Vitason

Taky znám jednoho scénáristu a režiséra v jedné osobě, který nemá talentu ani za nehet, co by se vešlo, ale má pro film ohromné nadšení a dokáže ostatní strhnout. Když mu někdo jeho film kritizuje, tak tu kritiku nepřijímá, protože mu maminka řekla, že je to hezký a nikoho jinýho přece nemusí poslouchat. Teď nemluvím o Uwe Bollovi, ale o člověku, který tady na čsfd vystupuje jako Vitason:-). Tim Burton složil v biografii Eda Wooda hold nejen samotnému režisérovi ale i hororům z 50. let. Burton přistupuje ke snímku se stejnou láskou jako Wood k Lugosimu a možná právě proto dokázal tak věrohodně oživit scény z Woodových "nejlepších" filmů a to takovým způsobem, že u vás určitě probudí chuť podívat se na samotný originál od mistra. To všechno podal Burton v pro něj typicky skvělém vizuálním zpracováním, kterému rozhodně pomohla volba černobílého ladění. Film je skvělý i po hudební stránce, i když se na snímku nepodílel Burtonův kumpán Elfman, ale Howard Shore odvedl skvělou práci. A pravděpodobně největším kladem filmu jsou herecké výkony ať už energického Deppa, který si Wooda neskutečně užívá, nebo právem oscarem oceněným Martina Landau. Ed Wood je úžasný snímek, který pobaví i zahřeje u srdce. ()

Bachy

Natočit bibliografii Edwarda Wooda byl nápad z hlavy génia. Taková látka v sobě skrývá nespočet možností a ohromné množství zajímavých scén a situací. Spoustu ingrediencí pro jeden obrovský dort. Burton do toho vletěl ve své vrcholné formě a poměrně snadno si s Woodem poradil. Lepší pocty se dočkat nemohl. Je jedno, jestli máte rádi Wooda, nikdy jste o něm neslyšeli a nebo dokonce nesnášíte životopisné filmy. K tomu se třeba já hrdě hlásím. Když je nápad a režisér s další kopou nápadů, pak je vyhráno. Extrémně povedené od první do poslední minuty. Nikdy bych to nechtěl vidět barevně. No a rozhodně by mne nenapadlo, že budu takhle moc zírat, jak ta Sarah Parkerová vypadá a hraje. Nadšení. A je pravda, že znát alespoň 9tý plán je určitě velkým plusem k plnému zážitku. ()

FrodoF

Nevím jestli si vůbec "nejhorší režisér všech" vůbec zaslouží takovou poctu. Burton je prostě génius, který má spousty skvělých nápadů. Johnny Depp skvěle přehrává a z jeho Eda Wooda přímo čiší nadšení do těch debilních filmů. ()

Chrustyn

Skvěle a vtipně natočený příběh o nejhorším režisérovi všech dob (i když Uwe Boll dohání) s výborným J. Deppem. Jsem zvědav kdo natočí film Uwe Boll:)) ()

iamek

Tentokrát mě kombinace Burton a Depp zklamala. Sice Depp a hlavně Martin Landau předvádí skvělé herecké výkony, ale to je tak asi vše. Samozřejmě nesmím opomenout krásné kostýmy. Pro mě osobně pouze slušně natočená biografie asi nejhoršího režiséra všech dob. ()

SeBig

Tohle mě bavilo, jak Wood v podání skvělýho Johnnyho točí ty své sračky a líbí se mu to hned na první záběr, kamarádí se s vyfetovaným drákulou a oblíká si ženské hadry. No prostě senzace. ()

