Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou

(TV film)
  • angličtina A Prayer for Katerina Horovitzova
všechny plakáty
TV spot

Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou je příběh z roku 1943. Krásná Kateřina (Lenka Fišerová), které hrozí smrt v koncentračním táboře, se náhodou dostane do skupiny bohatých Židů, a tak jí svitne naděje na záchranu. Nacisté však s "nižší rasou" hrají zákeřnou hru, v níž chtějí získat veškeré finance z jejích bankovních kont... Televizní film režiséra Antonína Moskalyka získal Cenu mezinárodní kritiky na festivalu Prix Italia a Hlavní cenu na festivalu v Monte Carlu. (oficiální text distributora)

CiPR

S knihou tento film nemůže moc konkurovat, ovšem musim hluboce smeknout před hereckým obsazením. Jednoduše, sedí na jedničku. Dále bych se měl možná omluvit panu režisérovi, p. A. Moskalykovi, jelikož zfilmovat tak brilatní dílo, jako je kniha od A. Lustiga, je opravdu odvážné. Scény s hororovou hudbou tomuto filmu dodávají také patřičnou jiskru Hluchá místa se tu hledají velmi nesnadno. Film je ,jako celá kniha, po celou dobu velice zajímavý. 90 %. ()

Všežrout

Bavil jsem se náramně, syžet je sice takový rodokapsovější, ale "pán ze sušárny vlasů" a esesák Adamíra tohle dílko zcela právem pozvedávají o několik řádů výš. Srovnávání se Spalovačem mrtvol není od věci. Opravdu sehr lustig ;-) ()

mh.mail

80% - Syrově mrazivý film. Jiří Adamíra jako nacistický plukovník se svým zmijím výrazem je naprosto dokonalý. Mám trochu problém uvěřit příběhu, nejsem si jistý, zdali by Němci, byť hnáni vidinou zisku tučných kont, byli ochotni provést takovou šarádu - cesta vlakem do Hamburku, dvojí návrat do tábora, přijde mi to už příliš vykonstruované. Pokud se taková či obdobná akce skutečně udála, pak se všem omlouvám. Ale i tak je film působivý a výborně zrealizovaný. ()

rekkky

Nemohl jsem věřit vlastním očím, protože film takové kvality jsem dlouho neviděl. Moskalyk dokazuje, že k vytvoření kvalitního filmu není třeba dalekosáhlých dialogů, nákladné kulisy, efekty a další zbytečnosti převládající v dnešních filmech. Herecké výkony potvrzují nejvyšší kvalitu filmu. Perfektní režie. Shodou okolností právě čtu Mein Kampf čímž je můj zážitek ještě násobený. Tenhle film jsem měl vidět dřív. ()

L'Alpagueur

Absolutně nejlepší filmové zpracování knihy Arnošta Lustiga. Z hereckých výkonů bych vyzdvihl Jiřího Adamíru jeho zdvořilý a kultivovaný esesák Brenske působí na diváka ze začátku téměř sympaticky podobně jako na zajaté Židy a teprve na konci se ukazuje jeho nelidskost. Je nutné ocenit rovněž minimalistické herectví Lenky Fišerové a litovat, že nehrála ve více filmech. ()

Cheeker

Moje druhá knížka do maturitní četby. A musím říct, že mě pořádně nebavila ani ta knížka ani film. Film má něco přes hodinu a i tak jsem tlačil čas už od třicáté minuty. ()

GIK

Adamíra by mohl trochu zvolnit, ztlumit svou zvučnou dikci a tolik divadelně nepřehrávat. Všem je jasné, jak to nakonec dopadne a tak jsou ty jeho věčné proslovy postupně dost otravující. Ostatní herci podávají svůj obvyklý velmi vysoký standard a naštěstí se tak pateticky nepředvádějí. ()

Kubeska

Škoda té krátké stopáže, jinak bych dal 5*. Skvělý a nevyzpytatelný Adamíra rozehrál kličkovanou s bohatými Židy v tísnivé atmosféře, sice v chudé výpravě, ale alespoň tak vyniklo vše ostatní. Výborný konec, který vyzněl pro oběti "důstojně". ()

AloeB

Obyčejný televizní film se skromnou scénou stojící pouze na scénáři a umu herců, přesto je však silnější než většina toho, co jste dosud viděli. Pravda, s tématem holokaustu se pojí mrazivá a krutá atmosféra, ne nutno vždy je však zárukou kvality, v případě tohoto smutného jizkoru tomu tak ale je. ()

