Kdo přežije

(pořad)
  • Česko Poslední trosečník (více)
Rozhovor 3

Účinkují:

Série(46)

Luk Skywalker

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

To jsem kdysi v neděli ráno na Nově dost "zřal". Lidé, kteří se neznají vytvoří dva týmy a starejte se o sobě, jak umíte a s tím co si vyrobíte či získáte v soutěži. V té době jsem ani nevěděl, co to označení reality show znamená. ()

salamandrr

Tak jsem viděl 15. řadu a pořád je to velmi zajímavý pořad, který snadno strhne diváka, ale vadí mi, že lidé tam jdou s již připravenou taktikou(ta jim často vybouchne, ale i tak mě to prudí) ()

Dimo

Americká soutěž z nádherného prostředí - Ostrov a pak Afrika. Velmi napínavé a nápadité. Jedna z nejlepších TV soutěží. Vynikající nápad. Byl jsem obrovsky zklamán, co udělala Prima se svou mutací... nesmírně zabitá příležitost, kterou usmrtil závěrečný, maximálně trapný díl odehrvající se už v ČR a byl vysílaný živě. ()

Wopat

Vždycky jsem se chtěl zúčastnit téhle výborné soutěže. Bohužel jsem byl ještě příliš mladý a tak jsem se musel spokojit s pouhým horlivým sledováním. ()

Fat'Fatal

Série a nejoblíbenější hráč 1) Borneo - Richard 2) Australia - Amber 3) Africa - Lex 4) Marquesa - Rob M. 5) Thailand - Clay 6) Amazon - Rob C. 7) Pearl Islands - Rupert 8) All-Stars - Jenna 9) Vanuatu - Ami 15) China 16) Micronesia ()

karinakari

Naprosto nejlepší a unikátní reality show! Skvost a diamant zábavy. Prvních pár sérií jsem sledovala ještě jako malé děvčátko na Nově. K pořadu jsem se vrátila asi tak před rokem a jen jsem se nestačila divit, jak se změnil celý koncept soutěže. Najednou nešlo o samotné přežití, a jak jste dobří po fyzické stránce, ale o přechytračení všech soupeřů s různými twisty v podobě skrytých imunit. Nemohu říct, která ze stránek mě baví více. Ono ty staré a nové série nelze tak úplně porovnávat, každá má svoje. Vrchol Survivora nám byl naservírován v podobě 16. série Mikronézie (zatím nepřekonán a jestli bude, tak nevím, co by se na ostrově muselo dít). Parvati a Cirie, dvě proradné mršky, které si mě omotaly kolem prstu a už nepustily. Momentálně se jedná o zrušení tohoto kultu, kvůli velkému snížení sledovanosti, což nemám divákům za zlé, protože twisty typu Redemption Island a návrat některých vyčpělých hvězd, byl zásahem vedle o několik metrů. Mně nezbývá nic jiného než doufat, že 26. série nebude tou poslední, protože opravdu nejsem připravena se rozloučit s tím nejlepším, co nám může reality show nabídnout. Hodnocení jednotlivých sérií: S01 – 85%, S08 – 90%, S03 – 65%, S04 – 60%, S05 – 35%, S06 – 50%, S07 – 85%, S08 – 90%, S09 – 45%, S10 – 80%, S11 – 65%, S12 – 60%, S13 – 95%, S14 – 50%, S15 – 70%, S16 – 100%, S17 – 85%, S18 – 80%, S19 -90%, S20 – 95%, S21 – 75%, S22 – 60%, S23 – 40%, S24 -75%, S25 –95% ()

pouler

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Survivor. Reality-show, která se povedla a žije i po 12-ti letech! Nikdy jsem si nemyslel, že se na něco podobného budu dívat. Ale chytlo mě to a každá nová řada mě baví. Protože je to velká sociální hra. Dobrý nápad, dobrý projekt. Krásné exteriéry. Pohoda na zimní večery. ()

Al44...