Ghoulman

Tim Burton byl, stejně jako Johnny Depp, v době natáčení filmu ve vrcholné formě, což by se už samo o sobě mohlo stát skvělým vtipem. Jeden z nejtalentovanějších režisérů a jeden z nejtalentovanějších herců devadesátek se spojili, aby natočili film o jednom z nejhorších režisérů a herců všech dob. Ale ono to nakonec má hodně co do sebe, ať už po stránce vizuální (ten nápad s černobílou matérií byl skutečně skvělý), či scenáristické. Spousta kvalitního humoru, potrhlostí, ale i dojemných epizod ze života muže, kterému možná nebylo shůry dáno dobýt svět stříbrného plátna, ale který byl i přesto pro svoji houževnatost a naprosté nadšení pro věc v mnoha ohledech inspirativní. ()

packa

Genialitu tohoto snímku jsem schopen plně docenit až nyní, pár hodin po shlédnutí nejproslulejších děl Eda Wooda. Tim Burton si s formou neskutečně vyhrál, bravo!! Johny Depp předvádí výborný výkon, ale to co dokázal Martin Landau, z toho mi jde až mráz po zádech, neskutečné herectví a jeden z nejzaslouženějších Oscarů vůbec! ()

lola3121

Ed Wood, jo tak to byl klasik, od toho by se měli učit dnešní tvůrci, když naříkají, že nejsou peníze. Třicet záběrů denně, všechno na první dobrou. Potřebuješ hřbitov? Vyrob si náhrobky z papundeklu. Potřebuješ chobotnici? „Vypůjč“ si ji z vedlejšího studia. Co na tom, že se nehýbá, když máš dobrého herce, zahraje to i za ni. Ovšem takový Bela Lugosi se nerodí každý den. Ostatně takový režisér jako Edward Wood taky ne, kdo dneska chodí po place v mohérovém svetříku, s parukou a na podpatcích… „Co piješ, Belo?“ „Formaldehyd.“ „S ledem nebo bez?“ Tenhle film se prostě povedl. A Johnny Depp má na tom dost značnou zásluhu. ()

Stanislaus

Podle nemalého množství zdejších uživatelů, kritik a recenzí nejlepší Burtonův film - pro mě na špici stále zůstává i po zhlédnutí Eda Wooda fenomenální Velká ryba a Ospalá díra. Ještě před tímto životopisným snímkem jsem viděl Plán 9, takže jsem tak trochu věděl, s jakou prazvláštní postavičkou budu mít čest. Ed Wood byl filmový nadšenec. Filmy chtěl tvořit, psát, režírovat a dokonce v nich i hrát. Avšak i ten největší entuziazmus nedokázal zastřít fakt, že jeho filmy postrádají prakticky všechny aspekty, které k dobrým snímkům prostě patří. Angažováním zestárlé, téměř vyhaslé a na drogách závislé hvězdy v podobě Bely Lugosiho Woodově reputaci nijak nepomohlo. Černobílý obraz byl použit účelně a vůbec si nechci domýšlet, jak by to vypadalo v klasických barvách. Všechny herce zastiňuje skvělý Martin Landau, kterému Oscar náleží po právu - ztvárnil zhrzeného a nad vlastním hrobem stojícího Lugosiho velmi přesvědčivě a budí respekt. Co se týká Johnnyho Deppa, tak jsem si občas říkal, jestli si nedělá srandu, nebo jestli opravdu hraje (a ne "hraje") Wooda - chvílemi jsem měl těch jeho dementních výrazů a úsměvu krapet dost. Ve výsledku všal jde o kvalitní a nadprůměrný film, který přibližuje a blíže seznamuje s nejhorším režisérem všech dob, a to jak z osobního, tak z profesionálního pohledu. Pěkná pocta jednomu z nejbizarnějších filmových tvůrců, který si vydobyl místo v historii právě tím, jak byl neschopný. ()

sharky

85% Tim Burton splnil Woodovi jeho velký sen, udělal z něj svým filem konečně opravdu slavného režiséra. Jenom škoda že se toho Wood nedožil, určitě by byl ze svého životopisu nadšený. BTW Takové plejáda skvělých karikatur vedlejších postav se jen tak navidí, Ed si uměl vybírat spolupracovníky:) BTw tebhle film je mimojiné také důkazem, že ponurý a depresoidní Burton má i dokonalý smysl pro humor, i když místy trochu cynický. ()