Monroe1991

Pane Moskalyku, výborná práce. Tak mne v zádech nemrazilo možná ani při čtení knihy. Arnošt Lustig byl geniální spisovatel, jehož osud opravdu není závidění hodný. I k tomuto filmovému zpracování napsal scénář, jak jinak než brilantní, který já, spolu s vynikajícími hereckými výkony, režií a hudbou, hodnotím 5ti hvězdičkami. ()

ZnalecH

Na rovinu. Určitě se jedná o kvalitní film, který pamětníky určitě velice nadchne. Na druhou stranu, když u filmu usínám a nudím se, tak to není dobrým znamením. Tento druh filmu nemám moc v oblibě. Maximálně si jednou za čas přečtu knížku s podobným obsahem. ()

kaprson

4 a 1/2* zaokrouhluju na bůra páč TV film, půlčik dolu je za to, že mi ta situace přijde poněkud nastrojená pro demonstraci reakcí různých lidských (židovských) typů ()

pepino

Další skvělý český film který pojednává o nacistické manipulaci a "vychcanosti". Adamíra je v roli nacisického důstojníka excelentní. ()

V.N.

Tímto smekám pomyslný klóbrc před TV filmem Antonína Moskalyka. Děsivě reálný příběh v podání Růžka ,Adamíry, Fišerové, Nedbala a dalších je nejen dobře režírovaný a zahraný, ale především dobře napsaný. Přestože je od samého začátku jasné jak to celé dopadne, není zde prakticky žádná šance film odzívat, nebo nedokoukat. „...už zase slyším jak chtějí peníze za uhlí, za ústřední topení, za zvonce na palubě a snad i za brázdu za lodí.” ()

Dinsberg

Popis dokonalého nacistického zdroje peněz. nechci spoilerovat, ale musím, říct, že jsem ještě neviděl rafinovanější a podlejší způsob jak člověka zbavit všeho světského včetně jeho existence. ()

Pitryx

No a?? Co tím chtěl autor říci?? Že několik milionářských lidí se hnalo do Evropy, aby zde dále hamounili?? Protože proč jinak?? Přece znali situaci ne?? A morální poselství?? Do toho mi zase vůbec nezapadá postava Kateřiny, která se živila kdovíčím, ať tvrdí o sobě co chce. Takže zbývá jen herectví, což v téhle sestavě snad není třeba rozebírat, ale to je asi jediný větší přínos. Dějově je to u mne prostě blbina. Skáče to sem a tam, vrací se to zpět jen proto, aby se to zase vrátilo tam, kde už to bylo. Poměrně nudné televizní zpracování Lustigova díla. 6526/6642 ()

majky19

Silný a z mého pohledu velmi působivý snímek z dílny režiséra Antonína Moskalyka. Je až neuvěřitelné, s jakou lehkostí a podlostí se nacisté dopouštěli vůči svým obětem zločinů proti lidskosti a jaké praktiky dokázali vymyslet za účelem získání peněz a dalších statků po svých obětech. Herecké obsazení nešlo podle mého soudu zvolit lépe, na jedné straně v roli důstojníka SS Brenskeho se představuje charismatický Jiří Adamíra, který se svými zajatci hraje velmi ošidnou partii, na jejímž konci čeká všechny stejný osud, tj. smrt. Na druhé straně oběti této klamné hry se představují Martin Růžek, Čestmír Řanda ml., Ilja Prachař, Vladimír Ráž nebo Felix le Breux, kteří ztvárňují role amerických Židů. Tento snímek hodnotím velmi kladně a myslím si, že je velmi dobře, že takové snímky vznikly a vznikají, protože na tato zvěrstva se v žádném případě nesmí zapomínat. A musíme si bezesporu vážit toho, že jsme nemuseli být svědky či dokonce přímými aktéry těchto tragických událostí. ()

DeDanu

Pokud si člověk představí sám sebe na místě těch předem k smrti odsouzených lidí, pak je to ten nejotřesnější horor, který jsem kdy viděla. Jak mi říkávala maminka: strašidel se bát nemusíš, ty nejsou. Boj se zlých lidí. ()

Festival Finále v Plzni zahájí Český mír

Festival Finále v Plzni zahájí Český mír

18.04.2010

Festival českých filmů Finále 2010 se letos uskuteční od 18. do 24. dubna. Zahajovacím filmem bude v předpremiéře uvedený dokument Český mír režisérů Víta Klusáka a Filipa Remundy. Festival v… (více)