Nejhorší obavy

• USA The Sum of All Fears (více)

Jack Ryan představuje populární postavu tajného agenta CIA ze špionážních románů Toma Clancyho. Románová řada s životním příběhem tohoto výjimečného analytika si rychle získala své věrné čtenáře a dočkala se několika filmových zpracování. Jack Ryan se na filmovém plátně poprvé představil ve strhujícím thrilleru Hon na ponorku (1990), následně zmařil teroristický útok IRA ve Vysoké hře patriotů (1992) a čelil kolumbijské drogové mafii i zrádcům v řadách zpravodajské služby v Jasném nebezpečí (1994). Po několikaleté přestávce se Jack Ryan objevil znovu v akci ve filmu Nejhorší obavy (2002). Po Alecu Baldwinovi a Harrisonu Fordovi se role neohroženého agenta zhostil Ben Affleck. Setkáváme se s ním v pozici nastupujícího analytika CIA a specialisty na politické poměry v bývalém Sovětském svazu, kde se právě ujal moci nový ruský prezident. Ryan o něm před časem napsal odbornou studii, a proto se vydává s americkou delegací na zdánlivě rutinní inspekci ruských nukleárních zbraní. Během ní ovšem vychází najevo, že zmizeli tři elitní ruští fyzici, kteří jsou schopni sestrojit atomovou bombu. Politické napětí mezi oběma velmocemi narůstá a nejhorší obavy z nové studené války se naplňují. Když dojde ve Spojených státech k atomovému útoku, Rusko se jeví jako jasný viník. Svět se ocitá na pokraji jaderné katastrofy a Ryanovi zbývá k jejímu odvrácení zatraceně málo času. (Česká televize)

Dacsus

Vcelku blábol, ale to je väčšina Clancyho tvorby (ak by jeho knihy človek našiel v oddelení fantasy, možno nič nepoviem). Vtipne pôsobili najmä scénky typu "mám síce vysokú školu, ale som taký debil, že nedokážem prečítať meno Nemerov, a pletie sa mi (a to aj foneticky) s Nezmeroz, dokonca aj okamžite po tom ako ma niekto opravil" (jeden z príkladov, avšak týchto vtipných momentov je tam viac, napr. v podstate všetky dialógy, naivita atď.). ()

pold

Někdo ukrad jaderný materiál? Jasně, smradlaví Palestinci, kteří jsou samozřejmě tak blbí, že prodaj atomovku za dva kartóny marlbor. Někdo chce ukradený uran zneužít? Jasnačka, nějaký východní neamericky myslící opočlověk, jehož jediný smysl života je pozabíjet hodné diváky ragby. Kde to smontuje? Jak jinak - v polorozpadlé ruině, ze kterých se - jak známo - všechny ty země, kde nikdy neviděli banán (rozuměj na východ od Berlína), skládají. A tohle všechno jde mistr kožená huba zachránit. Dobrý bože. Jedna hvězda za konzistenci - i američtí představitelé jsou v téhle koncentrované stupiditě tak tupí, že ani neví jak se jmenuje budoucí možný ruský prezident (a za Morgana Freemana, ze soucitu). ()

silvusaak

Vydarena krimi s vyvazenou davkou akce i romance. Prislo mne to obcas celkem desive realny, ten pozvolny dej tomu dal smrnc andb osud lidi v rukou par papalasu s bombama na stisk tlacitka. Ben me celkem prekvapil, do takovych roli bych ho moc necekala. Celkova spokojenost. ()

Spevo

trosku neseriozne v urcitych pripadoch ako Den nezavislosti, no nieco ako novodoba studena vojna medzi USA a ruskom ma bavila ()

Kozlowski8

Vcelku zajímavý a napínavý thriller, výborně natočený, s výbornou hudbou a hvězdným obsazením. Jen škoda, že jsem filmu v mnoha jeho pasážích prostě nevěřil a taky škoda, že Jacka Ryana nehrál nějaký herec, i když - upřímně - tato role Bena Afflecka úplný propadák není. 65%. ()

PTuranyi

Klasický špionážny film s kulisami studenej vojny. Snaží sa udržať hodnovernosť, ktorá sa však pod tlakom okolností rúca až sa na koniec stáva bčkovým akčným filmom. ()

Curfew

Slušný thriller. Určitě mě potěšilo herecké obsazení, pod svou úroveň tady rozhodně nejde Affleck ani Freeman a vždycky mi k pochválení filmu pomůže hezká herečka, kterou bezesporu Bridget Moynahan je :-). Trošku mrzutější už je scénář. Sotva si člověk oddechne, že původně signalizovaná zápletka s pučem v Moskvě a dosazením "zlého" generála na místo ruského prezidenta je jenom žertíkem, ukáže se, že ta skutečná je ještě mnohem vousatější.Tajná nacistická organizace sdružující arijské Francouze a já nevím koho ještě, hlavní neofuhrer trousí hesla o tom, že nacismus nebyl slabý, potřeboval jenom většího hostitele než Německo kterýžto problém už ve světě moderních technologií odpadá? Fujtajbl... Na druhé straně, kdy naposledy nechali američtí (!) filmaři klíďo píďo explodovat atomovou (!) bombu na "americkofotbalovém" stadionu plném ryzích amerických mužů, žen, děti? Klobouk dolů :-) Suma sumárum: slušný průměr, pár fakt dobrých fórků a trošku nadbytečná milostná zápletka. Což není zas tak málo :-) ()

dbt

Bože to byla nuda. Druhý den jsem si nemohl vybavit jedinou zajímavou scénu...tedy, musím přiznat že jedna tam byla - zaujalo mě, že dialogy nejvyšších představitelů státu velmi přípomínají jihoamerickou telenovelu. ()