Flego

Filmová nádhera o živote jedného z najhorších režisérov všetkých čias. Vycibrená filmárčina dala priestor pre Martina Landaua, ktorý exceloval v úlohe Bélu Lugosiho. ()

anais

Snímek moc hezky zachycuje osobnost "nejhoršího režiséra všech dob". Vážně se mi líbil konec, který nekončí (tak jak je u životopisných filmů zvykem) smrtí hrdiny ve chvíli, kdy na něj všichni kašlou... opak je pravdou! Burtonův film končí ve chvíli, kdy se Ed jede šťastně oženit a diváci Plan 9 from outer space se zatím koukají a hlavu mají režiséra určitě plnou...Možná je to celé až moc velká idilka. Skutečně by mě zajímalo, jestli byl Wood takový milý klučina se zálibou v ženském oblečení a naprostým přesvědčením o své schopnosti točit filmy, jak ho Depp skvěle hraje... Po shlédnutí tohoto filmu si uvědomíte jak relativní je pojem "špatný režisér". Je to člověk jako Eddie, který sice točí ultralevné filmy, na kterých je vidět každý neinvestovaný dolar, ale točí je s fanatickou láskou, nebo někdo, kdo točí jen pro peníze? Tenhle film vám na tuto otázku neodpoví. Rozhodně vám ale přiblíží jednoho skvělého, když už ne režiséra, tak člověka. (Ač se mi pořád vkrádá myšlenka, do jaké míry je film filce a do jaké realita...) ()

jonyyy

Vzhledem k tomu, že jsem o E. D. Woodovi pár článků přečetl a viděl minimálně Plan 9 from outerspace a Glen or Glenda, jsem se dokonale bavil. Je až úžasné jak Burton dokázal napodobit atmosféru z Woodových filmů. 90% ()

hansel97

Není to nic fantasticky burtonovského, ale jeho atmosféru film má. Bohužel musím přiznat, že děj mě lehce nudil, ale skvělé výkony to dorovnaly. Více než pánové mě však herecky oslovila SJP. ()

Othello

Já ráda, jak Burton s Czapskym udržel ty ostré černobílé kontrasty s dlouhými stíny i v těch denních exteriérových scénách, které jim daly takovou zvláštně odlidštěnou, postapokalyptickou atmosféru. To já moc ráda. Jakkoli mě napadlo být k filmu přísnější z toho důvodu, že je vlastně jen vizuální kompilací Ed Woodovských trivias, tak to asi nakonec nebudu dělat u filmu, jehož protagonista vlastně je sám taková hollywoodská trivia. Však i kromě fantastické vizuální prezentace (která mi trochu připomínala Bogdanovičův Paper Moon) mě ten film bavil tím záměrně frustračně doslovným opakováním několika témat: "Isn't he dead?", "Eddie, you must help me.", "Cut! That's great. Print it." ()

ad-k

Taky jsem vždycky vlastnil ty chutě podílet se na natáčení filmů, nejraději režírovat, převádět svou vlastní fantazii na plátno a sledovat nadšené tváře při prvních projekcích. Ty chutě se sice vrací v pravidelných intervalech, ale zpátky na Zem (obvykle totiž pobývám na Měsíci) mě vrací krutá realita: ne, asi bych nebyl o nic lepší než Edward D. Wood, Jr., coby hlavní hrdina (a skutečně neskutečný filmař 20. století) Burtonova audiovizuálně dokonalého a příběhově zvrhle zajímavého snímku. Asi nikdy nepřijmu Tima Burtona jako filmařského Boha, jehož uctívání bude mým denním filmovým chlebem i vínem, ale nepopírám, že ten člověk zkrátka filmové řemeslo ovládá velmi schopně. Narozdíl od mizerného nadšence Wooda... 70% ()

Sofia

Jedním slovem - úžasné! Všechny charaktery byly neodolatelné, všechno to stojí a padá ale s výkonem Johnnyho Deppa, který opět potvrdil pozici nejlepšího herce současnosti (aspoň pro mě!). Jak by asi ten film dopadl bez něj? ()

Burton a Waltz mají „velké oči“

Burton a Waltz mají „velké oči“