Musím se přiznat, že toto je moje oblíbená reality show. Jasně, málo z toho co v jednotlivých sériích vidíme je skutečně reálné, ale je třeba ocenit naprostou profesionalitu lidí co tuto show dělají. Samozřejmě, že vůbec nejde o "souboj člověka s přírodou". Primárně jde o psychologický boj mezi jednotlivými soutěžícími, kde samozřejmě není prostor na nějaké "Dušínovské" chování. V některých pasážích mi to přijde i jako docela dost povedená komedie o typicky americkém způsobu chování - např. neustálé vzájemné objímání (vs. pomlouvání za zády), neustálá nutnost řešit i ty nejpitomější problémy veřejně před celou skupinou (ten kdo se odděluje je špatnej), přehnané emoce u rodinných setkání (každá postava musí mít nějaký "příběh"). Ne vždy vyhrává ten nejlepší. Kdo je však ten nejlepší? Ten, kdo vyníká v soutěžích a úkolech nebo ten kdo se dostane na vrchol taktikou a parazitováním na druhých? ()

longercz

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Survivoru se podařilo něco velice obtížného, proměnil mě totiž v klasického šprta a naprosto mě pohltil. To se šprtem myslím tak, že mám na ploše počítače místo krásné ženy logo pořadu, nejradši bych si koupil tričko s nápisem OUTWIT OUTPLAY OUTLAST a jednoduše jsem se zbláznil do něčeho, co v podstatě žádného z lidí v mé blízkosti vůbec nezajímá. A nejdůležitější je, že je mi to úplně jedno!!! Klasika nad klasiky neztrácí kvalitu (teda alespoň ne úplně) ani po více jak 20 sezonách a i když se seriál neustále mění a vyvíjí, výsledek je pořád skvělý, a tak tu máte rozhodně nejlepší (možná taky jedinou kvalitní) reality show na světě. Nejlepší řady: 1,2,6,7,8,13,15,16,19,20,25,27,28. Jinak co se týče Survivoru: Borneo, uznávám, že si Hatch zasloužil vyhrát, jednoduše proto že jako jediný ze všech lidí ve hře hrál, aby vyhrál, rozuměl tomu, co musí udělat a udělal to. Tím mám na mysli třeba i to, že i teď v roce 2013 někteří lidé sice lžou vcelku úspěšně v táboře, pak ale přijdou na kmenovou radu a začnou žvanit a prozradí se. Hatch chápal, že hlavně TAM musí člověk zalhat pořádně, že TAM ho vidí porota a že tam musí člověk vypadat jednoduše dobře. Navíc dal dohromady úplně PRVNÍ alianci, no a teď si jeho styl snaží osvojit stovky dalších, to není špatný výsledek… Hatch je považován za prvního ‚zloducha‘ Survivoru což je sice pravda, ale on si tuhle nálepku vysloužil opravdu tím, že lidi přechytračil. Kdežto na druhou stranu se nám ve hře objevuje také první ‚zloduch‘, který si své označení vysloužil pouze a jedině tím, jak nesnesitelný to je člověk. Mluvím o Susan, která sice dala na finálové radě dohromady slavný proslov, ale to nemění nic na tom, že je to prototyp naprosto neschopného hráče, kterého producenti vítají, šanci na výhru nemá ale žádnou. ()

zliteonit

Je to jediná reality show která mě baví. Nejen pro to že se odehrává na odlehlých místech světa ale i proto že v lidech ukáže jak opravdu umí přežít. Vadí mi stejně jako v jiné reality intriky a lži, ale to už by bez toho asi nešlo. Super vymyšlené soutěže jak na kondici tak na myšlení. ()

sarkareifova

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Jednoznačně nejlepší reality show vůbec. Jak zábavné pozorovat městské povaleče, sportovní nadšence, studenty a někdy i seniory, jak jedou někam na ostrov tam se pokoušejí přežít 39 dní. Hluboce před nimy smekám. Jeff Probst je jeden z mých nejoblíbenějších moderátorů. Nemohu dát jinak než za 5 hvězdiček. ()

Hovado

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Nejlepší show na světě... I když první řady byly to nejlepší za těch mnoho sérií, ale pokaždé na jaře a na podzim znovu hltám nové díly a rád sleduju, co jsou Amíci schopní udělat pro jeden megáč doláčů. :) ()

