova režie opět nemá chybu,pro mě jasných 5 hvězdiček. ()

najby

Na tom filmu jsou nejzajímavější právě ty záběry, které nejsou vidět: vrátí se Helen Hunt k Hanksovi? jak Hanks přežil vlastnoruční vytržení zubu bez umrtvení? a co sakra bylo v tom balíčku?! Jinak celkem zajímavý film o tom, co všechno jste fyzicky i psychicky ochotni podstoupit, abyste se vrátili do civilizace. ()

Mathyen

Nádherný příběh plný silných emocí beze slov, unikát a veledílo, koncert jednoho herce, (plný počet neztrhá ani ten FedEx)10/10 ()

Anaheim

Perfektní výkon Toma Hankse, už jenom proto se na film dá kdykoli koukat znovu. Klidně bych na oskara nominoval i pana Wilsona :) Mě ten konec nevadil, i když se dal očekávat a pro někoho to bylo zbytečný. ()

Tsuki003

Pro mě je prostě Tom Hanks jedinečný herec. To, co tady předvedl by asi zvládl málokdo. Jeho mimika a pohledy jsou výkon sám o sobě, on vůbec nemusí mluvit. Velké uznání patří rovněž režisérovi, kameře a v rozhodně neposlední řadě scénáristovi Wiliamu Broylesovi (díky za vytvoření Wilsona ;) ). Velký kus práce a velký film. Rozhodně stojí za to. ()

EddieIron

Sorry,je to sice strhující one man show Toma Hankse,ale já jsem nikdy neměl rád němé filmy.A tohle k nim má dost blízko.Takže:za vidění to stálo,ale jen jednou. ()

Desmi

Já jsem se naprosto výborně bavil, Tom ve mě dokázal vyvolat chuť ocitnout se také na opuštěném ostrově - třeba na týden. Výbornej snímek. ()

kacer4

Neviem si pomôct ale takúto som mal predstavu o tom filme a presne to ma trápi aj keď neviem presne prečo. Mimo toho to je vynikajúci originálny film s famóznym Tomom, ktorý zahral celý film prakticky sám. ()

cobislav

Pro mě asi nejvíce emocionální film jaký jsem viděl. Žádné love story a přesto ten pocit, jak mu mezi prsty proklouzla láska, čas i život mě pokaždé dožene s slzám. Nejsilnější momenty jsou ty nejobyčejnější. Nemůžu samozřejmě zapomenout na neuvěřitelnou práci Alana Silvestriho. ()

Merenre

Nejlepším hercem i nejvíce zapamatovatelnou postavou je tady paradoxně pan Wilson, v rámci "robinsonovek" je to ale i tak spíš silný nadprůměr. Je zde jakási snaha o realističnost, což se cení (patnáctipatrové bambusové rezidence v lijánách už prostě nikoho neosloví). ()

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

21.10.2019

Očekávaná filmová událost – Rodinný film

Očekávaná filmová událost – Rodinný film

13.02.2016

Drama vypráví o manželích (Vanda Hybnerová a Karel Roden), kteří se vydávají na vysněnou plavbu do Karibiku a doma zanechají dvě nedospělé děti (Jenovéfa Boková a Daniel Kadlec). Nepřítomnost rodičů… (více)

Reklama tisíckrát jinak

Reklama tisíckrát jinak

07.07.2006

Product placement znáte všichni, a nejvíce z našich filmů, kde se autorům prostě nějak nedaří jej přirozeně zakomponovat do děje. Ovšem v amerických filmech, jako i v některých jiných ohledech,… (více)