Masquerade

Pokud to nebudu brat jako realnej pribeh, tak je to celkem zajimavy, viceme to co se dalo cekat.Bohuzel sem necet predlohu od Toma Clancyho, takze az tak to posoudit nemuzu, neco mi rika ze se film odklonil od predlohy. Ale pokud bych to mel hodnotit jako "realny" pribeh,kdy americani bojuji proti "hloupym" rusum pripadne jinym narodum z vychodu, tak je to strasne becko a trochu me prekvapuje ze do toho Freeman sel. Takova otrepana klise, kdy americani sou nejlepci a ostatni sou strasni tupci,kteri si nechji ukrast nos mezi ocima rozhodne nevyhledavam. ale zpracovanim je film dobrej,jen ten obsah me trapi ()

Mr.Dark

Ten rok,nejlepší akční film.Asi tak nějak ma vypadat akční thiller s originálnímy prvky a dějem.Výbornej Freeman i Affleck(i když on zrovna neni má parketa)..Ve filmech, kde má někde neco vybouchnout,to vždy někdo vteřinu před tím vypne.Ale tady to bylo buuum,že jsem spadnul ze židle...dobré,jako celý film ()

Johnner

Spousta kudrlinek, které kmitají od těch pouze zbytečných k těm nejen zbytečných, ale i nezdařených (až oslizlá milostná linie), sráží tento film z nejvyšších postů. A nejen to. Bena Afflecka a Bridget Moynahan bych poslal někam za polární kruh, protože předvádějí hotovou hereckou mizérii. I když možná je to jen způsobeno tím, že ostatní představitelé hrají velmi dobře, a tak ty křečovité kreace vyniknou. A vlastně i ten začátek není moc strhující, dokonce jsem se u toho občas vcelku nudil a během jedněch reklam jsem chtěl televizi i vypnout. Ještě že jsem to neudělal, protože to, co se začne dít v poslední třetině, nelze popsat slovy. Můžete jen sedět nalepeni na obrazovku a konsternovaně sledovat dění. Ale nezapomeňte dýchat. ()

kakapo007

Upřímně se přiznám, na tento film jsem od jeho premiéry úplně zapomněl, ač jsem si ho zařadil na můj target list. filmů, které musím vidět. Bohužel šest let jsem ho nechal ležet ladem, a až dnes jsem se dočkal. A musím říct, že se jedná o skvělý snímek. Nemám mu co vytknout (i když mě přišlo lehce k pousmátí zobrazení konfrontace US a ruského prezidenta: ruský, stále jako symbol zla, zobrazen v černém oblečení, s černou zlodušácky nagelovanou kšticí jednající kdesi v temném bukru, kdežto jeho protipól US prezident v střízlivém obleku, střízlivou přehazovačkou na hlavě a ve světlých místnostech Air Force One - stereotypům bylo učiněno zadost). Takže shrnuto a podtrženo - tleskám, tohle je bravurně řemeslně zvládnutý film. ()

regin

Zápletka na začátku filmu nabízí mnoho možností, jak s tématem pracovat dál. Pro mě však vybraná cesta byla jednou z těch horších, protože od půlky film kvalitativně zvolna upadá až do závěrečného nechutného klišé. ()

svist10

Inteligentní polit-thriller S Benem Affleckem v hlavní roli? Zní to sice jako oxymoron, ale je to pravda. Těžko říct, jestli je to režijním vedením, nebo "blbuvzdorným" scénářem. Nejhorší obavy zpočátku plynou pomalu, ale v určitém momentu začínají sprintovat, aby se zastavili se závěrečnými titulky. Herecké obsazení se hemží hvězdami a i když se mi to příčí v puse, ani ten Affleck není takové toporné dřevo. A závěrečný diplomatický pat sedí lépe než zběsilá akční scéna. Snad jen ta romantická linka je tam trochu navíc, humor, který produkuje se do takového filmu nehodí. ()

Chlo0opek

Sledoval jsem ho tak na půl oka, ale při "vyřizování si účtů mezi Amerikou a Rusy film velice dobře plyne.. Jinak takový průměrný špionážní film.. ()

Parsek

Skvělá a kvalitní zábava, povedené vtípky, úžasně vystavěná atmosféra a co si budeme nalhávat - opravdu povedený scénář. Morgan Freeman je neuvěřitelně uvěřitelný. U Bena Afflecka je to horší, ale je ještě mladej, tak mu dejme čas :-). ()

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall

13.06.2022

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

02.10.2013

Smutná zpráva pro milovníky špionážních thrillerů. Jeden z nejuznávanějších a nejúspěšnějších představitelů žánru zemřel včera ve věku pouhých 66 let. Clancy se proslavil romány z období tzv. studené… (více)

Je Maguire dobrý Nemec?

Je Maguire dobrý Nemec?

22.04.2005

Tobey Maguire (na obr.), ktorý od čias Spider-Mana 2 herecky nepohol ani prstom, bude účinkovať v dráme THE GOOD GERMAN v réžií "pohodára" Stevena Soderbergha. George Clooney si v snímke zahrá… (více)