Torpid

Jako sociální experiment je to dost zajímavý. Druhá polovina soutěže může imitovat např. situaci v podniku, ve kterým se chystá propouštění. Takže i trocha poučení se nabízí. Zajímalo by mě jestli někde na internetu nejede přímej přenos 30 krys v uzavřeným kontejneru, to by ale bylo nemorální, protože ty krysy se do soutěže nepřihlásily dobrovolně. Jinak se jedná o dobrodružstvím a sportem trochu ozvláštněné šmírování lidí, vystavených do prostředí, které útočí na jejich nižží pudy. 2- 3 řady mohou být člověku přínosem, větším počtem si však ublížíte. Česká mutace pořadu je ve všech směrech o 2 lvl níže. ()

Vabr

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Samozřejmě nejlepší televizní show. Miluju ty lidi, když jsou v táboře. Soutěže a hlasování je taky dobrý, ale táborový kecy jsou lepší. Nejsem hajzl, kterej se vyžívá v hádkách, ale prostě se mi líbí, když se hádají, ale mám rád, i když jsou v pohodě. Ke konci se hádají více a když jich zbylo 6, tak se hádali fakt hodně. Je to dost napínavá, šokující show, ve které soucítíte s určitými hráči. Opravdu překvapivý a skvělý proslov měla Susan. Komu jsem fandil nejvíce: 1. Colleen 2. Susan 3. Gretchen. Nejsem vůbec rád, kdo to vyhrál a myslím si, že to měl vyhrát ten druhý, protože si to ten hráč zasloužil mnohem více. Rozhodně super série a doufám, že další taky budou takové. VYHODNOCENÍ: HAD BY MĚL SEŽRAT MYŠ ()

GodKnows

jedna z naj reality show.....tazko najdete nieco lepsie....snad uz len amazing race....amici to proste vedia a okrem mnohych sraciek nam obcas prinesu aj takuto mnamku..... ()

Nyan

Moje první setkání s reality show, kde se od účastníků soutěže narozdíl od blitek typu Big Brother, které později zaplavily česká média (ano, bohužel nejen televizi) , očekával i nějaký výkon a vítězství si museli doopravdy vydřít a zasloužit. Všechna čest soutěžícím! ()

Moly

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Myslete si a říkejte, co chcete, ale já tomu propadla. Survivor je pravá reality show, je tím, co si pod ním představím. Dno, pády, vrcholy. Vztahy, přežití. Tady se soutěžící neválí ve vile či v hotelu, tady se musí o sebe opravdu postarat! A tím vším nás provede Jeff Probst. Někteří mu vytýkají občasnou nestrannost, patrnou zvláště v 7. a 9. sérii a posléze pak v sériích s All Stars, FvF, HvV a navrátilci, nicméně mu musím přiznat dar citu pro vystihnutí situace. Právě on pak dělá nejméně z poloviny tenhle pořad tak dobrým, jakým je (A to na doslova, nehledě na straně spektra, na kterém se současná tvorba nachází).// Survivor Borneo je srdcovka. Viděla jsem to prvně před kolika - 10 lety nejméně a zapamatovala si jen pár scén, tváří a situací. Když se k němu po takové době vracím, nestačím se divit. Opravdu oldschoolový design, celé pojetí soutěže, není vůbec naškodu, ba právě naopak je z něj cítit patina původního konceptu Pána much či Robinsona Crusoe, který se o dvacet sérií dál posunul poměrně razantně (ovšem také logicky). Shlédnutí první série bych tak doporučila všem fanouškům, které Borneo minulo. Koncept her je praktický a casting se více než povedl, ostatně také přemýšlení hráčů v něm vybraných udal také směr způsobu hry pro ty následující. Opravdovou výhrou pro Survivora byli lidé jako Richard či Greg spolu se Sue, Gretchen a Rudym (ostatně ale i Kelly a Jennou či roztomilou Coleen), protože právě oni rozehráli nejen Borneo, ale celého Survivora, a bez nichž by pravděpodobně soutěž jakožto táboření (nejen) mladých výletníků zapadla v šedi americké produkce. ()